Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Z konfliktem to ojciec ma mieć Rh+ , a matka Rh- wtedy dziecko może mieć Rh- i matka może tworzyć przeciwciała bo organizm jakby "czuje" ze dziecko jest "obce", te przeciwciała mogą dostać się do łożyska, więc podaje sie kobiecie immunoglobine anty D żeby nie powstało do wytworzenia niebezpiecznych dla dziecka przeciwcial lekarz może zlecić podanie przeciwcial w 28 tc, ale przeważnie jest podawana tuż po porodzie. Dlatego wszystkie kobiety muszą robić grupę krwi. Jeśli matka ma Rh+ to konfliktu nie będzie

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Odnośnie mieszkania z teściami- pisałam już o tym kilkanaście stron szybciej ;) mieszkam z teściami, bo mój dom póki co to budowa. Od kilku dni jednak przeniosłam się do moich rodziców. Teściu kopci jak lokomotywa on wie swoje i nie ma dyskusji by przestał. A mnie ten dym dusi, pobudza do wymiotów. Więc niestety, ja siebie i groszka truć nie mam zamiaru. Spakowałam się i odżyłam w domu rodziców. Czekam teraz na decyzję mojego M co z tym fantem zrobi. Ja nie ustąpię. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3e6hhdd3mp59l.png

Odnośnik do komentarza

Nika co do poradni, pierwszy termin moze byc odległy do miesiąca nawet, jest taka strona zrobiona prEz nich slodkiemamy.eu i tam ma wszystkie informacje. Strasznie cieżko jesteście tam dodzwonić :/ lepiej faktycNie iść samemu. Kolejne wizyty są juz szybciej i na konkretna godzinę, wiec luz ;) jeśli cie wezmą pod opiekę to bedziesz musiała tez chodIc na patologie ciazy na Kopernika w ramach kontroli dziecka (byłam wczoraj jest juz po remoncie i wyglada super) to jest poradnia dla ciężarnych wiec wzmianka o ciazy nie przyspieszy niczego ;) Co do konfliktu to my go mamy i konflikt jest tylko wtedy jak matka ma "-" ojca to nie dotyczy. Dostajesz wtedy zastrzyk z przeciwciałami po porodzie a w kolejnej ciazy w 7 mc ciazy i po porodzie( a w trakcie ciazy badany jest odczyn combsa) Ja nigdy nie paliłam, nie ciągło mnie do tego. Tez słyszałam o tym ze nie powinno sie życząc palenia od razu jak sie było nałogowym palaczem. Co do basenu, Nika jak nie masz żadnego zapalenia to raczej nie ma problemu, ja polecam tampony jako dodatkowe zabezpieczenie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrus1pbao.png

Odnośnik do komentarza

Konflikt może być tylko wtedy kiedy jest tak jak w moim przypadku czyli ja Rh- mąż Rh + (obydwoje B:)) i mamy dziecko Rh+. Trochę się boje np choroby hemolitycznej płodu ale dostałam po tamtym porodzie immunoglobuline anty D.
A tak sobie pomyślałam - wiecie że te co mają termin na przełom lutego, marca mogą urodzić 29.02 i wtedy dziecko będzie miało urodziny raz na 4 lata?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...