Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~Ernestoo
Madika naprawdę nie wiem :) Tyle smacznego jedzenia a ja się rzucam jak dzikus na kisiel.
Co do teściowej to kalae dobrze ci radzi. Powiedz do niej "ty moja kochana małpecko, skurczusiu dupusi". I zrób jej tak za policzki titi bobasku.

Chciałabym karmić piersią to takie przyjemne, ale nie chce szkodzić dziecku.
Przyjazna butelkę Aventu też mam i nuka i chyba wszystkie które są na rynku oprócz Lovi. Narazie ten kauczukowy Smoczek został zaakceptowany. taki sam kształt ma ten w butelce nuka ale jest silikonowy. Nuk będzie następny jak już oswoi się z kaucZukiem.

Miska moja mała zjadła dziś juz90+70. Małymi kroczkami ciagle do przodu.
Mamy karmiące mm,W taką pogodę jak podajecie dzieciom wodę i ile?

Hahaha usmialam się z tego a tititi :D
Ernesto moja bardzo dużo pije, jakieś 400 ml na dzień, różności, no ona sok gruszkowy czy winogrono, herbatke, wodę itd
:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Pytanie mam o kupę :p od kilku dni już nie mamy krwi w kupce, były żółciutkie a od wczoraj zielone, wczoraj lekko a dziś mega zielona fuuuu. Czy to może być od soku z czarnej porzeczki, bo jak wiecie ja nie jem nabiału, jajek, glutenu i rzadnych innych alergenów sok pije tylko jabłkowy bo się przedstawiliśmy na te tłoczone z jabłek i wczoraj pierwszy raz ta czarna porzeczka

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

mnie też wkurza jak teściowa dotyka policzka mateusza jak wczesniej paliła..oboje z P.kopcą..na szczeście już z dala od nas..no ale wkurza..
raz tesciowej dałam do zrozumienia jak mnie obcy wkurzaja,jak jaraja i dotykaja..ciekawe czy zajarzyła..
mnie to nawet wkurza jak P.chwilę temu palił a potem chucha na matiego jak gada..no ale rzadko sie zdarza..z szacunku do mnie idzie od razu płukać buzię,bo wie,że nie lubię tego smrodu..

Izabel mozliwe ,że od czarnej porzeczki...niby zalecana przy kp..ale matiemu np.krostki się pojawiaja i coś z brzusiem..może byc oczywiście zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Ciąża nie będzie spała nie najedzona chyba że chora/przeziebiona dziecko się dopomni o jedzonko bez obaw :)
Smoczka moja nie uznaje nigdy nie byłam przeciwna ale cóż :)
U nas się ochlodzilo więc potrenujemy kieszonkę :)
Ernesto moja od tygodnia jakoś nie ma krwi w kupce ale od wczoraj kupka troszkę zielonkawa może od upału.
U syna nutramigen nic nie zmienił bo się okazało że to AZS a nie pokarmowka ale na diecie jest do dziś bezmlecznej.

Madika moja babcia jest taka sama ja jej grzecznie że ma tak czy siak nie robić a ta swoje bo ona w żłobku pracowała i była pielęgniarka i wie!!
To się zaczęło ostro.... Był płacz ale moje dziecko jest ważniejsze. A za teksty typu "zabiorę cie, nie dobra mama czy wyjadę jak będziesz nie grzeczny była zjeba"

U nas tez były kilkudniowe przerwy, a potem znowu krew. Po nutramigenie już widzę poprawę. Mała nie ulewa, nie wymiotuje. Kupy są takie miodowe nie jak jajecznica ale najważniejsze ze nie ma w nich krwi i nie są zielone jak skoszona trawa. Narazie troszkę mleka odciągam ma wszelki wypadek jakby okazało się ze to problem z jelitami a nie skaza białkowa (łudzę się ze to nie skaza). U nas to raczej nie AZS bo skore ma ładna, tylko problem z kupami.

Odnośnik do komentarza

Uff, ale pędzicie :)
Ernesto, oby już Paulinka nie miała żadnych problemów. Trzymam kciuki :)
Madika, ech ten Twój skurcz! Współczuję :)
Lilijka, brawa dla Ani :) może da troszkę odetchnąć mamusi :)
Misia, uwielbiam czytać Twoje posty o kupkach Matiego :)
U mnie na szczęście nikt nie pali, także nie mam tego problemu, ale zawsze mi przeszkadzał smród fajek, mąż palił przez kilka pierwszych lat naszego związku, ile awantur o to było,ale dzięki mnie przerzucił się na elektronicznego, a ten na szczęście nie śmierdzi :)
A ja wczoraj miałam wychodne :D byłam na panieńskim koleżanki, wyszłam z domu o 15:45 i wróciłam o 00:30 :) ale było super! Tylko nie wzięłam laktatora i mi cycki już odpadały pod koniec. Jak wróciłam do domu to ściągnęłam 220ml takiego wodnistego mleczka i pewnie ściągnęłabym więcej, ale już mi się nie chciało. Tatuś sobie dzielnie z córcią poradził :) i to czego się bałam - że nie będzie chciała zasnąć na noc bez cyca okazało się niepotrzebne, bo zaczęła już na butelce po kąpieli zasypiać i potem chwilę pojęczała w łóżeczku i zasnęła :) ale się cieszę, już czuję się bardziej wolna :) a za tydzień mam kolejny panieński :D tylko mąż wyjeżdża służbowo, więc Izek zostanie z moimi rodzicami, mam nadzieję, że też będzie bezproblemowo.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
elektroniczny papieros może i nie śmierdzi,, ale tak samo trujący jak zwykły i to wdychane i to wydychane, ogólnie mówiąc jeden piernik

No nie do końca tak samo, w elektronicznym nie ma substancji smolistych. I tak do końca nie wiadomo, jak bardzo jest szkodliwy, bo jeszcze jest za krótko w użyciu. Ale z dwojga złego, jak już ma się truć, to niech chociaż nie truje nas. Choć regularnie go namawiam, żeby przestał palić w ogóle.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Dziewczyny tak jeszcze szybkie pytanie.
Mala wstala o 9 po tej nocce i 10 juz zmeczona, dalismy jej smoka w lozeczku i spi. Nie wiem czy szukam dziury w calym... bo czesto w dzien chce spac. Moze sie nie najada i ma malo energii? Karmie ja ok 1,5-2,5h i je ok 5-8 minut. Przybiera na wadze.

Ty sie ciesz dziewczyno ze ona chce spac a nie szukasz dziury w calym :D Moze taki dzien spiacy jest... Hanula czasem po 2h altywnosci tez idzie spac :D


Ona tak ma juz z tydzien:-) ale podobno skok sie szykuje od jutra? 15 tydzien

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Madika
Ciaza316
A my dzis dzien relaxu ale i duzo porobione. Pogoda zmienna byla i siedzielismy w domu, Mala sporo spala. Po poludniu stwierdzilismy ze pojedziemy na truskawki:-) i sie zaczelo!
Wyszykowalismy sie a maz pyta czy tam jeszcze otwarte? Patrze na zegarek... no pewnie ze za 10 min zamykaja! Ale mowie, pakujemy sie, to gdzies pojezdzimy, podjedziemy po pieluchy. W aucie stwierdzilismy ze stelaza do wozka nie wzielismy. Ok, kij z tym. Potem jak lunelo i zaczelo walic piorunami! Podjechalismy pod market i 10 min w aucie siedzielismy, Mala oczy jak 5zl bo tak deszcze walil:-) smiesznie bylo

Ojjj to wczoraj fajowy dzien mieliscie :D A na truskawki sie zalapaliscie?:D

Tesciowa jak uslyszala ze poszlam do lazienki przed 5 to juz przyleciala zeby zabrac Hanule ale dowiedzialam sie tego od mezulka bo ona zaraz uciekla od nas z pokoju jak weszlam :D

Myslicie ze to przez brak makijazu czy sie mnie boi :D hehe

Zanim tescie przyjechali to powiedzialam mezulkowi ze nie wytrzymam jak beda komentarze na temat mojego kaszlu i ze jak cos to ma zadzialac bo ja nie recze za siebie.

Dzisiaj rano tesciowa ooo Madzia taki masz kaszel brzydki no coraz gorszy (to nic ze jest juz lepszy i wreszcie zaczynam czuc ze jest lepiej) Musisz koniecznie isc do lekarza. Przyszlam do pokoju a mezulek do mnie to na poniedzialek umowic Cie do lekarza??
Wiec oczy mi wyszly....

A potem ze po jedzeniu babcia zamowila sobie dzidziusia. A ja mowie ze po jedzeniu to bedzie miala gile odciagane. I okazalo sie ze robie problemy bo caly tydzien nie miala odciaganych...
Dziwna sprawa ze czasem przez noc moga sie gile nazbierac i dziecko charcholi i trzeba to zrobic...

No tak mnie wkurzyl ze sie spytalam czy ktos mu klepki poprzestawial bo o kaszlu mu juz mowilam przed przyjazdem ze tego nie wytrzymam a gile czasem trzeba odciagnac a po jedzeniu jest najspokojniejsza...

No niby zrozumial...

Jezu musialam wylac z siebie wszystko co od 4:50 zdarzylo sie u nas :D Odrazu mi lepiej :D


Dzis planujemy pojechac po te truskawki. Moze sie uda:-) ale to trzeba samemu zbierac:D
Ja mysle ze Cie po prostu nie poznala bez makijazu i uciekla bo sie zawstydzila nowej osoby:D
Haha, zapowiada sie u Was dzien pelen wrazen po takim wstepie:-)
A my wczoraj pojechalismy do babci meza... ona pali ale nigdy przy gościach. Niestety palila wczesniej i czuc bylo bleee. A maz nie chce jej powiedziec nic bo mowi ze to jej dom... i potem nie lubie jak bierze Mala za raczki, glaszcze po policzku, fuuu. I jak Mala spi to niezadowolona bo nie moze jej potulic, jak sie przebudza to od razu szybko do niej i na rece.
Ale jaja. Wlasnie maz podszedl i zaczal czytac co pisze:P cale szczescie nie poprosil zebym przetlumaczyla:-) balam sie ze cos zrozumie ale pewnie mysli ze o mojej babci pisze:D

A to Twoj maz umie czytac po polsku?? Myslalm ze tylko umie troche gadac :D Ale zes sobie chlopa wyszkolila :D hehe

Ja tez bym oszalal jakby jakis palacz mi tak dziecko mietosil. Cale szczescie ze u nas wzasadzie nikt nie pali :D


Nie umie ale czasami probowal. Juz dawno tego nie robil.
A co! Troche trzeba:-)
Troche przystopowalismy z nauka polskiego niestety. Jeszcze w pracy mial Polakow to zawsze nalezal do gangu Anglikow i Polakow;-) pouczyli go troche polskiego, pogadali sobie, a teraz narazie sami anglicy w pracy mu sie trafiaja.
Chcialam dodac truskaweczki ale cos blad wyskakuje. Musicie obejsc sie smakiem :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Ciąża ja nie jem nabialu juz od miesiąca ale czasem próbuje np plasterek żółtego serka mogę ale mleka ani kropli! Z ukochanym masełkiem też się pożegnalam:(

Czarna.ana mój synek tak samo wrażliwy jak twój dlatego dziękuję, ze piszesz o tej wizycie u lekarza bo też juz się martwilam, ze z moim coś nie tak.

Maddalena82 mój Wojtuś tez z 7.03:D


Magdalenka 7.03 to dobra data:)Mój M.też ma wtedy urodziny.Jak byliśmy na ostatniej wizycie u giną przed porodem to mieliśmy ustalić termin cc. Ja po badaniu poszłam się ubrać i jak wyszłam to M.z doktorem już ustalił że chce mieć prezent na 38urodziny. I tak też się stało :)tym bardziej że ok 4,5 roku staraliśmy się o maleństwo,po drodze inseminacja,jedna procedura in vitro...a w tym roku miał wyjątkowy i niepowtarzalny upominek:)
Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Madika
Ciaza316
Dziewczyny tak jeszcze szybkie pytanie.
Mala wstala o 9 po tej nocce i 10 juz zmeczona, dalismy jej smoka w lozeczku i spi. Nie wiem czy szukam dziury w calym... bo czesto w dzien chce spac. Moze sie nie najada i ma malo energii? Karmie ja ok 1,5-2,5h i je ok 5-8 minut. Przybiera na wadze.

Ty sie ciesz dziewczyno ze ona chce spac a nie szukasz dziury w calym :D Moze taki dzien spiacy jest... Hanula czasem po 2h altywnosci tez idzie spac :D


Ona tak ma juz z tydzien:-) ale podobno skok sie szykuje od jutra? 15 tydzien

No tak... To tez moze miec wplyw. Ale jak nawet to kozystaj z jej checi do spania i rob czego dusza zapragnie:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

maddalena82
~magdalenka851
Ciąża ja nie jem nabialu juz od miesiąca ale czasem próbuje np plasterek żółtego serka mogę ale mleka ani kropli! Z ukochanym masełkiem też się pożegnalam:(

Czarna.ana mój synek tak samo wrażliwy jak twój dlatego dziękuję, ze piszesz o tej wizycie u lekarza bo też juz się martwilam, ze z moim coś nie tak.

Maddalena82 mój Wojtuś tez z 7.03:D


Magdalenka 7.03 to dobra data:)Mój M.też ma wtedy urodziny.Jak byliśmy na ostatniej wizycie u giną przed porodem to mieliśmy ustalić termin cc. Ja po badaniu poszłam się ubrać i jak wyszłam to M.z doktorem już ustalił że chce mieć prezent na 38urodziny. I tak też się stało :)tym bardziej że ok 4,5 roku staraliśmy się o maleństwo,po drodze inseminacja,jedna procedura in vitro...a w tym roku miał wyjątkowy i niepowtarzalny upominek:)

To widze ze wiekszosc z nas miala jakies problemy z zajsciem lub utrzymaniem ciazy...

W takich momentach przypomina mi sie news o blizniakach jednym z in vitro a 2 dorobionym przez rodzicow :D

Moja tesciowa mowi ze teraz dziewczyny to takie miekkie sa. Bo dawniej to nie slyszalo sie o takich rzeczach.
Sorry musialam to napisac :D hehe

Ale wiecie co jest juz 15 a to oznacza ze tesciowie niedlugo sie beda zbierac do domku!!!! Jeeeeeeaaaahhhh!!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Pytanie mam o kupę :p od kilku dni już nie mamy krwi w kupce, były żółciutkie a od wczoraj zielone, wczoraj lekko a dziś mega zielona fuuuu. Czy to może być od soku z czarnej porzeczki, bo jak wiecie ja nie jem nabiału, jajek, glutenu i rzadnych innych alergenów sok pije tylko jabłkowy bo się przedstawiliśmy na te tłoczone z jabłek i wczoraj pierwszy raz ta czarna porzeczka

To co Ty jesz kochana?! A moze jakos sie ta kupa barwi i to nie znaczy ze jest cos nie tak?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Izabel tak jak Ernesto mowi,poprawa po 1-2 dniach...no ale ja juz sie gubie sama..Pawel ma dosc hi hi
Madika w zyciu nie myslalam,ze bede zyc kupami :D
Nati Uu Uu to sie pobawilas dziewczyno :D super :D
Moj p.tez rozwaza elektronika..nawet bym chciala..
Czasem mam ochote na spontana,wystarcze buziak mi nie odpowiada i dupa..ciezko..a.sama palilam mi nie przeszkadzalo...nawet mu olejki bede kupywac :D he he musze nad tym popracowac :)

Wybralam sie po tatuska...nowe rurki,balerinki(obtarly mnie :/) i nowa koszulka i czulam sie mega..to nic ,ze dupa 42-44 rozmiar..czulam sie naprawde dobrze :)
Kalae wybrlas sie na shoping? Polecam :) wiem,ze pytalam juz..nie napisalas..
Zmykam gotowac obiados :)

Odnośnik do komentarza

z http://mojniemowlak.pl/zdrowie/zielona-kupka-u-niemowlaka.html

Jeżeli zjemy buraczki, kupka naszego malucha może być czerwona, po szpinaku - zielona, a po marchewce - pomarańczowa. Za ciemne zabarwienie kupki mogą być także odpowiedzialne np. jagody lub leki zawierające żelazo.

Najczęściej jednak zielona barwa stolca nie jest zjawiskiem patologicznym, a jedynie następstwem przyspieszonego pasażu jelitowego, połączonego ze zmianą diety lub wprowadzeniem nowego pokarmu. Stan taki może się pojawić w trakcie bądź po leczeniu antybiotykiem, a także w odpowiedzi na zbyt dużą zawartość żelaza w mleku modyfikowanym lub jego nietolerancję.

Gdy karmimy malucha mieszanką ze zhydrolizowanym białkiem (np. bebilon pepti), to jego kupki także mogą być zielone. W takim przypadku jest to jednak stan normalny i nie wymaga zmiany mleka. Zielona barwa stolców często nas niepokoi, ale moża ona mieć zupełnie banalną i niegroźną przyczynę - np. picie przez karmiące mamy herbatek laktacyjnych lub przepajanie dzieci herbatkami koperkowymi typu plantex. Po ich odstawieniu wszystko wraca do normy.

Kolor kupki maluszka zależy także od barwnika powstającego z bilirubiny - sterkobilinogenu, a zielone zabarwienie pojawia się, gdy część bilirubiny zawartej w żółci pozostaje w stolcu w formie niezmienionej. Powodem może być zmieniona flora bakteryjna jelit, przyspieszony pasaż jelitowy lub chwilowo zwiększone wydalanie bilirubiny z żółcią.

Nie jest to związane z jakimkolwiek poważnym stanem chorobowym i nie powinno być powodem do niepokoju. Zmiana zabarwienia kupki nie powinna być także podstawą do zdiagnozowania alergii pokarmowej czy odstawiania nowo wprowadzonych pokarmów.

U zdrowego dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym, u którego nie stwierdzamy żadnych skórnych objawów alergii (np. wysypek), nie mamy powodów do niepokoju po stwierdzeniu zielonej kupki. Taka sytuacja nie jest objawem alergii pokarmowej i nie wymaga konsultacji lekarskiej.

Podobnie jest w przypadku dzieci karmionych piersią - ich kupki mogą mieć praktycznie każdy kolor i niemalże każdą konsystencję. Pamiętajmy, że zielone kupki mogą się pojawić u zdrowego malucha w trakcie ząbkowania, gdy do jego buzi trafiają przeróżne przedmioty, a wraz z nimi wiele bakterii. W takich przypadkach można podać probiotyk dostępny w każdej aptece.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...