Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Melly właśnie nie widziałam, a byłam jakiś czas temu, kupiłam 3pak ale kolorowe (bez nadruków, jednolite).
Z tymi kolorami tak to jest jak się człowiek zakocha :) choć u mnie ta kwestia jest stała i stale jestem zakochana w tych samych kolorach (mąż ma szczęście, bo nie musi co chwile czegoś malować :) ).

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
trochę nadrobiłam wątek, ale nie ukrywam, że się ostatnio wycofałam, bo ja nie robię jeszcze wyprawki i nie jestem w temacie. Jestem przerażona tym, co się ze mną ostatnio dzieje i nie w głowie mi wyprawka :/
Idę dzisiaj na wizytę kontrolną i jestem załamana, bo oprócz tego, że od tygodnia brzuch mnie jeszcze bardziej boli, niż do tej pory, ledwo wstaję, ledwo chodzę, ledwo się dzisiaj umyłam (nie wiem jak dotre do samochodu, a potem jak usiedzę w poczekalni), to żadnej nocy normalnie nie przespałam :( boli mnie dosłownie wszystko - kostki, łydki, piszczele, kolana, miednica, krzyż, ręce, a dzisiaj w nocy obudził mnie mega ból barku. Jestem załamana :( już nawet leżeć spokojnie nie mogę.
A przez te wzmożone skurcze z ostatniego tygodnia jestem nastawiona na to, że z moją szyjką jest dramat... :(
Przepraszam za te żale z samego rana, ale najchętniej nie przestawałabym płakać... Tylko wiem, że stres nie pomaga.

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

Szotka tule mocno! u mnie też ze spaniem znów problem, niedobrze mi od luteiny, ale jakoś.. przywykłam. Staram się nie myśleć o tym, bo mi jeszcze gorzej. Masz poduszkę do spania dla ciężarnych? mi ona dużo pomaga, daj znać co u lekarza, na którą masz? ja ogromnie chcę zamknąć temat wyprawki, już mnie to męczy, chce kupić wszystko co trzeba i spokojnie czekać na poród, gdybym Ci mogła jakoś pomóc to daj znać.

Odnośnik do komentarza

Szotka nie masz co się bać, jesteś już w wysokiej ciąży, ja myślę, że najwyższa pora zacząć, a jest tego sporo, uwierz nam :) jeśli potrzebujesz jakieś listy to daj znać, pomożemy Ci :) ja bardzo chciałam to ogarnąć wcześniej i mieć spokój, na koniec i tak zostanie trochę roboty, pranie, prasowanie, no i nie zapominaj, że torba do szpitala powinna być spakowana już ok. 30 tygodnia (wcześnie, ale tak zalecają).

Odnośnik do komentarza

Szotks trzymaj sie dzielnie! Moze masaz by Ci pomogl? Mi tez kregoslup i wszystkie kosci siadaja, lezenie niczego nie ulatwia, kombinuj z tymi poduchami, ja spie z ta ciazowa a co jakis czas tylko z jaskiem pid brzuchem. Moze lekarz tez Ci cos sensownego doradzi..
Szyjka sie nie stresuj,bo ja Miila mówi ciaza wysoka i nawet gdyby sie okazało ze trzeba będzie wczrsniej rozwiaxac to szanse naszych pociech sa bardzo duże na to by wszystko bylo super! Takze glowa do góry :) a stresa kopnij w tylek :)

Odnośnik do komentarza

Miila dobrze mowisz, tez bym chciala temat wyprawki zamknac jak najszybciej, jeszcze spiro mu brakuje ale ja toczekam na koniec miesiaca by wiedzieć jak z kasa syoimy i wtedy kolejna transza zakupow. Do tego mąż ma zaraz urodziny i cos dla niego tez bym chciala... alew tym roku skromnie bo wyprawka... z prezentem zaszalalam rok temu, zasponsorowalam mu dlugi weekend w Monachium. W tym roku dostanie pewnie tylko książkę lub płytę..
No i u mnie pudla sie zaczynaja gromadzic :/ poki forma jeszcze w miare znosna musze wziac sie za wywalanie zbednych gratow i przygotowanie miejsca na rzeczy Robercika :)

Odnośnik do komentarza

Szotka nawiązując jeszcze do szyjki ,tak jak mówi Ataa nie przejmuj się, bo jak widać choćby na moim przykładzie, one lubią się zmieniać też w tą pozytywną stronę! ja przy akcji szpital miałam 35mm, a na ostatniej wizycie 40mm i to trzy razy sprawdzała czy na pewno :) głowa do góry! :*

Odnośnik do komentarza

Tak Was czytając to ja z wyprawkę jestem już całkiem ogarnięta. Ciuszki poprane od 0 do 6 miesięcy. Poukładane już w komodzie. Dziś przeprałam kocyki, pieluszki muślinowe i bambusowe, prześcieradła.
Wózek podobno jutro ma być do odbioru. Kołyska przyjdzie w przyszłą środę. Zrobiłam dziś ostatnie zamówienie z gemini.
Pieluszki i chusteczki również już są.
Zostały tylko do kupienia koszule dla mnie do szpitala i klapki pod prysznic. A i zapomniałam ubranko dla Zosi na wyjście. Tylko tutaj mam problem ponieważ nie mogę nic znaleźć ładnego :-(
Kochane doświadczone mamusie powiedźcie mi proszę czy rożek to rzecz konieczna? Rodzina już nam obiecała,że dostaniemy od nich woombie tylko za nim przyjadą to pewnie tydz. minie. Dlatego zastanawiam się nad zakupem.
Ponawiam pytanie również o chustę. Czy któraś z Was ma godną polecenia?

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Ataa no dokładnie, jakbym siebie czytała :)

Ansta nieźle! a wsadziłaś w coś ubranka do komody czy tak po prostu, do szuflady i już?
Ja myślę, że rożek się przyda, w szpitalu w którym chcesz rodzić dają swoje? u mnie np. nie i tak czy inaczej musiałam kupić, ale przyda się też do spania na początku i do tego jak będzie nas odwiedzać rodzina, w rożku będę miała mniejsze obawy dać choćby na ręce, choć wolałabym wcale :P

Odnośnik do komentarza

Miila dziękuję za linka. Boskie ubranko. Muszę mężowi linka podesłać :-)
Jeżeli chodzi o ubranka po prostu dałam je do komody. Muszę je jeszcze przeprasować, ale to pewnie dopiero w marcu :-) podobno dobrze, jak przejdą zapachem domu.
Chciałabym rodzić na Borowskiej. Nie wiem czy dają rożek. Mam tam iść w którąś środę jak będzie można oglądać porodówkę i wtedy wypytam się położnej.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny.

Postanowiłam dziś zająć sie tematem wyprawki. Na początek spiszę sobie wszystko, pogrupuję i będą kupowała;) przejrzałam apteczkę i ma octanisept i sudocrem. Z tym, że sudocrem przeterminował się w 2015 roku. Otwarty pojemniczek ale nie wygląda na zwarzone, czy jakieś zepsute, zapytam chyba położną czy to można używać czy wywalić?

co myślicie o takim pomyśle, żeby w naszej tabelce czy arkuszach wyprawowych dopisać tam jakiej firmy kupujecie te podkłady i inne sprawy. Nie znam się na tym kompletnie, nie notowałam jak pisałyście tutaj o tym a trudno to teraz odszukać. Tak samo jakie konkretnie butelki smoczki itp. Może ułatwi to sprawę pierworódką??
p.s dziękuje za wrzucone dziś zdjęcie kosmetyczno-apteczne, niestety nie wszystko jestem w stanie odczytać co jest co.

W tym tygodniu chcę też kupić jakiś kocyk do wózka, podobają mi się takie te dwustronne, jedna strona minki druga bawełna.

co do mojego samopoczucia to jest ok, ale ogromnym problemem jest dla mnie ten jeden hemoroid;( niby zaparć nie mam, smaruje jakąś maścią, dziś nawet kąpiel w korze dębu- a on boli cholernie, promieniuje tak ze siedzieć trudno i wstać jak mięśnie odbytu się napinają. Aż się boję co będzie przy porodzie.
Śpię różnie raz lepiej raz gorzej.
Zauważyłam tez czasami ból miednicy, kości promenujący do krocza. Ach uroki stanu błogosławionego...

chcę też poszukać jakaś zawieszkę czy girlande na sciane lub komodę przy łóżeczku. A podobają Wam się imiona drewniane czy szyte przy łóżeczku?

a jeszcze przypomniało mi się narzekacie na stan po luteinie, ja na początku brałam 2x100 teraz 1X50 pod język i na szczęście nie działa na mnie ona w żaden sposób negatywnie, nawet smak mi nie przeszkadza. chyba mam szczęście;)

pozdrawiam Was serdecznie, dobrego samopoczucia w pracy, domach, łóżku czy szpitalu...

Odnośnik do komentarza

może to głupie ale możecie mi wyjaśnić różnice między podkładami poporodowymi (??), podkładami na łózko ( to na łózko zeby nie poplamić??), a dużymi wkładkami porodowymi ( to na nasze oczyszczenie sie między nogi)? czy dobrze rozumiem;)?

a i na allegro widziałam duzo poduszek antywstrzasowe takie motylki? jak to ma działać??

jakie "zabawki" kupujecie maleństwom na początek? widzę, że popularne teraz są sensoryczne metkowce nawet takie szmaciane laleczki na allegro Jacek i Agatka. Grzechotki, gryzaki czy co takie małe szkraby potrzebują??

Odnośnik do komentarza

Takaona podkłady poporodowe to podpaski tylko wielkie bo macica szczególnie się obkurcza na poczatku i krwawienie jest baaardzo obfite a podkłady na lozko to takie ceraty pod pupę żeby pościeli nie zabrudzeń jakby coś wyciekło z podkładu.

Ja kupiłam 2 rodzaje tych podkładów poporodowych (podpasek).babyono night na noc ale są grubsze i na pierwsze dni chyba będą lepsze i mam też paczkę canpola podkładów ale one się wydają nie różnic zbytnio od zwykłych podpasek. Jak rodziłam synka to kupiłam bella mama ale one to są ogromne!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Takaona ja mam również podkłady - te w siateczkowe majtki babyono, kupiłam też paczkę bella mama ale to jest jakaś masakra jak wyglądają :D mają chyba z pół metra, raczej ich nie wezmę do szpitala. Załączam Ci swoją listę apteczną - ja to zamówiłam.
Butelki kupiłam Tommee Tippee and polecane są też AVENT i chyba najbardziej popularne. Patrz, żeby smoczek przy nich był 0+ - od urodzenia.
Podkłady na łóżko mam w rozmiarze 90x60 SENI, wyglądają ok :)
Nie zapomnij o tych jednorazowych majtkach.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42629.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42630.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej,

Glukozę przezylam, jestem z siebie mega duma ufff:)
Dobrze ze sie wszystko o 6tej juz zaczęło, bo pierwszą godzinę po wypiciu przespalam, druga z drzemką i tuleniem vomitt bag'a, ale nie puscilam;)

Zrobili mi jeszcze usg przepływów i szyjki. Wszystko ok, wiec dziś mnie pewnie wypuszczą:)

Oliwka, silna dziewczyna, dzis próbnie ją rozintubuja żeby sprawdzić czy sama będzie oddychać. Kasia już chodzi, dzis poznała swoja córcie:))

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry gratuluje :-) super ze sie udalo z ta glukozą :-) trzymam kciuki by Cie dzis wypuscili :-)
i wspaniale ze Oliwka daje radę, i że ta kobieta jej mama tez, na pewno łatwo nie mają ale wspanaile ze wszystko idzie w dobrym kierunku :-)
Takaona te podkłady Bella faktycznie są ogromne, poza tym nie maja nic by je przeczepic do majtek i ogólnie podobno są mało wygodne, a te canpolu czy babyono sa to takie grubsze ogromne podpaski i obie cieszą się dobrymi opiniami. Chciaz mam jedno opakowanie i tych Belli bo w sumie nie wiem czy wytzrymam na pocztaku bez czestego zmieniania, a jak sie siedzi/lezy na lozku to chyba nie robi..

Tak sowja drogą to wszyscy zachwalaja ciaze jako super okres bez okresów, ale jakos nikt nie uprzedza ze pozniej czeka nas jeden wielki gigantyczny okresowy armagedon.. fuj ;/ na szczescie jestem już na etapie ze bardzo czuję dziecko i nie moge się go doczekac na tyle ze jestem w stanie zaakceptowac to co mnie czeka..

Odnośnik do komentarza

Secondary Jupii ;) super że myślicie o powrocie do domku ;)
Co do pokładów poporodowych do bielizny to bella mama faktycznie są olbrzymie ale w tym 1 dniu po porodzie z tego co zaobserwowałam sprawdzają się najlepiej. Wtedy przy każdym ruchu praktycznie, krwawienie bardzo się nasila i te mniejsze podpaski z innych firm często nie dawały sobie rady z szybkim wchłonięciam na raz dużych il krwi. Później już można mniejszych używać, już 2 dnia jest znacznie słabsze krwawienie a po powrocie do domu u niektórych nawet zwykłe podpaski dają radę. Po CC tez mniejsze jest krwawienie wiec można mniejsze kupić. Ja na pewno wezmę 2 paczki bella do szpitala ( trzeba je często zmienić żeby nie wprowadzić sobie do środka jakiegoś zakażenia, krew szybko się psuje) a potem zobaczymy mam aptece pod nosem wiec nawet męża wyślę jak braknie ;)
Ale miałam dzisiaj noc :( najpierw nie mogłam usnac do 4 rano a potem do godz 8 wstawałam 4 razy na siku i 2 razy dostałam takiego kopniaka pod żebra że aż się zerwałam przestraszona tym co to było ?! Nigdy mnie tak jeszcze tak mocno nie kopnela... i cały czas dzisiaj daje czadu...
Z mężem coraz bardziej przekonujemy się do imienia Milena :) chociaż mojej rodzinie chyba się nie podoba za bardzo... ale co tam to nasza mała Lena będzie ;) zastanawiam się jakie imię nad łóżeczko uszyć Milenka Lenka czy Mila... jak za dużo możliwości to ciężko się zdecydować jak myślicie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda dobrze z e mowisz o tych podkladach, w takim razie dokupie sobie drugie op tych bella, jesli chdzi o czesta wymiane to ja nie bede miala z tym problemu bo brzydzi mnie krew i nigdy nie czekam az mi sie napełni podpaska, tylko wymieniam max co 2 h, bo po prostu brzydzi mnie ten syf..
A imię - wybierz taką formę jaką juz sie zwracacie do małej, wtedy będzie ona najbardziej adekwatna, to Wasza córka i Wam ma się podobac.. Na rodzinę nie masz co patzrec, słuchaj serca. A jak sie urodzi to tez pewnie bedziecie do niej tak mówic, i wtedy to bedzie tez urocza pamiątka..

Odnośnik do komentarza

Takona na bolące hemoroidy to już czopki chyba trzeba. Mi gin sam dał, jak mu powiedziałam że zaczynają dokuczać. Zakładałam więc Posterisan H dwa razy dziennie i smarowałam maścią Ruscorex - z maścią to trzeba dłużej. I jest lepiej, doraźnie maść stosuję i nie bolą.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Szotka wiem co czujesz ja przeryzałam ostatni tydzien w szpitalu, teraz jestem w domu i jakos sie trzymam.Sa chwile slabosci i poleca łzy, ale staram sie myslec pozytywnie.
Pomyśl moja szyjka ma niecaly 1cm i narazie trzyma, wiec tobie tez sie uda. Dodatkowo co 6dni musza mi przetaczac płytku krwi, z powodu niewydolnosc szpiku.
Co do wyprawki to dzisiaj sie odwazylam i posegregowalam ciuszki od kolezanki. Kupowac beda w lutym albo zrobie liste i niech kupuje maz i mama z siostra. Lenka bedzie pewnie wczesniakiem i tez niewiem czy kupowac butelki, smoczki, pampery dla wczesniakow. Podswiadomie mysle, ze moze dotrwamy do 36tc to wtedy juz nie taki wczesniak. Niewiem sama. Bo jak urodzi si po 30to i tak spedzi mase czasu w inkubatorze i teortyczne wtedy moge kupic, ale niewiem czy ja nie wyladue na hematologi. Solowana jestem z ta wyprawka.
Wiem, ze nie jestem przygotowana na jej wczesniactwo iewiem jak podolm psychicznie...

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...