Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anasta biedactwo :( to ta pogoda... w krakowie ciągle pada i ja te już dzisiaj zaczynam kichac i smarkac. Cytryna i imbir idą w ruch żebym się tylko nue rozchorowala.
Ewee ja też chciałam jakiegoś zajączka dla małej uszyć albo kupić - też nie lubię tych jaskrawych i chciała bym coś prostego co będzie towarzyszyło maleństwu przez pierwsze lata :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miila no niestety kontrole to jednak nie fikcja.
Magda ja jestem na umowie zlecenie i do od poczatku września, bo już wcześniej miałam to klepnięte, dlatego też się bardzo boję, że się do mnie przyczepią, ale oby nie.
Nat, Flawia ja właśnie się zbieram na pocztę, bo podobno monitor już jest, ja dałam 300 zł, gwarancja do września 2017. Mam nadzieję, że będzie z nim wszystko ok.

Jeśli chodzi o wymaz, mi robili jak byłam w szpitalu w 26tc, wtedy mi w pochwie trochę smyrał tym patyczkiem i ja niestety mam francę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Anstaou, niefajnie....Zbijaj gorączkę, lez w łóżku a jutro do lekarza może?
Magdaporacha z tym ZUSem, a teraz jeszcze Ty musisz się tłumaczyć. ..Są na szczęście jakies pozytywy wynikające z tego zamieszania,chociaż tyle.
Jestem w podobnej sytuacji w zw.ze wstrzymanym zasiłkiem na dzieci,już 2 mies.z rzędu. To nie sa jakies wieljie pieniadze ale b.potrzebne...Ostatnio jak pojechaliśmy do urzędu z papierami babka pow.ze mam dzwonić na infolinię. ...Ręce opadają. ..

Ewee jaki słodziak ♡♡♡
Eh,przypomniała mi się piosenka z dzieciństwa,jak to lecialo:Zuzia lalka nieduża i na dodatek cała ze szmatka. ...Miałam taką szmaciana lalke,najukochansza...Karmiłam ja moim kakao z butelki,mogłam mieć max 2 lata...I pamiętam tak dokładnie.,musiała być naprawdę ważna.

Szyjmy przytulanki dziewczyny dla naszych maleństw!

wystarczy igła,nitka i materiałki z odzysku.
Nie trzeba mieć ani maszyny ani nowiutkich tkaninek.

A ja szyję mini organizer nad komode - przewijak. Taki podreczny niezbędnik przy przewijaniu: na grzechotke, pieluszke...

Miszka no to się czasem pochwalę,jeslu nie odbieracie tego jak jakieś infantylne przechwalki...

Kodomobyłaś może z synkiem u pulmonologa? Moze warto byłoby się wybrać do specjalisty.
Ja tez byłam takim dzieckiem,non stop zapalenie oskrzeli, w pewnym momencie pomagały juz tylko antybiotyki podawane dożylnie....Okazało się ze mam uczulenie na pleśnie i roztocza i początki astmy. Pulmonolog pomogła mi wtedy bardzo....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ansta, zdrowiej raz, dwa!!!

Magda, ja miałam chyba coś podobnego, lista kilkunastu pytań do odesłania w terminie 7 dni.Ja i pracodawca , z tym że on więcej tych pytań.

Jeeeny, ja dzisiaj też zasypiam.Skończyłam 4 pranie, 3 suszenie bardzo w takich momentach doceniam suszarkę bębnową ;)Pogoda senna, ciśnienia chyba nie ma wcale, chyba zaordynuję sobie małą kawusię ;)

Kumi, Flawia mam nadzieję, że spiszą się nam te monitory.To właściwie jedyne modele, które mnie przekonały.Co z tego, że kupię taki do łóżeczka jak dziecko śpi ok 18 h na dobę i to w różnych miejscach typu wózek, bujaczek etc.Dlatego ta mobilność jest rewelacyjna :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Rany, ale macie tempo, ledwo Was doczytałam :-)

Miila zdjęcia cudowne, będziecie mieć wspaniałą pamiątkę!
Motylka sówki genialne, zwłaszcza te czarno-białe. Też szukam czegoś takiego na początek, ale ciężko znaleźć... Także jakby była możliwość zamówienia, to ja bardzo chętnie bym się podpięła:)

Jeśli chodzi o kontrolę z Zusu, to oczywiście zawsze mogą przyjść, ale przy chodzącym zwolnieniu mogą nam skoczyć... Mój mąż już 7 miesięcy na takim L-4, 4 razy była kontrola, nigdy go nie zastali, jedynie musiał iść i złożyć 3 zdania wyjaśnień na piśmie, typu byłem na zakupach, na spacerze, cokolwiek.

Co do tych wymazów to poważnie musicie sobie same pobierać?? Szok dla mnie... Mi lekarz pobrał na ostatniej wizycie, i tylko podrzuciłam fiolkę do laboratorium w budynku obok. I tylko z pochwy. Praktycznie tego nie poczułam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dopiero wróciła teściowa, wiec mam chwile dla siebie zeby polozyc wyzej nogi. A niestety moj maz ma dziadka hipochondryka i tesciowa na posylki, moj maz jak musi to go wiezie gdzie trzeba. Po smierci babci dziadek po prostu wymysla. Rozumiem jakby byl samotny ale mieszka obok, wolamy go czesto plus obiady i on nie ma czasu. Eh. A my na tym tracimy czas bo wycieczki wszedzie.

A dziewczyny ja tez jeszcze nie ruszylam ubranek dla synka. Sa w torbach wrzucone. Dobrze ze malowalismy pokoj to przy okazji posegregowalam rzeczy corki. Pranie tez tylko.nasze i corki bo zmiana garderoby na wieksza wiec trzeba bylo nowe uprac. Smialam sie bo w.sklepie corka podawala mezowi chlopiece ubranka i maz mowi wez od siostry dla brata, wzielam skarpetki a ona zczaila i odrazu po kolei wszystko. Heeh oczywiscie wzielam tylko skarpetki bo za duzo.juz tego mamy.

Anstaoj wspolczuje, mam nadzieje, ze szybko.minie.

Uswiadomilam sobie ze w tej ciazy mialam tylko 2 razy katar i kaszel raz, a w tamtej na poczatku strasznie kaszlalam i goraczka.za goraczka, bralam te prenaleny ja jestem taka ze nie biore przeciwbolowych w ciazy a poza nia tez nic w sumie. Dobrze ze ciaza zakonczyla sie zdrowa corcia.
Eh tez mialam zamowic tiul. Moze tez uszyje taka szmacianke, tylko ze wszyscy co przychodzili to dawali maskotki i tyle tego sie uzbieralo, ze chyba odpuszcze. A co dalas w srodek Ewee?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ansta dużo zdrówka!witaminki i do lozka!
Kumi faktycznie musisz pomyslec o jakims specjaliscie, bo 3 antybiotyk w tak krotkim czasie to grubo... mih brat jak byl mały tak chirowal czesto na oskrzela i pluca w koncu dostal serie zastrzykow. Pamietam ze bardzo cierpial i plakal na sam widok osoby ubranej na bialo, ale to na szczęście pomoglo...
Heltinne koniecznie musisz sie chwalic i inne dzuewczyby tez! To naprawde inspirujace i motywujace! :) poza tym oko cieszycie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ansta ja bym polecała paracetamol. W niedzielę wieczorem miałam 38 gorączki, wczoraj rano 37,5. wzięłam wczoraj 3 razy po tabletce dziś już temperatura 36.8 więc nie brałam, żeby niepotrzebnie się nie faszerować.

Magda jak już wszystko się wyjaśni i dostaniesz przelew za kilka miesięcy to zobaczysz jak Ci się humor poprawi. :)

ja mam mieć wymaz za 2 tyg. to już będzie praktycznie koniec 37 tc, więc ostatni dzwonek. Lekarz mi pobierze, a ja będę miała zanieść do laboratorium i zapłacić 16 zł. Oby tylko było ok.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za mile słowa odnośnie zajaca-brzydalka :D sama przytulanka nie jest duża, bo przed porodem chcę ją ponosić trochę na sobie, żeby przeszła zapachem :)

Melly w środek dałam ocieplinę, która mi została po szyciu rożka, ale równie dobrze moga to byc scinki materialow lub jakies wypelnienie ze starej poduszki.

to naprawdę nie jest trudne... a nawet jak krzywo wyjdzie to i tak jest ogromna satysfakcja bo takie brzydalki są urocze :)

heltinne a podrzucic jakis wzor tego organizera? to cos takiego jak do lozeczka?

jak skończę szycie i bede miala jeszcze sile ;-) to tak myslalam, zeby z resztek uszyć takie coś.

nie wiem, ktora z Was Nat, Heltinne, Vena? pisała kiedys kiedys o grzechotkach/dzwoneczkach do zabawek. Czy moglabym prosic o podrzucenie linka do przykladowego ustrojstwa tego typu? jak szukalam to znalazlam tylko takie z zawieszka.. i nie wiem czy beda ladnie dzwonily po zaszyciu w filcu.

Magda normalnie załamać się idzie! nie dość, że wiszą Ci kasę, to jeszcze przez pracodawcę musisz tracić czas na jakieś wyjaśnienia.. grgrgr

pochwal się mieszkankiem! w sensie opowiedz coś o nim :) trzymam kciuki, aby szybko Wam poszło :)

ponieważ zarówno mój tata jak teść zajmują się takimi rzeczami, to mieliśmy dobrze bo ekipy nie musieliśmy szukać :D ale remont to i tak stresujący temat (tym bardziej jak masz dwoch fachowcow na kilku metrach kwadratowych :P).... za to później duża przyjemność w byciu na swoim i na pewno warto! :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Komodo masakra ze ci tak biedactwo choruje. Strasznie się to ciągnie, znajomi mieli taki problem z synami, 4 lata i 6 miesiecy, starszy ciągle opuszczał żłobek a potem przedszkole bo co ktoś z katarem przyszedł to on zaraz gorączka i 2 tyg w domu na antybiotyku, a młodszego przez 3 miesiące leczył na zapalenie zatok i ciągle zmieniali antybiotyki aż w końcu lekarz ( a chodzili naprawde po dobrych specjalistach ) stwierdził że niestety nie ma innej opcji jak wynieść się z dziećmi z krakowa na 2-3 miesiące, pojechali nad morze na miesiąc i koniec z chorowaniem, ale do Krakowa juz nie wracają na razie chcą pomieszczenia z rok w małym miasteczku na Podkarpaciu bo świeże powietrze i dzieci cały czas zdrowe odkąd wyjechali. Niestety powietrze tutaj jest tragiczne.

Ewee mieszkanko bardzo mi się podoba :) przede wszystkim lokalizacja jest super. Blisko do centrum ( w miarę oczywiscie bo w MDM chcemy kupić a to ograniczenia cenowe) do okoła same domki jednorodzinne, blisko do duzego parku i centrum handlowego też, łatwy dojazd z autostrady no i taki klimatyczny mini bloczek 2 piętra tylko :) mieszkanko samo w sobie troszkę mniejsze niż myśleliśmy bo 53 m ale jest pokoik dla małej, malutki gabinet dla męża do pracy duży salon i aneks kuchenny który można w sumie zamknąć ale malutka kuchnia wtedy będzie więc chyba zostanie otwarte. A z biegiem lat jak by było trzeba to zawsze można mała przenieść do gabinetu i mamy swoją sypialnie. Ja mam to szczęście że brat robi w wykończeniach i powiedział ze pomoże. A do tego mieszkanie ma już zrobione gładzie, kaloryfery i parapety wiec od biedy trochę farby podłogi i można na materacu spać ;) a mebli mamy dużo swoich, właściwie wszystkie meble w tym mieszkaniu są nasze ale chcieli byśmy jednak zostawić cos szwagierce żeby nie musiała nagle mieszkania wyposaża a i my chętnie cześć mebli zmienimy ;)
Moim priorytetem jest zmywarka i pralko-suszarka mąż mi się to uzadzenie... ma może któraś ? Jak to ciekawa jestem jak to się sprawdza. Zawsze mama problem z suszeniem bo miejsca brak i wilgoć się zbiera..

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda brzmi ekstra!

mi tez sie marzy suszarka bebnowa... gdy kupowalismy naszego agd duzo zlego naczytalam sie o pralko-suszarkach (maja podbno duza awaryjnosc) i odpuscilam...

teraz umowilam sie z mezem ze jak stwierdzimy ze prania jest za duzo ze wzglęu na maluszka, to kupimy suszarke i postawimy na pralce.

co do zmywarki - moj must!! ze wzgledu na miejsce (a raczej jego brak) kupilismy tę węższa... ale teraz juz widze, ze przy kolejnym czlonku rodziny moze sie okazac za mala ;-)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

GroszekNo nie no co Ty, w Norge takie rzeczy jak wymaz itp?
Mi gin pobrał na bakterie niedawno, bo miałam infekcje, to tyle w tym temacie...

Ewee

looknij tutaj

Oprócz tego świetnie sprawdzają się jajka niespodzianki,wrzucasz co chcesz i zaklejasz

Chciałabyś jakiś wzór na organizer?
Zobaczę co mam i podeślę.
Ja aktualnie nie korzystam z żadnego,robię wg własnego pomysłu bo i tak ciężko byłoby mi cokolwiek dopasowac

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne, Paulina dzieki za odpowiedz , czyli do konca ciazy takie rozmowy z lekarzem beda .
No to sprubuje sie pogimnastykowac zeby mi dala do gina skierowanie, bo mnie ten zylak meczy jednak.
Magda ale super ! swoje wlasne cztery kąty ! bedziesz sobie urzadzac po swojemu i mala ma pokoik super.
Ja mam tylko zmywarke no to wiadomo super jest , chcialabym bardzo suszarke ,ale teraz z praca meza nie wiadomo, wiec czekam.
My swoj dom kupilismy dwa lata temu i ciagle remontujemy hehe dzis byl hydraulik i jest nadzieja ze bedzie kibelek na dole ale to chyba po kwietniu dopiero...
dziewczyny manualne te wasze projekty sa pzrepiekne , ja czuje sie taaaka w tym zagubiona. A bardzo bym chciala cos sama stworzyc.
Bardzo was podziwiam.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Nat Kumija juz mam swój monitor. Dziewczyna mi przywiozła osobiście! Wiec mogłam wymacac i sprawdzić oraz obejrzeć gwarancję! Ale maciupki!!!!!ale o to chodzi żeby był lekki i praktycznie niewidoczny.

Komodo ja to przeżywałam z synkiem w zeszłym roku kiedy zaczął przedszkole. Wziął 8 antybiotyków i był ogółem 77 dni w przedszkolu. Skończyło się wycięciem trzeciego migdala miesiącem nad morzem i seria szczepionek uodparniajacych. Może warto zabrać synka z przedszkola, wzmocnić w domu i posłać dopiero w maju?.....

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Takaona

ja również może zrobię jakąś lalkę szmaciankę - umiejętności manualne mam raczej słabe. Bardzo chciałam coś od siebie zrobić i przerobiłam dziś stara lampkę nocną, kupiłam nowy abażur za 5,9zł, ozdobiłam i zupełnie innych wygląd. Podoba mi się nawet;) z granatowej lampki w kratkę zrobiła się pastelowa.

jak wygląda kwestia urlopu dla ojca dziecka po porodzie? wytłumaczycie mi? oboje pracujemy na umowę stała na czas nieokreślony. Ja che roczny urlop po porodzie płatny 80%. a mąż? co jemu się należy? obiła mi się o ucho jakaś opieka, jakieś 2 tyg urlopu do końca roku?to jest płatne 100% dla niego?

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_44615.jpg

Odnośnik do komentarza

Takaona fajnie ci ta lampka wyszla, wlasnie taka pastelowa jak lubie i do pokojuz dzieciaczka wsam raz :)
Miszka83 oj od razu ze mi sie zachcialo hihi , a jak mam jakies chorobsko w srodku i nic nie wiem hmm.
W sumie tu dzieci rodzi sie duzo , na moim osiedlu to same wielodzietne rodzinki to jakos bez wymazow te kobiety tez daly rade urodzic :)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...