Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nat co masz na mysli pisząc przebolesne? Mi wybitnie to nie smakuje ale daje rade dla tego mleka. Na pewno jest lepiej, nie wiem czy juz pisalam ale wczoraj na noc Robert dojadl tylko 30ml mm a schodzimy z 75ml. Dzis od 7.30 karmimy sie co godzine ale tylko z jednej piersi wiec kazda z nich jest uztwana co 2h wiec chyba nie jest zle.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, a nawet bardzo ;)
Niuniek dostał rano pierwsza dawkę Nutriton, śpi pięknie i nic nie ulał! Po raz pierwszy ani kropelki! Jestem szczęśliwa, w nagrodę szyję mu ogrodniczki, chociaż spalam 3 godziny, tyle mi się chce... :)

Sciągnęłam 200ml krótko po karmieniu,żeby sobie ciut ulzyc,w kwadrans (z czego niespełna 40 ml z Flipa :S ). Czuje ze dalabym rade lekko 100 ml więcej.
Rozbujalam laktacje ze hej,ale w jednej piersi...Jak to wyrównać,różnica w rozmiarze jest ogromna...

na plesniawki dostalam aftin. Zdaje się że stosowałam to samo u pierworodnego

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Nat nie wien jak smakuje piolun ale faktycznie smaczne to nie jest..biore szybkiego lyka by jak najkrócej to przebywalo w pobliżu kubkow smakowych i od razu popijam woda a i tak mnie po skręca.
Vena Ty ostatnio wspomnialas ze melusa hamuje laktacje. Masz jakies dokladniejsze info? Bo ja odkrylam ze w herbatce na kaktacje hipp jest melisa.. i dlatego ja tez ja pilam co by sie wyciszyc. . A teraz zastanawiam sie czy calkiem nie odstawic tej herbatki i skupic sie na samej kozieradce..

Odnośnik do komentarza

Vena jak ja sie z Tobą zgadzam ! Ze wciąż mozna spac z dzieckiem a jednocześnie dac mu takie poczucie bezpieczeństwa ze uspoko sie i zaśnie samo . Narazie to niestety dla mnie teoria . Będę teraz starała sie wsłuchiwać w jego potrzeby ( czyli narazie jak płacze - bo tak sie ze mna komunikuje ) i dopasować do nich . Narazie na większość płaczu daje cyca .
A wiesz tak sobie myśle ze jak np wychodzisz z domu ( kiedy maz przejmuje gromadkę ;) to nie tylko dla siebie to robisz . Dzieciaki tez potem dostają zrelaksowana mamę. Albo chociaż mamę nie sflustrowaną. Ja tez narazie matkę Polkę gram ale coraz bardziej przekonuje sie ze moje zdrowie psychiczne tez jest ważne a nie tylko ciepły obiad :)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

kozieradka to na polepszenie laktacji, zgadza się? Slabo śledzę forum ostatnio i wiele istotnych info mi umyka. Co zrobić gdy ma się na głowie cały dom a do tego usiłuje się zrobić coś ekstra.
To chyba okropne w smaku jest... Podziwiam dziewczyny, macie mega silna motywację by pić takie paskudztwo, trzymać dietę bezmleczna itd

Mam powód do zadowolenia,dzis zeszłam do wagi sprzed ciąży i odzyskałam tym samym dostęp do połowy szafy ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Czarna super , ciesze sie ze noc udana ! Tak to mozna żyć :)
Okres ? Hmm to już nie tak fajnie .
6350 ;) no tez sie nie dziwie ze nosidełko ciężkie jest ;))))
Ataa super to zapowiada sie fajny czas z mężem i rodzicami przed Tobą .
Mi tez brakuje wyobraźni o tym samodzielnym spaniu .
U nas wywracanie oczami i miny przed spaniem to tez standard ;)
Unatu ja widzę światełko w tunelu . Poprostu będę probowac nie brać na ręce od razu gdy płacze , Eh łatwe to nie jest .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Hej, u mnie z ulewaniem jednak nie do konca udalo sie wygrac,,pediatra polecil nutrition, moze spróbuje..
heltinne w jakiej formie to podawałaś? z butelki z odciągniętym mlekiem czy przed karmieniem a potem cyc?
Szczepionki jako że wczoraj mały miał już skończone 7 tygodni a to była pierwsza wizyta u pediatry, to pani od szczepionek strasznie nalegała żeby zaszczepić dziecko JUŻ..bo po co czekać i zaburzać kalendarz szczepień,,,ja sie nie zgodziłam, odwlekam deczję do 3 miesiąca życia. Zaszczepiłam jedynie na żółtaczkę tą lepszą szczepionką engerix za dopłatą 80 zł, bo akurat tu zależy mi żeby synek był chroniony (mój wirus plus karmienie piersią).
Noszenie dziecka ja często trzymam synka na rękach, noszę go, bo stara,m się żeby był dużo w pozycji pionowej ze względu na odbijanie ale poza tym lubię to, lubię się do niego przytulać, tańczymy razem, robimy przysiady.. i często z tego wszystkiego zasypia na rękach ale nie widzę w tym nic złego, nie mam poczucia że robię coś złego bo się dziecko przyzwyczai..
A kozieradka, dziewczyny, baaardzo dobra jest też na porost włosów..to tak na przyszłość gdyby któraś miała z tym problemy ;)

Odnośnik do komentarza

Paulina dzięki za info . My zdjęcie zrobimy sami ;)) tzn będziemy próbować ;) fajnie ze juz macie paszport . My tez potem o ten 5 letni będziemy składać dokumenty .
A jak pleśniawka u was , byłaś w aptece ? Coś polecili ?
Heltinne fajnie ze to na Marcelka działa ;)) kochana szyjesz ogrodniczki ! Jejq ty chyba nigdy nie odpoczniesz . Gratuluje wagi ! Ja mam 5 kilo na plusie . Ale w dresy sie mieszczę hehe .
Bujaczki używacie , polecacie jakieś ? Myślałam o Tiny love jakimś . Czy one wam sie sprawdzają ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

GroszekNo hehe dzięki ;) Nie wysilałam się więc to jakby nie moja własna zasługa, samo zeszlo..
A przy szyciu to ja wypoczywam tak naprawdę, brak możliwości szycia źle na wplywa na moja psyche
A dla maluszka to czysta przyjemność, koser meg, wiesz. ..

Dziewczyny sporo na temat bujaczkow rozmawiały, nie pamiętam niestety który był nr1...

Motylka spróbuj, myślę że warto.Dalam ze ściągniętym, ale spróbuję tez przed i może tylko tak bede dawac jeśli będzie ok

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny,
Wesele, ja mam jedno w lipcu w Polsce, ale nie pojade, maz bedzie sam (to jego kumpel, zeni sie z Polka)
Slub jest prawie 150km od moich rodzicow wiec nie byloby nas ponad 24 godziny, maly bedzie mial prawie 3 miesiace i po prostu sie cykam byc tak daleko od niego. Zreszta nie wiem ile musialabym mleka sciagnac na cala dobe, chyba ponad litr!
Jesli Chodzi o zasypianie na rekach to Tymek w nocy daje rade sam,ale w ciagu dnia musi byc blisko zeby zasnac, zreszta ja, tak jak Motylka lubie bardzo jego bliskosc, uwielbiam go tulic i calowac i wyobrazam sobie, ze jak bylabym takim malenstwem to tez chcialabym byc utulana do snu, zreszta nawet teraz nie mialabym nic przeciwko :)
Moja madra ksiazka i polozna w szpitalu mowily, zeby do 6-8 tygodnia nie wprowadzac zadnej rutyny bo dziecie jest za male i trzeba karmic na zadanie i tulic na zadanie.
Heltinne, Ty to jestes mleczna krolowa, ja sciagam moze z 70-80 za jednym razem, a tutaj widze konkretna produkcja :)
Vena, fajnego meza masz, chociaz i moj mi zapowiedzial, ze mam odciagac mleko i wybyc sobie jak on ma wolne wiec wkrotce tak zrobie.
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Czy ja mówiłam dziś, że czuje się super?
To było dawno i nie prawda!

Jutro chrzciny, a ja odkryłam dziś , że moje extra drogie skórzane szpilki w które zainwestowałam w zeszłym roku są za szczupłe! ;(
Poryczałam się, Szymka w samochód i pojechałam po buty.
akurat otwierali deichmana w pobliskiej galerii, coś tam wybrałam po czym stałam 1,5 h w kolejce bo tyle ludu nalazło.
ale ja chce moje dawne buty, bo te co dziś kupiłam szału nie robią..

Później kupiłam 2 lovele w biedronce bo były po 11.99 i zrobiłam zakupy.
Nienawidzę zakupów, nienawidzę bycia "samotną" matką, nienawidzę składania i rozkładania wózka, pakowania go do samochodu.
A najbardziej nienawidzę, a raczej nie mam siły targania toreb z zakupami (i głupim proszkiem do prania) oraz nosidełka z moim kochanym brzdącem na 3 piętro.

heltinne ja ważę już 2 kg mniej niż przed ciążą, a w pasie nadal 8 cm więcej. Mam okropny, wiotki brzuchol. Więc niektóre ciuchy, głównie sukienki dalej wiszą bezużyteczne.

Nat dobrze, że już mi się skończyły wizyty u położnej bo znów usłyszałabym, że Szymek zbyt szybko na wadze przybiera. Więc nie wymyślaj, że Hela za mało waży :)

Marta dokładnie, mleka trzeba by z litr, dlatego nie wiem czy dam radę i czy w ogóle zdecyduję się na te zbieranie.
Póki co na jutro muszę butlę odciągnąć, bo raczej ciężko będzie ogarnąć chrzciny między karmieniami.

Odnośnik do komentarza

Marta chyba mleczna krowa ;P

Czarna wsadz do butów woreczki na mrożonki, zalej woda, zakręcie porządnie, buty do worka a na koniec do zamrażarki.
Sprawdzilam, działa :)

Eh dobrze ze masz samochód i tylko 1 dziecko,a nie dwójkę i 2 letniego urwiska uciekajacego po sklepie...Znasz ta zasadę Pollyanny? Pomaga przetrwać. Słabe pocieszenie, ale jak Cię w takiej sytuacji podnieść na duchu...
Tylko z tym 3 pietrem porażka, chyba dlatego, aż tak zjechałas na wadze...Albo systematycznie nie dojadasz. ..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

heltinne zaraz przetestuję ten sposób na buty. A nóż to coś pomoże.
Waga, to raczej efekt dźwigania itd bo apetyt mam jak nigdy, szczególnie na słodycze i nie raz z dzieckiem na ręku baraszkuję po szafkach :)

Z tą mleczną krową to mnie rozbawiłaś. Może jednak warto nawiązać współpracę z tym bankiem mleka?

Odnośnik do komentarza

Musze się pochwalić, bo kto jak nie nie młode mamuśki zrozumie pierworodke :) dziś był nas pierwszy raz jak karmilismy się z cycka na dworze na stojąco! Do dzis stresowal mnie brak lawki na trasie spacerow. Duma mnie rozpiera:) Wybaczcie -musiałam się pochwalić.
Apropo rozbijanie butów: są jakieś specjalne woreczki do mrożona? bo też mam jedna parę kupioną w zeszle lato, ktora okazała się teraz trochę waska a jedziemy na wesele 11 czerwca i ich brak rozsypie mi cala stylizacje:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Czarna to ja już sobie wyobrażam co by było gdybyś miała gorszy apetyt...
Wiesz, w sumie po tym porannym ściąganiu zaczęłam się zastanawiac nad współpraca z bankiem ale musiałaby konkretnie ruszyć produkcja w lewej piersi...

earwig no nieźle,do niezłej wprawy doszłas ..

Wystarczą zwykle worki na mrożonki,np.śniadaniowe się nie nadaja

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Earwig pełen szacun za to karmienie na stojaco! Ja to na lezaco nie umiem nawet, na siedzaco tylko karmie imusze byc dobrze oblizona poduszkami, by dziecko siegnelo cyckow takie male sa.
Heltinne to sciahasz mleko bo dalej goisz sutki?
A kozirtadka paskudna ale zalezy mi by katmic dziecko swoim mlekiem wiec prystawiam ile sie da. Poki co nie wyobraxam sobie karmic gdzies. Juz nie chodzi o wstyd tylko technicznie w ogole tego nie igarniam, bo brak poduszki czy chociaz lawki. I caly majdan rzeczy trzeba tacjac ze soba w raxie zmiany pieluszki. Dla mnie to jakies takie bez sensu.. czuje ze nawet glupie wyjscie do lekarza tobedzie konkretne wyzwanie :(

Odnośnik do komentarza

Laktacja Dziewczyny chyba trace pokarm, zadne herbatki kozieradki itp. Nic bie pomagaja. W jednej piersi mam poraniony sutek wiec sciagam laktatotem i jest to maks 60ml. W drugiej jest nie lepiej. Maly sie nie najada dostaje mm ale ja chcialabym karmic piersia. Jest szansa ze tego pokarmu bedzie wiecej?

Odnośnik do komentarza

Czarna wspolczuje z butami. Ja to kupilam taki kremwrosmanie zeby opuchlizna ladnie zeszla i kilka dni posmarowalam i moje buty juz sa na mnie dobre.
A waga? Niemam pojecia bo nie mam gdzie sie zwazyc. Ostatnio zapielam wiosenna kurtke bo brzych ciagle spada. Przed ciaza mialam 102 cm w biodrach teraz mam 108. I mimo ze widze ze posladki co raz lepiej wyglądają to tutaj nic sie nie zmienia :( w pasie mam 102 :( normalnie porazka o ile gora i brzuch ladnie wraca do formy to dół mnie przeraza. Mama szyla mi na szybko dwie spodnice bym miala w czym chodzic. Z mojej szafy poza getrami i dresami wchodza na mnie dwie spodnice na teraz dwie letnie i zadne spodnie.. a spodnic samych mam ze 30 sztuk :(
Boje sie ze to kosci mi sie rozeszly i ze to juz soe nie cofnie :(

Odnośnik do komentarza

Ataa sutki wygojone :) ale maltretuje lewa pierś laktatorem aby produkcja w obu się wyrównała. A rano dodatkowo prawa groziła eksplozja wiec musiałam trochę ściągnąć by nie z fisiowac.. No i chciałam wypróbować Nutriton
Tak w ogóle to nie tylko środek na ulewanie ale i na spanie, młody śpi po 3 godziny, budzi się sam, popiskuje bo jest głodny, je, robi kupkę, 15 min "zabawy" i śpi dalej....
I tak już od ok.8 rano...

Mi najwygodniej karmic na leżąco

divana nie poddawaj się, daj sobie parę dni a wszystko wróci do normy...Sama przez to ostatnio przeszlam, a teraz mam znów nadwyżkę pokarmu

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ataa ja też tylko na siedząco karmie i to najlepiej z tą wielką poduszką C od spania, no malutki wtedy wysoko leży.
Na stojąco to nawet nie mam pojęcia jak miałabym to zrobić.

Widzisz ja też nie wiem jak to jest z tymi wymiarami. Niby ważę miej, a obwód brzucha to porażka. Piersi też sporo większe, ale to akurat rozumiem.
A co do stóp to myślę że tak już może mi zostać. Opuchlizna wydaje się że zeszła, ale stopa ewidentnie szersza niż kiedyś.
Część butów pasuje a część nie.

laktator ja nie wiem jal wy goicie na nim sutki. Ten co mam ubytek tak mnie dziś rozbolał i to co się goi trochę się rozeszło po laktatorze, że juz więcej dopóki się nie wygoi nie przystawię.
Ściągnę na jutro tylko ze zdrowej piersi. Mam już. 100 ml wiec jeszcze drugie tyle i wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Ataa różnie piszą o melisie, jedni że w ogóle inni że tylko duże dawki. Z ziołami różnie bywa, więc jedna herbata raz na parę dni wydaje mi się ok, ale 2-3 codziennie bałabym się pić, bo nie wiem kiedy będę miała stężenie, które może hamować laktację.

Heltinne Ty szyjesz a ja w każdej wolnej chwili robię na drutach. Poniżej Klara w nowej czapce :)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47960.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...