Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena wiem ze mnie rozumiesz, dziekuje. Ja w poprzedniej ciazy nie mowilam co czuje i mysle, bo mysli mialam straszne, a nie chcialam ranic meza, czekajacego na pierwsze dziecko. Po 9 ciu miesiacach traumy, obidcalam sobie "nigdy wiecej". Moj maz tez byl za tym, bo widzial co ciaza ze mną wyczyniala.
Teraz juz mowie co mi w duszy gra, moze to egoistyczne, moze bede zalować słów trudnych, ale musze to jakos przetrwac i nie zwariować.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Miila dziekuje Ci. Na takim oczekiwaniu na 13 tc zylam w poprzedniej ciazy... nie przeszlo mi wiec narazie poczekam bez wiekszej nadziei. Nie chce sie rozczarowac znowu. Najwyzej bede mile zaskoczona. Trzymam kciuki za nas wszystkie!
Przepraszam za takie ciagle narzekanie i dziekuje za Wasze wsparcie. Duzo dla mnie znaczy

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

A odnośnie konfliktu - bo któraś z Was tu pytała, już wcześniej o tym pisaliśmy, że jeśli matka ma dodatni a ojciec ujemny (tak jest u nas) to nie ma się czym martwić itd. jeśli masz jakieś pytania to śmiało pytaj :)

Ja czekam na czwartek, usg po 4 tygodniach, ciekawe co tam u naszego groszka <3

Odnośnik do komentarza

secondtry Moja to tez druga proba Poprzednio skonczylo sie w 7tyg teraz ciagne juz 11 ale z wspomaganiem utrogestanu i totalnym nic nie robieniem Jestem sama caly dzien, tzn z wami i serialami :) ta ciaza zdążyła mi obrzydzić juz tyle jedzenia ze nie wiem co bede jadla za jakis miesiac
Wody nigdy nie lubilam ale oczywiscie powinnaam ja pic zeby nie miec rozstepow Na szczescie gazowana cytrynowa jest znosna Do dzisiaj fajna byla herbata z cytryna dopuki nie wyszla gora Ale cola z cytryna jest bombowa jak mam za ciezko na żołądku

Odnośnik do komentarza

U mnie ok 1,5 kg więcej (10 tydz + 4dni).
Jeśli chodzi o mdłości zauważyłam, że saą już dużo mniejsze, przede wszystkim nie wymiotuje.
Nadal jestem zmęczona, senna..
i od niedawna bardzo nerwowa. Mam taką huśtawke nastrojów, wczoraj tak naskoczyłam na mojego męża, że masakra... Dopiero dziś do mnie doszło, że przesadziłam.
No i od kilku dni ciągnie mnie w podbrzuszu , kłuje.

Dziewczyny jaką dawkę kwasu foliowego zażywacie?

A najbardziej zadziwiło mnie to, że zapach mandarynek, który uwielbiałam jest moim utrapieniem.
W ogóle nie przypomina mi tego piękne zapachu !!
Chodziłam po całej kuchni i szukałam co mi tu tak śmierdzi, niegdy bym nie pomyślała, ze to mandarynki heh ;D

Odnośnik do komentarza

@Secondtry - czekam więc na wiadomość jak tam i co :) daj znać koniecznie po usg.

@Claudia77 - jeśli chodzi o kwas foliowy - ja biorę femibion 1 a więc kompleks witamin z kwasem już. Śmierdzące mandarynki? heh, kto by pomyślał :) mnie odrzuca póki co winogron - kilka razy po nim ewidentnie już wymiotowałam :P Odnośnie huśtawek nastroju, o dziwo nie jest u mnie źle, staram się myśleć zanim powiem i nie rzucam się jakoś wybitnie do męża, bo jest najlepszym mężem na świecie i strasznie mi pomaga :)

Odnośnik do komentarza

Ja stoje w miejscu z waga Brzuszek mi urosl i jest naprawde widoczny ale to chyba przez to ze jestem bardzo chuda Moj maz powiedzial ze wygladam jakby mi huba wyrastala Wymioty trzy razy dziennie nie podnosza mi wagi a przy niedowadze ogolnej to podobno samo zlo Ale co zrobic kiedy nawet z sypialni czuje jak maz otwiera lodowke Teraz juz wszystko jest szczelnie popakowane w pudelka a w lodowce stoi szklanka z octem i jakos to leci, choc sama nie zagladam do niej Najwieksze zaskoczenie zapachowe to gotujace sie ziemniaki i antyperspirant meski hehehe juz chyba wole zeby smierdzial potem Miazga

Odnośnik do komentarza

aaaa i zapomnialam o moim troche oblesnym wywolywaczu zyganka Nie koniecznie musicie to czytac ale jesli ktoras bierze cos na podtrzymanie to moze miec to samo Otóż utrogestan albo lykasz, albo dowcipnie Lykanie skonczylo sie u mnie po tym jak zwrocilam trzy tabletki Oglnie skutki uboczne byly okropne wiec zaczelam aplikowac dopochwowo Dziewczyny teraz do kibelka ide obwiazana w chustke jak talibanka z wstrzymanym oddechem bo oczywiscie nie wszystko sie wchlonie odrazu wiec przy siku nastepuje atak zapachowy To jak cuchnie wydzielina wymieszna z ta tabletka to dla mnie jak stale podtruwanie Teraz i tak zmienilam wkladki na bezzapachowe bo wczesniej jescze mieszalo sie to z cudnym zapachem alwaysow Porazaka Dodatkowo jako ze leze caly czas pod kocykiem teperatura tez wzmacnia zapach czyt. smrodek
Nazywam sie Agnieszka i jetsem trolem :D:D

Odnośnik do komentarza

A ja dzis pączka zjadłam i zaliczylam pierwszego pawia, a myslalam ze koniec mdłości. Wizyta w czwartek i stresuje sie jak nie wiem co. Czy Wy tez macie napady chcicy na chamskie jedzenie? Ja sobie dosc czesto pozwalalam na jakis kawalwk pizzy czy frytki i trochę coli i ciagle mam wyrzuty sumienia. Nie mowie juz o napadach na slodkie. Ehh...

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

A u mnie sama myśl o occie sprawia, że mi niedobrze. 2 tygodnie walczyliśmy z muszkami owocówkami w kuchni i na wierzchu stał w kieliszku ocet z płynem do mycia naczyń - taka mikstura, że tam wchodzą i już nie wychodzą. Nie mogłam podejść do blatu tak śmierdziało. Rano jak wstaję to lecę zgięta do kuchni zrobić sobie śniadanie - autentycznie zgięta i byle szybciej bo jak nie zjem to wymiotuję samym płynem/pianą/śliną ;s

Odnośnik do komentarza

Miila ja na poczatku wyczytalam gdzies na necie zeby miec cos szybkiego do jedzenia przy lozku z rana i to niby pomoze Sprobowalam raz i myslalam ze mi boskie ciasko z belvity zeby powybija Dobieglam tylko do umywalki Od tamtej pory moje poranne przygody ograniczaja sie wlasnie do slinotoku, wody, piany i dzwiekow jak od starego żula pod plotem
Dostalam jakies homeopaty na żeń szeniu ale jakas kicha

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie przypuszczalam ze ciaza jest taka... smieszna. Nie moge zniesc widoku smutnych dzieci bo od razu placze. Mezowi pozwalam na wszystko bo nie umiem zrobic mu przykrosci bo jest dla mnie taki dobry w innym wypadku placze;) Przestalam w ciazy jesc zaczelam zrec okolo 15 posilkow dziennie a w nocy wstaje ok. 3razy. Poki co jestem w 13tyg maleństwo jest zdrowe i rozwija sie prawidlowo. Czekam na brzuszek ktory powoli powoli zaczyna przypominac ciazowy;) Od poczatku ciazy przytylam 800g a termin mamy na 1kwietnia... Prima aprilis;) Ewidentnie ten maly Ktos ktory we mnie mieszka bedzie mial poczucie humoru;)

Odnośnik do komentarza

@Karolinab - zgadzam się w 100%, u mnie się wiele zmieniło, z nastawienia, z podejścia. Męża chwalę jak nigdy, stałam się bardziej wyrozumiała na wszystko, mniej nerwowa (no chyba, że siedzę przy toalecie któryś raz danego dnia), ogólnie chyba lepszy ze mnie człowiek :) odnośnie jedzenia po przebudzeniu - ja potrzebuję konkret, czyt. dwie bułki z szynką albo serkiem almette - nic innego mi nie wejdzie niestety. Szybko robię się głodna, jem więcej niż przed ciążą mimo wymiotowania, które o dziwo od jedzenia mnie nie odpycha, częściej mam wrażenie, że rzygam, bo jestem głodna - paradoks.

Odnośnik do komentarza

Mam dokladnie tak samo! Ataki glodu ktore jezeli nie zostana zrealizowane doslownie w przeciagu 15/30min zaczynam wymiotowac. A takie ataki moze uleczyc tylko sluszna obiadowa porcja. Codziennie robie zakupy a w lodowce dalej tylko swiatlo;) Co do mdlosci slyszalam ze bardzo dobra jest goraca woda z cytryna i miodek oraz imbir pod kazda postacia. Ja mam na tyle szczescia ze w ciagu owych 13tyg wymiotowalam moze 5razy i to tylko dlatego ze sie przeglodzilam i nie zjadlam kolejnego obiadu na czas:)

Odnośnik do komentarza

magda 1010 nie przejmuj się konfliktem on rzadko ma negatywny wpływ na pierwsze dziecko. Po porodzie dostaniesz immuoglobulinę i ew. następne dzieci też będą bezpieczne. Ja jestem drugim dzieckiem z konfliktu :D
Claudia 77 ja biorę witaminy prenatalne, gdzie w składzie jest gołym folik.

Ha poranne wymioty to u mnie ważny temat. Muszę wziąć po przebudzeniu leki na tarczycę i nie jeść/nie pić przez 30 min…no i utrzymać. Wzór jest taki, że mąż rano idzie parzyć kawę, bo mnie odrzuca od zapachu suchej, palonej kawy i później wstaję już na gotowe. Dzięki temu, że leżę łatwiej mi kontrolować wymioty. Tylko, że ja mam na odwrót bardzo lekkie śniadanie (jogurt, granicą, owoce) i konkret za 3h.

agabalbina Ty Trolu rządzisz! :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...