Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak poszlam sie zapisac to ta babka sie mnie pyta co mi dolega. A ja do niej,że prawdopodobnie jestem w ciąży a ona w polowie lipca mi mowi,ze termin dopiero na polowe wrzesnia. I zebym sobie pilnowala zeby mnie jakis lekarz do 10 tyg przyjal bo becikowego nie dostane. Juz nie pojde na nfz mam uraz. I wlasnie tez chcialam uniknąć sytuacji kiedy lekarka bedzie mnie przyjmowac na szybko bo sie jej ciezarne wysypaly. Biedna poprostu :D
Ja jeszcze wyprawki nie kompletuje bo nie znam plci. Ale tak pomalutku w listopadzie chyba zacznę w grudniu sa święta to nawet nie bede probowac a reszta po Nowym Roku. Chociaż juz nie moge sie doczekac i obawiam sie,ze jako zaawansowany paczek moge miec problemy z poruszaniem sie po sklepach (no chyba,ze internetowych:) chociaz bardziej by mnie cieszyly takie w sklepie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki. Znów musiałam gonić. Z tego co wiem to cytologia jest refundowana raz na 2 lata. Ja na pierwszej wizycie miałam zlecone ponad 15 badań (wszystkie na NFZ) . Z zapisem na 1 wizytę też był cyrk. Poszłam 1lipca i mówię że chciałabym zapisać się do gin,a ona do mnie ze pod koniec września. To ja do niej że mam 42 lata, rano robiłam test ciążowy i jestem po dwóch poronieniach termin dostałam na 20 lipca. :)

Odnośnik do komentarza

u mnie akurat nie ma problemu z zapisaniem się na nfz do ginekologa, chyba, że chce konkretnie do takiej jednej lekarki to wtedy jest termin nawet 1,5 miesiąca, ale to się można zapisać i poczekać, a w między czasie chodzić normalnie. Jak na razie z wizyt na nfz jestem zadowolona. Jakby nie było to jakieś te składki się płaci na tą służbę zdrowia to czemu nie korzystać. A tak to nie dość że się płaci za wizytę to jeszcze badania jakieś leki i wychodzi ładna sumka.

Odnośnik do komentarza

Hej . U nas na szczescie nie pada w ogole :-) ale za to zimno . Kacper dostal goraczki nie wiadomo z jakiej przyczyny . Ale u nas takie poczatki choroby zazwyczaj koncza sie szpitalem :-( mam nadzieje ze to od zebow . Wczoraj rano pojechalam do mamy i dopiero dzies wrocilam :-) glowa wczoraj mi pekala a dzis juz tez zaczynala ale sie rozruszalam i przeszlo . Co do badan to ja nie mialam jeszcze badan na Hiv ani cytologi. Narazie tylko krew i mocz . Paciorkowiec robi sie pod koniec obowiazkowo . Do lekarza poszlam pierwszy raz prywatnie bo na nfz byly dopiero wizyty na pazdziernik , ale juz pozniej na nfz do tego samego lekarza . Badania niestety robie prywatnie bo ten lekarz to prywaciarz . Wizyta w poniedzialek w koncu :-) moze sie dowiem co za lobuziak u mnie mieszka :-) w czwartek zrobie badania :-) o matko mi juz polmetek minal :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87zbmhrylvm8oa.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hpk9yj3gom.png

Odnośnik do komentarza

Dziś zadzwoniłam do mojej ginekolog która prowadziła moja poprzednią ciążę, bo tak jak Wam pisałam chce zmienić lekarza. Okazało się ze ona wyjeżdża na miesiąc na urlop i nie da rady mnie wcisnąć chyba że któraś ciężarna urodzi. Ale jak powiedziałam jej ze ja też jestem w ciąży i chciałabym żeby ona znowu ja prowadziła to udali mi się znaleźć miejsce nawet w niedziele☺

Odnośnik do komentarza

Według wszystkich prawideł ciężarna ma być pod opieką położnej od 21 tygodnia ciąży, wiec faktycznie czas się rozglądać. Dobrze, że lekarz o tym mówi, jeśli chodzisz na NFZ to położna pewnie też z NFZ. Jak chodziłam prywatnie do gina to ani nie wspomniała o położnej. Położne mają nas przygotowywać do porodu, rozwiewać nasze wątpliwości. Jest przewidzianych chyba 5 spotkań do porodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rvfxmp0yccf5s.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anli0sqk28t0.png

Odnośnik do komentarza

Ja położna mam od pierwszej wizyty. Dziś już 19 tydzień I 1 dzień. Wizytę mam dopiero 26 październik. Z moim byłym miałam konflikt serologiczny i po każdym porodzie i poronieniu dostawałam zastrzyk z surowicy krwi (czy jakoś tak) a obie córki mają rh +. Pamiętam że w zamian za zastrzyk były oddawał krew. Ja grupy krwi nie muszę robić bo mam książeczkę honorowego dawcy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...