Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~strrrunka
Kwotę 500+ nie bierze sie pod uwagę, bo to nie te przepisy itp.

I jeszcze jedno (tylko nie pamiętam dobrze, bo,jeszcze nie analizoealam zmian przepisów w ostatnim roku). 1000zl jest wypłacane studentkom itp, ktore urodziny, a sa bezrobotne. Byl taki przepis, prawda? To jeśli ktos zarabia mniej niz,1000 zl miesięcznie i urodzi dziecko, toacoerzyski sie uzupelnia tak, aby matka ten 1000 zl miała. Tak cod mi przeszlo przed oczami jak czytałam stronę ZUS.

tak.
ale ja to czytałam jak wchodził ten 1000, że będzie uzupełniane do 1000 tymm osobom które mają mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Dzień dobry Marcóweczki!
Nie miałam dziś czasu Was poczytać i kilka stron do nadrobienia się zrobiło. Znów forum odżyło :)
Michaś jest bardzo marudny, też zębolki mu idą. W nocy budził się często, a od 5 do 7 nie spał. Usnął dopiero jak mu posmarowałam dziąsełka, także łącze się w bólu z niewyspaną Misią.

O kucharce chodzącej po kolędzie słyszałam:) Pomysłowy Dobromir z tego księdza. U nas w parafii księża są bardzo fajni, a czasy że zapisywali kto ile dał już dawno minęły. Za to u teściów nie tak dawno ksiądz wyczytywał podczas mszy nazwiska i kwotę datki, ale tego księdza już nie ma.

Dziewczyny życzę dużo zdrówka dla chorych dzieciaczków.
Jola super, że u siostry wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :) Tak mi się przypominają chwile z poprzedniej ciąży, co wchodzę na forum to tyyyle do czytania!
... no, i znów mnie mały człowiek kopie od środka :)

Dziewczyny, wy mnie w żaden sposób nie podziwiajcie. Ja jestem przerażona, zdezorientowana i na skraju sił :(

13.03 Kacper ma kontrole u okulisty. Okulary nosi, czasem cały dzień, a czasem nie toleruje ich ani 5 minut - wtedy daje mu spokój. Widać, ze zez się zmniejsza! :)
Jest strasznie ruchliwy i powoli zaczyna raczkowac. Sam wstaje, zasuwa przy meblach i zaczyna się puszczac.
Zębów 0. Niesprzespane noce - norma.

Zaczynam się źle czuć, nie jestem w stanie iść z małym na spacer, czy zająć się nim tak jak trzeba :( Bardzo się tego bałam i się spelnia, na małym odbija się moja ciąża :( najgorzej jak tracę cierpliwość bo Kacper chce rozrabiac, a ja nie jestem w stanie go pilnowac :( to że wiem, że to jego prawo tylko wszystko pogarsza, a ja wpadam w totalna depreche. On tak bardzo chce do mamy, a ja wyrodna chce tylko lezec ;( ma jakiś lek separacyjny, i jak tylko mu znikam z oczu zaczyna strasznie plakac, mimo że może być np na rekach u babci.
Więc siedzę i zajmuje się nim całe dnie (mąż ostatnio ma b.dużo dyzurow), przez co boję się co ze mną i ciąża będzie dalej bo zaczyna się twardnienie brzucha. Doktorka na każdej wizycie każe mi leżeć i odpoczywać, a mi zostaje tylko pokiwac głowa, bo sposobu na to, jak to zrobić, brak.

Zazdroszczę wam perspektywy powrotu do pracy, ja mam widoki tylko na siedzenie w domu jeszcze dluuuugo, bo kto mi się zajmie 2 maluchów (niani się boję). Tylko że jak ja dalej będę w tym domu siedzieć, to zwariuje. Juz zaczynam. Ehh, koniec żali.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

~Olijaa
~justyna_mama
Nadrobiłam i ja :) Dentrinox my też trzymamy przy łóżku żeby w razie czego szybko zasmarować, pomaga, tak fajnie go ciumka :) gratuluje ząbków i oczywiście cieszę się, że przy wypadkach, upadkach nic poważnego sie nie stało. Ruchliwe robaszki kochane :) co do wychowawczego ja też sie wybieram tylko, chyba na początek złożę wniosek na pół roku później zobaczymy czy nie będziemy starać sie o kolejne maleństwo bo z tego co mi powiedziano w kadrach to w razie ciąży na wychowawczym musze wrócić do pracy żeby później ewentualnie iść na zwolnienie. Zobaczymy jak wyjdzie...
Dzisiaj też słyszałam w radiu że duza zachorowalność na grypę panuje i nawet w jakimś mieście zamknęli szkołę z tego powodu. Aaa i słyszałam że gdzies tam w Polsce po kolędzie chodziła Pani kucharka z drugą Panią bo ksiądz nie mógł z powodu choroby, Panie ze swojego zadania wywiązały sie wzorowo bo świeciły mieszkania :)

Czyli musisz wrocic do pracy i przerwac wychowawczy zeby isc na ew. L4, a co jesli byd nie przerwala wychowawczego-wtedy nie nalezy Ci sie L4 a macierzynski w wymiarze sredniej z ostatnich 2 miesiecy?

Kalae gratuluje zmiany stanowiska bo rozumiem ze wiąże sie to ze zmianą na lepsze? Awansem?

Strunka rozumiem Cie w kwestii lojalnosci co do pracodawcy. W sumie nikogo nie zatrudnili na Twoje miejce wiec pewnie teraz oczekują powrotu, choc to ich decyzja a Ty musisz patrzec co najlepsze dla Ciebie i Twojej Rodziny, a u mnie byla taka sytuacja byla ze dziewczyna ktorą zatrudnili na zastepstwo za mnie....zaszla w ciaze :D

Heheh:D Olija to wpadli z deszczu pod rynne :D hehhe

Super ze ten nurofen Wam pomogl. Zawsze troche dzidzius sie uspokoji i latwiej mu sie zregenerowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
~justyna_mama
Ja jeszcze nie natrafiłam na księdza z powołania, ten co był u nas po kolędzie stwierdził,że za późno chcemy ochrzcić Małego powiedziałam,że ja tak nie sądzę... I chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... W niedziele na kazaniu mówił że rodzice za długo czekają z chrzcinami, że nie biorą pod uwagę, że coś może się stać, no ku... Staliśmy się natchnieniem na kazanie szkoda, że nazwiska nie wymienił...
RedNails rodzice też powinni się przygotować i skierować transparent w jego stronę z napisem Brawo Ty :) i żeby nie było jestem osobą wierząca, nigdy nie powiedziałabym,że nie wierze w Boga tylko w pracowników tej firmy nie koniecznie...

jest taki dominikanin, on prowadzi swoją stronę internetową i filimiki na yt, nazywa się langusta na palmie, to jako wprowadzenie.
Ze dwa razy go słuchałam i właśnie raz było zadane mu pytanie o dzieci nie ochrzczone, i on powiedział, że zgodnie ze zdaniem chyba episkopatu, albo któregoś z tych 'ciał kościelnych' każde dziecko nieochrzczone zostaje zbawione, dlatego, ze puki ono nie może decydować za siebie to nie może ponosić konsekwencji za to, że jego rodzice go nie ochrzcili.
Także mam wrażenie, że niektórzy księża powinni lepiej słuchać swoich przełożonych z papieżem oczywiście na czele. :)

I Kalae jak zwykle cos madrego o kosciele powiedziala :D Zgadzam sie w calej rozciaglosci:D

Strunka dzieki za wytlumaczenie zawilosci naszego szanownego ZUSu :D

Renia u nas tez kiepska noc... Wogole jakos Hanula kiepsko tu spi inja tez.... Powiem ze nie moge sie doczekac az wrocimy do domku:D
Nie dosc ze Hanula budzi sie w nocy, mi jest jakos srednio wygodnie tu spac to jeszcze budzi sie po 6 a dzis to nawet o 5:40 i juz spac nie chce isc.... A ja nie potrafie spac w dzien :(

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Olija - jak na razie nie ma czego gratulować, bo jeszcze nic nie wiadomo, niemniej jeśli chce coś zadziałać w tym kierunku powinnam być w kwietniu w pracy :) i myślę wrócić przed świętami jakoś 12.04.
A co do awansu to nie, bo stanowisko byłoby niższe, jednak kwotowo to jest 70zł brutto różnicy, więc marna różnica, a tamto stanowisko jest w dziale kadrowym. A wydaje mi się że w razie chęci zmiany pracy lepiej jest mieć doświadczenie w kadrach niż w mojej wąskiej specjalności :)
Bo ze w zawodzie nie będę pracować to wiem już długo :D

Kalae to Ty w ksiegowosci teraz pracujesz? W kadrach myslisz ze spokojniej bedziesz miala? Ja nie sadze :D

Mnie teraz chca przesadzic do jakiegos dzialu kontroli czy nadzoru- dopiero beda go tworzyc... Nawet nie chce mi sie myslec nad tym :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Alexann
Cześć mamusie :) Tak mi się przypominają chwile z poprzedniej ciąży, co wchodzę na forum to tyyyle do czytania!
... no, i znów mnie mały człowiek kopie od środka :)

Dziewczyny, wy mnie w żaden sposób nie podziwiajcie. Ja jestem przerażona, zdezorientowana i na skraju sił :(

13.03 Kacper ma kontrole u okulisty. Okulary nosi, czasem cały dzień, a czasem nie toleruje ich ani 5 minut - wtedy daje mu spokój. Widać, ze zez się zmniejsza! :)
Jest strasznie ruchliwy i powoli zaczyna raczkowac. Sam wstaje, zasuwa przy meblach i zaczyna się puszczac.
Zębów 0. Niesprzespane noce - norma.

Zaczynam się źle czuć, nie jestem w stanie iść z małym na spacer, czy zająć się nim tak jak trzeba :( Bardzo się tego bałam i się spelnia, na małym odbija się moja ciąża :( najgorzej jak tracę cierpliwość bo Kacper chce rozrabiac, a ja nie jestem w stanie go pilnowac :( to że wiem, że to jego prawo tylko wszystko pogarsza, a ja wpadam w totalna depreche. On tak bardzo chce do mamy, a ja wyrodna chce tylko lezec ;( ma jakiś lek separacyjny, i jak tylko mu znikam z oczu zaczyna strasznie plakac, mimo że może być np na rekach u babci.
Więc siedzę i zajmuje się nim całe dnie (mąż ostatnio ma b.dużo dyzurow), przez co boję się co ze mną i ciąża będzie dalej bo zaczyna się twardnienie brzucha. Doktorka na każdej wizycie każe mi leżeć i odpoczywać, a mi zostaje tylko pokiwac głowa, bo sposobu na to, jak to zrobić, brak.

Zazdroszczę wam perspektywy powrotu do pracy, ja mam widoki tylko na siedzenie w domu jeszcze dluuuugo, bo kto mi się zajmie 2 maluchów (niani się boję). Tylko że jak ja dalej będę w tym domu siedzieć, to zwariuje. Juz zaczynam. Ehh, koniec żali.

Alexan jestes BARDZO DZIELNA!!!! Wiadomo ze nie kazda mama bedzie sie tak dobrze czula do konca jak Monimoni lub Zu2ia z maluchami. Tymbardziej ze ich dzieciaki byly juz starsze i mniej opieki potrzebowaly (takiej na rekach). Ja tez musialam polegiwac na koniec juz i wtedy wlasnie sobie powiedzialam ze bede sie zabezpieczac do 3 r.z. Hanuli zeby wrazie jakby co byla juz samodzielna wmiare i nie byla tak uciazliwa dla babci.

Ja tez nie mam z kim zostawic Hanuli i jakos przeraza mnie niania (obca baba do mojego dzidziusia) poza tym kase cala bym wydala na nia... Wiec gdzie sens i gdzie logika....

Ja powiem Ci ze chcialabym posiedziec w domu... Ale 3 razy w tygodniu na rehabilitacje jezdza w weekend z mezulkiem albo do tesciow jedziemy a to jakies zakupy albo cos obejrzec... I w sumie 1 dzien zostawiam sobie zeby siedziec z dupskiem w domu. Ciagle cos i mysle ze to kwesria organizacji.... Ale z 2 to juz wyczyn....

A powiedz mi jak rozwiazesz sprawe wozka? Kupujesz taki dla blizniakow?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Zjadłam pyszny obiad, wypiłam pyszną kawkę, położyłam spać Misia i pojechałam na zakupy się "odchamić" T został w domu z małym. I co ? Totalny niewypał, mokro ślisko i zimno, zaparkowanie gdziekolwiek graniczyło z cudem, wszędzie pełno ludzi, do roska wcale nie poszłam bo z tamtąd gdzie zaparkowałam było za daleko, wracam po 2 godz zmęczona a tu SZOK mały nadal śpi a T siedzi sobie wygodnie na kanapie i gra na xboksie. Noż ... a mi do poł spał 30 min. Jedyne co kupiłam prócz spożywki to czerwoną sukienkę błyszczącą na ramiączka, mini obcisła za 25 zł
A tak w ogóle to mam dziś święto !!!! 19 lat temu zostałam mamą !!!

Odnośnik do komentarza

hej czy wy uzywacie jakis bucików dla niemowalt czy normalnie w skarpeteczkach chodza, i jeszcze jedno pytanko czy wasze maluszki tez maja czerwone policzki jak ida im zabki bo moja własnie chyba od zebów ma takie, nie sa ani szorstkie ani suche tylko czerwone?

Odnośnik do komentarza

Madika no ciut lepsza noc..ale od 3 czeste pobudki..ciagle by cycusiowal..a to pic a to cos..wstalam zla..a jeszcze P.wrocil z nocki to maly sie obudzil..spowrotem mi zasypial to ten wlazl i chustwczkami zaczal szelescic wyciagajac jedna zamiast wziac ze soba cale opakowanie wrre..ale przeszlo mi..bousze kupic ibuprofen..bo tamten mi sie przeterminowal..w razie wu mam paracetamol..ale to tylko na bol.

Justyna mama no masakra jakas!!i kazanie jeszcze..jaki beszczel normalnie ten ksiadz.
kurde moj chrzesniak mial 4 lata jak go chrzcili i nic sie nie stalo.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Zjadłam pyszny obiad, wypiłam pyszną kawkę, położyłam spać Misia i pojechałam na zakupy się "odchamić" T został w domu z małym. I co ? Totalny niewypał, mokro ślisko i zimno, zaparkowanie gdziekolwiek graniczyło z cudem, wszędzie pełno ludzi, do roska wcale nie poszłam bo z tamtąd gdzie zaparkowałam było za daleko, wracam po 2 godz zmęczona a tu SZOK mały nadal śpi a T siedzi sobie wygodnie na kanapie i gra na xboksie. Noż ... a mi do poł spał 30 min. Jedyne co kupiłam prócz spożywki to czerwoną sukienkę błyszczącą na ramiączka, mini obcisła za 25 zł
A tak w ogóle to mam dziś święto !!!! 19 lat temu zostałam mamą !!!

Co to jest,ze te dzieciaki przy chlopach spia jak aniolki..hm moze dlatego ze my mamy co robic w domu..a tatusiowie sie obijaja?haha
Gratuluje zakupow :D
I gratulacje mamusiu i zdrowka dla juz doroslego dziecia :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Aleksandra :*
Mam nadzieje,ze bedziesz miala dizs lepsza noc :)
U nas Mati sie budzi ale nie ryczy..nooo tylko jak ide siku..a tak to nie..damy rade :)

Aleksan a masz logos do pomocy zeby troszke ci pomogl..mama,tesciowa??
Kurcze no...
Moze walnij sobie na podloge koldre czy materac i jak mozesz to lez a dziec niech sie bawi :)
Trzymam kciuki za Ciebie.

Madry tekst o tym nieochrzczonym dziecku.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

właśnie dzwonili do mnie z kadr... Przenoszą mnie do innego oddziału... Super... Teraz już wiem, że decyzja o wychowawczym to,dobra decyzja. Jestem zła, no jak tak można? Tyle lat pracowałam z tymi ludźmi a teraz mam niby kare za to, że urodziłam dziecko. Żałosne

Odnośnik do komentarza

Madika wózki podwójne mnie przerażają - ogromne, nie da się tym skrecac, drogie, ciezkie. Planuje chustowac Hanie, a jak Kacperkowi domontowac do gondoli taki podest - to na samodzielne wyjścia z maluchami. A tak to będziemy brać 2 wózki.

Misiakowata, no trochę mam lipe, bo tesciowa codziennie po 12h w pracy, do mamy kawałek drogi i tam teraz remont, więc też odpada.
Cały dzień próbujemy spędzać na podłodze, przynajmniej do momentu jak Kacper się nie znudzi.

Mały chodzi po domu w skarpetkach :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
Olija - jak na razie nie ma czego gratulować, bo jeszcze nic nie wiadomo, niemniej jeśli chce coś zadziałać w tym kierunku powinnam być w kwietniu w pracy :) i myślę wrócić przed świętami jakoś 12.04.
A co do awansu to nie, bo stanowisko byłoby niższe, jednak kwotowo to jest 70zł brutto różnicy, więc marna różnica, a tamto stanowisko jest w dziale kadrowym. A wydaje mi się że w razie chęci zmiany pracy lepiej jest mieć doświadczenie w kadrach niż w mojej wąskiej specjalności :)
Bo ze w zawodzie nie będę pracować to wiem już długo :D

Kalae to Ty w ksiegowosci teraz pracujesz? W kadrach myslisz ze spokojniej bedziesz miala? Ja nie sadze :D

Mnie teraz chca przesadzic do jakiegos dzialu kontroli czy nadzoru- dopiero beda go tworzyc... Nawet nie chce mi sie myslec nad tym :D

w księgowości? czemu?
ja i księgowość to niezbyt dobrana para ;)
nie pracuję w księgowości :)
nie chodzi o spokój ;)

Odnośnik do komentarza

Madika
RedNails89
A tak w ogóle to dobry wieczór :)

Jeszcze słówko do Lilijki-całe szczęście że na strachu się skończyło. Musiało to okropnie wyglądać :( Ania twarda dziewczynka jest, to szybko się zagoilo :)

My dziś cały dzień w rozjazdach, znów Wrocław z Wawrzkiem. Tym razem wizyta u kardiologa. Ma na pograniczu ilość uderzeń serca na minutę (norma od 60 i tyle on ma) i jeszcze coś złego dokładnie nie rozumiem, ale to Marcepan z nim był u doktorki, serce mu za szybko zwalnia(?). W każdym razie za 2 tygodnie podłączą mu na 24 aparat holtera. Mój mały wielki chłopiec, tyle już musi przejść. Ale reszta całkiem dobrze, doktor prowadząca zadowolona z prowadzenia :)

Jasiek mi też "kaszle" a raczej odkasłuje w nocy najczęściej. W dzień czasem też jak się zgrzeje. Przynajmniej ja to tak widziałam, tak powiązywałam ze zgrzaniem organizmu i wtedy ręką w lodeczke i oklepywałam. To szwagierka dziś do mnie że ona musi mi zwrócić uwagę żeby iść z Nim do lekarza. Kurde i teraz sama nie wiem czy ja jestem "zimna ryba" czy ona przewrazliwiona.

A jeśli chodzi o pracę to jutro mamy wyniki że żłobka. Jak Jasiek się dostanie to z celów na ten rok zostanie zmiana pracy. Co prawda powrót zapewniony mam, ale chcę znalesc coś w mojej branży, po mojej specjalizacji. Mam nadzieję że mi się uda. Wcześniej miałam milion pomysłów jak będzie wyglądać wszystko po maciezynskim, a życie i tak samo weryfikuje plany. Zobaczymy :)

Dobra to się rozpisałam. To miłej nocy :)

Wiesz co mi lekarz powiedzial ze jak dziecko kaszle to jeszcze jest ok ale jak zaczyna podczas snu to nalezy udac sie do lekarza zeby osluchal. Wiec moze lepiej sie wybierz....

Biedny Wawrzek tyle musi od wakcji sie wycierpiec i nachodzic po lekarzach....

Powiem Ci ze Hanula od 2 dni tyle pije ze ciagle mam przed oczami Wawrzka. Nawet mezulkowi wczoraj mowilam ze zaczynam sie martwic bo pamietam ze u Was bylo podobnie. Ale moze to to suche powietrze w gorach bo nam tez chce sie pic.

A w jakiej braznzy chcesz pracowac? Pytam bo tak tajemniczo to zabrzmialo :D

My nie mamy postanowien na ten rok... Jakos wogole nie robimy. Jedyne co to pogonic wykonczenie domu i w przyszlym roku isc na swoje:D

Hehe chyba szwagierka nagadala Marcepanowi bo sam zarejestrował Jaśka. Kurde mam wyrzuty że wcześniej powinnam lecieć z nim do przychodni :/

Hehe a ja jestem inżynierem instalacji sanitarnych- klimatyzacja, ogrzewanie, woda, gaz w domu i te sprawy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Rednails, sama mam dylemat czy z mala isc... Miałam na kontrolę podejść, ale nie poszłam ze względu na smog. Poza tym rejestratorka mowila, ze lepiej nie brać jej do przychodni, bo duzo jest dzieci kaszlących i gorączkujących.

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Ja jeszcze nie natrafiłam na księdza z powołania, ten co był u nas po kolędzie stwierdził,że za późno chcemy ochrzcić Małego powiedziałam,że ja tak nie sądzę... I chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... W niedziele na kazaniu mówił że rodzice za długo czekają z chrzcinami, że nie biorą pod uwagę, że coś może się stać, no ku... Staliśmy się natchnieniem na kazanie szkoda, że nazwiska nie wymienił...
RedNails rodzice też powinni się przygotować i skierować transparent w jego stronę z napisem Brawo Ty :) i żeby nie było jestem osobą wierząca, nigdy nie powiedziałabym,że nie wierze w Boga tylko w pracowników tej firmy nie koniecznie...

a nawet poszukałam tak, jakby co to księdzu do poczytania ;) trzeba by to wszystko znać i odpowiadać :D

"...kontekście historiozbawczym należałoby uznać, że dzieci umierające bez Chrztu zostaja uwolnione od grzechu pierworodnego za pośrednictwem pragnienia Chrztu, zawartego w akcie wiary Kościoła, wyrażonego w jego modlitwie wstawienniczej o zbawienie wszystkich. Ponieważ każdy sakrament dokonuje się w wierze Kościoła, który go sprawuje z mandatu Chrystusa, takze sakrament Chrztu dzieci jest sprawowany w tej wierze i dlatego nie widać rozumnych podstaw dla wyłączenia dzieci nieochrzczonych z powszechnej zbawczej woli Boga, która obejmuje niechrześcijan dorosłych, o których mówi Sobór Watykański II w LG n. 16. Skoro zbawcza łaska Chrystusa obejmuje wszystkich, którzy "bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, [...] mogą osiągnąć wieczne zbawienie i Opatrzność Boża nie odmawia koniecznej do zbawienia pomocy takim, któ¶zy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują, nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie" (tamże), to tym bardziej weryfikuje się to w odniesieniu do niewinnego dziecka.

Rada Naukowa
Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 20 marca 2002 r.

ztąd http://www.duszpasterstworodzin.lomza.pl/aktualnosci/11-wywiady/54-opinia-teologiczna-o-losie-dzieci-zmarlych-bez-chrztu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...