Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gosia1001
Barcelona, Olija gratulacje nowe mamy! :)
Dziewczyny cc - powodzenia! :)

My jutro do domku wychodzimy. Marysia grzecznie spi, je i troszke cwiczy plucka ;) Z pokarmem troszke gorzej bo nie duzo go jest. Mala przystawiam, troche ssie ale i tak musze dokarmiac, bo sie nie najada. Mamy kiedy wam sie pojawil pokarm? Albo chociaz wieksza ilosc?


Gosiu... u nas dzisiaj 6 doba... minionej nocy miałam kryzys... echo w piersiach... młody rzucający się przy piersi to podałam kilka razy mm. Młody pojedzony wyspał się wreszcie... a pokarm we właściwej ilości pojawił się dopiero dziś... przytulam... zobaczysz że u Ciebie też się pojawi :* :*

Odnośnik do komentarza

Bluberry
Gosia1001
Barcelona, Olija gratulacje nowe mamy! :)
Dziewczyny cc - powodzenia! :)

My jutro do domku wychodzimy. Marysia grzecznie spi, je i troszke cwiczy plucka ;) Z pokarmem troszke gorzej bo nie duzo go jest. Mala przystawiam, troche ssie ale i tak musze dokarmiac, bo sie nie najada. Mamy kiedy wam sie pojawil pokarm? Albo chociaz wieksza ilosc?


Gosiu... u nas dzisiaj 6 doba... minionej nocy miałam kryzys... echo w piersiach... młody rzucający się przy piersi to podałam kilka razy mm. Młody pojedzony wyspał się wreszcie... a pokarm we właściwej ilości pojawił się dopiero dziś... przytulam... zobaczysz że u Ciebie też się pojawi :* :*

Ja podobnie jak przy pierwszym dziecku bardzo chciałam karmić piersią. W drugiej dobie nie miałam jeszcze pokarmu, zadzwoniłam do mamy żeby przywiozła mi bawarkę. Przywiozła, wypiłam cały termos i następnego dnia już pokarm był:)

Odnośnik do komentarza

Bluberry
Zu2ia
Dziewczyny zmagające sie z żółtaczka u dzieciaczków. Głowa do góry! My tez to przechodziliśmy. Na szczescie pomogła doba pod lampami i bilirubina z 15,3 spadła do poniżej 10. Ale ja bardzo przestrzegałem zeby go nie wyciągać spod lamp. Przeszliśmy wtedy zupełnie na mm, a ja odciągalam pokarm laktatorem i wylewałam. Przez cała dobę mały moze był z godzinę poza lampami. No i obracałam go zeby z każdej strony równomiernie sie naświetlał: na brzuszku spał, na boczkach obu i na pleckach. Nawet jak marudził to go nie wyciagalam. Starałam sie uspokajać dotykiem i mówieniem do niego.

Lepiej sie naświetlać teraz, bo powikłania po zbyt wysokim poziomie bilirubiny i nie leczeniu tego mogą byc kiepskie :/


Dziękuję Zu2iolku :* rzeczywiście genialnie szybko udało Wam się zbić bilirubinę. Zazdroszczę samozaparcia. A młody wrócił chętnie potem do cyca ?? Bo mój po moim laktacyjnym kryzysie tej nocy uznał że woli butle bo ciągnąć nie trzeba i po przystawieniu do piersi czekał aż samo poleci ;-)
Mieliście 2 lampy góra dół ??

Nie, mielismy tylko jedna lampę od góry. Mały leżał w pampersie i opaska na oczkach. chętnie wrócił do piersi. Potem w domu chyba miałam kryzys laktacyjny bo mały co zjadł z cyca to za 15min znow chciał i wtedy odciągalam i dawałam mu z butli. Ale od wczoraj jest tylko na cycu i póki co jest w porządku bo jak zje, to spi ok 2 godz. Takze skoro nie płacze a zasypia to chyba sie najada :) Ale to juz nie miało związku z tym ze miał żółtaczkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Jak byłam w szpitalu to współlokatorka nie miała pokarmu nawet w 3dobie. Odciągala (a raczej stymulowała piersi) laktatorem. W 4dobie jak wychodzili do domu to zaczal jej sie pojawiać pokarm. A w miedzy czasie jej synek dostawał mm a jak zjadł to przystawiala go do piersi zeby ssał i stymulowała piersi. Bo najważniejsze jest wlasnie przystawianie dziecka zeby ssało, nawet ma pusto. Bo to jest sygnał dla piersi zeby produkowały mleko. Pokarm sam sie nie "zrobi".

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Kochane mamusie witamy z Antosiem wasze małe cudy po drugiej stronie brzuszka :-) gratulacje wszystkim :-)
Dziewczyny odzywala sie Haniutek? Czy ja coś przegapilam tak sie o nia niepokoje. Mój malutki Antoś w piątek ważył 2870:-) więc jeszcze chwilka i pełne 3kg szczęścia w domku będę miała. Ja na wizyte jutro bo dziś pełna poczekalnia u gina. Nawet ciezarne siedziały i czekaly po 1.5h na swoją kolej, masakra jakaś. Ja nie mogę sobie pozwolić na tak dlugie siedzenie i czekanie nie wiadomo na co... No dobra wiem ze na wizyte ale ja musze to zrobic szybko i jak najkrocej siedziec wsrod chorych aby nie daj Boze cos przywlec do domu...

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza
Gość olkaa135

pozniej bede nadrabiac,

dziewczyny mam pytanie.
zauwazylam ze Majka jeszcze umialaby zalapac piers.
co sadzicie o tym zeby sprobowac na nowo pobudzic laktacje?? mogloby sie to udac?
tak bardzo zalezy mi zeby sprobowac...:( chxialabym ja pokarmic ..

Odnośnik do komentarza

Witam się poweekendowo. U mnie wczoraj i dziś ostatnie spotkania towarzyskie przed porodem, od koleżanek dostałam rogala do karmienia. Z tego co widzę będzie to fajny element wyprawkowy, mimo że sama bym go pewnie nie kupiła ;)

Olija,serdeczne gratulacje! Szkoda komplikacji,ale na pewno wszystko będzie dobrze, odpoczywaj teraz.

Barcelona, gratulacje! Hania śliczna :) a Twoja relacja na żywo pierwsza klasa! :D i chyba jesteś pierwsza,która urodziła dokładnie w terminie. Jeśli zmyślam to przepraszam :P

Dzisiaj czeka mnie mycie podłogi na kolanach i to wcale nie specjalnie :D przez przypadek tak wyszło :P wczoraj jak były koleżanki mój synuś kopnął piłkę zanim zdążyłam zareagować i cały kubek kawy się rozlał po panelach. Na szybko posprzątałyśmy ale usyfione te panele że hej :P także zbieram siły i do roboty :D potem jeszcze męża wykorzystam,a co :D

Później już przerwa, bo chyba jako jedna z niewielu nie chce urodzić 16.03. Moja mama ma wtedy urodziny i jakoś tak nie widzą mi się dwie uroczystości w jednym dniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
My juz po wizycie. Narazie sie nie zapowiada na porod :/ Mala ma 3,5 kg i w poniedziałek jak cos na 8 mam sie zjawic w szpitalu.
Ja tez czekam az sie Haniutek odezwie. I jak Jola pisala czesto tez mysle o Misiunciuni, ale jak jej maz chorowal i byl w szpitalu to tez dlugo sie nie odzywala. Wiec czekam cierpliwie :)
Sylwia a masz jakiekolwiek rozwarcie. Pytam, bo ja też dzisiaj właśnie po wizycie, dwa tygodnie temu wszystko było pozamykane a dzisiaj 1,5cm rozwarcia. Jestem tydzień przed terminem i taka pełna euforii bo z pierwszym dzidziem 7 dni po terminie jeszcze nic a nic nie było otwarte a mały urodził się 13 dni po terminie. Mam się w czwartek do szpitala na KTG i badanie zgłosić, twierdzi, ze jak się coś zwiększy to może zostane do porodu. I teraz sama nie wiem czy to nie za wszesna euforia.....

Odnośnik do komentarza

~Megi2016n
Olija Barcelona gratuluję :-)
Ja już w domu skurcze nadal sa ale nieregularne a teraz doszła do tego grypa nawet nie wiem co robić goraczka kaszel nie mam siły na nic pije herbate z lipy syrop z malin chlodze czoło i nic :-( i hak tu czekac na poród czym się leczyć. Dziewczyny co bralyscie na takie objawy?

Mi pomaga/pomagało tantum verde,jak coś łapie czy chrypka bierze to 3x3 aplikuje,można też wodą z solą płukać,jeść czosnek,cebulę (na te 2ostatnie patrzeć nie mogę jak mi teściowa tym "śmierdzi"nie lubię tego zapachu choć to antybiotyk ubogich)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja tez dziś po ktg i wizycie - doktor chciał rzucić okiem z racji przeterminowania ;) Rozwarcie na 1.5 cm, skurcze są, ale nie boli jakoś bardzo. Powiedział, że jeszcze tydzień, najwyraźniej Antek czeka na wiosnę. I nie ma oznak przenoszenia - wód jeszcze dosyć. Tylko zmartwiło mnie, że Maluch tak przybrał - wcześniej był szacowany na 3200 w 40 tygodniu a dziś jest 41 i już 3500.

Odnośnik do komentarza

Madika
Renia83
Olija, Barcelona gratulacje! :) dużo zdrówka dla was :)

Wszystkie marcóweczki po kolei tulą swoje pociechy, miło czytać :)
Mi się dziś śniło że miałam cc :D Wiem że już nigdy nie będe w ciąży i jakoś chyba cięzko mi się z tym pogodzić. Instynkt ciągle jest.
My dzisiaj też byliśmy na pobraniu krwi. Oliwka jeszcze ma żółtaczke, wprawdzie schodzi ale bardzo wolno. Zobaczymy jakie będą wyniki.
To jest chore żeby z malutkim dzieckiem trzeba było jechc na pobranie krwi do szpitala na oddział dziecięcy! Nie, na noworodki, na oddział dziecięcy, czyli tam gdzie leżą dzieci z zapaleniem płuc czy rotawirusami. U nas nie ma innej możliwosci :( Teraz tylko sie modlić żeby nic nie złapała.
Karmie cały czas tylko cyckiem, ale kupiłam dziś bebilon HA dla alergików,bo mała strasznie ulewa, ma czkawke i bóle brzucha. Taką mieszanke lekarz polecił i chyba zacznę ją karmic pół na pół żeby zobaczyc czy bedzie poprawa. Z cycka nie rezygnuje.

My problem z ulewaniem mamy od urodzenia... I mala jest na cycu (ale mi nawal pokarmu juz minal i po obu dopychamy sie butla :D) i na mleku Bebilon AR. I nawet jak ono za rzadkie wyjdzie to Hani sie ulewa... Wiec musi byc zgodne z przepisem i nie moze byc odstane.

My na pobraniu bylismy w Diagnostyce w laboratorium i nie musialysmy jechac do szpitala. Jakies glupie przepisy w tym Waszym szpitalu....

Ja musze dawać HA bo jestem alergikiem, mala tez może miec alergie bo u nas oprócz ulewania bóle brzucha, kupki ze śluzem. Na razie jeszcze nie podałam mieszanki, walczę ze sobą :) wolałabym tylko cycem.
To nie kwestia przepisów w szpitalu tylko tego ze żadna przychodnia nie chce kłuć takich maluchów. Na moim zadupiu tylko szpital robi pobrania krwi niemowlakom.
Ja tez miałam pokarm dopiero w dniu wypisu, czyli w 4 dobie :)
Olka a czemu karmilas do tej pory mm?
RedNails świetnie wyglądasz, bardzo ładny brzuszek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...