Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Aniołek_nocy
Dziewczyny myślałyście nad szczepieniami? Jakie bierzecie pod uwagę? My z mężem ciągle się zastanawiamy i nie wiemy jeszcze:-/ jakie polecacie? A myślałyście o wyborze lekarza dla maluszków? Przy wyjściu ze szpitala trzeba podać gdzie mają wysłać dokumentacje

Ja przychodnię mam w bloku u siebie, także nie muszę się zastanawiać bo wszyscy mamy w niej rodzinnego lekarza:D

Odnośnik do komentarza

Aniołek_nocy
Dziewczyny myślałyście nad szczepieniami? Jakie bierzecie pod uwagę? My z mężem ciągle się zastanawiamy i nie wiemy jeszcze:-/ jakie polecacie? A myślałyście o wyborze lekarza dla maluszków? Przy wyjściu ze szpitala trzeba podać gdzie mają wysłać dokumentacje

Mąż pytał lekarkę od starszego syna i powiedziała ze przyjmie nasze drugie dziecię a jest bardzo oblegana więc woleliśmy zapytać wcześniej. I chyba decyzje ze szczepieniami skonsultuje właśnie z nią, ufam jej bo wszystkie diagnozy odnośnie syna przez 16 lat byly szybkie i trafne a przeboji trochę było.

Odnośnik do komentarza

nati91
Kurcze, już te 21, 29 dni brzmi tak strasznie blisko :D u mnie dziś 50, także jeszcze troszkę :)
Mój to ostatnio się przejął tymi porodami na fb i się boi, żeby Izulka się nie wybierała nigdzie w najbliższym czasie. A z tym pakowaniem, to pewnie rzeczy dla niego tuż przed wyjściem się zapakuje, bo w kapciach i dresach chodzi na codzień. W ogóle jest parę rzeczy do zapakowania w ostatniej chwili. Właśnie kapcie, ładowarka, ja mam kilka kosmetyków, których używam na codzień i nie będę specjalnie do szpitala kupować. Ale to przecież trochę czasu jeszcze jest zanim trzeba jechać do szpitala, to się ogarnie :) tylko listę muszę gdzieś zrobić, żeby nie zapomnieć o niczym :p

no ale spodnie musi mieć czyste, więc nie te w których akurat chodzi po domu, moze z jednych zrezygnować, i one już będą do porodu, wyprane

chyba najlepiej zapisać na kartce te rzeczy co w ostatniej chwili trzeba dopakować

Odnośnik do komentarza

Aniołek_nocy
Dziewczyny myślałyście nad szczepieniami? Jakie bierzecie pod uwagę? My z mężem ciągle się zastanawiamy i nie wiemy jeszcze:-/ jakie polecacie? A myślałyście o wyborze lekarza dla maluszków? Przy wyjściu ze szpitala trzeba podać gdzie mają wysłać dokumentacje

Jak wyjdę ze szpitala to będziemy rozmawiać z pediatra odnośnie szczepień. Póki co nie będziemy napewno szczepic w 1 dobie zycia (najwcześniej od 4 miesiąca) i napewno zrezygnujemy ze szczepień szczepionkami z żywymi wirusami (ewentualnie rozyczka,odra, świnka ale dopiero przed pójściem dziecka do przedszkola czyli nie wcześniej niż ok 3 roku życia), a te zawierające triomersal (rtęć) będziemy zastępować innymi które se wolne od niego np. przeciw wzwb kupimy sami, nie będziemy szczepic ta z nfz.

Odnośnik do komentarza

ja też skorzystam z przychodni na osiedlu wtedy też popytam o szczepienia, bo nie wiem czy nie mając dziecka mogę się umówić na wizytę?
z dodatkowych chciałabym szczepić na pneumokoki i na ten rota wirus chyba, no ale to i tak będę rozmawiać z pediatrą.

Odnośnik do komentarza

olka135
Mam nadzieję że zrzuce po porodzie ! Jestem jeszcze taka młoda :D

Kalae kalae! Byłas już z partnerem uznać ojcostwo przed porodem? U nas są terminy na to.. 28 stycznia idziemy, bez sensu :-/

Ale klepiecie te strony! :)

Ide dziś jeszcze do mopsu po papiery na kosiniakowe :) dadzą mi już? Przed porodem?


Ola u mnie nawet nie wiedza ktory pracownik bedzie sie tym zajmowal nie mowiac juz o tym jakie druki;) jak pisalam wczesniej mowila bym pryszla na poczatku lutego.

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Mam nadzieję że zrzuce po porodzie ! Jestem jeszcze taka młoda :D

Kalae kalae! Byłas już z partnerem uznać ojcostwo przed porodem? U nas są terminy na to.. 28 stycznia idziemy, bez sensu :-/

Ale klepiecie te strony! :)

Ide dziś jeszcze do mopsu po papiery na kosiniakowe :) dadzą mi już? Przed porodem?

nie byłam jeszcze, ale nie ma terminów u mnie.

pewnie jak już będą mieli druki to ci dadzą, o ile będę je mieli :)

Odnośnik do komentarza

Dlugo mnie tu nie bylo, ale remont pokoju i gruntowne sprzątanie mieszkania pchlonelo mnie calkowicie. Pokoik dla syneczka gotowy, zakupy zakonczone, prasowanie ciuszkow dobiega konca, wiec smialo moge powiedziec, ze fizycznie na dziecko jesteśmy gotowi. A psychicznie hmm... Już chyba bardziej gotowi nie bedziemy :-)
Usilowalam Was nadrobic, ale zrezygnowalam, bo tych stron jest multum!! ;-)
Bylam wczoraj na pobraniu krwi, a tam jest polozna z tych starszych i tak patrzy na mnie i mówi: oj strasznie się Pani brzuch obnizyl, my nie docZekamy 40 tc. No normalnie nogi sie pode mna ugiely. Ale ustalam, wiec stwierdzilam, ze po badaniach wybiorę się do mamy na kawe, bo mnie tam nie bylo ze w tygodnie. A ta patrzy na mnie i mowi: Ty chyba zle ten termin masz obliczony, bo brzuch juz masz strasznie nisko.
Także ten, ja mam dosc po wczorajszych informacjach ;-) na pocieszenie kupilam sobie paczka ;-)
A wczoraj na wadze bylo plus 10 kg to mnie bardzo pociesza ;-)
Tak w ogole to mam nadzieje, ze mnie jeszcze pamietacie :-)

Odnośnik do komentarza

olka135
Co do szczepień to też nie wiem, będę pytać swojej pediatry zobaczymy co doradzi :)
Pelka dziś idziemy na kebaba na obiad, Michał jeszcze nie wie ale będzie zadowolony :D
Właśnie! Są jakieś wymogi co doubioru osoby towarzyszącej przy porodzie? No oprócz tego, że czyste :D

Kamilla super wyglądasz, nogi jakie chude, ahhh:((:(:(

to zależy od szpitala, ogólnie trzeba mieć na przebranie ubranie i obuwie na zmianę, ale w niektórych szpitalach można/trzeba kupić specjalne ubranko.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Nadrobilam moje dwudniowe zaległości, człowiek tylko trochę więcej zajęć ma i potem już ze 100stron czeka ;)
Mnie też dopadlo jakieś choróbsko, gardło boli, nos zapchany,ehh.

W wieeelkim skrócie-dziewczynki wychodzić ze szpitali, to jeszcze nie pora na nas, chociaż u niektórych ilość dni pozostałych do porodu brzmi zatrważająco, przynajmniej dla takiego nieogara jak ja.

Aga, super wózek, cena też rewelacyjna! Po raz kolejny widać jak fajnie wychowałaś córki!
U nas w okolicy kupic używany wózek w dobrej cenie to nie lada wyzwanie. Np dziś wrzucony adamex jogger, używany 5+4msc, za 1000zł. No ludzie :/

Jak czytalam tekst o bieganiu rękami w górze to tak zaczęłam brechtac na glos że nie moglam się uspokoić :D chyba z 5minut mi to zajęło ;) to będzie hit do końca ciąży coś czuję :D

Leniwiec, dobrze że Cię dziś uwolnili, leć szalej na zakupach, a w piątek wszystkie będziemy świętować razem z Tobą!

BożeBożeBożenko, mózg ciazowy wygasa mi do reszty, miałam jeszcze tyyyle Wam do napisania! Nie ogarniam już.

U mnie na obiad dziś pierogi, o ile zrobię ;) bo póki co sił brak, ale obiecałam...

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

renatka9010
Teraz to ja powinnam latac z rekoma do gory ! :-( prawdopodobnie zostaje do piatku , bo hematolog ma byc jednak jutro . cholestazy nie ma . wyniki ok . juz nie ma zagrozenia wczesniejszym porodem . musze zrobic posiew , jutro znowu klucie . chyba dostane zajoba . maz mi syna nie moze przywiezc bo dopiero od 10 lat. Chce do domu :-(

a mogłabyś zapytać tego hematologa, co uważa na temat pobierania i ewentualnego przeszczepu krwi pępowinowej?

Odnośnik do komentarza

Hejo dziewczyny, nadrobilam
Jolu trzymaj się, jak trzeba to płacz, to często pomaga.
Szpitalne mamy życzę dobrych wyników i zaciskajcie uda.
Ja witam wszystkie pociągające bo cos mnie tez katar nie chce opuścić. Trza wprowadzić broń ostateczną - czosnek na surowo.
Wczoraj przed zaśnięciem taki mnie kaszel złapał ze aż sie wystraszylam ze Wojtusia z brzucha nim wykurzę. Jak się akcja powtórzy idę do laryngolog bo mi niby zostało 55 dni do porodu wole tego nie przyspieszać :D
Ja dzisiaj na obiad mam kapuśniak z wczoraj i robię jeszcze zapiekankę z makaronem, warzywami
Kurczakiem w sosie smuetanowym.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Ja szczepie w I dobie. Wole nie decydowac o momencie tych pierwszych szczepionek. W sumie to nie ma pewnosci czy dziecko zaraz po urodzeniu jest slabsze niz to kilku miesueczne. A bariera krew-mozg i tak wyksztalca sie pozniej-ok.2 roku zycia...My tylko zamienimy Euvax na Engerix jesli chodzi o zoltaczke. Poznien chcemy 5w1 i pneumokoki. Siostra T. (Jest farmaceutka) odradzala nam rotawirusy:
1. Obciazaja bardzo uklad pokarmowy
2. Nie uodparniaja na wszystkie szczepy.
No ale wiadomo...wybrac kazdy musi sam...ech...
Bedziecie chodzic do pediatry czy lek.rodzinnego? Kolo nas jest bardzo polecana przychodnia z 2 lek.rodzinnymi przyjmujacymi dzieci. Mamy b.chwala. Pediatra, ktora chcialam wybrac podobno ost.poswueca malo czasu malym pacjentom (bo ma ich zatrzesienie). Wiec wahamy sie muedzy przychodnia kolo nas (2 dobrych rodzinnych i pediatra ok) lub daleko od nas (1 b.dobry pediatra).
Zobaczymy. A jak cos zawsze mozna zmienic.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Ja szczepie w I dobie. Wole nie decydowac o momencie tych pierwszych szczepionek. W sumie to nie ma pewnosci czy dziecko zaraz po urodzeniu jest slabsze niz to kilku miesueczne. A bariera krew-mozg i tak wyksztalca sie pozniej-ok.2 roku zycia...My tylko zamienimy Euvax na Engerix jesli chodzi o zoltaczke. Poznien chcemy 5w1 i pneumokoki. Siostra T. (Jest farmaceutka) odradzala nam rotawirusy:
1. Obciazaja bardzo uklad pokarmowy
2. Nie uodparniaja na wszystkie szczepy.
No ale wiadomo...wybrac kazdy musi sam...ech...
Bedziecie chodzic do pediatry czy lek.rodzinnego? Kolo nas jest bardzo polecana przychodnia z 2 lek.rodzinnymi przyjmujacymi dzieci. Mamy b.chwala. Pediatra, ktora chcialam wybrac podobno ost.poswueca malo czasu malym pacjentom (bo ma ich zatrzesienie). Wiec wahamy sie muedzy przychodnia kolo nas (2 dobrych rodzinnych i pediatra ok) lub daleko od nas (1 b.dobry pediatra).
Zobaczymy. A jak cos zawsze mozna zmienic.

a ta na żółtaczkę to jest ta w pierwszej dobie?
na pneumokoki też nie ma szczepionki na wszystkie szczepy, ja i tak będę szczepienia konsultować z pediatrą, a ma dobre opinie bo z ciekawości zajrzałam

osobiście wydaje mi się że pediatra ma lepsze pojęcie o chorobach dziecięcych niż lekarz rodzinny, dlatego wolę zapisać do pediatry

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...