Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

RedNails89
~justyna_mama
Nadrobiłam i ja :) Dentrinox my też trzymamy przy łóżku żeby w razie czego szybko zasmarować, pomaga, tak fajnie go ciumka :) gratuluje ząbków i oczywiście cieszę się, że przy wypadkach, upadkach nic poważnego sie nie stało. Ruchliwe robaszki kochane :) co do wychowawczego ja też sie wybieram tylko, chyba na początek złożę wniosek na pół roku później zobaczymy czy nie będziemy starać sie o kolejne maleństwo bo z tego co mi powiedziano w kadrach to w razie ciąży na wychowawczym musze wrócić do pracy żeby później ewentualnie iść na zwolnienie. Zobaczymy jak wyjdzie...
Dzisiaj też słyszałam w radiu że duza zachorowalność na grypę panuje i nawet w jakimś mieście zamknęli szkołę z tego powodu. Aaa i słyszałam że gdzies tam w Polsce po kolędzie chodziła Pani kucharka z drugą Panią bo ksiądz nie mógł z powodu choroby, Panie ze swojego zadania wywiązały sie wzorowo bo świeciły mieszkania :)

To u mnie te panie po kolędzie :D:D:D tzn kolo wioska obok mojego miasta. Odkąd z diecezji Wrocławskiej, Legnickiej i jeszcze jednej (Kłodzkiej?) wyodrębnili naszą Świdnicka dużo takich kwiatków nadających się do tv się dzieje. W innej wiosce inny ksiądz przy okazji Pierwszej Komunii wyzywal dzieci od pajaców, a w stronę rodziców postawił transparent z napisem (uwaga pisownia oryginalna) ZŁODZIEJ / KRADZIERZ
A potem się dziwić że ludzie do kościoła nie chodzą jak trafia na takich księży. No ale gospodyni po kolędzie to już na prawdę przegięcie pałki.

Hehh:D dobre to :D jehhe Nie slyszalam o takich "zabawach" w ksiedza :D hehhe

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

RedNails89
A tak w ogóle to dobry wieczór :)

Jeszcze słówko do Lilijki-całe szczęście że na strachu się skończyło. Musiało to okropnie wyglądać :( Ania twarda dziewczynka jest, to szybko się zagoilo :)

My dziś cały dzień w rozjazdach, znów Wrocław z Wawrzkiem. Tym razem wizyta u kardiologa. Ma na pograniczu ilość uderzeń serca na minutę (norma od 60 i tyle on ma) i jeszcze coś złego dokładnie nie rozumiem, ale to Marcepan z nim był u doktorki, serce mu za szybko zwalnia(?). W każdym razie za 2 tygodnie podłączą mu na 24 aparat holtera. Mój mały wielki chłopiec, tyle już musi przejść. Ale reszta całkiem dobrze, doktor prowadząca zadowolona z prowadzenia :)

Jasiek mi też "kaszle" a raczej odkasłuje w nocy najczęściej. W dzień czasem też jak się zgrzeje. Przynajmniej ja to tak widziałam, tak powiązywałam ze zgrzaniem organizmu i wtedy ręką w lodeczke i oklepywałam. To szwagierka dziś do mnie że ona musi mi zwrócić uwagę żeby iść z Nim do lekarza. Kurde i teraz sama nie wiem czy ja jestem "zimna ryba" czy ona przewrazliwiona.

A jeśli chodzi o pracę to jutro mamy wyniki że żłobka. Jak Jasiek się dostanie to z celów na ten rok zostanie zmiana pracy. Co prawda powrót zapewniony mam, ale chcę znalesc coś w mojej branży, po mojej specjalizacji. Mam nadzieję że mi się uda. Wcześniej miałam milion pomysłów jak będzie wyglądać wszystko po maciezynskim, a życie i tak samo weryfikuje plany. Zobaczymy :)

Dobra to się rozpisałam. To miłej nocy :)

Wiesz co mi lekarz powiedzial ze jak dziecko kaszle to jeszcze jest ok ale jak zaczyna podczas snu to nalezy udac sie do lekarza zeby osluchal. Wiec moze lepiej sie wybierz....

Biedny Wawrzek tyle musi od wakcji sie wycierpiec i nachodzic po lekarzach....

Powiem Ci ze Hanula od 2 dni tyle pije ze ciagle mam przed oczami Wawrzka. Nawet mezulkowi wczoraj mowilam ze zaczynam sie martwic bo pamietam ze u Was bylo podobnie. Ale moze to to suche powietrze w gorach bo nam tez chce sie pic.

A w jakiej braznzy chcesz pracowac? Pytam bo tak tajemniczo to zabrzmialo :D

My nie mamy postanowien na ten rok... Jakos wogole nie robimy. Jedyne co to pogonic wykonczenie domu i w przyszlym roku isc na swoje:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~nocna misia
Prymulkę trzymam w kuchni na oknie,gdzie wiekszosc kwiatów mi pieknie rosną :)
Dziś podlałam i zobaczymy :)
RedNails trzymam kciuki za Twoich chłopaków :)
i za żłobek..Mi się chyba nie uda i zaproponowałam ,żeby zapytać teściową o opiekę z zapłatą.Zawsze dorobi do renty,a i zacheci może..takie czasy :D
Kasiammusia u mnie okres nie ma nic wspolnego z karmieniem raczej,bo w dzień mało co Mati je pierś,a w nocy różnie..Kiedy jadł sporo to dostalam i dwa pierwsze miałam w terminie..ostatnio tabsy tarczycowe mam wieksze to moze i to wpływa.no i jestem rozdrazniona i może niepotrzebnie się czasem odzywam.
Z matką wolę nie rozmawiać,bo ostatnio mnie tak zdenerwowała swoimi Pisowskimi poglądami na temat Owsiaka,że mam odwyk :)Oby przyszedł,bo czuję się jak słoń :)Okres nie Owsiak he he :D:D
Justyna mama hehe panie po kolędzie hehe super :D

Miałam spać,zbierac siły na pobudki..ech
spokojnej nocy :D

Misiakowata przy zmianach hormonalnych tarczycy okres moze hyc nie rwgularny. Ale jak tak bedziesz miala i bedziesz zle sie czula to idz do lekarza zeby Luteine pod jezyk Ci wypisal. Ona szybko dziala... Ja mam jakies opakowanie jeszcze z czasow usilowania zajsc w ciaze :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Melduję się po nieobecności. mam 30 stron do nadrobienia. Nie miałam kiedy czytać bo mały znów miał nawrót 4 dni gorączka po 39.6 nic nie pomagalo. Już jest ok czekamy na wyniki co mu jest. bo Ma szpital się nie zgodziłam pojechaliśmw do dwóch że skierowaniem do przyjęcia ale same miejsca z epidemia jakiejś ciężkiej grypy. Ale pobrali mu ponad 15 badań ż tym pneumokoki nerki itp ale chyba monolukleoza. USG itp ok. dobra czytam co u Was bo dużo do nadrobienia. Z nowości krwiąk siostry się wchłonął i jestem przeszczesliwa.

Myslakam od wczoraj o Tobie i Olisiu :D

Kurcze ciekawe co temu malemu szkrabowi dolega... Oczywiscie podejzen nie maja tylko musicie czekac na wyniki. A dlugo bedziecie musieli czekac? Biedny Olis.... Ciocia z Hanula tula mocno!!!!!

Super wiesci o siostrze :D Wiedzialam ze bedzie dobrze!!!:D Kciuki dalej mamy zacisniete :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Ja jeszcze nie natrafiłam na księdza z powołania, ten co był u nas po kolędzie stwierdził,że za późno chcemy ochrzcić Małego powiedziałam,że ja tak nie sądzę... I chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... W niedziele na kazaniu mówił że rodzice za długo czekają z chrzcinami, że nie biorą pod uwagę, że coś może się stać, no ku... Staliśmy się natchnieniem na kazanie szkoda, że nazwiska nie wymienił...
RedNails rodzice też powinni się przygotować i skierować transparent w jego stronę z napisem Brawo Ty :) i żeby nie było jestem osobą wierząca, nigdy nie powiedziałabym,że nie wierze w Boga tylko w pracowników tej firmy nie koniecznie...

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Ja jeszcze nie natrafiłam na księdza z powołania, ten co był u nas po kolędzie stwierdził,że za późno chcemy ochrzcić Małego powiedziałam,że ja tak nie sądzę... I chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... W niedziele na kazaniu mówił że rodzice za długo czekają z chrzcinami, że nie biorą pod uwagę, że coś może się stać, no ku... Staliśmy się natchnieniem na kazanie szkoda, że nazwiska nie wymienił...
RedNails rodzice też powinni się przygotować i skierować transparent w jego stronę z napisem Brawo Ty :) i żeby nie było jestem osobą wierząca, nigdy nie powiedziałabym,że nie wierze w Boga tylko w pracowników tej firmy nie koniecznie...

Wiesz ja raz trafilam na ksiedza z powolania i odszukalam go i udzielil mi w mojej parafii slubu. Nawet mezulka przekonal do siebie. Stwierdzil ze tacy powinni byc ksieza.

Ja wierze w Boga ale nie w ksiezy...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
czarna.ana
Madika że tak powiem - nigdy już nie będzie tak samo :D

Cały czas kręgosłup troche boli ale dalej powraca na swoje miejsce więc jest coraz lepiej ;) zmniejszyły się uciski to od razu na nogi też lżej :) na żadną rehabilitację się nie zdecydowałam. Bo co to za rehabilitant który mówi tylko o masażu kręgosłupa albo o jakichś plastrach czy bandarzach a nie chce nawet wysłuchać co mi zdiagnozowano. :/ chyba rehabilitację powinno się dobierać do pacjenta. Może za słabo szukałam dobrego :)

No to rzeczywiscie jakas kicha z tymi rehabilitacjami. Ale chodzilas tak do rehabilitanta czy do jakiegos zespolu gdzie lekarz Cie oglada i zleca rehabilitacje dopiero u jego rehabilitanta?

Powiedz mi jeszcze z ciekawosci czy jeszcze chcecie zdecydowac sie na dziecko czy po tym wszystkim juz raczej nie?

Do rehabilitanta i prywatnie zespoły u mnie są na nfz a terminy po 2 lata :) a w szpitalu już mnie przebadali przez ten tydzień po porodzie w zdłóż i w szerz :) i ortopedzi i neurolodzy bo ciekawy przypadek byłam :)

Zawsze chcieliśmy z mężem minimum 2 więc jak sie uda to kiedyś w przyszłości będziemy się starać ;) mnie nie da się naprawić można tylko podreperować i pilnować aby gorzej nie popsuć :) muszę jeszcze sporo schudnąć bo nawet z ciąży mi zostało 5 kilo i odbudować mięśnie a potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza

U nas po kolędzie chodził ksiądz z zaprzyjaźnionej parafii z jakiejś wsi na wschodzie Polski zamiast z naszej, w ramach pomocy. Biedulka nie mógł przeboleć że ludzie budują sobie domy a na budowę kościoła nie dają tyle pieniędzy. I wspominał jak to kiedyś było dobrze bo wystarczył taki jeden dobrodziej i kościół był pobudowany. Smielismy się potem z mężem ze pewnie żałuje że dziesięciny się już nie odprowadza. Ta kolęda nie należała do najprzyjemniejszych. No i sobie zapisał ile pieniążków daliśmy :)

Odnośnik do komentarza

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6645402092
To wlasnie ta wanienka :D Polecam Wam serdecznie :D Ja nawet teraz w niej pranie robie :D

Czarna super ze mimo tego chcecie dalej powiekszac rodzine :D

Ja tez musze jeszcze z 5-7 kg zrzucic i chcialabym odbudowac troche miesnie brzucha zeby bylo im latwiej w ciazy :D No ale nie na wszystko mamy wplyw :D Musze jeszcze ogarnac nogi bo po coazy jakies pajaczki mi sie porobily- wczesniej nie mialam problemu z zylakami.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Witam mamusie, pochwale się a co! :) moje dziecko dzisiaj spało 12h!!!!! Aaaaa!!!!
Jola widzisz pisałam, że jeśli u mnie było ok to obu sióstr będzie, super niech maleństwo teraz sobie rośnie:)
RedNails no proszę jaki ten świat mały, musze zadzwonić do radia i powiedzieć, że takie kolędowe kwiatki to u marcowkowej mamusi :) trzymam kciuki za maluszka oby szybko mu przeszło no i oczywiście za Wawrzusia bo do niego mam specjalny sentyment ze względu na imię (mój tato też Wawrzyniec) no i mój Mikuś też ma na drugie Wawrzyniec:) dlatego Twój starszak jest mi tak bliski :)
U mnie okres spóźniał się najwięcej 40 dni wtedy Mikołaj miał 4 miesiące wizja drugiej ciąży była przerażająca dlatego taki podziw dla Alexan no i po tym czasie postanowiłam brać tabletki, ale jak,okres sie pojawił to przecież już było wiele argumentów przeciw tabletkom i nie biorę, jakoś się udaje :)

Ciągiem????

Odnośnik do komentarza

Biedny Olis i Ania. Przytulam mocno.
Jolu tak sie ciesze ze u siostry wszystko na dobrej drodze!!!
Dziewczyny jak to jest z ta ciąża na wychowawczym? Dostaje sie wtedy macierzynski? Lilijka może Ty cos wiesz? Bo ja dlatego chce wziasc macierzynski w puerwszej pracy zeby na wypadek ciazy móc dostać swiadczenia tzn macierzynski bo l4 juz sie wtedy nie nalezy. No ale czy wtedy dostanę tą moją wyplate???
Misia u nas tez 6 zabek daje w kosc i nie chce sie przebic noc tragiczna ale po radzie madrych kolezanek zaaplikowalam nurogen forte i spala do 2 niestety potem placz ale taki inny biedulenie i nawet cycusia nie chciala musialo bardzo bolec bo sie tak zalila:( ta prawa gorna dwojka jak narazie najgorzej sie wyrzyna

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Kalae, dzięki :) juz się wystraszyłam, ze czegos nie doczytałam ;)
Jola!!! Super, ze u siostry wyszlo na prostą! I trzymam kciuki za małego.

Dzis dzwonilam do pracy i koleżanka mowila, ze ma tyyyyyyle zielonek, ze aż Glowa boli.
Kojarzę, ze to juz któryś rok z kolei kiedy w styczniu wzrosła zachorowalność i to głównie na grypę.

Co to zielonki?

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Nadrobiłam i ja :) Dentrinox my też trzymamy przy łóżku żeby w razie czego szybko zasmarować, pomaga, tak fajnie go ciumka :) gratuluje ząbków i oczywiście cieszę się, że przy wypadkach, upadkach nic poważnego sie nie stało. Ruchliwe robaszki kochane :) co do wychowawczego ja też sie wybieram tylko, chyba na początek złożę wniosek na pół roku później zobaczymy czy nie będziemy starać sie o kolejne maleństwo bo z tego co mi powiedziano w kadrach to w razie ciąży na wychowawczym musze wrócić do pracy żeby później ewentualnie iść na zwolnienie. Zobaczymy jak wyjdzie...
Dzisiaj też słyszałam w radiu że duza zachorowalność na grypę panuje i nawet w jakimś mieście zamknęli szkołę z tego powodu. Aaa i słyszałam że gdzies tam w Polsce po kolędzie chodziła Pani kucharka z drugą Panią bo ksiądz nie mógł z powodu choroby, Panie ze swojego zadania wywiązały sie wzorowo bo świeciły mieszkania :)

Czyli musisz wrocic do pracy i przerwac wychowawczy zeby isc na ew. L4, a co jesli byd nie przerwala wychowawczego-wtedy nie nalezy Ci sie L4 a macierzynski w wymiarze sredniej z ostatnich 2 miesiecy?

Kalae gratuluje zmiany stanowiska bo rozumiem ze wiąże sie to ze zmianą na lepsze? Awansem?

Strunka rozumiem Cie w kwestii lojalnosci co do pracodawcy. W sumie nikogo nie zatrudnili na Twoje miejce wiec pewnie teraz oczekują powrotu, choc to ich decyzja a Ty musisz patrzec co najlepsze dla Ciebie i Twojej Rodziny, a u mnie byla taka sytuacja byla ze dziewczyna ktorą zatrudnili na zastepstwo za mnie....zaszla w ciaze :D

Odnośnik do komentarza

Misiek zasnął wczoraj po 23ciej, miałam do was jeszcze napisać ale nie miałam już siły utrzymać tel w ręce , w nocy jadł kilka razy a wstał przed 7 . Teraz dopiero poszedł na pierwszą drzemkę a ja muszę biegiem zrobić jakiś obiad póki śpi, tylko że cycki kurczaka są jeszcze zamarznięte. Zrobię warzywa na patelnię z mięskiem i do tego ryż. Mała maruda ślini się jak mops, do tego dalej ma katar i kaszle, mam nadzieję że to katar spływający do gardła powoduje ten kaszel. teraz śpi i nie kaszle. Ale jestem zmęczona...

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Olijaa tak ciągiem!!! :) właśnie z tym późniejszym macierzyńskim nie wiem, wiem, że nie można przerwać wychowawczego l4 tylko trzeba wrócić do pracy i dopiero później l4, ale nie wiem jak to jest liczone bo chcąc nie chcąc nie masz dochodu na wychowawczym... A l4 jest wypłacane przecież z wypłaty, dalej nie pytałam jak to jest z macierzyńskim w lutym będę u siebie w kadrach to się dowiem.

Odnośnik do komentarza

Olija, zielonka, wybacz, to takie moje określenie zwolnień lekarskich :) zielone druki ZUS ZLA otrzymuje pracodawca, stąd zielonka ;)

Jesli w trakcie wychowawczego zajdziesz w ciążę, to po urodzeniu dziecka otrzymasz zasilek macierzyński, ale za czas choroby w trakcie ciąży zasiłek chorobowy nie. Co innego jak wrócisz do pracy i dasz L-4 w okresie ciąży, to wtedy masz płatne i to, a potem

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Strunka ale jaka kwotę masz płatna. NP 80% z czego? Bo przypuśćmy że jestem na wychowawczym rok, zaszłam w ciążę, pobieram np 500+ bo mi sie należy z racji utraconego dochodu i po narodzinach idę na macierzyński to z jakiej kwoty jest wypłacany skoro u mojego pracodawcy mam dochód zerowy?

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Strunka ale jaka kwotę masz płatna. NP 80% z czego? Bo przypuśćmy że jestem na wychowawczym rok, zaszłam w ciążę, pobieram np 500+ bo mi sie należy z racji utraconego dochodu i po narodzinach idę na macierzyński to z jakiej kwoty jest wypłacany skoro u mojego pracodawcy mam dochód zerowy?

Jesli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc, w ktorym dziecko się urodziło, nie miałaś zarobku, bo bylas na,wychowawczym, to bierze się wylicza podstawę z kwoty wynikającej z umowy o pracę z miesiąca, w ktorym urodziłaś. Czyli ile byś dostala w miesiącu porodu gdybyś pelen miesiąc pracowala. Taka kwotę pomniejsza sie o,składki itp itd..... I ustala stawkę dzienną zasiłku plus odp procent...

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Ja jeszcze nie natrafiłam na księdza z powołania, ten co był u nas po kolędzie stwierdził,że za późno chcemy ochrzcić Małego powiedziałam,że ja tak nie sądzę... I chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... W niedziele na kazaniu mówił że rodzice za długo czekają z chrzcinami, że nie biorą pod uwagę, że coś może się stać, no ku... Staliśmy się natchnieniem na kazanie szkoda, że nazwiska nie wymienił...
RedNails rodzice też powinni się przygotować i skierować transparent w jego stronę z napisem Brawo Ty :) i żeby nie było jestem osobą wierząca, nigdy nie powiedziałabym,że nie wierze w Boga tylko w pracowników tej firmy nie koniecznie...

jest taki dominikanin, on prowadzi swoją stronę internetową i filimiki na yt, nazywa się langusta na palmie, to jako wprowadzenie.
Ze dwa razy go słuchałam i właśnie raz było zadane mu pytanie o dzieci nie ochrzczone, i on powiedział, że zgodnie ze zdaniem chyba episkopatu, albo któregoś z tych 'ciał kościelnych' każde dziecko nieochrzczone zostaje zbawione, dlatego, ze puki ono nie może decydować za siebie to nie może ponosić konsekwencji za to, że jego rodzice go nie ochrzcili.
Także mam wrażenie, że niektórzy księża powinni lepiej słuchać swoich przełożonych z papieżem oczywiście na czele. :)

Odnośnik do komentarza

Kwotę 500+ nie bierze sie pod uwagę, bo to nie te przepisy itp.

I jeszcze jedno (tylko nie pamiętam dobrze, bo,jeszcze nie analizoealam zmian przepisów w ostatnim roku). 1000zl jest wypłacane studentkom itp, ktore urodziny, a sa bezrobotne. Byl taki przepis, prawda? To jeśli ktos zarabia mniej niz,1000 zl miesięcznie i urodzi dziecko, toacoerzyski sie uzupelnia tak, aby matka ten 1000 zl miała. Tak cod mi przeszlo przed oczami jak czytałam stronę ZUS.

Odnośnik do komentarza

Olija - jak na razie nie ma czego gratulować, bo jeszcze nic nie wiadomo, niemniej jeśli chce coś zadziałać w tym kierunku powinnam być w kwietniu w pracy :) i myślę wrócić przed świętami jakoś 12.04.
A co do awansu to nie, bo stanowisko byłoby niższe, jednak kwotowo to jest 70zł brutto różnicy, więc marna różnica, a tamto stanowisko jest w dziale kadrowym. A wydaje mi się że w razie chęci zmiany pracy lepiej jest mieć doświadczenie w kadrach niż w mojej wąskiej specjalności :)
Bo ze w zawodzie nie będę pracować to wiem już długo :D

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Strunka ale jaka kwotę masz płatna. NP 80% z czego? Bo przypuśćmy że jestem na wychowawczym rok, zaszłam w ciążę, pobieram np 500+ bo mi sie należy z racji utraconego dochodu i po narodzinach idę na macierzyński to z jakiej kwoty jest wypłacany skoro u mojego pracodawcy mam dochód zerowy?

A do 500+ nie bierze się pod uwagę całego roku wstecz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...