Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
Sylwia921125
Renia, ale super widoki :) i plaża jaka ladna. Az by sie chcialo tam byc :)
Zrobimy sobie za rok zlot marcowek z lopatkami i lopatkami. Do pilnowania mezowie, nie mężowie czy tez inne osoby towarzyszące a my sie nabombimy. Wynajmiemy caly hotel dla Marcowek a za wszystko zaplaci Parenting za to, ze im tyle stron nastukalysmy :D

I uwazam Sylwia ze Twoj plan jest w 100% doskonaly. Tylko miejscowosc z szeroka plaza muso byc zeby chlopy z dzieciakami sie pomiescili :D hehe

A nam i tak bedzie wszystko jedno jak razem spedzimy ten czas i sie nabombiemy :D hehhe

Ja jestem ZA!!!!!:D

super plan, myślę że jeszcze gemini może się dołożyć :) bo chyba większość tam zamówienie robi, a reklama na parentingu (ja co prawda się wyłamałam)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! w końcu odespałam szpital! wczoraj jak tylko wróciłam to się położyłam i spałam do 15:00, i dzisiaj o 10:00 wstałam :D

co do porodu..
Jak przyjmowali mnie do szpitala, leżałam jakieś półtorej godziny pod KTG na porodówce, bo szykowali mi miejsce na ginekologii (później trafiłam na patologię ciąży :P). W każdym razie, jak leżałam na porodówce, rodziła jedna kobieta. Nie bardzo chciałam jej słuchać, ale nie dało się :D Co prawda, nie było tragedii, trochę stękała i wzywała Pana Boga, ale trwało to wszystko może niecałe pół godziny. Później rozległ się płacz malucha i wszystko ucichło :) Aż mi się gęba sama do siebie zaczęła cieszyć jak uslyszałam płaczącego noworodka, coś absolutnie nie-sa-mo-wi-te-go! Do tego przedwczoraj jeden starszy doktor robił mi USG i spytałam go, czy uważa, że moja przegroda w macicy jest wskazaniem do cc. Powiedział, że absolutnie nie. Jeśli wcześniej nie będzie jakiś akcji i uda się ciążę donosić, mogę jak najbardziej rodzić naturalnie. Także się ucieszyłam. Nie nastawiam się na to co prawda, bo wiem, że wszystko się może zdarzyć i wcale nie donoszę do terminu, ale generalnie jest taka opcja :) także git :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Madika
marta33
Widzę że nie tylko ja nie śpię. Mam stresa i oczywiście się obudziłam. Co do truskawek to one chyba sa bardzo uczulające. Usłyszałam o tym dopiero w zeszłym roku. Druga rzecz że jesli masz owoce z własnego ogródka czyli niepryskane, nie używasz chemii to raczej nie powinny zaszkodzić -wywołać uczulenia. Co innego kupione. Myślę że trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek jak wszędzie.

Nie wiem jak u Was ale w tym roku w moim otoczeniu bylo bardzo duzo zatruc od truskawek... Jakims szwakcem gownianym je spryskali i nie odczekali... No masakra jakas byla!!! Tyle doroslych i dzieci zygalo po nich ze ja az sie balam jesc truskawki w tym roku...

u mnie nic nie słyszałam o tym, ale ja też jakoś specjalnie na truskawki nie miałam smaka.

my i tak mamy dobrze, bo dziecko już będzie duże, jak truskawki będą

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Olijaa ;* tak sobie funkcjonujemy z ta moja piłeczka, kocham strasznie to maleństwo, ale czasem tak mi daje popalić, ze nie wiem czy mam zgagę czy zatrucie pokarmowe i najbardziej daje mi znać o sobie jak pod mostkiem wystaje mi prawdziwa piętka :)

Zgadzam sie, ze wrażliwcy maja gorzej. Maja piękne dusze i wielkie serca, ale powinni mieć kamienne tyłki ;D

Odnośnik do komentarza

Lilijka, wiesz, z moja toxoplazmowa fobia, tatarem sa nawet kotlety mielone, ktorych nie jem od 8 miesiecy;)) tak jak wieprzowiny pod kazda postacia;)))))
Ale dobry tatar nie jest zly;)) ale na niego pozwole sobie pewnie za 20 lat;)) przy menopauzie;)
Misiakowata, co do skokow nastrojow. Ja mialam identycznie po warsztatach Mamo To ja...
Wracalam z nich wystraszona i zaplakana..ale co zrobic;)
Mnie dzis Eliz smyra po calym swoim mieszkanku a kot wlasnoe uwalil mi sie na szyi...moze to proba wsadzenia ogona do gsrdla??? Juz cwicza...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

andzia2506
aga ile twoja dzidzia wazy jak mamy ten sam termin no ja sie martwilam ze moja malo 1712 od tej diety ale syna tez malego urodzilam oby do 2 kilo dobic bo. ciagle mi zagraża porod przedwczesny

Ja mam termin 4 dni po Tobie i u nas waga 1900. Wiec nie masz sie czym martwić. Zreszta te pomiary to plus, minus są:-) Zobaczymy jutro czy się potwierdza i tez wieści ze szpitala o płci ;-)
Zapytam panią neonatolog która będzie robila mi usg jak to jest z porodami w Wojewódzkim i wskazaniami z cc itd.

Odnośnik do komentarza

myślę, że te nasze obawy co do porodu i połogu, są uzasadnione, i to nic dziwnego, ważne żeby tego nie trzymać w sobie tylko komuś powiedzieć/napisać. A prawda jest taka, że damy radę, kto jak nie my :)

Hubiword do mnie dzwonił, że nie ma 4 rzeczy a raczej kolorów które chciałam i musiałam zmieniać, a ja myślałam, że w tym tygodniu moje zamówienie już będzie u mnie.

Odnośnik do komentarza

olka135
Ania cieszę się że wszystko jest ok! Teraz zaciskaj Nogii byle do połowy lutego! Minimum :)

Dziewczyny możliwe żeby CRL mojej małej wynosiło 29,5 cm? Wczoraj widziałam na komputerze u gin i mnie zastanawia czy to było CRL może :) bo chl to chyba już większa jest :)

olka bo oni mierzą od główki to pupy, z nóżkami dziecko powinno miec ponad 40 cm:)
kalae, ja zamówiłam u Hubiworld około 20 rzeczy i na szczęście wszystko dotarło tak jak chciałam:D

Odnośnik do komentarza

~kalae

Hubiword do mnie dzwonił, że nie ma 4 rzeczy a raczej kolorów które chciałam i musiałam zmieniać, a ja myślałam, że w tym tygodniu moje zamówienie już będzie u mnie.

Też u niego zamówiłam i czekam. Może też będzie dzwonił. Kurde mam nadzieje, że jednak wszystko będzie :)

Ortoda, Lilijka super laseczki :)

Misiakowata po przeczytaniu Twojego posta też mi się źle zrobiło. Jejku ja się naprawdę zaczynam bać. To już tuż tuż...

Po tych Waszych szarlotkach dziś u mnie racuchy z jabłkami na obiad :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

A ja zamówiłam przez swiat dziecka sporo rzeczy bardzo Tanio:) ale najbardziej rozwalił mnie taki podróżny przewijaczek. Prosili o napisanie czy to ma byc kolor dla chłopca czy dziewczynki. Bo tam sami dobierają, a przewijaczki sa 2 kolorowe.

Uwaga: dostałam granatowo- niebieski ;D
Musimy sobie słuchajcie zorganizować jakiś zjazd mały:) i ja nie żartuje. Taki jednodniowy chociaż: D

Odnośnik do komentarza

olka135
Ania cieszę się że wszystko jest ok! Teraz zaciskaj Nogii byle do połowy lutego! Minimum :)

Dziewczyny możliwe żeby CRL mojej małej wynosiło 29,5 cm? Wczoraj widziałam na komputerze u gin i mnie zastanawia czy to było CRL może :) bo chl to chyba już większa jest :)

http://ciaza-i-porod.wieszjak.polki.pl/tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy,kalendarz-ciazy-artykul,10321468.html#

Odnośnik do komentarza

No i jestem po wizycie u diabetologa. Dostałam reprymendę za to, ze do pomiarów uzywam 2 glukometrów i robię wiecej niż jeden pomiar.
Faktycznie, jak mi nagle cukier naczczo wyskakuje 110, robię kolejny pomiar i wynik 162 to trochę dziwne. Mam dwa glukometry, wyciągam ten drugi, a tam wyniki 91, 88, 92. Więc który jest prawidłowy?
A Pani diab, że glukoza krąży i że mam mierzyć tylko raz i cały czas tym glukometrem, który od nich dostałam. Czyli to czy dostanę glukozę to czysty przypadek, na jaką kroplę krwi trafię.

Dla mnie to trochę dziwne, jeśli bez diety mierząc taty glukometrem (który jest sprawny i nowy) wyniki miałam po posiłkach idealnie w normie, a na czczo 90-98 a specjalnym glukometrem dla ciężarnych nagle wyniki mam 100-110. To czuję się jakby ktoś chciał zarabiać na kobietach w ciąży (paski nie są za darmo a musze robić 7 pomiarów dziennie).
Dodam, że wyniki glukozy na czczo w laboratorium zawsze miałam 92-95 więc to potwierdza skuteczność glukometru taty. Tata ma jeszcze 2 glukometry i ze wszystkich wyniki sa porównywalne, różnią się max. 2-4 jednostkami.

Od Pani dia nic nowego się nie dowiedziałam, tylko tyle, że mam popracować nad ostatnim posiłkiem i pić więcej wody. Mam mierzyć cukier dalej 7 razy dziennie zapisywac pierwszy odczyt i nie robić kolejnych. Mam używać tylko tego glukometru co dostałam. Wizyta za miesiąc, chyba, że przez tydzien-dwa cukry na czczo będą powyżej 100 to wizyta wcześniej i dostanę insulinę.
W sumie z wizyty wyciągnęłam wnioski, ze co byśmy nie robiły to i tak cukry mają nas gdzieś i w tej całej cukrzycy ciążowej chyba chodzi o pieniądze (na paski na insulinę na konsultacje).
Powiedziałam Pani dia, ze zrobiłam eksperyment: jem takie same posiłki i o tej samej porze (to samo i tej samej wagi) czyli np. śniadanie 2 kromki chleba orkiszowego, 2 liście sałaty, 2 plasterki mięsa (nie wędliny która ma cukier, tylko sama kupuję filet indyka i go piekę bez przypraw) do tego 2 plasterki pomidora. Wszystko ważę. A Pani dia spytała się czy kupkę też robię o tej samej godzinie. Na cukier ma wpływ to jak pracują nasze jelita, czy się stresujemy, czy mamy większy wysiłek, hormony ciążowe. Czyli mnóstwo rzeczy na które nie mamy wpływu. Czyli ta cała cukrzyca ciążowa to walka z wiatrakami. Można pilnować diety i mieć stres i dvpa z wynikami. Można pilnować diety i dostać biegunki i dvpa z wynikami, można pilnować diety i w nocy zaszaleją hormony i dvpa z wynikami, itp...

Aha i wyniki HBA1C są w dolnej granicy 4,9 prawidłowe wyniki 4,5-6,5 i nie mam ketonów w moczu, więc organizm nie głoduje.
HbA1c odzwierciedla średnie stężenie glukozy we krwi, w okresie około 3 miesięcy poprzedzających oznaczenie, przy czym około 60% obecnej we krwi HbA1c powstaje w ciągu ostatniego miesiąca przed wykonaniem oznaczeń.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Asik85
~kalae

Hubiword do mnie dzwonił, że nie ma 4 rzeczy a raczej kolorów które chciałam i musiałam zmieniać, a ja myślałam, że w tym tygodniu moje zamówienie już będzie u mnie.

Też u niego zamówiłam i czekam. Może też będzie dzwonił. Kurde mam nadzieje, że jednak wszystko będzie :)

Ortoda, Lilijka super laseczki :)

Misiakowata po przeczytaniu Twojego posta też mi się źle zrobiło. Jejku ja się naprawdę zaczynam bać. To już tuż tuż...

Po tych Waszych szarlotkach dziś u mnie racuchy z jabłkami na obiad :)

produkty były tylko kolor np zamówiłam prześcieradło kremowe, ale nie ma więc mi zaproponowali ecru, albo gruszkę wziełam miętową a zaproponowali mi niebieską, także to takie niewielkie różnice

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Lilijka, wiesz, z moja toxoplazmowa fobia, tatarem sa nawet kotlety mielone, ktorych nie jem od 8 miesiecy;)) tak jak wieprzowiny pod kazda postacia;)))))
Ale dobry tatar nie jest zly;)) ale na niego pozwole sobie pewnie za 20 lat;)) przy menopauzie;)
Misiakowata, co do skokow nastrojow. Ja mialam identycznie po warsztatach Mamo To ja...
Wracalam z nich wystraszona i zaplakana..ale co zrobic;)
Mnie dzis Eliz smyra po calym swoim mieszkanku a kot wlasnoe uwalil mi sie na szyi...moze to proba wsadzenia ogona do gsrdla??? Juz cwicza...

wg mnie jeżeli nawet zarazisz się tokso karmiąc to małej nic nie szkodzi, ewentualnie przez mleko przekażesz jej przeciwciała na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Mój pies tez się byczy codziennie ze mną na łóżku a małżonek tylko go gania bo mu kudły w nocy do gardła wchodzą;-)
Jak sie porządnie odkurzy to ja nic nie widzę a on jakiś nadwrażliwy;-)
A ja leżę zamiast zabrać sie za prasowanie (przykładem Agi wstawiłam pranie a czeka trzy pralki prasowania) .

Słodziutkie a co myślicie o Smoothie np.truskawkowo -bananowym albo jagodowym z jogurtem naturalnym ? Mam mrożone owoce i chyba spróbuje..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...