Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Wam dziewczyny jeszcze raz :)
Aga jakiego bzykanka nie bedzie?? :) taka super dziewczyna i sobie skresli zycie przez jednego palanta. No co Ty. Jeszcze znajdziesz sobie super faceta, albo to on Cie znajdzie :D
Uwielbiam kasze z gulaszem i do tego zawsze ogorki kiszone wpierdzielam.
Monika gratulacje duże to Twoje Maleństwo :)
Mialam isc dzisiaj na angielski,ale tak bardzo mi sie nie chce. Dzisiaj mam swoj dzien i mam lenia. I do tego dostalam mnóstwo slodyczy :D a ze wszyscy w domi wiedza,ze lubie kinderki to mam juz chyba do porodu :D

Odnośnik do komentarza

mmmm Sylwia kinderki :) zakład ,że nie dotrwają marca ?ehehhe
no mój synek chyba tez lubi gulasz :)
oj jak się rozszałał ojej i w ta i spowrotem i pod reką i jak chodzę i jak siedzę.maluniu niuniu mój :-D
A mnie jakiś katar złapał i psikam..herbatkę z miodem będę pić a na noc czosneczek :)hie hie hie :)

w pepco teraz kosmetyki tanie-cienie,lakiery i pomadki z błyszczykami po 4,99 :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Tak tylko w domu narodzin mozna zobaczyc jak jest, jesli bedzie wolna sala. w ogóle mnie to zastanawia bo wiadomo że kazda wolalaby dostac sie do domu narodzin... i przed porodem trzeba isc na rozmowe kwalifikująca, wiec nie rozumiem, na jakich zasadach kwalifikują a nie moge tego znaleźć nigdzie. tak sie nastawiłam na ten szpital, że już wszyscy wiedzą ze nogami rękami bede sie zapierać jakby chcieli mnie wykurzyć do domu stamtad. :D

zrobiłam blok :)))

Odnośnik do komentarza

Kamilla, no nie wiem, czy każda :) to nie jest zwykła porodówka - tam nie ma żadnych wspomagaczy porodu, środków przeciwbólowych, nawet nie jestem pewna, czy ktg tam mają. Kwalifikacja polega na tym, że muszą sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do porodu bez środków medycznych. Czyli musisz mieć wszystkie wyniki w normie, żadnych nieprawidłowości w trakcie ciąży, nie możesz mieć konfliktu serologicznego itp. Tam nie mają możliwości podania np. antybiotyku. Dlatego jest ta kwalifikacja.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

wg mnie 3d/4d nie jest konieczne, najlepszy obraz i diagnostykę daje jednak usg 2d

nie wiem czy usg genetyczne 3 trymestru jest refundowane przez nfz, mi na tym ostatnim usg genetycznym powiedział lekarz, że na to nie ma refundacji, ale nie wiem czy to prawda czy tylko w tym centrum medycznym tak jest. Muszę zapytać lekarza na następnej wizycie, bo 30 tyg jakoś pod koniec grudnia wypada

Odnośnik do komentarza

Kamila moim zdaniem warto iść. Chodzę do lekarza na nfz ale swoją drogą w 13 i 20 tyg poszłam prywatnie na usg. Między tym na nfz a prywatnym widziałam wielka różnice. Płatne miałam prawie 40 min bo lekarz wszystko dokładnie sprawdzał. Ma certyfikat, sprzęt 3/4 d wiec jak nie mógł czegoś zobaczyć to coś tam przełączal. U mnie w mieście te badania nie są jeszcze drogie bo zapłaciłam za usg 150 zł tylko gdzie już w lodzi podobno od 250 się zaczynają. A lekarz właśnie jest ode mnie z miasta a na codzień pracuje w matce Polce w lodzi. Na nfz usg zawsze trwało do 7 min. Teraz chyba z racji tego że byłam pierwsza w kolejce i ze było więcej do sprawdzenia byłam aż 15 min.

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvzvloemag.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
wg mnie 3d/4d nie jest konieczne, najlepszy obraz i diagnostykę daje jednak usg 2d

nie wiem czy usg genetyczne 3 trymestru jest refundowane przez nfz, mi na tym ostatnim usg genetycznym powiedział lekarz, że na to nie ma refundacji, ale nie wiem czy to prawda czy tylko w tym centrum medycznym tak jest. Muszę zapytać lekarza na następnej wizycie, bo 30 tyg jakoś pod koniec grudnia wypada

Jest refundowane bo ja mam skierowanie i będę umawiać sie na początek stycznia. Tylko nie wiem czy muszą być konkretne wskazania ( ze np.wyszły jakies nieprawidłowości jak u nas na połówkowych, czy nie)

Odnośnik do komentarza

ewcia własnie moje usg też trwalo max 5-10min do tego w ciszy- nic nie mowil, co gdzie jest ani nic. o to zeby serduszka posluchac to wyprosilam, dzieki bogu zapytal się czy chce znać płeć.

Kalae ja słyszałam własnie że owszem nie jest niezbędne, i zwykłe usg 2d gdyby były jakieś waady to by ukazało. A z drugiej strony na usg 3/4d widzisz wszystko wyraźniej, rysy twarzy i w ogóle.. dla swietego spokoju chyba pójdę. tak mnie nastraszyl ta cytomegalią, a wlasciwie sama się nakrecilam tym co wyczytałam.. że wady mózgu, układu nerwowego, i w ogóle... niby wiem, że nie mam tego wirusa a jednak z tyłu głowy siedzą mi te wiadomości :(

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje że to w 30 tyg tez jest refundowane, bo chyba jest jedno usg na trymestr. Jeśli chodzi o usg na nfz to ja byłam zadowolona z tych genetycznych bo u mnie to trwały tak z 30 min i naprawdę mnie trochę wymordowala ostatnio to już mi się nie chce nawet prywatnie. Chociaż sprzęt był albo słaby albo ja nic nie umiałam zobaczyć. Oprócz serca.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

kamilla
ewcia własnie moje usg też trwalo max 5-10min do tego w ciszy- nic nie mowil, co gdzie jest ani nic. o to zeby serduszka posluchac to wyprosilam, dzieki bogu zapytal się czy chce znać płeć.

Kalae ja słyszałam własnie że owszem nie jest niezbędne, i zwykłe usg 2d gdyby były jakieś waady to by ukazało. A z drugiej strony na usg 3/4d widzisz wszystko wyraźniej, rysy twarzy i w ogóle.. dla swietego spokoju chyba pójdę. tak mnie nastraszyl ta cytomegalią, a wlasciwie sama się nakrecilam tym co wyczytałam.. że wady mózgu, układu nerwowego, i w ogóle... niby wiem, że nie mam tego wirusa a jednak z tyłu głowy siedzą mi te wiadomości :(

no jak uważasz, tylko, wady mózgu widać na usg 2d, 3d/4d nie każdą wadę, majac usg 3d/4d i tak w wiekszości operuje się tym obrazem 2d bo ono tak naprawdę ukazuje lekarzowi to co istotne z punktu widzenia badania, a więc narządy wewnętrzne ich polożenie, pracę itd,
tak obrazowo na przykladzie główki ci napiszę, obraz 3d/4d pokazuje główkę na zasadzie jakbyś widziała dziecko, obraz 2d pokazuje to co dziecko ma w główce czyli mózg z podziałem na półkule, pofałdowanie itd.
również za pomocą obrazu 2d lekarz widzi np rozszczep kręgosłupa, obraz 3d/4d mu tego nie pokaże.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, jestem mama małej Lenki z czerwca 2015:) jestem młodą mamą, która właśnie kończy studia i pisze prace magisterską. W związku z tym potrzebuję do pracy kilku statystyk o mamach i ich wolnym czasie.
Jeśli macie ochotę i czas proszę o pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety w formularzu google:
http://goo.gl/forms/qbMZOCzDVL

Pozdrawiamy
Monika i Lenka

Odnośnik do komentarza

ajka88
Mi się wydaje że to w 30 tyg tez jest refundowane, bo chyba jest jedno usg na trymestr. Jeśli chodzi o usg na nfz to ja byłam zadowolona z tych genetycznych bo u mnie to trwały tak z 30 min i naprawdę mnie trochę wymordowala ostatnio to już mi się nie chce nawet prywatnie. Chociaż sprzęt był albo słaby albo ja nic nie umiałam zobaczyć. Oprócz serca.

ale mi chodzi o tzw usg prenatalne/genetyczne (tzw program badan prenatalnych), a nie takie zwykłe usg co na wizycie jest, bo to zwykłe to towarzystwo ginekologiczne zaleca 3 usg w czasie ciąży po jednym na trymestr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...