Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Peonia
~strrrunka
Peonia
~strrrunka
Peonia
Renia74
Peonia
Fajnie że się odzywasz :) U mnie też cycuś do niedawna był najważniejszy i szarpał mnie za dekold i się domagał, a ostatnio prawie w ogóle nie pije w dzień, ale wieczorem do zaśnięcia jeszcze potrzebuje, w nocy przeważnie o 3ciej i nad ranem. Także jest duża zmiana, a do 15 maja może całkiem się odstawi, albo nauczy się pić inne mleko.

Za to Ty u nas ucichłaś :))

Widzę, że nasi chłopcy z cycusiem podobnie, w wieku Michasia mój tyle samo w nocy popijał, ale w dzień ciut więcej. A jednak teraz kłopot sie rozwiązał, więc pewnie wcale nie będziesz miała problemu z wieczornym usypianiem.
Tylko czasami oddaj go wieczorem mężowi i sprawdzajcie, czy już gotowy do spania bez mamusi :))

Widzisz Renia, widzisz? O tym pisalam wczesniej :) chcąc dać nadzieję... A Peonia tylko to potwierdza.

Peonia,
Z całym szacunkiem dla Grudnioweczek, ale... Renia jest nasza :-P ;)

no to ja sie wynosze, bo nie Wasza jestem... :))

Peonia, nie rob scen! Wrzuć na luz!!! :)

eee.....zaraz tam sceny... to nie moja specjalność :))
mam alergię, mój pierwszy mąz był aktorem i po rozwodzie zerwałam wszelkie więzy z tym co teatralne ;-)))

a tu widzę, powiększa sie grono machających ode mnie GIGowi :))

Nooo kochana taki wielki swiat show biznesu porzucilas??? Nooo nie wierze :D Jak bedzie odbieral kiedys Oskara to bedziesz jeszcze sie bila w piers :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Ktoś tu pisał, że w parze z antybiotykiem trzeba brać ibuprofen. Napiszcie dlaczego bo nie pamiętam a muszę brać antybiotyk :( ja z tych dociekliwych :-))

Bo antybiotyk niszczy wszystko a ibuprofen dziala przeciwzapalnie. I radze go brac bo powiklania moga byc kosmiczne. Moj mezulek mial zapalenie miesnia sercowego przez to ze nie bral. I dopiero na sali monitorowania calodobowego sie o tym dowiedzielismy.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Aaaaaa!!!!! Nadrobilam Was!!!!!:D

Udalo mi sie bo Hanula spi od 11:D Az sie boje czy nie ma goraczki jak tak dlugo spi. Ale boje sie wejsc do pokoju ze ja obudze :D hehe

Ja ostatnio robie dla rodzinki zielone koktajle i moj mezulek dzieki temu zjada sniadanko:D Bo mowilam Wam ze woli z Hanula rano sie pokitrqc w lozku niz zjesc sniadanie. Wiec bierze koktajl do pracy. A ja mam 2 sniadanie tez albo onny posilek:D

Rok temu 1 marca zaczelam sie ruszac bo dzien wczesniej lekarz powiedzial mi ze moge juz rodzic :D A dzien pozniej zaczal mi czop odchodzic i bylam posrana ze porod sie zaczyna :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Peonia
Ktoś tu pisał, że w parze z antybiotykiem trzeba brać ibuprofen. Napiszcie dlaczego bo nie pamiętam a muszę brać antybiotyk :( ja z tych dociekliwych :-))

Bo antybiotyk niszczy wszystko a ibuprofen dziala przeciwzapalnie. I radze go brac bo powiklania moga byc kosmiczne. Moj mezulek mial zapalenie miesnia sercowego przez to ze nie bral. I dopiero na sali monitorowania calodobowego sie o tym dowiedzielismy.

Dzięki. Tak mi się wydawało. A dziś i młody dostał antybiotyk :((( to kontynuuje nurofen tylko przejdę na czopki bo żołądek ma niską tolerancję na leki i już wymioty były.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Madika][quotePeonia
~strrrunka
Peonia
~strrrunka
Peonia

Widzisz Renia, widzisz? O tym pisalam wczesniej :) chcąc dać nadzieję... A Peonia tylko to potwierdza.

Peonia,
Z całym szacunkiem dla Grudnioweczek, ale... Renia jest nasza :-P ;)

no to ja sie wynosze, bo nie Wasza jestem... :))

Peonia, nie rob scen! Wrzuć na luz!!! :)

eee.....zaraz tam sceny... to nie moja specjalność :))
mam alergię, mój pierwszy mąz był aktorem i po rozwodzie zerwałam wszelkie więzy z tym co teatralne ;-)))

a tu widzę, powiększa sie grono machających ode mnie GIGowi :))

Nooo kochana taki wielki swiat show biznesu porzucilas??? Nooo nie wierze :D Jak bedzie odbieral kiedys Oskara to bedziesz jeszcze sie bila w piers :D heheh

nie grozi mu...
zresztą to żaden wielki świat a raczej bardzo popaprany, ja sobie dziękuję, że udało mi sie to zakończyć w porę :))) od "kuchni" to zupełnie inaczej wygląda, naprawdę.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Siemanko mamuśki i dzieciaczki :*****
U nas ok :D Matiemu po probiotyku apetyt wrocil..co 3 godziny mu podaje jedzonko..dolozylam tez mm o 12 i poki co jest poprawa :D
Badania robie dopiero jutro,to dam znac w pryszlym tygodniu po wizycie u dr.
Słuchajcie mały wypił wieczorem 220 ml mm !! I spał od 22 do 6.20!!! Wow..
Gdybym z tatuśkiem nie szalała,to moze bym się wyspała ha ha :D
Alexandra-Mati pije Babydream 3. Bebiko w ogole mu nie posmakowalo i nie sluzylo.
Peonia nie wyglupiaj sie i zagladaj do nas :).

Ja golabki robie z ryzem miechem i pieczarami..pyszka..obowiazkowo ziemniaki ,bo ja ziemniaczara jestem :D
P. Z kolei wszystko by z chlebem jadl.
Mati wlasnie sobie spiocha,a ja czekam na kolezanke z dawnej pracy..2 torby ciuszkow oddaje dla maluszka ktory urodzi sie w marcu :D
Kasia nooooo za miesiac roczek :D
Tez nie chce oddawac Matiego do zlobka..z babcia to juz lepiej. Ech ale musze isc do roboty..o ile znajde..jeszcze nie zadzwonili ze sklepu .
Ech

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
Poczytam chyba pozniej. Jestem troche do tylu bo duzo sie dzieje. Miedzy innymi wczoraj po tym jak zepsul sie kran w kuchni kilka dni temu, zamknelam drzwi do lazienki i sie zatrzasnely... Zaraz rano, po wstaniu takze tego... Cale szczescie maz znalazl kogos kto przyjechac w poludnie :D uff. Do tego pielegniarka srodowiskowa przychodzila a ja ani zeby nie umyte, ani nic! Hydraulik akurat wyszedl, 5 min i ta babka przyjechala :)
Mala w nocy ma problemy ze spaniem bo z nosa jej sie leje :( W dzien nie chce spac a mnie to doprowadza do bialej goraczki. Cale szczescie dzis w dzien fajnie jadla. Nawet u lekarza w poczekalni wciagnela caly lunch.
Teraz spi, to lece dogadac szczegoly tortu na roczek itp
sciskam i bede pozniej

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pytanko zapomnialam.
Kupki. Mala robi czasami 3 czasami i 5 dziennie. Zdarza sie tak, ze nawet je i od razu kupka idzie w krzeselku. Czasami te kupy bardzo smierdza, tak jakby metalicznie moze... Pielegniarka mowila, zeby dokladnie zapisywac wszystkie skladniki co Mala je i kiedy i jaka kupe robi. Ze moze jak cos je to ja czysci zaraz, no i ten zapach. I moje pytanie. Czy myslicie, ze jesli robi kupe zaraz po zjedzeniu, jest smierdzaca, moze rzadka, to moze jej szkodzic to co wlasnie zjadla?
Bo dzis np 2 kupki ok, a trzecia zaraz szybko po jedzeniu, smierdzaca i rzadsza. Ale w kupce jedzenie z wczoraj.
Rozumiecie o co mi chodzi? Troche to zawile i moze za duzo detali :P ale moze ktos ma jakies przemyslenia na ten temat :D
Dziekuje za uwage :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
ja nie chce Tosi oddawać do żłobka :( ani babci/dziadkowi ani nikomu :(
niech mnie ktoś przytuli :(

Ja mojej mamie moze bym ja zostawila ale tak to mam tak samo jk Ty wiec moge pocieszyc kolezanke w niedoli:D

I dlatego prawdopodobnie zostane z nia az do przedszkola w domu.

myślisz że będzie ci łatwiej wtedy?

Odnośnik do komentarza

Misiakowata
A jaki probiotyk dajesz? I sama czy lekarz ci mówił żeby dawać ? Michaś to różnie z tym apetytem, wcześniej nadrabiał kp a teraz w dzień prawie wcale, dziś raz mu dałam cycka ale więcej trzymał go w buzi niż pił. A tego mm nestle waniliowego nie chciał pić, jeszcze potem mu spróbuję wcisnąć. Babydream też kupiłam, tym pluł najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Renia74
Misiakowata
A jaki probiotyk dajesz? I sama czy lekarz ci mówił żeby dawać ? Michaś to różnie z tym apetytem, wcześniej nadrabiał kp a teraz w dzień prawie wcale, dziś raz mu dałam cycka ale więcej trzymał go w buzi niż pił. A tego mm nestle waniliowego nie chciał pić, jeszcze potem mu spróbuję wcisnąć. Babydream też kupiłam, tym pluł najbardziej.

a spróbuj mu dać jogurt zmiksowany z bananem lub innym owocem który lubi, możesz dodać wody, żeby był rzadszy jeśli chciałabyś żeby wypił .
Teraz już nie konieczności podawania mm, możesz nawet wprowadzać mleko krowie jako główny składnik posiłku, bo roczne dzieci już mogą :)
Tosi dawałam kilka razy łyżeczką trochę mleka krowiego (bez dodatków), żeby zobaczyć reakcję i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Ciąża
Z kupami nie pomogę, nie mam pomysłu co to może być. Michaś robi jedną lub dwie kupy dziennie, też widać w nich co jadł, tzn niepogryzione kawałki. Jak wychodzi mu jakiś ząb to kupy są częściej i rzadsze, ale chyba u ciebie to nie to.

Kale
Ja też tulę, ciężko nagle rozstać się z maluszkiem na 8 godz, ja staram się na razie o tym nie myśleć, ale i tak przeżywam jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Gość Ann1eee

~strrunka
Kalae, to to ile procent tłuszczu max? Cz wystarczy, ze jest pasteryzowane przez osm i wystarczy podgrzać czy lepiej je zagotować?

Moja koleżanka ostatnio była na bilansie ze swoją roczną córeczką i pytała o mleko krowie, bo jej mała też nie chce mm pić. Pediatra powiedziała, żeby wprowadzać po trochu, zacząć od 2% i nie kupować tego w kartonach uht, tylko świeże z lodówek. A później jak nie będzie się nic działo to żeby przejść na to mleko dla dzieci, bodajże 3,6% bo musi być pełnotłuste.
Mamy jeszcze kilka opakowań Bebilonu 2 i 2 opakowania Bebilonu 3 a potem zamierzam też przejść na krowie.
Odnośnik do komentarza

~strrunka
Kalae, to to ile procent tłuszczu max? Cz wystarczy, ze jest pasteryzowane przez osm i wystarczy podgrzać czy lepiej je zagotować?

z tego co ja wiem, to mleka krowiego nie wolno podawać do roku nie ze względu na zawartość tłuszczu, a zawartość soli mineralnych i chyba wapnia. Po prostu jest tego za dużo jak dla niemowlaka i może zbyt obciążać nerki. Podobnie z wodą mineralną, głównie tą wysokozmineralizowaną.

Ja daje takie które mam, a czy to uht czy pasteryzowane, i czy ma 2 czy 3,2 % nie ma większego znaczenia.
Aczkolwiek pasteryzowane jest lepsze, przez to, że jest podane niższej obróbce cieplnej.
Gotować nie trzeba. W Polsce nie można sprzedawać masowo mleka surowego (prosto od krowy), a te z butelki/kartonu jest gotowe do spożycia.

Odnośnik do komentarza

~Ann1eee
~strrunka
Kalae, to to ile procent tłuszczu max? Cz wystarczy, ze jest pasteryzowane przez osm i wystarczy podgrzać czy lepiej je zagotować?

Moja koleżanka ostatnio była na bilansie ze swoją roczną córeczką i pytała o mleko krowie, bo jej mała też nie chce mm pić. Pediatra powiedziała, żeby wprowadzać po trochu, zacząć od 2% i nie kupować tego w kartonach uht, tylko świeże z lodówek. A później jak nie będzie się nic działo to żeby przejść na to mleko dla dzieci, bodajże 3,6% bo musi być pełnotłuste.
Mamy jeszcze kilka opakowań Bebilonu 2 i 2 opakowania Bebilonu 3 a potem zamierzam też przejść na krowie.

to 3,6 albo 3,8 widziałam tylko w kartonie (uht) nie widziałam pasteryzowanego, a ty?. Trochę sobie przeczy ta pani doktor. Mi lekarka powiedziała, żeby na kurczaki uważać i nie dawać bo antybiotyki i od tego czasu jakoś niezbyt słucham co lekarz mi mówi o jedzeniu dla Tosi.

Ja będę dawać 3,2. Też dlatego, że 3,8 Tosia nie wypije w 2 dni, a pasowałoby wyrzucić potem. A 3,2 to M pije, ja w sumie obojętnie, choć najczęściej 2, albo to co jest.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie podawała mu krowie, nawet mam możliwość dostać takie prawdziwe od krowy, tylko żeby on chciał to pić. Pewnie w końcu się nauczy , tylko potrzebuje więcej czasu. Daje mu przetwory z krowiego; serki, jogurty, ser żółty, budyń, kasza manna , naleśniki. Nie zależałoby mi żeby jeszcze pił do tego mleko z butelki gdyby nie to że on zasypia pijąc mleko. Starsi synowie do prawie trzech lat pili kaszę manną na rzadko z butelki na dobranoc. Przypominam że było to kilkanaście lat temu, wtedy to była norma :)))

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
ja nie chce Tosi oddawać do żłobka :( ani babci/dziadkowi ani nikomu :(
niech mnie ktoś przytuli :(

Ja mojej mamie moze bym ja zostawila ale tak to mam tak samo jk Ty wiec moge pocieszyc kolezanke w niedoli:D

I dlatego prawdopodobnie zostane z nia az do przedszkola w domu.

Az do przedszkola? Wydaje sie taaaak dlugo ale pewnie zleci jak wszystko...

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Ja bym chętnie podawała mu krowie, nawet mam możliwość dostać takie prawdziwe od krowy, tylko żeby on chciał to pić. Pewnie w końcu się nauczy , tylko potrzebuje więcej czasu. Daje mu przetwory z krowiego; serki, jogurty, ser żółty, budyń, kasza manna , naleśniki. Nie zależałoby mi żeby jeszcze pił do tego mleko z butelki gdyby nie to że on zasypia pijąc mleko. Starsi synowie do prawie trzech lat pili kaszę manną na rzadko z butelki na dobranoc. Przypominam że było to kilkanaście lat temu, wtedy to była norma :)))

A na czym kasze manne robisz Michasiowi?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...