Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

dwojeczka ja mialam stresik po porodzie i musialam siegnac po czopki glicerynowe. A od poczatku po porodzie staram sie jesc duzo blonnika i jakis jogurt, by jelita ladnie pracowaly i codziennie raz udaje mi sie zalatwic. Co do dziecka to musze w koncu zajrzec do atlasu kupek bo moj robi ich dużo żółtych i rzadkich.

Nie mam w domu wagi wiec i tego nie moge skontrolować.. chyba trzeba będzie kupic...
Juliax u mbie przy tej temp czesto zimny wiatr. Sama mam cos z dlugim rekawem a czasem dodatkowa warstwa. Wiec maly to co w domu czyli dlugie body skarpety pajac i na to dodatkowo taki grubszy misiowy pajac z kapturem. I przykrywam pielucha flamelowa. Wczorak yak siedzial w lezaczku na balkonie 3h najpierw 20 min w sloncu a pizniej w cieniu bo ostro swiecilo a nieam jeszcze kremu z filtrem. Stwierdzam ze byl odpiwiednio ubranty.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!
Gratuluję nowym mamusiom! Już chyba nikt nie został w dwupaczku.

Podczytuję Was w miarę regularnie, tylko jakoś nie mam czasu na nic. Mama wyjechała i przyszedł czas na ogarnięcie się:P Nadal mam problemy z karmieniem, jest o niebo lepiej niż wcześniej, bo sutki mam już wygojone, ale ból pozostał. Nie wiem już co o tym myśleć, chyba źle się dobraliśmy z moim syneczkiem - on bardzo mocno ssie, a ja mam wyjątkowo wrażliwe sutki. Nie jestem w stanie nosić wkładek laktacyjnych (Milla też odkryłam lansinoh, szkoda, że Ci nie napisałam, a miałam zamiar! TT rzeczywiście porażka), boli mnie najlżejszy dotyk materiału, wody, czegokolwiek. Zamówiłam muszle laktacyjne, mają one ochronić moje sutki przed kontaktem ze stanikiem, oby coś to dało. Ja już chyba wszystkie produkty przetestowałam dla matek karmiących;) Ostatnio laktator elektryczny avent - bardzo fajny, bałam się, że będzie bolało jak ręcznym, ale okazało się, że moim dzieckiem boli o wiele bardziej:)
Walczymy też z kolkami, i tu pytanie do Veny - zamówiłam z Polski espumpisan 100 i delicol, pisałaś, że Klara dostaje delicol przed każdym jedzeniem i espumisan 3 x dziennie. To 3 x dziennie wypada też przed jedzeniem i wtedy dajesz dwa leki jednocześnie czy wybierasz jakąś inną porę?
Marta i ja mam czasem wątpliwości czy każdy histeryczny płacz oznacza kolkę, czasem mam wrażenie, że Tymuś ma taki troszkę dramatyczny charakter po mamusi;)

Pozdrawiam wszystkie maluszki i mamusie! Mam nadzieję, że jeszcze troszkę i będę miała więcej czasu na nasze forum. Powolutku wychodzę z psychicznego dołka, będzie dobrze.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie, zaglądam do Was, ale bardzo ciezko mi sie pisze na tablecie, wiec sie nie odzywałam.
Moja Iza urodziła się SN 22.04.2016 o godz. 18:25 z waga 3225g i 52cm plus 10 pkt. Porod był bardzo ciężki, strach opowiadać, do tego byłam łyżeczkowana, a na koniec fatalnie mnie zszyli. Rodziłam z kolezanka i to był duży plus (męża nie chciałam przy porodzie). Całe szczescie, ze trafiłam na super personel przy porodzie i potem na oddziale. Do tego nieoceniona obecność bardzo pomocnych studentów (szok) :) leżałyśmy z Iza tydzien - jeden dodatkowy dzien przez moja cukrzyce ciążowa, a potem wyszła żółtaczka.

Karmie piersią, choc najpierw płakałam głośniej niz Iza, bo brodawki nie chciały sie słuchać i sie zapadały. Mała ładnie przybiera, choc jest bardzo wymagająca i potrzebuje mojej obecności, najlepiej spi sie jej u mnie na brzuchu. Jestem w niej zakochana, maz tak samo.

Wciąż nie moge uwierzyć, ze po tylu miesiącach walki nasze cudo jest z nami :)

Poruszyłyście wiele ciekawych tematów, teraz u mnie w głowie temat szczepień. Chcemy z mężem szczepic tymi na NFZ (plus menino i pneumokoki), choc wczoraj pediatra troche zachęcała do tych skojarzonych, na szczescie nie nachalnie, ale za to pielęgniarka strasznie cisnęła na skojarzone. Nie wiem po co sie w ogóle wtrącała...
Pozdrawiam mamusie i życzę miłego dnia! My dzis wyruszamy na pierwszy dłuższy spacer :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

Ataa a sprawdzasz karczek? Bo mi jakos sie goraco zrobilo jak przeczytalam o tym misiowym. W gondoli nie ma wiatru jest duszno.

Ja z kolei ubieram krotkie body skarpetki dresowe spodnie i bluze i czapeczke ale niekoniecznie zaslaniam uszy jak sie zsunie i nie przykrywam kocem chyba ze zawieje lub zachmurzy to troszke lub stopki. I dziecko ani cieple ani zimne. Lekarz powiedzial lepiej zeby bylo chlodniej niz za goraco.

Chyba pojde na te urodziny do sasiadow. Syn w wozku bedzie a jak beda sie pchali to dam w rozku na chwile. Bedzie 6 osob wiecej niz u nas w domu. Bedzie w body bo cieplo

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jak chcecie na jednej wizycie dać dziecku podstawie na NFZ plus pneumokoki i Meningokoki to 5 kluc.to strasznie dużo. .....
Ja szczepie Gabi tak jak Franka.

Pajace przy 20st? Błagam nie przegrzewajcie dzieci od małego bo potem będą łapać kazdy katar.
Zwykła bluza i cienka czapka wystarcza.a jak bluzasadnienie ma kaptur i nie na wiatru to nie wkładam czapki.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

No i chyba wszytkie juz jesteśmy mamami :)
( hehe mój mąż jeszcze ciągle śpi u właśnie zaczął gadać przez sen :) :) )
Wybrałam się wczoraj do pracy po dokumenty do kredytu i strasznie mi się spodobało ze mała była ze mną i taka była grzeczna ;) oczywiście musiała jakoś zaznaczyć swoją obecność i zrobiła takie kupsko ze była ubabarana po same pachy. Macie jakiś patent na to ? Podejrzewam ze wszystko wpłynęło przez pozycję w foteliku bo przed pieluszki był czysty i suchy a całe plecy mokre. Największy problem miałam jak wracałam no auto się nagrzalo i nie byłam pewna co tu zrobić ostatecznie trochę je przewietrzylam a potem zapielam mała pasami włączyłam klimatyzację i pojechałysmy ale cała drogę jednak było w nim gorąco ( mi było ciepło a mała miał jeszcze dodatkowo cienki płaszczyk ubrany).
Dzisiaj idę do gin w prawdzie minęło dopiero niespełna 5 tyg ale tak miała terminy. Poza tym już ostatni tydzień tylko trochę brunatnej wydzieliny miałam a tu wczoraj znowu krwista się pojawiła. Zobaczymy co powie.
Milenka uielbia noszenie w chuście. Chyba zrobimy z tego rytuał bo ostatnio codziennie kolo 18-19 zabieram ja e chuście na spacerek z psem. Niby tylko 30 min ale lubię tak z nią chodzić :) no i pies szczęśliwy bo od jakiś 3 miesiecy głównie z mężem wychodził a wcześniej to ja byłam jego główną opiekunka :)
Wczoraj zjadłam 2 truskawki i jak na razie nie widzę żeby mała wysypalo. Oby tak zostało bo mam jeszcze 4 na dzisiaj a mam na nie straszna ochotę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

U nas wczoraj tak się Zeszło ze od 11 do prawie 18 cały czas na dworze byłyśmy. Dzisiaj mam w planie iść na Działkę i tam tez trochę posiedzieć. Jako ze karmimy się tylko butelka. To zawsze ze sobą butelka wody, gorąca woda w termosie i mleko

Moja Lena jest super kochana starsza siostra, bardzo się cieszy ze Hania juz jest z nami.

Odnośnik do komentarza

Takaona u nas tez duże luźne kupy, położna powiedziała ze dopóki kupa nie jest czarna albo z krwią to mam się nie martwić. Podobno nawet śluz w kupie, jeśli nie ma innych objawów nie jest powodem do paniki

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, w kwestii ubierania to wow, ja np. dzis 18 stopni, body z długim rekawem, cienkie spodenki, skarpetki, bez czapki. Kocykiem przykrylam jak powiewalo.

Ja daje mojemu przed kazdym jedzeniem 5 kropli espumisanu 100 i 5 kropli delicolu, chyba troche pomaga, ale wczoraj krzyczal strasznie. Tak mi go szkoda.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Ja małemu dzis założyłam body na krotki rękaw, pajacyk i czapeczka, wzięłam tez kocyk ale było mu za ciepło i ściągnęłam.
Do tego ma katar i chrypkę .. Ale lekarz powiedział ze jest zdrowy jak byk :p

Odnośnik do komentarza

miszka Delicol przed karmieniem a Espumisan zwykle po karmieniu. Jakoś tak wychodzi, ale można go dawać przed, po, a nawet w trakcie. Musisz sprawdzić ile kropel u Was działa, u nas sprawdza się jedynie 10, ale kulista Klara to ciężki przypadek. Mąż ją wczoraj zobaczył w najgorszej fazie to był przerażony, że tak jest codziennie… jak on wraca po pracy to już jest końcówka iw dodatku jest uspokojona po jeździe autem.
W pogodę 20 stopni u mnie krótki rękaw, często bez spodni, jeśli sama mam długi rękaw to tak samo Klara, bez czapki. Teraz mamy dwa zimne dni po 11 stopni to ma gruby swetr i bawełnianą czapkę na wyjście.
Magda do auta rozbieram małą czyli jest ubrana jak w domu i biorę tylko wierzchnie okrycie ze sobą, żeby ubrać po wyjściu z auta…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Kochane, jakies sposoby na to by dzieciątko oproznialo piers do konca? Moj Aniolek pociagnie 10 minut i zasypia... później trudno ja wybudzic i zachecic do dalszego ssania. Gdy podam butelke to wyjada do konca wiec nie jest tak ze sie najada.

Na pewno rozleniwila się przez butelek ale musielismy jej cos podac bo bardzo spadala na wadze. Baardzo chce odejsc od tego, w poniedzialek przychodzi do nas doradczyni ale czuje ze nawal sie zbliza.

Pytanie jeszcze o to jak najlepiej recznie oprozniac piersi? Nie mam laktatora wiec pewnie na tym stanie.

Czytam Was ale mimo ze miedzy naszymi maluszkami jest tylko mc roznicy... czuje ze to cale wieki jesli chodzi o opieke nad dzieciaczkiem

Z dobrych wiesci - wlasnie przyjechaliśmy do domu! Jest wspaniale bo bede mogla z Anielka spac :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ubranie chyba faktycznie przesAdzam... sprawdzam karczek i jest ok tzn ani gorący ani zimny tak normalnie cieply.. u mnie wiatr zimny.. no ale dzis w domu ściągnęłam pajaca i na samym body dlugi rekaw plus skarpetki bo faktycznie bylo mu za cieplo.
Szotka super ze sie odezwalas. Gratuluje i zycze szybkiego powrotu do formy! W noc ktora ja rodzilam bie przyjmowali ani na zaspe ani na kliniczna takie bylo zatrzęsienie porodów.. a tez jestem super zadowolona z opieki.

Moj dzis rano obudzil sie po 6h, pozniej jadlo pol h 3h snu zjadl pol h i spal na spacerze 4h - maz sadzil 2 dęby, taka akcja miasta dla rodzin. Pozniej ognisko - zjadlam pol kilbaski malej :D
Teraz juz 1,5h wisi na cycu po tym jak jadl co godzine. No i co jakis czas przysnie wypluje wtedy odkladam i histeria! Ja nie wyobrażam sobie spac z dzieckiem bo nie chce a drugie ze boje sie ze zrobie krzywde. I chyba jesetm inna bo meczy mnie to ze na mnie przysypia i nie da normalnie funkcjonować.
Za to maz nadaje sie bardziej niz ja i duzo dzis sie od niego nauczyłam, gdy Robert miał czas aktywności to ja od razu chciałam albo przewijac albo karmic a on pozwalal mu gaworzyc tzn pojekiwac postekiwac stezelac minki i faktycznie byl spokojny i grzeczny, ladnie tez cwiczyl główkę i lubi bawic sie z tatem tzn skupia na nim wzrok i coraz częściej reaguje.

Odnośnik do komentarza

A teraz znów placze sobie bo dziecko ciagle chce jesc a jak niby przestanie i wypluje sutka to nsgle jakby wypadal z letargu i histeria ze nie, on chce jeść, a jak jest w takim stanie to nie chce sie ladnie przystawic tylko sie szarpie i wyje, to po prostu nazywa sie u mnie bezsilność... myslalam ze moze chce byc przy mnie i to jedzenie to pretekst ale on ssie aktywnie i przelyka... juz dawno powinien spac... jakos bede musiala go godzinowo przesunac chyba...

Odnośnik do komentarza

Mi sie wydaje ze duzo Ci je i faktycznie boli brzuszek i wtedy ukojeniem.jest piers a to bledne.kolo. Moja lekarka zapytalaby czy dajesz smoczek? Ma duza potrzebe ssania, wiadomo ze przelyka bo leci mleko.
Wiem, ze tu piszecie ze na piersi nie da sie przekarmic ale ja karmie pol h najdluzej a lekarz gadal ze 20 aktywnego ssania dziecko sie najada. Mi sie wydaje ze tez nie ma co za duzo. A dzieci nie zawsze placza bo chca jesc.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...