Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe Dziewczyny!
Miila co do dziewczynki to mój mąż w ogóle nie wierzy w "robienie" płci. Ja zadufanie myślałam, że może moment zapłodnienia, że niby te od chłopców szybsze nurki,a od dziewczynek bardziej żywotne, ale tym razem było dokładnie w owulację i jest Klara, więc stwierdzam, że wszystko to pic na wodę :D
Z jednej strony większa różnica wieku to dużo łatwiej, z drugiej chłopcy już fajnie się bawią razem … z perspektywy czasu drugi raz mniej niż dwa lata nie chciałam. Te parę miesięcy robi kolosalną różnicę w obsłudze dziecka. Przespane noce w ciąży robią różnicę ;)

Kosmetyki pewnie kupię tydzień-dwa przed porodem ;) prosty, naturalny skład, tania marka dostępna w najbliższej drogerii. Kończy się, kupujesz przy codziennych zakupach nie ma problemu.

Sylwester u nas z parą znajomych, którzy mają 2 letnią córkę, mamy ekstra łóżeczko więc dzieci położymy spać i posiedzimy do północy :)

mamatita oj te wspólne porządki i pranie (to główne punkty, gdzie moich urwisów nie może zabraknąć ;)) byłyby trzy razy szybsze gdyby nie oni, ale mam nadzieję, że będą dzięki temu będą sprzątali po sobie i wiedzieli do czego służy ścierka ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny :) nie jestem tak aktywna jak Wy ale codziennie czytam forum i jestem na bieżąco :)

Jestem przerażona jak czytam ile macie już ciuszków. Ja praktycznie zero po za 2 parami śpioszków, które mi siostra przywiozła z USA i 2 pieluszkami muślinowymi z Ikeii. Mam też butelkę z aventu i mały sudocrem ale to plus jakieś inne próbki dostałam na szkole rodzenia.
Chyba muszę spiąć pośladki i zacząć się rozglądać za wyprawką itp. To będzie postanowienie na nowy rok;)

Któraś z Was pisała, że dokucza już brzusio, ja jestem w 26 tygodniu i już daje on o sobie znać - ciężko mi ze schylaniem się i dość szybko się męczę. Mąż każe mi tylko odpoczywać ale nie chce mi się aż tyle leżeć czy siedzieć nosi mnie, porobiłabym coś;)

Zrobię zdjęcie brzusia i przy najbliższej okazji dodam :)

Odnośnik do komentarza

Anawee też czytałam o Sylveco i wiem, że jest polecane, ale z tego co wiem, jest od 1 miesiąca, a więc nie od pierwszych dni, to prawda? w czym w takim razie będziesz kąpać maluszka zanim skończy miesiąc?

Vena u nas chyba też w owulacje i jest chłopczyk, czytałam kiedyś na temat planowania płci, ale jak zobaczyłam jakieś śmieszne wykresy i pomiary temperatur to ja dziękuję, to nie dla mnie :)

Ataa dziękujemy za cynk o tym żelu, ja kupuję cały czas Lactacyd choć wiem, że akurat on składu nie ma dobrego.

Sroka chwali Momme choć sama w wyprawce dla swojego maluszka ich nie uwzględniła, nie wiem co myśleć, chciałabym tak jak mówi Vena mieć produkty łatwo dostępne, a te od września można kupić nawet w Rossmanie.

Odnośnik do komentarza

Miila tez uzywam lactacyd i zdaje sobie sprawe ze po porodzie to nie bedzie sie nadawal, na stronie sylveco sa adresy sklepow gdzie mozna kupic ich produkty i sie okazuje ze jest adres malego sklepiku ktory mam pod nosem. A rosmana np nie mam wcale blisko. Co do tych kosmetykow co pisala Anawee to ja znalazlam info ze sa od pierwszych dni.. ale zerkne tez na sklad tych o ktorych Ty mowisz, jesli chodzi o tego bloga to trudno mi uwierzyc kobiecie ktora sama nie uzywa polecanych produktow a wiemy ze jest cos takiego jak sponsoring...

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Hej. U mnie też już 26tc. Szymek coraz mocniej i coraz częściej daje o sobie znać. Uwielbiam te uczucie. Brzuszek jest dość spory. W pasie przybyło mi już 18cm! I jestem 7kg na plusie. Waga przyspiesza coraz bardziej, a nie chciałabym przybrać więcej niż 15 kg. Szczególnie że nigdy nie należałam do szczupłych osób... Za to od jakiegoś czasu coraz szybciej się męczę. dziś też po prasowaniu i sprzątaniu właśnie musiałam się położyć bo brzuch robi sie twardy i lekko pobolewa. Dodatkowo mam już bóle krzyża. Nie caly czas ale potrafią być dokuczliwe. Czy któraś z Was też ma już ten problem? Na szczęście poduszka do spania się sprawdza i noce są przyjemne. Co do wyprawki to też mam dopiero troszkę używanych ubranek a na większe łowy wybieram się z mężem po Nowym Roku. Muszę dobrze przemyśleć co faktycznie nam potrzebne bo nie lubię nadmiaru ubrań i innych rzeczy. Trzymam kciuki za nas wszystkie. Oby do kwietnia.

Odnośnik do komentarza

Miila przewertowalam cala strone i stwierdzam ze robiana mnie bardzo pozytywne wrażenie, ceny juz nie koniecznie, ale chyba dalam sie przekonac, najchętniej od razu kupilabym duze opakowania, ale lepiej najpierw sprawdzic czy kosmetyk bedzie ok. Chociaz przyznam ze sama mam ochote umyc sie w takim plynie.. i wyglada na to ze to polska firma..

Odnośnik do komentarza

Czarna rez szybko sie mecze i wole co jakia czas posiedziec niz cokolwiek ryzykowac, rano czesto budze sie ze sztywnym brzuszkiem, tylko ja doszukuje sie tez winy w kaszlu mnie meczacym, a tak jak siedze i wsluchuje sie w brzuch to mam wrazenie ze ten bol i twardnienie jest tylko w malej czesci brzucha i zastanawiam sie czy to mozliwe, ze to dziecko po prostu sie wypycha w danym miejscu..

Odnośnik do komentarza

Milla, ja własnie zamowiłam zestaw dla dzieci Sylveco i mam zamiar używač od narodzin skład maja super. Ja od jakiegoś czasu używam i bardzo sobie chwalę. Cena też dobra, ta momma dla mnie za droga... Zakupiłam jakieś pierdy, wkladki, podklady poporodowe ,aspirator do nosa i sol, mma chyba wszystko juz, teraz tylko dostawa ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataa no właśnie mnie one bardzo kuszą, jeszcze pomyślę czy Momme czy Sylveco Nat34, ale na pewno któreś z nich :)

Nat34 masz na myśli, że już się wyposażyłaś w aptekę? jeśli tak, to daj nam znaka co zamawiałaś, jakieś paracetamole i inne cuda też?

Odnośnik do komentarza

Miila, apteka to może za duże słowo ale dla Helenki kupiłam ten cały zestaw Sylveco i Cutis help mimi z olejem konopnym pod pieluchę.Szczotka do wlosow, zestaw do pedicure, waciki bawelniane do przemywania buzki i do uszu, myjka do mycia , jeszcze spiryt do pepka i tyle. Dla siebie wkladki laktacyjne, wklady poporodowe, wklady na materac, takie jednorazowe, gacie jednorazowe do szpitala, plyn do h.i mam sylveco i powiem Wam. , ze hit pierwszy raz nie mam zadnym podraznien i swedzen a zazwyczaj byly.To chyba tyle. Jeszcze nie mamy wózka, fotelika, łóżeczka i materacyka.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

O tym kremie pieluszkowym slyszalam cuda, dlatego sie zdecydowałam tu trochę opinii netowych :http://www.bangla.pl/opinie/p32601/cutishelp-mimi-pod-pieluszke-krem-dla-noworodkow-niemowlat-dzieci#opinie

Kiedys uzywalismy Sudocremu ale on jest troche za chemiczny jak dla mnie, ale spelnial swoja rolę ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ja się zdecyduje na Sylveco.kupie tez zestaw do szpitala dla siebie bo zalecają nie drażnić dziecka chemia z ciała matki. Albo dla siebie zakupie tradycyjnego Białego Jelenia jak poprzednio.
Co do termometru to ja zdecydowanie odradzam bezdotykowe.mam taki jeden super microlife i gorszego syfu nie widziałam. Jak pokazuje u Franka 37.0 to rteciowy pod pachą 38.5.a temu drugiemu ufam bezgranicznie. Te bezdotykowe to tylko dla sprawdzenia na szybko czy coś się dzieje ale od zawsze rteciowy.

nat34 pisząc o podkładach miałaś na myśli takie pod tylek na łóżko po porodzie? Jakie polecasz? Mi się one strasznie zsuwały i rolowały jakbym siedziała na gazecie; (

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia, powiem Ci że ja też używam tylko rtęciowego i strzegę go jak skarbu bo ostał mi się jeden.Nic nie zastàpi po iaru.Pomyślałam ,że zainwestuję tym razem bo do tej pory wszystkie dzieci na rteciaku ale moze faktycznie nie bede ?
Te podklady to takie zwykle, jakies z angielskiego tesco mother, mysle ze jak kazde inne , mi tez sie rolowaly ale mimo wszystko komfort jakis tam byl i moglam szybko zmienic kiedy lozko szpitalne sie przybrudziło ;) Bo w panstwowym szpitalu, musialam prosic o nie a tak to mialam zapas :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Flawia biały jeleń jest bardzo spoko ale skład ma już trochę bardziej skomplikowany niż to Sylveco. Ja od kiedy odkryłam tà markę to już nic innego nie kupuję, kremy do twarzy ,plyn intym y , pomadka brzozowa, żel pod prysznic ten bezzapachowy i jakis szampon to zabieram do szpitala ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat34 dzięki za ranking, ja na pewno kupię ten do uszka, bo znajomym pediatra ten zalecał i mówił właśnie, że jest dokładny bardzo. Muszę wybrać tylko jakiś konkretny model.
Jeśli chodzi o podkłady, ja znam tylko te takie foliowane od spodu Seni czy Semi, znajomi ich używają do przewijania, nie wiem czy nadają się na poporodowe :)

Odnośnik do komentarza

ataa nigdy się nic nie stało. Ja tak jak Nat34 przytrzymuje lekko ramię. Do pupy nigdy rteciowego nie wkładałam dziecku bo nie chorował jak był maleńki ale jakbym musiała to niemowlakowi mierzy się tylko w pupie temperaturke i kupiłbym elektroniczny z miękką końcówką bo czas mierzenia jest 2 min a nie 5min a 10 min pod pachą starszakowi.

nat34 teraz już się nie kupi rteciowki w aptece bo UE zakazała. Ale chyba 2 lata temu jedna z aptek obok mnie wyprzedawala rteciowki przed wejściem w życie przepisów zakazujacych sprzedaży. Leciałam jak głupia i zakupiłam 3 sztuki;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...