Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, moja lista rzeczy dla malucha wygląda oczywiście podobnie, trochę rzeczy już mam, bo zdążyłam kupić w pierwszej, ciąży, wtedy też mieliśmy mieć chłopczyka, więc wszystko pasuje. Trochę dostałam też od koleżanki. Nie mogłam się powstrzymać i wczoraj kupiłam mebelki, materacyk, przewijak i pokrowce do niego. Wiem, trochę szybko, ale to z radości:) Święta i początek stycznia spędzimy w Polsce i tam wybierzemy wózek, który dostaniemy w prezencie od moich rodziców. Cieszy mnie ogromnie kompletowanie wyprawki, uwielbiam planować, robić listy, układać sobie wszystko.

W temacie karmienia - planuję karmić piersią, bo oprócz walorów zdrowotnych o których napisała Nat34, myślę też o bliskości i więzi z maluszkiem jaką to karmienie może nam dać oraz o wygodzie, bo mleko matki jest zawsze pod ręką, zawsze w idealnej temperaturze itd. Choć przyznam, że też mam różne obawy, zwłaszcza jak słyszę opowieści koleżanek o poranionych, krwawiących sutkach... Myślę sobie, że nic na siłę. Jeśli miałoby to być dla mnie bardzo bolesne i absolutnie nie do zniesienia, dam sobie spokój.

Miila, nie stresuj się zatem na zapas. A jakby co, zawsze możesz przejść na butelkę, uważam, że dla dziecka jest to lepsze niż wiecznie sfrustrowana, płacząca matka piersią karmiąca. A ta sukienka z Zary jest boska!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Vena a dlaczego Ty tak malo jesz? Dzienne zapotrzebowanie dla kobiety w naszym wieku to jakies 2000, mi lekarz powiedzial, ze mam jesc jakies 300 kalorii wiecej w drugim trymestrze i 400-500 w trzecim.
PS kupujac niskotluszczowy nabial zwroc uwage na cukry dodane, czesto te jogurty i serki 0% maja duzo wiecej cukru/weglowodanow niz te zwykle a cukier chyba gorszy niz tluszcz... (Mam meza cukrzyka wiec jestem przyzwyczajona sprawdzac co ile ma cukru)
Miila - wiem o co Ci chodzi bo ja mimo tego, ze zdecydowalam, ze bede karmic to nastawiona jestem srednio, boje sie, ze poczuje sie jak krowa :(
Jezeli chodzi o laktator to ja zakupie napewno bo juz mi maz zapowiedzial, ze mnie bedzie zwalnial co tydzien zebym miala troche czasu dla siebie wiec jak sie uda to bede odciagala i mrozila albo zostawiala w lodowce. To jest rowniez dobre rozwiazanie na jakies wspolne wyjscie, randke w kinie itp...
Maluch z rodzicami na 2-3 godzinki, mleko odciagniete, 2 pieczenie na jednym ogniu :)
Marta

Odnośnik do komentarza

Miszka , ale fajne to łòżeczko , nawet fajniejsze niż to co sobie upatrzyłam ,także chyba sie zainspiruję ;)

Co do bolących brodawek , to czasem bolą czasem nie, to i tak pikuś przy bolącym kroczu czy ranie po cc ;) Na brodawki dobry jest lanolina w kremie. Grunt to dobre przystawienie i o to to warto zawalczyć już w szpitalu, niech położne pokażą o co kaman , to ich obowiazek! Przy dobrym przystawieniu nie powinno nic boleć. Co do kwestii moje cycki moja sprawa to jasne, ze tak ale weźcie pod uwagę kwestię dziecka, którego nikt o zdanie nie pyta...Wmówiono nam ,że mm jest równie dobre, g...o prawda przeczytajcie krotka historię mleka modyfikowanego:
http://dziecisawazne.pl/krotka-historia-mleka-modyfikowanego/

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ja sie nasluchalam ze dzieci karmione piersia nie choruja czesto lub wcale na poczatku no u nas po moesiacu juz latalismy do lekarza a nawet w 7 wyladowalismy w szpitalu ale tez teraz bede karmic. Kazdy zrobi jak chce ale nie lubie jak ktos ze wzgledu na piekny biust nie bedzie karmil, a sa przypadki ze sie nie\da inaczej i trzeba to uszanowac.
Zapomnialam, ktoras pisala o piereszej pomocy, dobra jest taka\wiedza, ja uczylam sie na prawku i na warsztatach. Co prawda jestem wrazliwa ale tyle razy mi sie dziecko zakrztusilo ze bez zachowania zimnej krwi moglo sie zle skonczyc. Tesciowa nie wiem co robilc chciala byle mala wyplula jablko, ochrzabilam bo mi dosc nie dala przez swoja panikę. Lepiej znac podstawy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat34 Ja też miałam upatrzone inne łóżeczko, ale to bardzo spodobało mi się "na żywo". Czyżby magia ikeowskiej aranżacji?:)
A to, że pokarm matki jest lepszy od mieszanek jest dla mnie czymś oczywistym i niepodważalnym, całkowicie się w tej kwestii z Tobą zgadzam. Jednak tego typu pseudonaukowe artykuły nie powołują się na żadne badania czy literaturę, więc w żaden sposób do mnie nie przemawiają. "Dzisiejsze badania również udowadniają, że śmiertelność wśród dzieci karmionych sztucznie rośnie." Jakie badania? Przez kogo przeprowadzone? ;) Ktoś sobie popełnił taki artykulik, zamieścił w sieci i co ma zrobić czytająca go matka, która bardzo nie chce lub chce karmić piersią, ale np. z powodu choroby i zażywania jakichś niebezpiecznych dla dziecka leków nie może? Czy ma się martwić, że ryzyko śmiertelności wśród noworodków karmionych sztucznie wzrasta o 61%? No bzdura totalna.
A przy okazji, zabawna była instytucja mamki. Arystokratki płaciły za karmienie piersią kobietom wywodzącym się z nizin społecznych, zatem gorzej odżywiającym się, często niedomytym, a więc narażonym na różne choroby... To był dopiero absurd;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Wiesz Miszka akurat w kwestii higieny i arystokracji to niekoniecznie szło w parze, polecam Ci książkę ,,Higiena i brud na przełomie wieków" Zdziwilabys die jakie te panie nadworny były syfiarami, juz prędzej chłopka otrzaskana słońcem i w wodzie z rzeki obmyta , była bardziej krzepka;)
artykuł artykułem, fakt że nie powołał się na zródło ale sa takie badania opublikowane, czytałam je trzeba po sieci poszukać jakby kogoś interesował temat.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

I znowu dyskusja o karmieniu zmierza w nieprzyjemnym kierunku.. Ja nie boje sie sztucznego mleka, będę starala sie glownie karmic piersia, ale rozwazam dokarmianie np w nocy, gosciach czy na spacerze. A w przypadku gdybym miala jakies problemy z karmieniem piersia to bede szczęśliwa ze moje dziecko ma co jeść, i na pewno nie bede wybietala najtańszego tylko o pewnej jakosci mm

Co do łóżeczek to te ikeowskie tez mnie urzekają, tylko ze ja pewnie zdecyduje sie na model z szufladami.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki:)
Kurcze ale macie sprinta w pisaniu.Nie dam rady wszystkiego na bierzaco ogarnac,starałam sie ale nie wyszlo.Dopisałam sie do tableki ale nie bardzo wiem jak edytowac date porodu by było w miare po kolei;) licze na mała pomoc:).U nie wszystko ok juz po glukozie ktora wyszła ok.Jeszcze dzien przed wigilia zobacze moja mała:) Co do ruchow dziecka owszem czuje ale sa delikatne i bardzo nisko ( nad wzgorkiem łonowym?).Wiekszosc czuje w okolicach pempka na tym etapie...Nie wiem czy jest ok lekarz nic nie mowił..Jak czujecie swoje bąble?.Pozdrawiam cieplutko:)

Odnośnik do komentarza

Agamaa- ja ruchy roznie czuje. Zazwyczaj po prawej stronie brzucha i na srodku brzucha ponizej pępka. Ulubiona pozycja malej to glowa z prawej strony, pupa gdzies ponizej pępka i nogi skierowane do kregoslupa. Ale zdarza sie ze np. czuje ja bardzo nisko w pachwinie albo jakby mi okopywala szyjke macicy.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Agamaa u mnie wczoraj na badaniu usg lekarz zjechał aż na sam dół wzgórka. też się zdziwiłam że tak nisko, ale mały jakoś tak ułożony był nie poprzecznie a do góry nogami, bo nogi były powyżej pępka z prawej strony - kosmos dla mnie że mu tak wygodnie? często w dole brzucha czuję ruchy ale nie aż tak nisko.
A szyjka przez 4 tyg skróciła mi się z 4,6 cm na 3,8 cm - to normalne, że tak z 4 na 5 miesiąc już się skraca? a co potem?
Lekarz tyle powiedział, że jest dobrze bo nie 3 cm a ja nie podrożyłam tematu.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

W temacie karmienia, uważam dziewczyny, że jaką decyzję nie podejmiemy to będzie to decyzja dobra, zadowolona mama to zadowolony i szczęśliwy dzidziuś, ja spróbuję karmić, ale nie nastawiam się na to tak, że muszę, bo jak nie to koniec świata. Zobaczymy jak fizycznie i psychicznie dam radę, będzie co będzie. Nie będę robić niczego wbrew sobie a mając świadomość, że moje mleko jest najlepsze dla synka od tego zacznę. Jeśli nie będę sobie radziła to wyjście będzie jedno - MM.

Odnośnik do komentarza

To teraz jestem spokojniejsza, widze ze to nie ma reguly w ktorym miejscu tylko zastanawialam sie czemu nie na wysokosci pempka jak to opisuja.Moze dlatego ze w okolicy pempka najwiecej mam tkanki tluszczowej i poprostu nie czuje...

Odnośnik do komentarza

angi7- dopytaj lekarza na najblizszej wizycie o szyjke.Czasami lepiej chuchac na zimne.
malaga82- wydaje mi sie ze na usg dokladnie juz widac pepowine.Tylko nie mam pojecia jakby lekarze mogli ja ewentualnie odkrecic ale dziecie jeszcze ma tyle miejsca na harce ze chyba by sobie z nia poradzil.
Ataa-dokladnie czlowiek gotowy prawie do snu a dzidzia sie budzi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...