Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Boże dziś Majka cały dzień coś!
Tu płacze, ja się uczyłam na lekcje, tu sprzatalismy z Michałem, tu zakupy.. Tu lekcje, latanie do Majki jak się uspokoić nie mogła.. Masakra!!!
Użyłam tego czopka viburcol.. Trochę pomogło...
Jutro do szpitala zapisać ja na ten cholerny zabieg....
No I prawo jazdy.. Zaczynam te nieszczęsne prawko, przyda się jak nic.;)

A z pozytywów?
Nieoficjalnie skończyłam edukację!! :D dzisiaj ostatnie lekcje, przyszły tydzień świadectwo i żegnaj szkoło, ale ulga!! :D
Oceny nie najlepsze, ale trójki i kilka 4 mnie satysfakcjonuja przy dziecku ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia u mnie po ponad 3 tyg jest czerwona z dwoch stron a w srodku biala :)
Kamilla wiem..ale czuje sie jak ciotka klotka...kurtke pozyczylam od wiekszej kolezanki zebym zapiela sie w cycach i brzuchu..widac,ze nie moj styl i zle sie czuje..tez jestem obolala i zneczona ciagle..chyba racja ze to ta moja tarczyca..chyba przyspiesze wizyte u endo..
Dzieki Aniia :* dzis zgole bobry,tylko dziecko nakarnie..takze tego 1kg bede lzejsza ha ha jutro wieczorkiem wloski farbne..pierwszy raz od ok.17go lipca :-)
Jeszcze zwbym w swoje rurki wchodzila to byloby super..oby ta miednica wrocila,a te 15 kilo jakos spacerami zrzuce :-)

Ernesto wiem co przezywasz bo taka sama opieke mialam dwie noce w szpitalu po cc..traktowanie jakbysmy Waśniewską byly..
Juz niedlugo kochana..Paulinka wyzdrowieje i beda mogly Wam naskoczyc :) dasz rade :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie to chyba jednak normalnie bo ja tez mam boki czerwone a środek blady,u mnie to cięcie wygląda jak uśmiech,wow ale mam pamiątkę.... Powiem Ci ze u mnie tez dupa jakas szersza i brzuch jak jakaś doczepka taki zwis,ehhh spodnie niektóre wchodzę ale guzika to juz nie dopne zreszta dżinsy ciągną ranę najwygodniej w dresach jak raper spod żabki

Odnośnik do komentarza

misiakowata30

Madzia a nie macie balkonu,tarasu...moze otwarte okno i wozek przy nim?ubierz jak na spacer..
moj Mati ładnie spi przy otwartym balkonie ;)

Ale ubranie dziecka jak na spacer i postawienie przy otwartym oknie to prosta droga do przegrzania... Bo wózek z dzieckiem jest w pomieszczeniu o znacznie wyższej temp.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia88
No właśnie to chyba jednak normalnie bo ja tez mam boki czerwone a środek blady,u mnie to cięcie wygląda jak uśmiech,wow ale mam pamiątkę.... Powiem Ci ze u mnie tez dupa jakas szersza i brzuch jak jakaś doczepka taki zwis,ehhh spodnie niektóre wchodzę ale guzika to juz nie dopne zreszta dżinsy ciągną ranę najwygodniej w dresach jak raper spod żabki

Raper spod żabki wow :D:D:D
ja tez mam takiego smajla :D,Myslałam,że gorzej bedzie..niech tylko ten zwis i pod-zwis(wałek)znikną i bedzie elegancko :D
Ja sobie własnie tak pieknie tam wygoliłam,przy bliźnie podgalałam delikatnie i tak spojrzałam w lustro,to piekna robota..ponoć zostaje bladziutka kreska..najwazniejsze,że strój bikini zakryje :D

Zu2ia to można tylko cienka czapeczke załozyc i okryc kocykiem :D przesadziłam z tym,że jak na spacer :)

Jeju..nalałam sobie malutko wody takiej letniej (tak pod blizne)do wanny,kilo włosów zgoliłam,zrelaksowałam się,obciełam pazury,wyszłam,cała się nabalsamowałam,zmyłam makijaż,nałozyłam krem..jeju jak ja odżyłam :) :D:D

Ostatni raz taka kapiel,tylko cieplejsza i wiecej wody..hm....w dniu odejścia wód płodowych:O
mega :)
Malutki śpi,o północy karmienie..echhh kawałek wieczoru tylko we dwoje :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Noooo cienka czapka i kocyk jak najbardziej ok :) ewentualnie jeszcze bym bluzę dorzuciła jak ciut chłodniej.

A tak w ogóle misiakowata, jak czytam Twoje posty to az Cie nie poznaje. Kiedys Twoje posty były takie pozytywne, pełne życia i energii. A teraz takie smutne :( kochana, głowa do góry! Doskonale wiem ze życie z dzieckiem nie jest takie jak to sobie wyobrażamy będąc w ciazy. To nie tak jak w reklamach pampersow, ze dziecko wiecznie uśmiechnięte, uśmiechnięta mama. Macierzyństwo to mnóstwo łez, zmęczenia, bezradności, złości, gniewu itp. I to wszystko jest w zupełności normalne. Ja, mimo mojego pozytywnego nastawienia, wieczorem mam ochotę wyjsc z domu i nie wracać bo starszy jęczy ze musze go położyć spać (tata nie moze byc), młodszy sie wścieka na smoczek ze ma w buzi a za chwile sie wścieka ze mu wypadł (i weź tu zrozum o co temu dziecko chodzi). Ale jak juz zasną to tak słodko wyglądają ze tylko ich wycałować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

A mi przy wypisie mówili, że przez 6 tygodni zero seksu i zero kąpieli w wannie, tylko prysznic.

Usg bioderek wyszło dobrze. Za dwa miesiące do kontroli. Strasznie dziwny lekarz. P. Stwierdził, że wyglądał i zachowywał się jakby miał sto lat!

Na biały nalot na języczku pediatra kazała podawać witaminę C w kroplach. Po to by nie rozwinęła się pleśniawka. Niestety nie umiem Ani wyczyścić całego gazikiem. Skubana od razu zaciska dziąsła jak tylko włożę palec! Dostała też dicoflor by wspomóc jelita i krople do oczu bo jedno zaczęło łzawić i robić się czerwone.

U nas rotawirusy kosztują 330 zł, a 5w1 120 zł. Rotarix i pentaxim. Pneumokoki i meningokoki jeszcze nie wiem bo teraz jeszcze na to nie szczepimy.

Maqdallena moja Ania też lubi jazdę autem. Tak super buja! A dziś byłam z nią sama (i dałyśmy radę!) u pediatry, fotelik dałam do tyłu na bazę, tyłem do kierunku jazdy.

Maqdallena współczuję nieprzespanych nocy i dni. Inga ma już ponad dwa miesiące, więc możliwe, że już niedługo i się ustabilizuje ze spaniem. Trzymam kciuki!

Coś tam jeszcze miałam napisać ale nie pamiętam!

Odnośnik do komentarza

Lilijka mi nic nie mowili przy wypisie..ale Ty rodzilas chyba sn?dobrze pamietam? No to wiesz nie mozna moczyć ziachy wiadomo..a po cc jak krwawienie juz jest plamieniem to chyba mozna..zwlaszcza,ze moja kapiel nie byla taka wiesz...wielka piana,woda po.pachy i lampka wina hihihi

Zu2ia wiem..mysle,ze jeszcze troche czasu i wroce do siebie..
Kocham mojego synka,a jeszcze jak swiadomie sie do mnie usmiechnal patrzac w oczy to moje serce sie radowalo :)
Przytlacza mnie troszke to wszystko..obowiazki..malo snu..czuje sie slaba czasami,obolala..boje sie,ze cos zle zrobie itp..krytyke odbieram strasznie do siebie no i czuje sie taka nieatrakcyjna..i brak mi czekolady :D
Za jakis czas wroce do siebie,musze sie przyzwyczaic,wyjsc do ludzi..potem jak pozwola wrocic na zumbe do mojej grupy pozytywnych babeczek :)
U ciebie dwojka,domyslam sie,ze jest ciezko i Twoje zorganizowanie tez sporo Cie kosztuje..ale jestes szczesliwa :)
I jabtez jestem,tylko musze sie jeszcze troszke odnalezc :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
młodszy sie wścieka na smoczek ze ma w buzi a za chwile sie wścieka ze mu wypadł (i weź tu zrozum o co temu dziecko chodzi).

ahahaha :D:D:D padłam :D
true story :D

Moja balbina dzisiaj całyyyy dzień śpi. Budziła sie tylko na szamkę, pół godziny zabawy i zasypiała. Myslę, że ten katar ją tak wymęczył, chociaż już dzisiaj lepiej jest niż wczoraj.
Przed 20:00 obudziłam ja na kąpiel, wykąpalam,nakarmiłam i zasnęła. Niestety przez godzinę było stękanie straszne, mocne ruchy rączkami, szarpanie swojej buźki... Jak jej smoczek tylko wyleciał to ryk.
W końcu odessałam z nosa porządnie, dałam smoczka i wzięłam do łóżka swojego, polożyłam sobie na ramię, mocno przytulilam i po chwili sie uspokoiła i śpi już ładnie.
Jak niektórzy ludzie mówią, żeby dziecka nie usypiac "przy cycu", żeby odkładac zawsze do łóżeczka jak jeszcze nie śpi.. Tacy ludzie nie maja chyba dzieci! :D Kurcze, ta mała istotka jest bezbronnym malym dzieciątkiem, które większość swojego dotychczasowego życia spędziło w bezpiecznym maminym brzuchu i teraz głównie jej i jej ciepła potrzebuje. Dzisiaj aż mi łezka poleciała, jak tak leżałyśmy,ona wtulona i uspokojona. I sobie pomyślałam, że jeszcze tak niedawno leżalam sobie z nią w brzuchu i czułam jej ruchy wewnątrz mnie, BOŻE JAKI TO JEST PIĘKNY CUD ŻYCIA :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dziecko jest takim królikiem doświadczalnym. Na nim uczymy sie wszystkiego. Kiedys usłyszałam takie zdanie ze własnemu dziecko nie da sie zrobic krzywdy.
Martwisz sie ze robisz cos źle... Po pierwsze masz prawo, bo skąd niby masz wiedzieć jak postępować z dzieckiem. Po drugie to Twoje dziecko i Ty decydujesz co i jak, więc tak na dobra sprawę błędów nie możesz popełniać, zawsze możesz powiedzieć ze tak miało byc :)
A krytyka... Tak, kazdy jest "mądry"... :/ nie bierz krytyki do siebie... Jestes zajebista mama. Moze masz troche kg do przodu, ale to cena za wspaniałego synka (bo przecież w zyciu nie ma nic za darmo ;) ). Wrócisz do "siebie" zobaczysz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
A mi przy wypisie mówili, że przez 6 tygodni zero seksu i zero kąpieli w wannie, tylko prysznic.

Usg bioderek wyszło dobrze. Za dwa miesiące do kontroli. Strasznie dziwny lekarz. P. Stwierdził, że wyglądał i zachowywał się jakby miał sto lat!

Na biały nalot na języczku pediatra kazała podawać witaminę C w kroplach. Po to by nie rozwinęła się pleśniawka. Niestety nie umiem Ani wyczyścić całego gazikiem. Skubana od razu zaciska dziąsła jak tylko włożę palec! Dostała też dicoflor by wspomóc jelita i krople do oczu bo jedno zaczęło łzawić i robić się czerwone.

U nas rotawirusy kosztują 330 zł, a 5w1 120 zł. Rotarix i pentaxim. Pneumokoki i meningokoki jeszcze nie wiem bo teraz jeszcze na to nie szczepimy.

Maqdallena moja Ania też lubi jazdę autem. Tak super buja! A dziś byłam z nią sama (i dałyśmy radę!) u pediatry, fotelik dałam do tyłu na bazę, tyłem do kierunku jazdy.

Maqdallena współczuję nieprzespanych nocy i dni. Inga ma już ponad dwa miesiące, więc możliwe, że już niedługo i się ustabilizuje ze spaniem. Trzymam kciuki!

Coś tam jeszcze miałam napisać ale nie pamiętam!

na raciborskiej byłaś? strasznie dziwny :) też mamy za 2 miesiace

Tosia też zaraz zaciska i ssie, cieżko wyczyścić

Odnośnik do komentarza

zu2ia - ty odciągasz i karmisz butelką? zmienia ci się ilość mleka, czy nadal masz jedno karmienie mm?
pytam, bo u mnie z górki i pod górkę, głównie przez brodawki płaskie, i co jakiś czas jest tak że Tosia nie może chwycić, ona się denerwuje i ja też, zastanawiam się nad odciąganiem np w dzień bo wtedy jest największy problem, a w nocy normalnie.

Odnośnik do komentarza

No Annia oczywiscie ,ze lepiej..i zmeczenie mniejsze i energii wiecej..jakby te kłaki tonę ważyły łahahaha :D
Ja ciagle sie zastanawiam,jak ten moj buziulek się zmiescil w tym moim brzuchu...noo dobra moj byl duży,ale teraz widze ile z niego bylo słoninka hehe :-)
Cudowne to naprawde,ze te male serduszkk naprawde biło pod naszym sercem :D

Zu2ia dziekuje Ci za te słowa :*
Dokladnie tak jest :)
Kazda z nas jest super mamą :D
A dzieki temu forum naprawde takie jestesmy :D

Dziś pelnia,bo cos jasno cos..
Hm kto dziś do pary???
Hehehe...piekne czasy :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość kamilllaas

Hehhehe z tym smoczkiem. U nas identyko;D póki stoję przy lozeczku smoczek w buzi, a jak tylko radar wykryje ze poszłam do swojego lóżka to jest plucie smokiem na odległość, podchodzę chce wsadzić w dzioba, a on jęzorem wypycha, a zaraz rzuca się. Na niego jak rybka na haczyk ;D

Misiakowa z ta kąpielą to chyba raczej nie chodzi o plamienie tylko o obkurczanie.. Ja tez miałam takie zalecenia

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka87
A mi przy wypisie mówili, że przez 6 tygodni zero seksu i zero kąpieli w wannie, tylko prysznic.

Usg bioderek wyszło dobrze. Za dwa miesiące do kontroli. Strasznie dziwny lekarz. P. Stwierdził, że wyglądał i zachowywał się jakby miał sto lat!

Na biały nalot na języczku pediatra kazała podawać witaminę C w kroplach. Po to by nie rozwinęła się pleśniawka. Niestety nie umiem Ani wyczyścić całego gazikiem. Skubana od razu zaciska dziąsła jak tylko włożę palec! Dostała też dicoflor by wspomóc jelita i krople do oczu bo jedno zaczęło łzawić i robić się czerwone.

U nas rotawirusy kosztują 330 zł, a 5w1 120 zł. Rotarix i pentaxim. Pneumokoki i meningokoki jeszcze nie wiem bo teraz jeszcze na to nie szczepimy.

Maqdallena moja Ania też lubi jazdę autem. Tak super buja! A dziś byłam z nią sama (i dałyśmy radę!) u pediatry, fotelik dałam do tyłu na bazę, tyłem do kierunku jazdy.

Maqdallena współczuję nieprzespanych nocy i dni. Inga ma już ponad dwa miesiące, więc możliwe, że już niedługo i się ustabilizuje ze spaniem. Trzymam kciuki!

Coś tam jeszcze miałam napisać ale nie pamiętam!

na raciborskiej byłaś? strasznie dziwny :) też mamy za 2 miesiace

Tosia też zaraz zaciska i ssie, cieżko wyczyścić


Tak na Raciborskiej. Mi on się skojarzył zw starym żółwiem! Taaaaki powolny! Choć wizyta trwała krótko. Dłużej to małą rozbierałam chyba :)
A dha biorę ten http://www.aptekagemini.pl/pregna-250-dha-30-kapsulek.html narazie jedną kapsułke bo dobija, bo jeszcze mi zostało, femibionem.

Misiakowata myślę, że rodzaj porodu nie ma znaczenia, rana zagoiła mi się bardzo szybko. Raczej chodzi tu o oczyszczanie. Tak mi się wydaje. Zrobisz z tą informacją co uważasz ale poczułam się w obowiązku o tym wspomnieć bo położna w szpitalu mocno to podkreślała.

Odnośnik do komentarza

~kamilllaa
To różnie mówią o wszystkim. Ciekawa jestem jaki wpływ ma moje spożywanie nabialu na kolki.

Dziewczyny, czy wasze maluszki czasem maja takie sine wokół ust??

No i kolejny problem, jak leze na boku np cala noc, strasznie mnie piecze skora na wzgórku lonowym. Takie dziwne uczucie. Wkurzające strasznie...

Arwena to po tych kropelkach tak?:) ladnie spi.


Te sine to znak ze dziecko ma gazy. Trzeba odbic, moze pomoze.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Swoja droga fajna opieka w Waszych szpitalach..mnie kazdy mial gdzies..dostalam wytyczne dla dziecka,mi na kartce tylko,ze mam sie oszczedzac,kontrola za 6 tyg,kontrola poloznej bla bla
Tam w dniu wyjscia mialam miec badanie na fotelu,powiedzialam dyzurujacej wtedy,ze bardzo smierdze,ze.dziecko.ciagle placze,ze bym sie wykapala..to tylko powiedziala "no tak" i wyszla..
Z placzacym dzieckiem wjechalam do lazienki tym.kojcem i na szybkiego sie podmylam,bo wstydzilam sie pojsc tak do badania..horror..jednana 3 byla mila i nie traktowala mnie jak wyrodna matke..jak kogos gorszego bo.mialam cesarke..
Nastepnym razem,jakbym miala rodzic to absolutnid nie w moim miescie..choc zyje i wyszlam po 4 dniach.

Dlatego wspolczuje Ernesto,doskonale wiem jak sie czujesz :* :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...