Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

cześć dziewczyny ja leże chora w łóżeczko na obiad gotuje rosołek co do zakupów to spokojnie ja też jeszcze nie robię podobnie z obawy że coś będzie nie tak dzisiaj oglądałam łóżeczka bo miałam dostać z pełnym wyposażeniem od kuzynki tyle że ciąża jest zaraźliwa i już mi się nie skapnie w pierwszej chwili to mi szkoda było ale teraz sobie myślę że fajnie różnica będzie jakieś 2 miesiące to będziemy się wspierać tym bardziej że mieszkamy 100m od siebie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki Pogoda do bani nawet u mnie, a tu jeszcze zachcianki ciazowe i trzeba naginac do sklepu
Co do zakupow Ja tak zadawalam pytania orientacyjnie Chodzilo mi o to ze ja sama nie moge isc na dluzsze zakupy i w sumie nie wiem czy nie spedze ciazy w domu juz do konca Ostatnio bylam w ikei i chcac niechca przeszlam dzial dla dzieci, i odrazu spisalam co mi sie przyda Jak sie jest za granica to nie zawsze jest rodzina do pomocy, a po za tym ja nie lubie liczyc na innych bo nawalaja
I wiem ze moze to sa czarne mysli ale jestem realistka i nikt nie da mi 100% pewnosci ze nie urodze wczesniej Kupowanie na ostatnia chwile to jak bankructwo wg mnie
Ta dluga poduszke rogala to mam w planie kupic juz teraz bo zawsze lubilam zawijac koldre miedzy nogi, a teraz i tak z sexu nici wiec nie bede draznic lwa ocieraniem sie o niego :D

Odnośnik do komentarza

@Agabalbina - ja też wychodzę z takiego założenia, że nie zostawiać wszystkiego na koniec, dlatego mam już troszkę ubranek i wózek, myślę, że po tych prenatalnych coś już kupować możemy - na początku to wiadomo, że nie, bo tak na prawdę jest ryzyko spore, ale jak już wiemy, że wszystko dobrze i brzuchy zaczynają rosnąć to czemu nie. Ja na razie odpuszczam tematy takie jak łóżeczko, pościel, niania, laktator, ale zrobię listę i powolutku będę kupować to co póki co uniwersalne niezależnie od płci, ubranka dokupię grudzień/styczeń (po połówkowych bo i płeć będzie wiadoma i wyprzedaże trochę ułatwią sprawę).

Jak któraś z Was opracuje swoją listę, to wrzucajcie je tu - na pewno coś się przypomni, coś dopiszemy, razem będzie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza

Milla ja tez planuje grudzien-styczen Do Polski nie pojade, a maz bedzie mial wolne wiec moze cos sie zrobi wiecej tyle ze nas czeka jeszcze wymiana okien, malowanie i sprzatanie wiec zanim tego nie ogarnie wlasciciel mieszkania to nic nie kupuje
Liste juz zrobilam ale to lista rzeczy ktore ma zrobic przyszly tatus Same praktyczne typu cos naprawic, wymienic Sa to rzezczy o ktore prosilam juz nawet od 3 lat!! Ogolnie wpienia mnie czasami bo to zwykle konczy sie na tym, ze sie nie da, nie ma czasu, nie wie gdzie kupic Ostatnio argumentem jest to, ze jestem w ciazy i wymyslam Choc jeszcze mi tak nie powiedzial to widze, ze jest to takie samo zachowanie jak mysli ze mam napiecie przed miesiaczkowe Dzielnie znosi moje niedomaganie ale to ze mu sie wydaje ze mi sie charakter zmienil to przesada I tylko dlatego ze go poganiam do wymiany zarowki albo naprawe kranu UUUU ale mi sie na niego ulalo Ciekawe czy go uszy pieka :)

Odnośnik do komentarza

miila jakie slodkie, och!
Podziwiam Cie, ze dajesz rade jeszcze sprzatac w takim stanie. Mnie mdlosci i wymioty rozkladaja na łopatki:( do niczego sie wtedy nie nadaje...

agabalbina dobrze, ze ma nam sie gdzie ulać;) lepiej zeby nie wprost na meza, bo sie chlopaczyna zdemotywuje, zanim sie na dobre rozkręci:) Moj maz w 3 trymestrze dostal prawdziwy zastrzyk energii do wicia gniazda;) Nadrobił wtedy tyle rzeczy, ze aż niewiarygodne! Daj swojemu szanse:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

serio współczuje wszystkim" pawiankom" .obecnie jestem w 16 tyg. i gdybym nie planowała ciązy to chyba bym nie wiedziała ze jestem w ciazy. poza zatrzymaniem okresu i rosnącym brzuchem to poprostu nic a nic.sama juz nie wiem czy to do konca tak dobrze.ale z dzieciątkiem wszytsko ok. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co do walorów estetycznych bielizny ciążowej i do karmienia to ogólnie jest masakra … na noc używałam miękkich, bawełnianych, ale na dzień, żeby trochę sobie poprawić humor kupiłam z tej firmy. Po dwóch ciążach i okresach karmienia nadal są jak nowe, podobnie jak ich koszula nocna.
http://uk.hotmilklingerie.com/

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez dzis od nocy mdlosci jeszcze corce gulasz zrobiłam to myslalam ze zwymiotuje. Masakra. Ale zjzdlam smazone krokiety bez bulki tartej i mi przeszlo.
agabalbina ja mysle tak jak Ty kupowalam od poczatku w 1 ciazy a od 26 juz moglam urodzic wtedy przed 2 pojsciem do szpitala kupilismy lozeczko a ciuszkow juz nie zdazylam wyprac nic. W szpitalu od 30 tyg do 35 i ciuchy mi mama prala i prasowala ale duzo z tym zamieszania przywozenie zawozenie bo dwa miasta moj maz i tak mial tyle na glowie, dobrze ze bylo co prac, i ze nie musiałam pierwsze dni z noworodkiem w pologu latac za ciuszkami i tak pelno lekarzy i goscie sie schodzili. I serio nie kupuj koldry i poduszki bo narazie Ci nie bedzie potrzebna. Ja dopiero po roku uzywam a corka dalej mala do kolderki.
Moja corka roczna nie wie ze mama w ciazy bo przeciez nie zrozumie a mnie nie oszczedza ale tak fajnie reaguje na dzidzie odrazu pokazuje palcem i aaaa i swoja lale w wozkuvtez aaa i tuli jak ja ją. Ale mam nadzieje ze nie bedzie zazdrosna i nikt w niej zazdrosci nie wzbudzi interesujac sie dzieckiem.teraz cala rodzina za nia a pozniej..

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

@Vena - no własnie mnie przerażają te staniki do karmienia m.in, jak bawełniane barchanki, tragedia :( tu rzeczywiście ładnie to wygląda, choć ja póki co kupiłam te : http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0238938006.html i moja koleżanka używa ich do karmienia (po prostu wyciąga pierś co trudne nie jest). Stosunkowo wygodne i estetyczne :)

Odnośnik do komentarza

Miila podobne miałam właśnie na noc. Z tym, że w moim przypadku w czasie ciąży skok jest z miseczki baardzo małe A do D… dlatego w zasadzie muszę korygować biustonosze średnio co 2 miesiące i te do karmienia kupuję nie wcześniej niż 8-9 miesiąc, bo wtedy są najniżej stanu wyjściowego do karmienia. Przy D na dzień potrzebuję już trochę bardziej stabilnych i zabudowanych wersji, bo inaczej mi przeszkadzają u kręgosłup piersiowy mi siada…
Teraz mam już miseczkę B ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena - serio aż tak rosną piersi? ja zauważyłam u siebie już też trochę, ale myślałam, że to wszystko (przed ciążą B/C teraz C/D stanik), zakładacie na noc staniki? ja w domu latam ciągle bez to tak najwygodniej, jak się zacznie karmienie to wiadomo, bo wtedy ta wkładka w środku ale teraz?

Odnośnik do komentarza

dziewczyny bez objawów, zazdroszczę wam tak ze nawet sobie nie wyobrażacie, że tak można zazdrościć;)
Ja juz zaliczyłam kilka mega dołków z tego powodu, ze ostatnie 10 tygodni czuje sie jakbym byla bardzo chora. Zero radosci.
Wyczekuje poprawy z 16 tc, chociaz wiem ze w poprzedniej ciąży wymiotowalam do porodu, a mdlosci odpuscily 2 dni po porodzie, wiec poprawa moze wcale nie nadejść, to chyba mnie najbardziej przeraża:(((

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Hej u mnie w poprzedniej ciąży piersi urosły z 75A do 75D, były ogromne!, i zaczęły rosnąć tuż po tym jak się dowiedziałam o ciąży. Niestety podczas karmienia z każdym miesiącem malały, po zakończeniu karmienia wróciły do standardowego rozmiaru. Myślałam że teraz też tak będzie ale się przeliczyłam... nie zwiększyły się nawet o cm. A nie do końca dowierzałam innym że każda ciąża jest inna. U was też tak jest że są duże różnice w objawach miedzy ciążami?

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Vena ta stronka swietna bo pierwszy raz widze zeby koszulka nocna wygladala w maire i miala odpinane przody do karmienia Chociaz nie wiem czy w praktyce sie to sprawdzi
Ja po cichu licze ze mi persi juz takie zostana Sa poprostu boskie Jak dwa balony wodne i nie opadly, i nie bola wiec smigam bez stanika z rozmiarem C/D
A tematprzypomnial mi o czyms co wyczytalam i u siebie tez widze Chodzi o piegi i pieprzyki Ja jestem zdrowo nimi obdarzona choc nie tak jak potrafia miec rudzielce ednak widze ze troszke nowych mi przybylo, a niektore stare sa ciemniesze Tyle ze mam jedna nowa hymm plame na sutku przy pbrodawce Jest wielkosci paznokacia krotkiego Nie wiem czy akurat to jes normalne ??

Odnośnik do komentarza

Secondtry jeśli Cię to pocieszy to u mnie pogoda do 30 stopni na pulsie a dziecko od dwóch dni ponad 38°C… mąż w pracy, bo mają termin i sama walczę :(

agabalbina generalnie przebarwienia norma, bo hormony, ale u mnie też się pojawiło coś w postaci pieprzyka, tylko mega ciemny, prawie czarno-brązowy i moja ginekolog dała mi skierowanie do dermatologa. Dziś dzwonie, żeby wizytę ustalić …

kumi później mogę wrzucić coś co mi uratowało tyłek, znaczy poradnik ;) dla mnie genialny, bo ja konkretna i wiadomości skondensowane potrzebuję i ściśle na temat. Jak mi dziecko płacze to nie chce czytać 3 stron, żeby na 4 okazało się, że nie tego szukam, a ten jeden był właśnie hasło wyjaśnienie i ew. odniesienie, gdzie można szukać info w innych rozdziałach. No i jak dla mnie cudo bo jest skorowidz. Szczerze to pierwsze 8 miesięcy wychowywałam syna z ta książką w ręku. Ale teraz lecę do przedszkola ;) link wrzucę po powrocie. Trzymajcie się Dziewczyny!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...