Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Secondtry nie przeszły. Może nie jest tak źle jak przez pierwsze 17 tygodni, ale od ostatniego tygodnia duuużo gorzej. Średnio dwa razy dziennie: rano i w nocy. Byłoby częściej, ale sprawdziłam że muszę jeść bardzo małe ilości: jedna mała kromka chleba na śniadanie pół kubka kawy. Mdli, ale jeszcze tyle utrzymam, pół jabłka-całe zwymiotuję… w tydzień -1,5 kg :/

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila dokładnie, też tak myślę .Klimaty jakiś łapówek są obleśne, tu przynajmniej wszystko czarno na białym wiesz za co płacisz i czego wymagasz.
Czyli po skończonym 35 raczej się umówię.Tak czy siak zadzwonię tam i zapytam .Dzięki :)

Secondry, może ty rotawira załapałaś niechcący?

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Zgłaszam się umęczona
2 h spaceru z synem i psiakami po parku.Mycie 2 okien i drzwi podwójnych,ściąganie,pranie ,prasowanie i wieszanie firan w salonie dało mi w kość.Od godziny leżę i odpoczywam.Teraz zgaga mnie zabija.
Ja dziękuję że mam swojego lekarza który robi mi cc.
Położne i opiekę poporodową zostawię bez komentarza.Jak poszłam po pomoc bo mi synek płakał usłyszałam że mam go za okno wystawić.Dobrze że teraz już wiem przy drugim dziecku co i jak. 0 pomocy przy karmieniu naturalnym ,podają mm od razu,nie przynoszą po cc nie dostawiają.Dlatego teraz zapłacę doradcy laktacyjnej która przyjdzie i mi pomoże.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Anawee tak w Salvie. Dwoje urodziła 2012 i 2014. Specjalnie z wawy tam jechała.3900zl to koszt pobytu full opcji plus dodatkowo 1500zl dla lekarza który jej robił cc bo to był jej lekarz prowadzący z wawy który tam odbiera porody i chyba ma juz jakieś udziały w tej klinice. Bardzo zadowolona. Robią tez cc na cito wiec mi mowila ze przy drugiej cc miala opoznienie 2h bo jest tylko jedna sala operacyjna. 3-4 dni i domu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Kodomo Kobieto, święta za dwa miesięce dopiero, zwolnij :D
Co do reszty to bez komentarza, może nie tak koszmarne, ale bardzo złe wspomniana z pobytu w polskim szpitalu i kwestii karmienia, czy generalnie zachowania personelu. Zmęczenie i niska płaca nie tłumaczy chamstwa i tekstów na niskim poziomie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Święta w tym roku wcześnie, więc pewnie wiele z nas spędzi je bardzo spokojnie albo już w większym gronie :)

Ja mam trochę nauczkę po tym zapierdzielu świąteczno-noworocznym, więc nie ma co szaleć z porządkami w domu. W weekend mąż maluje sypialnie!

Odnośnik do komentarza

Ale dzisiaj macie tempo ;) co dej dziurki w sercu to są 2 opcje. Każdy płód ma dziurkę w sercu ( przewód botala- dzięki niemu krew omija wymianę gazowa w płucach.) Zamyka się on dzięki zmianie ciśnienia po urodzeniu się. Niektórym dzieciakom zamyka się nawet po kilku tygodniach od narodzin, wymaga to jedynie kilku wizyt kontrolnych żeby sprawdzić czy juz aby się nie zamknęlo. Inna opcja ta raczej nie groźna wada która jak mówiła jedna z was wymaga kontroli i zanika w okresie dojrzewania. Tak czy owak gdyby było to coś niepokojącego to twój lekarz na pewno zlecił by ci kontrolę i jakieś działania. Poważne wady serca u maluchów leczy się już nawet w życiu plodowym. Wiec głowa go góry i spokojnie czekaj na dalsze wieści ;) takich przypadków jest sporo. Nawet mój brat taka miał i bez żadnych interwencji się obeszło. Najcięższe wady rozpoznaje się na tym 2 usg i dotyczą tętnic i żył przy sercu wiec nie mamy się i cartwic.
Jak ja wam zazdroszczę tych zdjęć... ja tyle czekałam na to usg a kobieta badała mnie dosłownie 3 min i nic mi kie powiedziała ani jej nie pokazała nawet przez chwilę w 2 D. Podsumowała tylko w porządku dziecko waży prawie 1.5 kg. Bardzo mocno zastanawiam się czy nie iść na płatne usg jeszcze raz... tak bym ją chciała zobaczyć... :(
Chyba Atta pytała o ćwiczenia z laktatorem. Nie martw się napewno nie odciagniesz tego co najcenniejsze szerokość dla dziecka. Dopiero hormony po porodzie wywołują produkcję siary tej najcenniejsze. To co niektórym z nas teraz cieknie z piersi tez nazywane jest siara ale to bardziej taki trening dla gruczołów.
Juz się jie mogę doczekać na malutką;) dzisiaj prałam ubranka a jutro czeka mnie prasowanie ;) koleżanki się śmieją ze jestem jedynym człowiekiem który lubi prasować ;) sto razy bardziej wolę prasowanie niż zmywanie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Kodomo to jeszcze do mnie Kochana też zapraszam … u mnie chęci są tylko możliwości kiepskie do wykonania wszystkiego co bym chciała. Zazdroszczę Ci.
Mąż kontrolnie dzwonił, czy już fugi w łazience zaczęłam robić, bo kupiłam silikon 3 tyg temu i nie zdążyłam, jak mnie chwyciło na leżenie :/ i tak mnie kusi… mogłabym zrobić wszytko siedząc na ziemi, bo mało jest tych kafelek na wysokość, ale póki co się trzymam.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja noe wiem, mi sie zdaje ze noe ma juz spartanskich warunkow. Co prawda w moim rodzinnym miescie rodzi sie odgrodzonym parawanem, moga tak 3 dziewczyny, ale ja rodze w wojewódzkim szpitalu i tam juz kazda rodzaca ma swoj pokoj do rodzenia a raczej salke. Teraz kazdy wybiera szpital gdzie chce rodzic, ja place skladki i w zyciu nie zaplacilabym tyle kasy za 3 dni pobytu. Ja patrze tylko czy jest neonatologia i to czy polozna na mnie fuknoe to mnie nie obchodzi. Z reszta polozna to tylko mi cisnienie i temp mierzyla a od noworodkow byly fajne. Tylko trzeba mowic konkretnie co sie oczekuje.
Na patologii nie powiem bylo niesympatycznie czasami. A porodowka tak straszyli a milo zaskoczona bylam.

Ja znowu mam zarwana noc, wczoraj corka przespala cala noc to maz lazil i mnie obudzil.chodzeniem a dzisiaj juz corka. Ja juz mam.takie nerwy, chodze niewyspana, oczywiscie.nerwy dusze w sobie bo przeciez nie.bede wyzywac sie na.corce, ale jakby ktos mnie zawiozl do lasu to chyba bym wykrzyczala wszystkie zale. Tak szczerze jestem tak padnieta od poczatku.ciazy ze nie wyobrazam sobie ze za 3 mies mam miec jeszcze 2 dziecko. Maz tez chodzi jak.cien ale on za 2h wstaje do pracy. Tak mysle za 2 tyg wizyta i szyjka jest tak dluga ze nawet jak sie skroci to tragedii nie bedzie byleby rozwarcie sie z tego opiekowania corka i zmeczenia nie.bylo. tesciowa w pracy caly dzoen a maz jest ale tez mamy kilka rzeczy do ogarniecia plus zawsze ktos wpadnie.niezapowiedziany o juz sie nawet nie kladziemy. Tez wrocily mdlosci nudnosci, zgaga (rennie pomaga), jadlowstret. Brrr niech juz szybko.zleci ta ciaza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witam w klubie Melly. Jak widać też nie śpię. Obudzily mnie mdłości i ból głowy. Zafundowałam sobie zbyt cieżką kolacje. Zwymiotowalm może teraz zasne

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Magda dziekuje Ci bardzo ze omnie pamietalas :)

Melly masz racje ze placac zus nalexy Ci sie, ale dziewczyny maja rację, ze jest żałośnie w tych naszych szpitalach, ja mam kilka do wyboru i jakbym miala finansowo mozliwoxc to bym zaplacila, niestety licze na opinie innych i na łud szczęścia. Poza tym szpitale chwala sie ze 2h kontakt ze nie dokarmjaja ale wszystko trzeba wywalczyc. Poza tym jak slysze od dziewczyny ze pod prysznicem kotara materialowa a w na niej masa plam krwi, ze mialy dzwonic w razie co a dxwonkow przy lozku brak, i ogolnie szkola rodzenia to jeden wielki kit na temat warunków szpitalnych i tego co po porodzie. Sa kobiety dzielne ktore tam ida ze względu na referencyjnosc, ale ja psychicznie nie zniose takich warunków. I zakładam ze nic strasznego sie nie wydarzy i ide tam gdzie jest wieksze prawdopodobienstwo ze trafie na pomocna polozna i zrozumienie.

Wczoraj mialam zaj...stego dola po meczu, nawet nie bylam go w stanie obejrzec do koncs, pozniej przez zlosc nie moglam spac w nocy, do tego dowalily wszystkie inne snutki świata, wiec bylo fajnie... dalej jesten nabuzowana. Zbieram sie do przychodni na badania kontrolne. Pogods brzydka a droga daleka wiec tez super..
Endokrynolog trafil mi sie jak najbardziej w porządku, mam wieksza dawkę euthyroxu do 50mg, kontrola tsh za miesiac a wyniki na maila, wszystko ladnie wytlumaczyl, zalecenia mam na po ciąży i badania nadtepne 3 mies po porodzie wtedy wizyta z duza szansa na to ze druga i ostatnia :D

Odnośnik do komentarza

Magda dzieki za fachowe, szczegolowe wyjasnienia. Ja mam takiego dziwnego pecha, ze musze znac przypadki bedace odstepstwem od wszelkich regul, jedne na milion, a potem moje reakcje jak widac sa histeryczne.... Takze wybacz mi Miila jesli zasialam w Tobie swoimi slowami chocby malenkie ziarenko niepewnosci. Nie gniewaj sie :* Na 100 % wszystko bedzie dobrze!

Dowiedzialam sie o kolejnej powaznej chorobie siostry, musze to sobie teraz w samotnosci przezuc i przetrawic, a zeby nie miauczec Wam tu na forum, znikne na chwile z ostrzezeniem ;)

Milego dnia dziewczyny!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Corka zasnela jeszcze na 3,5h wiec troche pospalam. Chcialabym sie tak sama z siebie obudzic.

Ja tak w 1 ciazy nie moglam sie doczekac prania i prasowania, pozniej bylo mi przykro ze mama z siostra musialy mi szykowac torbe do szpitala, a potem tyle mialam prasowania ze az sie boje powrotu. Teraz postaram sie prasowac miesiac a potem ladnie rozwieszac.
Ataa hmm ja patrzac na kolezanki to moglabym ur w 4 szpitalach ale najlepsze dojazdy mam do 2. Tak w 1 bylam na 3 dni na patologii ktora pomieszana z ginekologia i poloznictwem, biorac prysznic slszalam jak jakas babcia steka na kibelku. Yh. Nie wyobrazam sobie tam byc po porodzie. Choc zaslony byly czyste.
W tym moim lazienka jest na 4 osoby ale bylam tylko z 1 dziewczyna bo druga sala pusta, nie ma zaslony w prisznicu bo widac ze ktos jest w wc woec nikt nie wchodzi. Moja corka musiala zostac w szpitalu 5 dni ja po 3 moglam wyjsc mimo to zostawili mnie zebym nie musiala dojezdzac. Ah trzeba szukac, mi zal byloby wydac tyle kasy. Tez dali butelke, tez karmilam 2 h a w domu wszystko sobie poustawialam. Nie chce sie stresowac porodem, pojde urodze i wroce. 3 dni lub 5. Ja tak to widze.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja do tego podchodze nieco inaczej. Po moich 2 pobytach w państwowych szpitalach nabawilam sie depresji i bardzo zle sie czulam psychicznie. Mamy 21 wiek i teksty typu: boli? Musi boleć!, pokazuj dupe, bedzie zastrzyk itp zupelnie do mnie nie przemawiaja. Zero intymnosci, zero poszanowania prywatnosci. W nocy zero opieki. Po moim pierwszym poronieniu, caly czas powtarzalam, ze nigdy juz dzieci miec nie bede i to glownie ze wzgledu na szpital i cale to podejscie personelu. Dlatego teraz chce urodzic w takich warunkach, aby nigdy wiecej nie miec traumy.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hmm nie wirm moze ja przez lezenie na patologii po glupich poloznych byly 2 fajne to na 2 mies 2 na 6 byly fajne wiec swoje sie nawkurzalam, to po takich moze te z porodowki (byly super) a raczej te z poloznictwa byly nijakie ale z porodowki fajne i nawet maz mowil ze fajne. A tez duzo maz mi dal przy porodzie. Jestem bardzo wrazliwa osoba ale chyba odkad mam.rodzine tzn dziecko to juz nie tak latwo mnie.urazic bo lwica sie ze mnie zrobila hehe. Ale Ataa jesli ktos inaczej nie chce, woli zaplacic i komfortowo bardziej to ja rozmumiem. Szkoda by bylo zeby to rzutowalo pozniej na.decyzje o 2 dziecku.
Ja pamietam do dzis slowa poloznej: ze jestesmy dorosli i mozemybwypuscic uchem co gadaja ludzie a musi byc dobra opieka dla dziecka bo jest bezbronne. Ja sie tego trzymam.

Moja kolezanka straszyla porodem urodzilan i nie bylo zle da sie przezyc tovteraz mi gada ze 3 by nie przezyla bo 2 to maskara, hmm chyba co osoba to opinia. Ja sie nie nastawiam. Zacznir sie i nie mam juz wplywu na nic innego jak tylko urodzic. Zazdroszcze dziewczynom od cc ze wiedza kiedy urodza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...