Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

agulaaa
Witam Was w to deszczowe popoludnie.
Mam pytanie dombardziej doswiadczonych mam i jeszcze nie mam;) W sb bylam na wizycie i bylo robione 3 prenatalne. Lekarz powiedzial, ze wszystko ok, waga malej z usg to 1100 gram.
Po wizycie dalam tez znac rodzicom i dzis moja mama w pracy razem z innymi kol - babciami dyskutuja o wadze, ze za mala i dlaczego nie zapytalam lekarza. Ze na pewno wyladuje w inkubatorze.
Gin. mi nie mowil, ze mam jesc wiecej.
Nie mam problemow z jedzeniem, wszystko jem, sniadania, obiady, kolacje, desery, owoce, troche slodyczy. Raz na jakis czas nawet pizza sie zdarzy.
Mama zamiast mi pomagac to wkurza i straszy.
Powiedzcie mi czy wg. Was mam sie martwic ta waga?
Kolejna wizyta 13.02 i pewnie wtedy dowiem sie ile mala przybrala.
Ja jestem drobna i niska 161 cm, aktualnie 62 kg.

Popsula mi mama humor:(


Moja mała w 28 tc tez ważyła dokłądnie 1100 :) i tez mam 160 cm wzrostu i obecnie waze 61 kg.a zaczynałam z wagą 52.nastepna wizyta 11 luty to zobaczymy ile bedzie wazyc,a i nie stresuj sie wagą dzieciąta jest jak najbardziej ok.pozdawiam

Odnośnik do komentarza

heltinne pisz, komentuj, doradzaj, lubie inną perspektywę:)

Tez mi sie wydaje, ze 3-4 tygodnie to dlugo troche. Zobaczymy jak sie sytuacja wyklaruje, jak bede mogla karmić piersią to bede znacznie spokojniejsza ze Młoda bedzie pod ochroną mojego mleczka.
Zobaczymy kiedy urodzi sie Zuzia, co powie moj pediatra, ktoremu ufam, jak wyjdzie ze szczepieniami, co na to wychowawczyni Adasia itd.
Pogadam też z psychologiem dziecięcym, mamy taką przyjaviolke rodziny, ktora zna Adasia.
Troche czynnikow na decyzję sie zloży, narazie plan dmuchania na zimne:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Agulaaa, waga jest dobra nie przejmuj się jakimś babskim, czczym gadaniem.Warto wziąć pod uwagę, że te pomiary USG są tylko przybliżone! To nie jest realna tylko szacowana waga.Nic się nie denerwuj bo babki pletą jak potłuczone ;)

Ataa, info gdzieś z sieci wygrzebane.Trochę wygląda na fake.W jakiś sposób wydaje mi się to zasadne uwzględniając wszystkie wyznania w tym praktyki judaistyczne czy islamskie.W tym kontekscie pryśnięcie wodą to mały miki w stosunku do obrzezania np ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

secondtry to swietnie, ze mozesz skorzystac z porady psychlozki, ktora zna wasza rodzine. Moze juz teraz zapytaj polozna, co ona na to? A z nauczycielka skontaktuj sie jak najszybciej....
Nie wiem jak jest w Polsce,tutaj generalnie dzieci nie maja pozwolenia na przerwe w nauce, a samowolka moglaby naprawde zle sie skonczyc...
Gdy pojawia sie 2.dziecko wraz z nim pojawia sie tez wiele pytan i obaw, a nam ta sytuacja moze wydawac sie o wiele trudniejsza niz pozniej sie okazuje...

PaulinaNO popros swojego fasta o skierowanie do ginekologa. Powiedz ze masz infekcje czy cos w tym stylu. Moze byc problem z terminami, wiec warto zadzwonic do wielu.Zaplacisz polowe z tego co prywatnie, a z frikort tylko za materialy (chociaz pewnie nie masz) Nie wiem jak jest z ciezarnymi u gina, moze jestesmy zwolnione z oplat.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Noo

Heltinne to dobry pomysł, teraz za dwa i pół tygodnia idę do położnej to sie jej zapytam, a jak nie to wtedy pójdę do fasta i go poproszę, bo i tak na wizytę w 36 tygodniu chce iść do niego. Ogolnie to gdzieś czytałam na jakimś forum, ale nie pamietam gdzie ze niby można poprosić polozna o skierowanie na dodatkowe usg w szpitalu, koszt to niby ok 100kr ale ile w tym prawdy i czy polozna tak bez powodu by mi dała to niewiem.
Secindtry to mój był juz klopsik w porównaniu z twoja Zuzia :)

Odnośnik do komentarza

Z tym chrztem to jakieś grube przegięcie i z tego co wiem państwa członkowskie musiałyby indywidualnie odnieść się do takich regulacji … to nie może iść z automatu. O ile myślę, że we Francji to nie byłby problem to co z Włochami, Polską czy Hiszpanią?
Rozumiem nie obnoszenie się z religią, ale to już daleka ingerencja w wolności jednostki…w końcu jednak to rodzice do pełnoletności decydują za dzieci. To byłby odstępstwo od tej zasady …
Flawia fajny ten leżaczek… aż żałuję że mam, bo chętnie bym wymieniła… niestety mąż zapytałby, czy upadłam na głowę z łóżka jeśli bym coś takiego zasugerowała :(

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Agulaa mój Jasiu jest w górnej skali siatki centylowej i skoro ważył prawie 900 gr przy ostatnim usg, to teraz w 28 tc szacuję, że może dobijać do 1.400 gr i mało mnie to cieszy. Najpierw posłano mnie szybciej na glukozę (może to kwestia cukrzycy, że dziecko większe), ale po wyeliminowanie lekarz uznał, że może po prostu dziecko duże. Poza tym powiedział, że to indywidualne - Jasio może dalej sobie tak ambitnie rosnąć, albo też może przystopować relatywnie do innych dzieci, które później będą rosły bardziej intensywnie....
A tak generalnie, to mam takiego lenia, że niedobrze mi się robi jak na siebie patrzę.... od tygodnia nie chodzę już do pracy i chociaż nadal mam otwarte projekty, to niestety cofa mi się na myśl o tym, że mam coś tam zrobić ...... Obejrzę jeden z dziesięciu i zmuszę się do przejścia 300 metrów do sklepu - jedyna moja motywacja to to, że może kupię sobie coś fajnego do jedzenia... Wczoraj mój mężczyzna pojechał z córkami do Zakopanego, a ja korzystając z wolności pojechałam do centrum Poznania z jedynego powodu ........ miałam ochotę na dobry stek wołowy. Połknęłam stek, zapiłam koktajlem truskawkowym na bazie śmietany i cały wieczór zdychałam na zgagę..... Tylko perspektywa jedzenia wywołuje we mnie jakąkolwiek wolę aktywności .... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

kinia (chyba Ty pytałaś) o zamówienia z gemini. Otóż klikając "zamów" jeśli coś jest niedostępne to Ci wyskoczy. Tak samo jeśli chcesz zamówić więcej sztuk niż mają na stanie. Ja dzisiaj dostałam paczkę od nich. Bardzo dobrze zabezpieczona i wszystko ok. Więc można śmiało zamawiać.

Odnośnik do komentarza

Hh99, o losie jak cię rozumiem z tym leniem.Nic mi się nie chce, moja aktywność ostatnio podobna do twojej.Pogoda dodatkowo przegówniana też do niczego nie zachęca.Normalnie obleśne uczucie.Przeraża mnie dodatkowo wizja wielgachnej sterty ubranek do prasowania...bleh podziwiam co poniektóre za ten motorek w tyłku...eh gdyby mi się tak chciało tak jak mi się nie chce ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Agulaaa ja tez tak mialam po usg polowkowym, synek wazyl 400gram i babcia moja zalewala sie placzem, ze jest za maly...
Ja wychodze z zalozenia, ze jesli lekarz widzi, ze cos jest nie tak to zawsze ci o tym powie, bo nie ma powodu aby cokolwiek ukrywać.
Materacyk zamowiony, lozeczko zamowie jutro. Zostal mi do kupienia jeszcze tylko wozek, ale to chyba odloze na marzec, aby miec jak najdluzej gwarancje.
Dzisiaj bylam na malych zakupach spozywczych i znowu ledwo wrocilam do domu, znow bol na dole brzucha... juz sama z domu nie bede sie wypuszczac, bo normalnie sie boje.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Do tego doszło jeszcze:
Hipp do twarzy
Saszetki bebilon 1
Sudocrem 60g
Sutricon te plastry na blizny można kupić w tej samej cenie co w gemini w aptece na grojeckiej a na allegro widziałam ze na sztuki sprzedają.
Avent natural 125 ml smoczek 9+ i 260ml smoczek 1+ - w razie W.a jak nie to będzie do pojenia.ale najtaniej na allegro. Plus jeszcze pojemniki na pokarm, płyn do butelek i szczotkę.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43055.jpg

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Noo

Heltinne ja tez jeszcze poszukam tego info w necie i po norwesku tez, może gdzieś bedzie cos pisało :) co do moich babypakke to odebrałam juz z Apotek1 i tez jestem bardzo zadowolona :D zdjęcia nie robiłam ale mnóstwo próbek kosmetyków dobrych firm, butelka antykolkowa firmy MAM z funkcja samodzielnej sterylizacji w mikrofali, smoczek 0+, chusteczki nawilżane, 2 sztuki pampersow. Super normalnie :D jutro zgłaszam sie po paczkę z Remy a na ta z Libero tez czekam :D
Flawia subsimplex jest dostępny w pl, ja kupiłam w sklepie prowadzonym przez polozna akurat jak byłam na święta w kraju :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...