Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

Zu2ia
Mnie lekarz zawsze na początku wizyty pyta jak sie czuje, czy cos boli czy sa plamienia itp itd. Potem bada szyjkę na fotelu ("ręcznie"), sprawdza łydki i mierzy miarka macice, tzn dokąd sięga. Potem mam sie zważyć i na końcu sprawdza tętno za pomocą detektora tętna. Potem rozmowa i koniec :)

A właśnie, mi też przy okazji ręcznego badania szyjki, drugą ręką maca brzuch, sprawdza wtedy wielkość macicy.
Justyna3o albo upomnij się o badanie albo idź na konsultację do innego lekarza. Dlatego opieka nad ciężarnymi, np. w UK mnie przeraża. Tam sprawdzają tylko tętno płodu, wagę mamy, badanie siurków (bo nawet badań z krwi nie robią) i mierzą brzuch centymetrem krawieckim...

Odnośnik do komentarza

Hej, mi też dziś forum szwankowało przez pół dnia...
Ja po wizycie i usg, nadal dziewczynka ma być :) Szykujemy się na Ulę ;) Waży ok. 1300 g i cały czas wychodzi z usg termin późniejszy o jakieś 2 tygodnie niż z OM. Więc tak w okolicy niedzieli palmowej :P
Madika a uda się mężowi umówić ten zabieg na luty? Ja w zeszłym roku miałam usuwać migdały to czekałam w kolejce ok 3-4 miesięcy, a jak już miałam wyznaczony termin i poszłam z torbą do szpitala to się okazało, że i tak nie mają dla mnie miejsca... A już nie chciałam dłużej czekać z ciążą i w końcu migdały zostały póki co.
U mnie położna środowiskowa taka młoda jest, gadałam z nią kiedyś o spotkaniach, mówiła, że mogą się odbywać w przychodni albo u mnie w domu. Już od 20 tygodnia opieka położnej przysługuje, ale jakoś do tej pory nie miałam potrzeby, żadne pytania mi do głowy nie przychodziły. Muszę się w końcu zorganizować i umówić.
Lekarz zawsze mnie bada na fotelu, ostatnio był chory i byłam u innego i też badał. Ale szyjki chyba nie mierzą jaką ma długość, mówią tylko, że jest w porządku. Jak dla mnie to wystarczająca informacja ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Misiakowata ja sie WCALE nie podlizuje!!! :D hehe

Nie no jakos musimy dac rade! Musi byc juz tylko lepiej teraz! :D

Ja na wizycie najpierw mam pytania jak sie czuje czy cos jest nie tak a potem wskakuje na fotel. Najpierw sprawdzanie infekcji potem macanie szyjki a na koniec usg i jej pomiar. Potem bada serduszko maluszka. Nastepnie usg spojenia i ewentualnie zajrzy do dzidzi przez brzuch. I potem waga i pogadanka :)

Nigdy nie pyta sie o opuchlizny i nie sprawdza lydek...

We wtorek jade odebrac cala wyprawde i juz bede miala wszystko:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Kalae łóżeczka jeszcze nie dostałam, zamawiałam w poniedziałek, a zastrzegają sobie realizację zamówienia do 10 dni, choć najczęściej do 5 robią. Z wózkiem kuriera też nie było, a to mnie wkurzyło bardzo! Z DHL przyszedł mail, że kurier będzie dziś między 10.30 a 12.30, cały dzień czekałam, nawet na drzemkę nie mogłam pójść by nie przegapić dzwonka! I co? Ciul nie przyjechał w ogóle! Po cholerę wysyłają takie maile?!

Odnośnik do komentarza

Eff

Madika a uda się mężowi umówić ten zabieg na luty? Ja w zeszłym roku miałam usuwać migdały to czekałam w kolejce ok 3-4 miesięcy, a jak już miałam wyznaczony termin i poszłam z torbą do szpitala to się okazało, że i tak nie mają dla mnie miejsca... A już nie chciałam dłużej czekać z ciążą i w końcu migdały zostały póki co.

Uda sie bo pojdziemy prywatnie. Nie zdrcydujemt sie na zwykly zabieg ze skalpelem tylko albo na laserowy albo ultradzwiekami czy falami radiowymi. Wkazdym razie on jest bezkrwawy.

Nie wiem tylko jeszcze gdzie... Znalazlam jakas klinike w Wawie ktora to robi w lodzi jeszcze sie nie interesowalam. Ale musze zaczac:)

Dziewczyny zapomnialam pogratulowac Wam udanych wizyt!!! Super ze tak sie dobrze one ukladaja i ze dzieciaczki sa zdrowe i maja szanse spokojnie siedziec w brzuchu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Głupie forum, posta nie dodało :/ to raz jeszcze
Kalae łóżeczka jeszcze nie dostałam, zamawiałam w poniedziałek, a zastrzegają sobie realizację zamówienia do 10 dni, choć najczęściej do 5 robią. Z wózkiem kuriera też nie było, a to mnie wkurzyło bardzo! Z DHL przyszedł mail, że kurier będzie dziś między 10.30 a 12.30, cały dzień czekałam, nawet na drzemkę nie mogłam pójść by nie przegapić dzwonka! I co? Ciul nie przyjechał w ogóle! Po cholerę wysyłają takie maile?!

Odnośnik do komentarza

Ja tez zawsze mam badanie najpierw na fotelu a później usg przez brzuch.
Mój mały dzisiaj jest jakiś spokojniejszy rusza się ale jakoś tak mniej niż wcześniej. Dzisiaj zaczęłam 32 tydzień. Czekam do jutra wieczora i zobaczę jak będzie może po prostu jest leniwy i tyle. Wczoraj wieczorem to tak się wypiął że tylko jedną stronę brzucha miałam wypuklą.
Dziewczyny podziwiam was za te gotowe już wyprawki. Ja cały czas coś dokupuje i cały czas mam wrażenie ze czegoś nie mam.
A już niedługo maleństwa będą z nami. Jak ten czas szybko leci.

Odnośnik do komentarza

Mamusie gratuluję udanych wizyt :) i zdrowych dzieciaczkow :)
Miskowata ja kupilam te same nakladki tez w rozmiarze L. Moj maz sądzi,że moje dziecko sie udlawi moimi sutkami bo sa takie duże i ze to chyba on będzie musial z nich korzystac :D
Ja tez od zawsze mialam badana szyjke na fotelu. Lekarz zawsze mowi, ze sobie zmierzymy a potem, ze nie ma potrzeby bo jest bardzo dluga.
Usg dowcipnego juz chyba nie mialam od 12 tc tylko przez powłoki brzuszne. Tez co wizyte.
Ja dzisiaj zamowilam fotelik samochodowy i jeszcze jeden kocyk ze smyka bo tak mi sie podobal :) wyprawka pomalu sie kompletuje a ja zamiast sie cieszyc to sie martwie, ze i tak czegos mi braknie. Prac mi sie nie chce, prasowac tym bardziej a najpierw musze przecież przebrac wszystkie ubranka.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ale nowości w dzisiejszym dniu. Dzieciaczki pięknie rosną ale niech już mamą ciśnienia nie podnoszą ta zmiana plci :D
Nasmialam się dzisiaj czytając, takiego forum drugiego to nie ma.
Ja dzisiaj troszkę chyba za dużo porobilam i od popołudnia brzuszek mi ciąży i twardnieje. Dobrze ze juz wieczór. Bylam dzis zamówić wózek i wieczorem wybraliśmy z mężem łóżeczko. W końcu rozdział zamknięty.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Posty dochodzą z opóźnieniem..Można to sprawdzić wchodząc na swój profil :)

Haneczka postawił :D i ciut brakuje miejsca,żeby cały sutek wszedł..może sie wydłużą jeszcze??Co myślicie?

Sylwia no to musisz mieć wentyle hehe
a przymierzałaś nakładki?

Lilijka a awizo nie zostawił??
Mi się raz zdarzyło..dziadowi sie pewnie wchodzić nie chciało,bo oni wiecznie spóźnieni wszędzie..ech

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Kamilla pewnie masz rację ale ja tak bardzo nie lubię gadać przez telefon. Pewnie przez to, że Kiedyś pracowałam na infolinii, to jest masakra, od tego czasu jestem miła dla dzwoniącychz ofertami lub odbierających infolinię bo wiem jak ciężką mają robotę. Poza tym przesyłka jest na męża, więc nie wiem czy by mi udzielili informacji. Bądź co bądź w końcu będzie musiał się kurier pofatygować do nas.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Misiakowata mieszkam na parterze, a skrzynki są na półpiętrze, więc by wrzucić do skrzynki to musiał by przejść koło moich drzwi :) na stronie nie ma aktualizacji by w ogóle próbował dostarczyć. Pewnie żadnemu kurierowi się nie chciało brać tego z magazynu jak zobaczyli ilość paczek :p bo to stelaż, gondola, spacerówka i fotelik :)

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Posty dochodzą z opóźnieniem..Można to sprawdzić wchodząc na swój profil :)

Haneczka postawił :D i ciut brakuje miejsca,żeby cały sutek wszedł..może sie wydłużą jeszcze??Co myślicie?

Sylwia no to musisz mieć wentyle hehe
a przymierzałaś nakładki?

Lilijka a awizo nie zostawił??
Mi się raz zdarzyło..dziadowi sie pewnie wchodzić nie chciało,bo oni wiecznie spóźnieni wszędzie..ech

O nie moge :D hiehiehie. Ale fakt L to juz konkret : p

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Misiakowata mieszkam na parterze, a skrzynki są na półpiętrze, więc by wrzucić do skrzynki to musiał by przejść koło moich drzwi :) na stronie nie ma aktualizacji by w ogóle próbował dostarczyć. Pewnie żadnemu kurierowi się nie chciało brać tego z magazynu jak zobaczyli ilość paczek :p bo to stelaż, gondola, spacerówka i fotelik :)

aa to koniecznie sprawdz przy odbiorze, bo oni lubia psuc. moj kolega pracował w siódemce, i jak mi opowiadal co oni wyprawiaja z tymi paczkami to az uwierzyc nie moglam, ze dochodzily do mnie w calosci. a i oni poprostu lubia nie przyjezdzac, mi bardzo czesto facet wsylal sms ze dzis przesylka, nie pojawial sie w ogole, ale jak monitorowalam paczke, to byla info ze byl ale nikogo nie zastał w domu. mimo ze siedziałam caly dzien.. to sa cwaniaki :) oni robia tak zeby im było wygodnie :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...