Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

KotkaB
No i byłam u lekarza... Mam zapalenie piersi... Dostałam antybiotyk i boję się o pokarm :-( żeby nie stracić :-(. Mój synek jeszcze malutki i chciałbym chociaż do skończenia 6 miesięcy go karmić.... :-(

Jak Ci sie objawia jesli moge spytac;-)
Ja tez mam male zapalenie, pieka mnie piersi, sa lekko czerwone. Jest lepiej bo jestem na antybiotyku. 7 dni.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

kamillla
ehh, ten bobotic forte tez chce kupic. martwi mnie sklad, bo oprocz symetykonu to same E E E E guma ksantowa, aromat, i woda oczyszczona... no ale skoro pomaga... :(

Kamila, w espumisanie też są wypełniacze, słodziki i inne badziewia. Tylko że boboticu na dobę możesz dać tylko 18 kropelek (120 mg symetykonu), a espumisanu 50 kropelek (80 mg symetykonu). Porównując ilościowo wypełniacze ja wybieram bobotic. Espumisanu dawaliśmy już 40 kropelek na dobę i efektu nie było widać, boboticu dajemy 9-10 kropelek na dobę i dziecko spokojnie śpi, nie pręży się i nie wybudza się z płaczem z powodu bólu brzuszka. Aha, i bardzo ładnie pryka :D a kupkę też łatwiej mu zrobić codziennie lub co drugi dzień, a jest karmiony mm i dostaje jeszcze żelazo, lekarka mówiła że mogą być kupki co 3-4 dni i to będzie normalne i że "może więcej płakać ale się nie przejmować bo brzuszek musi się przyzwyczaić do żelaza". Tylko jak mam się nie przejmować jak dziecko drze się jakby go ze skóry obdzierali? Póki co te kropelki dają radę, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po cc,dziś wyczulam u siebie takie stwardnienie przy bliznie..normalnie jak kosc jakas..wydaje mi sie ze to zabliznienie w srodku,ale zeby az tak twarde bylo?

Czuje to tak nad blizna od polowy w prawo..nie ciagnie ani nic..jak mocniej nacisne to boli..
Az moj P.sie zdziwil..
Dzieciatko pojadlo..usnac nie.mogl zaraz strasznej czkawki dostal,az mu glowa skakala :) no to ja go chyc na cyc ,pojadl i usnal :) bidulek:)
Jak pytalam polozna to mi powiedziala ze Mati ma czkawki jak sie obzre..ze u niego niema ulewania(3 razy sie zdarzylo)a jest czkawka :)az.mi go szkoda i sie rozczulam ,bo w brzuszku tez mial czesto i zawsze glaskalam sie wtedy po brzuszku i mowilam :"miej biedactwo " :)
Dolaczam sie do pytania Kamili o cene szczepionek..
Gdzies mi.miglo na fb ,ze 270 zl jakas..ale to czytalam jakis czas temu,nie pamietam jaka co.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Dziewczyny po cc,dziś wyczulam u siebie takie stwardnienie przy bliznie..normalnie jak kosc jakas..wydaje mi sie ze to zabliznienie w srodku,ale zeby az tak twarde bylo?

Czuje to tak nad blizna od polowy w prawo..nie ciagnie ani nic..jak mocniej nacisne to boli..
Az moj P.sie zdziwil..
Dzieciatko pojadlo..usnac nie.mogl zaraz strasznej czkawki dostal,az mu glowa skakala :) no to ja go chyc na cyc ,pojadl i usnal :) bidulek:)
Jak pytalam polozna to mi powiedziala ze Mati ma czkawki jak sie obzre..ze u niego niema ulewania(3 razy sie zdarzylo)a jest czkawka :)az.mi go szkoda i sie rozczulam ,bo w brzuszku tez mial czesto i zawsze glaskalam sie wtedy po brzuszku i mowilam :"miej biedactwo " :)
Dolaczam sie do pytania Kamili o cene szczepionek..
Gdzies mi.miglo na fb ,ze 270 zl jakas..ale to czytalam jakis czas temu,nie pamietam jaka co.

Misia odnośnie tego stwardnienia to moja położna kazała jakby się pojawiło, smarować to miejsce maścią Tribiotic, to antybiotyk sprzedawany w saszetkach po 1g chyba. Powiedz o tym swojej położnej, może trzeba będzie wczesniej odwiedzić gina...

Mój Miki też zawsze dostaje czkawkę jak się naje "pod korek", zawsze najpierw jest konkretny bek, a zaraz potem czkawka :D to tzw. czkawka z pełnego brzuszka, wystarcza wtedy kilka łyków wody albo cycka i przechodzi :) chyba że troszkę zmarznie (czkawka z zimna), to wystarczy otulić kocykiem

Odnośnik do komentarza

Pneumokoki *Prevenar 13 – ok. 345 zł, *Synflorix – ok. 250 zł, za dawkę (3 od 2 mc-a, 2 od 6 mc-a)
Rotawirusy w aptece – 278–340 zł, w punkcie szczepień może być mniejszy, *rotarix 2 dawki, *rotateq 3 dawki
6w1 hexacima ok 200 zł za dawkę, 3 dawki
5w1 pentaxim 90-140 zł za dawkę, 3 dawki

Mój research

Odnośnik do komentarza

arwena89
Swoją drogą to ciekawe, że w ulotkach są różne dawki maksymalne symetykonu, espumisan ma wpisane 80 mg, a bobotic 120 mg. Podobno sab simplex ma 240 mg na dobę. Jak dla mnie to bardzo dziwne, jeszcze zrozumiem że Niemcy mają inne ograniczenia niż Polska, ale espumisan i bobotic? Oba kupione w polskiej aptece

Juz zamówilam, teoretycznie dzis powinien być :) a widziałaś tego bloga co ojciec zrobil poroensnie tych wszystkich kropelek/??

Odnośnik do komentarza

~kamillaaa
arwena89
Swoją drogą to ciekawe, że w ulotkach są różne dawki maksymalne symetykonu, espumisan ma wpisane 80 mg, a bobotic 120 mg. Podobno sab simplex ma 240 mg na dobę. Jak dla mnie to bardzo dziwne, jeszcze zrozumiem że Niemcy mają inne ograniczenia niż Polska, ale espumisan i bobotic? Oba kupione w polskiej aptece

Juz zamówilam, teoretycznie dzis powinien być :) a widziałaś tego bloga co ojciec zrobil poroensnie tych wszystkich kropelek/??

Tak widziałam, on też w końcu podaje bobotic ze względu na największe stężenie symetykonu w mililitrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

Hej ja właśnie karmie po 6 godzinach snu. Wszystko super tylko usnęło mi się z małym i spalam te 6 godz prawie na skraju łóżka z częścią pupy poza łóżkiem.
Mały chyba nadrobił nieprzespane popołudnie. Mój cyc prawie eksplodował. Napil sie popuszczał bąki i mam nadzieje ze pójdzie spać dalej. A ja go wtedy przeniosę do łóżeczka. Kurczę ja caly czas odnisze wrażenie ze nasze dzieciaczki musza miec większe przerwy miedzy jedzeniem i wtedy lepiej funkcjonują. Brzuszek ma kuedy to wszystko strawić.
Chyba tez kupie ten bobotic

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

U nas tez udana noc :) coreczka chciala uszczesliwic mame i spala od 22:15 do 5:00. Cudo :*
Mojej nie przeszkadzaja przerwy mieszy karmieniami- wieksze czy mniejsze. Funkcjonuje tak samo. Karmie wtedy kiedy widze ze jest glodna, chce sie potulic czy napic. W nocy raz a w dzien roznie - co godzine, co 3. A brzuszek czasem boli mniej czasem wiecej.
Kurcze wy o tym szczepieniu a ja nawet jeszcze nie pomyslalam a maluszek w sobote konczy 6 tygodni.

Haniutek podziwiam za sily do pracy i organizacje. No i super ze dzieciaki maja tez swoje obowiazki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza

Piszecie o tych wszystkich kropelkach..my dawaliśmy Infacol na kolki (lek.powiedziala ze mala ewidentnie kolkowa, brzuszek rozlany ona sie pręży, robi bordową i wrzeszczy raptownie itd juz jak byliśmy w 3 tyg na wizycie, wiec nie wiem skąd teoria ze dziecku zaczynają sie kolki w 2 mies.życia) no i one nic nie pomogły. Od niedzieli przed każdym posilkiem podajemy na lyzeczce Sab simplex i do mleka Delicol. Jest poprawa córcia wczoraj byla spokojniejsza w ciągu dnia i dłużej pospala waląc bąki w materac jak na wojnie . Zobaczymy dzisiaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...