Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

magda ja wystarczy ze wlacze koniec jakiegoś filmu, nie wiem o co chodzi, np dziewczynka podbiega i kogos tuli a ja juz lzy.
Ja to na swiatecznych reklamach lzy mialam.
Vena uwielbiam opowiesc wigilijna.
Obiecalam sobie ze przeczytam sobie w ciazy po rqz setny w zyciu "Dzieci z Bullerbyn" o sielance zycia codziennego. Tylko nie wiem czy czytac czy poczekac te 6 lat az córka bedzie miała w szkole;D
Secondtry Zuzia juz duza, fajnie, szyjka nienajgorsza, wazne ze bez rozwarcia.
Cukrzyca? Juz tyle dasz rade.
Vena teraz mi sie marzy sniadanko w naszym ogrodzie, zanim ubierzemy dzieci to jiz nie tak fajnie ale 2 lata temu, hmm hustawka slonce kawka latoooo.
Gratuluje dobrych wiesci.
Co do tej cukrzycy to na patologii kilka dziewczyn normalnie post a przyszla taka fajna i np jadla truskawki jourty jakies ktorych nie wolno niby itd nie miala zle po prostu miala odpowiedniego lekarza i zycie nadal bylo fajne.

Dziewczyny nosi ktoras staniki zapinane z przodu? Chce karmic w ladnym staniku i taki bylby fajny bo te do karmienia mam ale tylko na noc nie podobalam sie sobie. Polecacie jakis sklep? Cena bez przesadyzmu bo chcialabym ze 3 chociaz kupic

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly a co do sielankowych śniadań to już niedługo wrócą. Już z takim 3 latkiem to mieliśmy leniwe śniadania na kocu, na trawie, mniejszy jeszcze trochę ganiał, się w parku nie było nerwów, że trzeba za nim biec. Był z zasięgu wzroku i przebiegał co chwila po owoce. W swoim ogrodzie tu zupełnie luz :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena robimy plot dopiero, a mamy polaczone 3 podworka bo rodzina obok mieszka, niby w tym roku maja sie odgradzac wiec spokojnie z 2 dzieci bede mogla sobie siedziec. Planuje basen ale to bardziej odpowiedzialnosc wieksza ale zawsze cos co je zatrzyma na naszym podworku, a piaskownica to juz chyba tym.bardziej. nie lubie podworka rodziny bo oni tylko autami wjezdzaja i nic wiecej sie nie dzieje, a oczy dookola glowy.
Z 1 dzieckiem to i na pikniku w parku u mamy bylismy, nad jeziorem tez fajnie bylo na kocyku, tylko te przeklete morze nas pokonalo.
Vena myslalam bardziej h&m bo ja w intimissimi za sto iles to hmm zal mi troche kasy. Nie mam sily chodzic po sklepach. W sumie kupujecie wiekszy rozmiar niz macie teraz? Ja mam 85c i taki mialam karmiac corke a teraz jeszcze mleko przyjdzie wiec chyba beda wieksze.znalazlam ladne staniki, nie sa z przodu zapinane ale sa do karmienia. Przyklad.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43215.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry gratulacje! Zdrowa, duza córka i stsbilna szyjka to powod do radości, a co do cukrzycy masz to szczescie ze jest z nami Vena i wierze jej ze da sie ogarnac sensownie ten temat bez zadnych glodowek. Prxypomnialas mi ze ja tez mam wyniki glukozy.. no i teraz odbiore je dopiero przed wizytą, w sumie moze to i lepiej..

Melly w h&m sa ciekawe staniki do katmienia ale ceny tez różne.. od poniedziałku w lidlu beda po 28 zl i beda miekkie i usztywniane, i to w ladny wzor, uwazam ze warto sie zainteeresowac za ta cene, a rozmiar... nie podpowiem Ci, nie potragie sobie wyobrazic ile mozna zyskac jeszcze samym pokarmem..

Miszka tak, to co pokazalam to do tego jeszcze trzeba wklady, ale mozna stosowac różne, ja kupilam te dedykowane milovi dwa rodzaje dajace uczucue suchej pupy i uczucie wilgotnosci, do tego zamierzam sprobowac tez z tetra, i zechce jeszcze kupic takie bambusowe prefoldy czyli jakby poskladana juz tetra i zszyta z bambusu tzn tsk sobie to wyobrażam. Tych otulaczy duzo podobno nie trzeba bo glownie wklady sie wymienia.
Magda faktycznie przy ruchliwym dziecku roznie moze byc i tu podobno sporo zalezy od kroju pieluszki i dopasowaniu ho do figury dziecka. Dlatego ja planuje jeszcze zakup Babyetta i Close pop-in i wtedy licze ze majac rozne rodzaje z tych ktore wydaja mi sie najskuteczniejsze uda mi sie ogarnac ruchliwe dzuecko i da mi to na tyle poglad ze jak bede musiala dokupic otulacze to nie bede juz miala problemu.

Odnośnik do komentarza

Ataa ten ze zdjecia co dalam jest za 60, chcialam cos w tym stylu, czekam na pokarm az sie zmierze. Chce troche bardziej seksowny niz te z lidla bo takie jak w lidlu to mam po poprzednim karmieniu 3. Uwielbiam karmic piersia ten kontakt z dzieckiem ale jednak kobiecosc moja traci, ciagle porozpinane bluzki, spanie i seks w staniku a na poczatku leci praktycznie nieustannie. Chociaz stanikiem chce pdnoesc sobie samoocene. Hehe.
W lidlu juz ktoras z Was pisala ze dla dzieci bedzi, ladne ubranka, tez mam kilka dla corki i sie sprawdzaja, a ze mama pytala co by sie przydalo to widze fajne spodenki.
A jeszczeVena Twoj 2letni synek siusia jeszcze w pieluchy? Moja corka za 2 tyg ma 1,5 roku a za 3 mies kolejne dziecko do pieluch. Tesciowa naciska na mnie zebym uczyla corke. Mam nocnik od dawna ale ona siada tylko w ubraniach i ucieka jak gola pupa. Nie bede na sile. Niby ksiazkowo 2 lata na nocnik. Mi nie przeszkadza ze 2 dzieci pieluchy tym bardzoej ze w lato corka bedzie ma golasa na podworku u nas w ogrodzie.lub w majteczkach. Uczule meza zeby nie.pozwolil tesciowej na ekspresowa szkole nocnikowania jak bede rodzic.
Co do sygnalizowania to z tego co pamietam to 5 latek dopiero potrafi kilka min przed powiedziec ze chce siusiu i poczekac troche bez popuszczania. A takie 2 i troszke to chyba krzyczy siku i biegnie jak nie zdazy to siusia po prostu.
Chore jest dla mnie jak juz.niby umie bez pieluchy a narobi siku lub kupke i klapsa. Masakra. Kiedys slyszalam.gadke do dziecka.: Majeczko jesli zrobilas w pieluche to nie dostaniesz czegos tam. Maskara. Szantaz.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry dobrze że szyjka stabilna! dzień po dniu i ani się obejrzysz a Zuza będzie zdrowiutka obok Ciebie :)

Co do cukrzycy... nie wiem na ile przewrotne to będzie, ale moze potraktuj układanie menu jako swego rodzaju zadanie, które pozwoli Ci oderwać się od smutnych myśli? tylko nie wiem czy mdłości na to pozwolą. Ale trzymam kciuki :)

Pieluszki wielorazowe mnie też kuszą, ale najpierw chcę ogarnąć życie z dzieckiem a dopiero później podnosić poziom trudności ;-) Mam jednak pytanie - co się robi z zabrudzoną pieluszką? od razu do prania? jeśli tak, to mało to ekologiczne :/

Melly ja staniki rozpinane z przodu kupowalam w La Senza, ale nie ma ich sklepów w Polsce :/ zastanawiam się jednak czy to jest rzeczywiście wygodne, ponieważ po rozpięciu obydwie miseczki "odskakują od siebie" i czasami można mieć dwa cycuchy na wierzchu ;-) ale może to kwestia rozmiaru (70C)

Vena, Ty chyba chwaliłaś sobie sportowe staniki? Miałaś na myśli takie normalne topy czy sa jakieś specjalne?

Nat - gratki za zdolne dzieciaki :)

Dziewczyny, możecie polecić jakieś ćwiczenia na ból pleców w okolicy lędźwiowej? wczoraj trochę przesadziłam przy maszynie (ale mam nadzieje, że dzisiaj pochwalę się Wam efektami :D) i o ile wyprostowanie się sprawia ból ale jakoś idzie, tak postawienie dwóch pierwszych kroków jest już masakrą :/ czuję jakbym cały ten odcinek miała usztywniony. dzisiaj już tylko leżenie lub chodzenie - bez siedzenia i schylania się!

Pod koniec lutego planujemy wyjechać na tydzień. Marzy mi się jakiś malutki domek/leśniczówka z kominek i z dala od cywilizacji (no ale tak +/- 3h od Warszawy ;-)). Możecie coś polecić? w internetach tyle tegoo....

Magda - mamy szczęście, że jesteś z nami tutaj :D Doceniam to, że chce Ci się odpowiadać na nasze pytania :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Vena, podzielam Twój pogląd na temat odpieluchowania.Moja córka oduczyła się używać pieluch dzień/ noc jak miała 18 mcy ale ona była bystrzakiem, bardzo rozumnym.U syna trwało to o wieeele dłużej, pomimo podobnego zachęcania.To fizjologia, tego się nie przeskoczy.

Secondry, słodka dziewczyno, opanujesz cukry raz dwa.Pewnie nasiliło ci się to przez brak ruchu jeszcze .Po ciąży problem zniknie i będziesz jak nówka sztuka.Gratulacje dla dużej Zuzi :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ewee z tymi pieluchami to tak jak pisze Nat, poza tym sa takie bibulki ktore umieszcza sie miedzy pupa a pielucha, sa biodegradowalne, niektore mozna wyrzucac do wc, maja na celu zabranie z kupki wilgoc i przekazanie jej do wkladu, a stala czesc kupki razem z nimi sie wyrzuca i wtedy tez jest mniej roboty. To zapieranie nie jest takie straszne a pieluchy pierze sie co dwa dni.

Odnośnik do komentarza

O odpieluchowaniu duzo nie wiem, ale znam przypadki sprzed parunastu lat dzieci chowanych na pampersach, ktore robily pod siebie do 6-8 lat. Moja mama przy bracie miala dostęp do pampersow, stosowala tylko na wyjścia i bylo ok. Kuzynka synowi jak mial skończony rok i pare miesiecy pokazala nocnik i tlumacxyla o co chodzi, ale chodzil w pieluchach i w pewnym momencie sam chcial na nocnik, do niczego go nie zmuszala, alenie wiem ile to trwalo, ale bylo tez tak ze mowil ze woli pieluche. A z tymi wielorazowymi sa wklady "sucha pupa" i one daja dziecku komfort jak w pampersach podobno, a w innych zawsze bedzie uczuci wilgoci wieksze lub mniejsze, wiec tu tez duzo zalezy od nas. Ja osobiscie nastawiam sie ze dziecko powinno czuc ze ma mokro, ale bede uzywala tych wkładów sucha pupa i praktyka pokaze co i jak..

Odnośnik do komentarza

A słyszałyście o wychowaniu bezpieluchowym? Natknęłam się na to to w sieci i nie wiem co o tym myśleć... http://www.bezpieluch.pl/
Generalnie chodzi o przyzwyczajanie dziecka już od pierwszych dni do wysadzania. Brzmi to dla mnie dziwnie, wręcz niewiarygodnie, ale jako odzwyczajanie od pieluszek może być ok. Dzielę się jako ciekawostką.
Dzięki za info o wielorazowych pieluszkach, póki co zdecydowaliśmy się na jednorazowe, ale może później... Kto wie...
Ewee za radą Veny zaopatrzyłam się w sportowe staniki, takie zwykłe, najzwyklejsze i póki co jest mi w nich o niebo wygodniej niż w tych do karmienia (mam z h&m), więc na pewno będę ich używać na początku i do spania. Dla mnie to w ogóle tragedia spać w czymkolwiek, a taka miękka "bluzeczka" jeszcze ujdzie, karmić też powinno być w tym łatwo.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Vena tak się cieszę!! we wrocławiu też słońce i aż się chce cokolwiek :)

Nat super, że już się nie martwisz tą ilością wód :))

Magda nawet nie wiesz jak kojąco na nas działasz jak się czyta Twoje posty :)

Co do szpitali i lekarzy w polsce, prawda jest taka, że oczywiście CZASEM trafisz, ale w większości przypadków biorąc pod uwagę NFZ i szpitale jest tragedia i jak nie zapłacisz to nie masz nic, brzydzi mnie, że to takie jawne, że musisz dać kasę, bo jak nie to się Tobą zajmą na szarym końcu o ile w ogóle, dlatego wolę płacić świadomie i rodzę prywatnie, nie będę się głowić czy lekarz, któremu dałam w łapę za CC na pewno mnie nie oleje w szpitalu państwowym.

Secondtry ja chyba też wezmę ten, ten drugi mnie kusi okropnie, ale przegięłam już z wydatkami na tą wyprawkę i tak jak mówisz, chyba lepiej dla kolejnego malucha kupić po prostu świeży materac.

W temacie zakupów muszę je zrobić dla siebie, wczoraj po nie wiem jak długim czasie weszłam do Intimissimi, co prawda staniki mnie nie powaliły, bo wszystko jest teraz małe (MAM D!!!!! z mojego niepełnego C różnica jest spora), ale kupiłam 4 pary pięknych koronek (tak, koronki a nie bawełniaczki, bo mama musi sobie też humor poprawić :) ). Zrobiłam też w głowie listę 'must have' na wiosnę i chce kupić kilka klasyków :D

Opowiem Wam jeszcze hit wczorajszego dnia... nie uwierzycie.
Jadę na kawę z przyjaciółką, raz dwa, autobusem - mąż po mnie przyjechał autem potem, ale do rzeczy. Siedzę w autobusie elegancko i tak sobie myślę 'kurcze, ale czuć marihuane', no ale siedzę dalej, bo skoro ser żółty w tej ciąży śmierdział mi plastikiem to sobie myślę, że pewnie znów coś czuje inaczej. Czuje dalej, coraz bardziej i bardziej, odwracam się a tam 4 dresików (z 16-18 lat), pali z lufki!! (w autobusie!!!!!!), więc jako przyszła matka pytam właściciela lufki 'nie przesadzasz troszeczkę?', na to dresik 'o co Ci chodzi!!!!! ja nic złego nie robię!!!' - i z mordą, to sobie myślę o ty gnoju i mówię 'jeśli tego nie schowasz i nie przeprosisz to pójdę do kierowcy i z chęcią zadzwonię na policję, bo jestem w ciąży i nie zamierzam tego wdychać!', dresik nabrał wody w usta i ze swoją ekipą wysiadł na najbliższym przystanku. ZŁOTA POLSKA MŁODZIEŻ, bez krępacji, byłam w szoku!

Anna205 ciesze się, że wszystko ok po wizycie, ja też się zastanawiałam nad tym 3 trymestru, ale zrobiłam.

Secondtry ciesze się, że szyjka się trzyma i że Zuzia duża i zdrowa i wszystko dobrze, a z tą cukrzycą to dobrze podsumowałaś - ja pierdole no! mamy tu specjalistki od tematu, więc na pewno coś doradzę, ech. Ściskam mocno!

Kinia
u mnie z tą wodą ostatnio gorzej, ale staram się jak mogę.

Dziewczyny, w nocy skończyłam 6 wielkich umów, które się za mną ciągnęły od sierpnia, zostały mi dwie ale małe to już nie problem, jestem wolnym człowiekiem czyt. mam zasłużone l4 od dziś :)))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza

Co do staników to mam dwa rodzaje: takie normalne z fiszbinami, usztywniane lub nie nie typowe do karmienia, ale w wersji ładne. I takie na dni kiedy chcę wygodnie i na noc właśnie sportowe. I wtedy już tylko patrztyłam żeby były z dekoltem, który daje szansę na wygodne "dobranie" się do piersi. Lubię takie z kopertowym rozwiązaniem z przodu.
Melly mój 2 latek domaga się zmiany pieluchy na suchą, pozwalam mu chodzić do 2-3h bez pomiędzy pieluchami, ale na razie to na tyle. Wie o co chodzi, bo parę razy w ciągu dnia idzie do łazienki i siada na toaletę (mamy nakładkę, którą sam sobie kładzie) wszystkich radośnie informuje, że siusiu i… na takim 10-15 min siedzeniu się kończy.
Straszy jak miał 18 miesięcy przechodził bunt i sam zdejował pieluchę, ale to ja nie byłam gotowa na "trening", bo właśnie urodził się drugi. Jak miał 21 miesięcy po domu zaczął chodzić bez pieluchy i dostawał tylko na wyjście. 3-4 miesięce później zszedł zupełnie z dziennych. Nocne były, ale często budził się i wstawał, że chce siusiu. Po jednej z takich pobudek powiedział, że nie chce zakładać pieluchy i powiedziałam ok. To było przed jego 3 urodzinami. Nocne wypadki były parę razy przez pierwsze dwa miesięce, ale tylko wtedy kiedy był chory … teraz już budzi się sam robi co trzeba i wręcz wraca do łóżka.
Generalnie po doświadczeniach ze starszym synem i tym, co już robi młodszy decyzję o pozbyciu się pieluchy pozostawiam dzieciom. Nie chce mi się za nimi biegać z nocnikiem. Wolę wariant, kiedy sami idą do toalety i później ma dumnie pokazują efekty ;)
A, no i u mnie nocnik się nie sprawdził na kupę była nakładką, a siusiu jak Tata na stojąco ;) tylko że moi chłopcy są wysocy i maja warunki, żeby dało się na stojąco ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila gratuluję wolności. Och Libię to uczucie kiedy się w końcu wypycha projekt do klienta ;)
Marihuana mówisz … no tak sama radość ta młodzież. Choć ostanio byłam na urodzinach sąsiadki, mieszkanie obok … "dziewczyna" kończyła 57 lat!!! Figura boska, 20tka może zazdrościć. Sama zazdroszczę. Mój mąż jak ją zobaczył pierwszy raz ubraną do pracy na czerwonych szpilkach to jej powiedział, że przeprasza ale musi powiedzieć że wygląda "hot" i ma świetne buty ;) No ale do rzeczy, jednym z prezentów urodzinowych, jaki dostała to była właśnie taka butelka po ziołach marihuany :D
No a ja dziś nie buszuję po nocy sama, bo do męża Londyn zadzwonił ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena, Unatu pewnie bym to olała - przesiadła się jedynie, gdyby nie fakt, że jestem w ciąży. Ważniejszy Jeremiś w takiej sytuacji :) ludzi było sporo, więc nie bałam się, że dostanę zaraz w łeb, choć kto to wie (tego nie wzięłam pod uwagę).

Vena ja mam nadzieję, że w tym wieku wszystkie będziemy wyglądać hot :D ja na co dzień obcasów niestety nie noszę (mam 179cm), głupio się czuję, bo ludzie się patrzą i coś tam pod nosem gadają, że tyka itp. ale jak pracowałam w modelingu to w tym świecie jest to norma i obracasz się cały czas wśród tak wysokich kobiet - to było super!

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,
niebezpiecznie jest nieczytać forum 1-2 dni, bo ciężko się nadrabia ;)

Widziałam, że się temat pieluch wielorazowych pojawia - ja też planuję, ale na początek pampersy. Raz, że nie chcę kupować tych małych otulaczy, a dwa że na początek i tak pewnie będzie dużo do ogarniania, więc pieluchy sobie daruję, no chyba że zmienię zdanie, to szybko dokupię. Tylko wkłady zamierzam uszyć przed porodem, widziałam w sieci wiele pomysłów tylko muszę mieć w końcu czas, żeby materiały pozamawiać. Bardzo już chcę maszynę wyciągnąć, ale jeszcze trochę muszę poczekać.

Wczoraj na szkole rodzenia była pani z PBKM i opowiadała trochę i o pakietach, które oferują. Też nie wiem co zrobić - jednak jednostki chorobowe, które się leczy komórkami są naprawdę rzadkimi chorobami, ale z drugiej strony to jest jedna z intensywnie badanych dziedzin, więc kto wie co będą w stanie zrobić za 10 lat. A z trzeciej strony komórki macierzyste z talerza biodrowego też się pobiera, z krwi pępowinowej nie ma ich tak dużo, bo objętość krwi mała itp idt. Chętnie posłucham jeszcze innych opinii :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...