Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalenka852

Olka Majeczka da rade, jest dzielna i co najważniejsze pod opieka lekarzy wiec musi być dobrze!
Renia Twoja Circus to jak starszak przy moim Wojtusiu 3,5 tygodniowym. Swoja droga też się zamartwiam bo Wojtus latarek dostal i pokasluje od czasu do czasu. Zastanawiam się kiedy do lekarza trzeba się udać koniecznie bo póki co objawy są znosne. Co Wy byście zrobiły?

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Zu2ia
To słynny kryzys laktacyjny. Dziecku zwiększa sie zapotrzebowanie a zanim organizm przestawi sie na większa produkcje to mija 2-3 dni.

Tez tak myślałam, ale nie pamiętam czy z córką tak miałam. Zuzia to w tym czasie poprostu częściej przystawiać do piersi? Ja nie chce podawać mm.

Tak, przystawiać tak czesto jak dziecko chce. Jesli ma sie czas to najlepiej położyć do łóżka z dzieckiem i niech ssie i ssie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
niuska_aw
Zu2ia
To słynny kryzys laktacyjny. Dziecku zwiększa sie zapotrzebowanie a zanim organizm przestawi sie na większa produkcje to mija 2-3 dni.

Tez tak myślałam, ale nie pamiętam czy z córką tak miałam. Zuzia to w tym czasie poprostu częściej przystawiać do piersi? Ja nie chce podawać mm.

Tak, przystawiać tak czesto jak dziecko chce. Jesli ma sie czas to najlepiej położyć do łóżka z dzieckiem i niech ssie i ssie :)

Ok dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Kasia gratulacje!:)
To jeszcze tylko jedna mama została :)
Moj maly tez czasem je dosłownie co chwile. Zje np 20-30 minut a po chwili znów chce. A czasem ładnie prześpi 3h. Dzis o 8 wstal zjadl i do 12.30 nie spal chcial na rękach albo przy piersi.
Ola trzymam kciuki za Majke!
Bojku moj maluszek w tych ubrankach 56 to często plywa!;)

Odnośnik do komentarza

Majeczka to wcale na wczesniaczka nie wyglada, okraglutka, ładna panienka z niej. Życzę Wam szybkiej poprawy i wyjscia do domku.

Oliwka i Anulka sliczne dziewczynki. Tez wam tak rosna szybko? Moja to mam wrażenie co ranek to wieksza. :-)

U nas wczoraj byl kryzys, tylko cyc i cyc, ale dzis juz lepiej. Bylysmy chwile na dworze, ale wialo strasznie i wrocilysmy do domku. Po tym mala spala 3 godz :-)
Leniwiec w 3 tygodniu tez jest skok i kryzys laktacyjny, czy to moje cycki leniwe albo popsute? Nic juz nie pamietam jak starsze corki byly male jak to bylo, ale w tym wieku to juz skleroza postepuje :-)

http://global.thebump.com/tickers/tt1d0300

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

A bo ja wiem?!;) ale ja tez ok.10/14 dni temu mialam podobny dzien- Eliza ssala i 30mina po odstawieniu krzyk i w kolo macieju (Macieju?;))
Wiec nie ma co panikowac i myslec o mm bo to mija. Ja wtedy zaczelam pic femaltiker. Do teraz (odpukac!)moje male "B" staja na wysokosci zadania ;))) a juz na 100% potwierdze lub nie jak waga przyjdzie;)
Moje drogie niedoczynne kolezanki, gdzie sie podziewacie ???;)

Odnośnik do komentarza

Przyłączam się do trzymania paluchów za Majkę i gratulacje dla wszystkich nowych mam, którym nie dałam rady pogratulować od mojego porodu, 14 marca.

Nie wiem, jak Wy dajecie rady ogarniać forum na bieżąco. Ja mimo, że mąż do dzisiaj jest ze mną w domu, to nie daje rady ani czytać forum, ani ogarnąć mojego Wojtusia :( Już się boję, co będzie jak zostaniemy z Małym całkiem sami. Mój mąż jest niezastąpiony.

Ale do rzeczy. Mam pytanie. Może już o tym pisałyście, ale ominęłam jakieś 200 stron i raczej już nie nadrobię. Mój Mały drze się przy każdym przewijaniu, jakbym go ze skóry obdzierała. Jak go na chwilę biorę na ręce to cisza. Kładę na przewijaku i znowu, jak jakiś mały opętaniec :( Już nie wiem, co robić. Pilnuję, żeby miał ciepło przy przewijaniu, żebym ja miała ciepłe ręce, mówię do niego, puszczam kołysanki, pokazuję czarno-biale książeczki i nic. Na nic nie zwraca uwagi, tylko się płacze i płacze. Jak mu pomóc???

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72320.png

Odnośnik do komentarza

Jak często kąpiecie dzieci? Ja codziennie, ale od kilku dni mój synek ma dłuższy sen 3-4h właśnie teraz wieczorem jak jest pora do kąpieli. I czekamy do 21 jak się obudzi to jeszcze myjemy a jak tylko wybudza się na karmienie to już daję spokój, więc wychodzi na to że od tygodnia co drugi dzień jest kąpiel. A wczoraj po tym dłuższym śnie zjadł zasnął ale go troszkę rozbudzilam i po kąpieli po założeniu ubranka zasnął na przewijaku!

Odnośnik do komentarza

moja tz dzis bardziej niespokojna, poplakala troche ale ma wrazenie ze dzis duzo bardziej boli ja brzuszek. non stop chce cyca ale nie daje bo ulewa bardzo. wczoraj przeczytalam tez ze jak dziecko ma problemy z brzuszkiem, to czeste jedzeie dobrze nie wplywa bo uklad pokarmowy nie a kiedy odpoczac. ile w tym prawdy to nie wem. ale jak jej daje cyc to ona chwile possie i zaraz go wypluwa wreccz sie wygina odpycha od niego, a zaraz rzuca sie na iego jakby byla mega glodna. i tak w kolko. teraz mi zasnela na klacie, tak slicznie spi.. jak spi sama to zaraz sie wybudza bo brzuch albo rece.

zamowiilam otulacz z motherhood, jest przecena na iektore wzory z 30 na 19zl.

no i mam bujaczek, taki jak monimoni. tylko musze przeprac

Odnośnik do komentarza

Hey laseczki:-)
Gratuluję rozpakowanym mamusiom:-)
Troszke nas nie było ale święta wyjazdowe więc nie było kiedy się odezwać. Ale melduję że wszystko ładnie przeczytane więc jestem już na bieżąco ;-)
Co do bujaczka my mamy z bright starts z wibracjami i muzyczką.
Nie pamiętam ale któraś mamusia pytała o cebion multi. Ja podaje Antosiowi 2x2 krople koło 9 rano i 18, oprócz tego mały dostaje dicoflor lub zamiennik floraktin i żelazo też 2 razy dziennie bo jedno samo a drugie z witaminami na produkcję krwi i jak narazie brak jakiejkolwiek choroby nawet głupiego kataru nie było, morfologia utrzymuje się na pozomie wypisu ze szpitala także też zadowoleni :-) także koło 9 mały w mleku dostaje wit d żelazo floraktin i cebion a o 18 żelazo cebion i floraktin. I to na chwilę obecną wszystkie suplementy które bierze Antoś. A dicoflor tudzież floraktin do końca 3 miesiąca podawać mam, także ostatni miesiąc tego specyfiku u nas ;-) mam nadzieję że żelazo też szybko odstawimy bo lekarz zdecydował że od połowy maja ( jeśli nic się nie pogorszy) będziemy wprowadzać Antkowi kaszki mleczno-ryżowe a jeśli nie będzie się nic złego działo to resztę tych wszystkich smaków które podaje się od 4 miesiąca. Wychodzi to tylko jakieś 2 tyg wcześniej ale to wszystko zależy czy Tosiek będzie dalej rozwijał się jak do tej pory.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

Mruffka, u nas podobnie. Ale mysle, ze mala kojarzy przewijanie z jedzeniem. Jak sie budzi na szame to ja przewijam i wtedy jest placz bo glodna (i dodatkowo gola;))
Ale jak zasunie kupsko najedzona, to mozna ja tarmosic we wszystkie strony na przewijaku a ona jeszcze sie usmiechnie;)
No a na te momenty przed jedzeniem kiedy placze, dziala tylko w dzien okno, w ktorym jest zakochanai patrzy na swiat;))

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

~Leniiiiiiiwiec
Mruffka, u nas podobnie. Ale mysle, ze mala kojarzy przewijanie z jedzeniem. Jak sie budzi na szame to ja przewijam i wtedy jest placz bo glodna (i dodatkowo gola;))
Ale jak zasunie kupsko najedzona, to mozna ja tarmosic we wszystkie strony na przewijaku a ona jeszcze sie usmiechnie;)
No a na te momenty przed jedzeniem kiedy placze, dziala tylko w dzien okno, w ktorym jest zakochanai patrzy na swiat;))

Hehe aż się zaśmiałam:D u nas identycznie:D

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
To słynny kryzys laktacyjny. Dziecku zwiększa sie zapotrzebowanie a zanim organizm przestawi sie na większa produkcje to mija 2-3 dni.

A tez kryzys to nie jest uzalezniony od wieku dziecka, bo moja ma dopiero 3 tygodnie i 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Wasze ssaki sie nie najadają a moja od wczoraj zje 40-50 ml i wypluwa smoczek..za chiny jej go włożyć z powrotem nie idzie. Minie godzina i zaczyna wrzeszczeć daje jej znów i znów tyle samo. Masakra:D zamiast więcej i rzadziej to u nas mniej i częściej..cycki opadają

Odnośnik do komentarza

Moja to chyba beczy tylko jak jest glodna, przy przewijaniu to zazwyczaj cos tam gada albo sie patrzy gdzies, no chyba ze jest glodna bardzo. I tez jak zrobi duza zolta to wtedy sie zlosci dopóki sie pieluchy nie sciagnie.

Ja to najczesciej nadrabiam forum jak karmie.

To w 3 tygodniu tez jest ten skok rozwojowy?

A kąpiel jak narazie co 2 dzień robimy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...