Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ciąża - moja teściowa do mojej mamy powiedziała kiedy ma zamiar do mnie i Michala przyjechać, hehe. Ale no już z nią ustalilismy. A dzwoni wczoraj siostra Michała, bo też chcieli przyjechać i mówi że i ona i jej mąż będą mieli wolny weekend na koniec lutego!!!! A ja później mowie że przed samym porodem nie widzi mi się gości przyjmować, jeszcze ich! A nie daj Boże by mi wody przy nich odeszły (5.03 termin) to kuzwa... Michał oczywiście już kwaśne miny a ja do niego "a Ty byś chciał żeby z fiu*a ci się coś wylewalo przy mojej rodzinie?!" no już nie wytrzymałam, ale zrozumiał! Szok :)

Co do ZUSu, fajnie że wypłacaja, ja z racji że jestem jeszcze uczennicą nie mam NIC :) jedynie co Michał zarobi. Liczę jednak na zwrot podatku z dwóch prac z 2015r, zawsze jakieś 150 zł będzie ;D ale nie narzekamy, będziemy się starać o ten 1000 co miesiąc, bo mi się należy :)
Jest tu ktoś, kto umie rozmawiać z mopsem lub gopsem? Ma z nimi do czynienia? :D

Barcelona jeny taj bym chciała kiedyś pojechać do Barcelony,ahhhh :))) może kiedyś się spełni moje marzenie :)

Renatka Trzymam kciuki :)
Co foo spacerów to ją chce odrazu wychodzić na spacery, tzn wiadome nie długie ze względu że nie dam rady długo chodzić pewnie np po cesarce :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

ja kupuje, 56,62 i 68 w sumie to najmniej mam 56, niemniej zauważyłam że czasem 62 jest takie jak 56, także normalnie jak w naszych ubraniach M nie równa się M.

A tak naprawdę to zobaczymy po urodzeniu jak duże te nasze dzieci będą

pelka- mi się też nic nie chce, muszę zrobić miejsce w komodzie dla mojej, ale nie mogę się zebrać.

Odnośnik do komentarza

pelka
Powiedzcie mi prosze że też Wam sie nie chce sprzatać :) Ja przez to że musialam leżeć przez jakis czas i mąż sprzatal calkowicie sie rozleniwilam :( nie chce mi się wić gniazdka, cieszy mnie jedynie kupowanie rzeczy dla dziecka. Siedze w syfie, jem sękacza i trzymam się za głowę co się wyprawia dookola :)

Eh mam tak samo ;) jak w zeszłym tyg wyrzucilam dokumenty na podłogę bo szybko musialam cos sprawdzić tak do tej pory leżą. Ale obiecuje sobie ze dziś je przejrze i poukladam ;) zamiast sekacza pije activie ale wolalabym Twoja zagryzke :) i nie mogę się doczekać paczki ze smyka z rozkami kocykami itp. Mam tydzień lenia normalnie. Przynajmniej u mnie słonko święci wiec troszkę lepszy nastrój.
Miłego tygodnia!

Odnośnik do komentarza

olka135
Ciąża - moja teściowa do mojej mamy powiedziała kiedy ma zamiar do mnie i Michala przyjechać, hehe. Ale no już z nią ustalilismy. A dzwoni wczoraj siostra Michała, bo też chcieli przyjechać i mówi że i ona i jej mąż będą mieli wolny weekend na koniec lutego!!!! A ja później mowie że przed samym porodem nie widzi mi się gości przyjmować, jeszcze ich! A nie daj Boże by mi wody przy nich odeszły (5.03 termin) to kuzwa... Michał oczywiście już kwaśne miny a ja do niego "a Ty byś chciał żeby z fiu*a ci się coś wylewalo przy mojej rodzinie?!" no już nie wytrzymałam, ale zrozumiał! Szok :)

Co do ZUSu, fajnie że wypłacaja, ja z racji że jestem jeszcze uczennicą nie mam NIC :) jedynie co Michał zarobi. Liczę jednak na zwrot podatku z dwóch prac z 2015r, zawsze jakieś 150 zł będzie ;D ale nie narzekamy, będziemy się starać o ten 1000 co miesiąc, bo mi się należy :)
Jest tu ktoś, kto umie rozmawiać z mopsem lub gopsem? Ma z nimi do czynienia? :D

Barcelona jeny taj bym chciała kiedyś pojechać do Barcelony,ahhhh :))) może kiedyś się spełni moje marzenie :)

Renatka Trzymam kciuki :)
Co foo spacerów to ją chce odrazu wychodzić na spacery, tzn wiadome nie długie ze względu że nie dam rady długo chodzić pewnie np po cesarce :)

Olka rozwalilas mnie woda saczaca sie z fiu.ka :D hehheh Dobre to bylo :D

Ja chcialabym wychodzic na spacery jak dojde do siebie. Na poczatku moze bedzie samo wyrandowanie (mam taras na pietrze). Wsumie najwiecej zalezy od pogody i jakim zmarzlakiem bedzie dziecko :D

Tak gadacie o tym ZUSie ze sama musze sprawdzic czy kase mi przyslali bo zaraz skonczy mi sie L4 i nastepne dostane.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Aaa zapomnialam witam nowa mamusie :D

Aaa i zrobilam bananowca z przepisu ktorejs.... Ale pokrojcie mnie na kawalki a i tak nie pamietam ktora go dodawala :D Zaraz zrobie zdjecie i dodam jak wyszedl :D Noi czy jest pyszny sie okaze.... :D

chyba przyjazna z tego co kojarzę, też zapisałam ten przepis i na weekend mam plan zrobić, Madika daj znać jak wyszedł:D

Odnośnik do komentarza

olka135

Co do ZUSu, fajnie że wypłacaja, ja z racji że jestem jeszcze uczennicą nie mam NIC :) jedynie co Michał zarobi. Liczę jednak na zwrot podatku z dwóch prac z 2015r, zawsze jakieś 150 zł będzie ;D ale nie narzekamy, będziemy się starać o ten 1000 co miesiąc, bo mi się należy :)
Jest tu ktoś, kto umie rozmawiać z mopsem lub gopsem? Ma z nimi do czynienia? :D


Olka ja tez bede składac wniosek o ten 1000 zł bo byłam na umowie ktora do tego kwalifikuje i tez dopiero wtedy bede miec cokolwiek.
Dzwoniłam i byłam u siebie by sie zorientowac jakie dokumenty to usłyszałam ze oni to jeszcze zbytnio nie wiedza ale raczej takie jak do becikowego czyli zaswiadczenie o dochodach za 2014 z US , ksero dowodów , akt urodzenia a do tego pewnie zaswiadczenie o formie zatrudnienia badz uczeszczania do szkoły.
Najgorsze jest to ze ustawa weszła w lipcu 2015 a oni sie teraz budza ze nic jeszcze nie wiedza i mi kazała dopytac w lutym.. a co z matkami co w styczniu i przed styczniem urodziły a im sie nalezy? przeciez przez tych pacanów im pieniadze uciekaja dla dzieciaków.. porazka z ta biurokracja w Pl .
Pewnie to samo bedzie z 500+ zanim sie obudza co potrzeba i kto sie tym ma zajac rok minie

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Haniutek
olka135

Co do ZUSu, fajnie że wypłacaja, ja z racji że jestem jeszcze uczennicą nie mam NIC :) jedynie co Michał zarobi. Liczę jednak na zwrot podatku z dwóch prac z 2015r, zawsze jakieś 150 zł będzie ;D ale nie narzekamy, będziemy się starać o ten 1000 co miesiąc, bo mi się należy :)
Jest tu ktoś, kto umie rozmawiać z mopsem lub gopsem? Ma z nimi do czynienia? :D


Olka ja tez bede składac wniosek o ten 1000 zł bo byłam na umowie ktora do tego kwalifikuje i tez dopiero wtedy bede miec cokolwiek.
Dzwoniłam i byłam u siebie by sie zorientowac jakie dokumenty to usłyszałam ze oni to jeszcze zbytnio nie wiedza ale raczej takie jak do becikowego czyli zaswiadczenie o dochodach za 2014 z US , ksero dowodów , akt urodzenia a do tego pewnie zaswiadczenie o formie zatrudnienia badz uczeszczania do szkoły.
Najgorsze jest to ze ustawa weszła w lipcu 2015 a oni sie teraz budza ze nic jeszcze nie wiedza i mi kazała dopytac w lutym.. a co z matkami co w styczniu i przed styczniem urodziły a im sie nalezy? przeciez przez tych pacanów im pieniadze uciekaja dla dzieciaków.. porazka z ta biurokracja w Pl .
Pewnie to samo bedzie z 500+ zanim sie obudza co potrzeba i kto sie tym ma zajac rok minie

Dokładnie!!! A słuchaj, jeśli ja się ucze to zaświadczenie o zarobkach musze zanieść mamy? Bo teoretycznie jestem u niej zameldowana, czy mojego Michała? (Z nim mieszkam ale ślubu nie mamy jeszcze)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Pelka, ja mysle ze tez stres odgrywa kluczowa role. Widze, ze swetry tez mi rece podrazniaja bo robi sie zgiecie lokcia cieple i zaczyna swedziec. Ale tez nie zawsze. Piore w delikatnych plynach i bez zadnych Lenorow itp. Ta masc ze sterydami jesli stosuje to wystarczy mi doslownie prawie niewidoczna warstwa, od razu lepiej. Mam tez swoje kremy do kapieli. Z sokiem z malin mnie zaskoczylas. Chociaz nie pije, bo te sklepowe to z zadnych malin nie sa ;) Z jedzeniem jest problem bo wszystko nafaszerowane chemia.
Widze, ze duzo osob zmaga sie z problemami skornymi, w tym nawet male dzieci. Ciezko nad tym zapanowac.
Jak bede w Polsce na dluzej to moze zapisze sie do prywatnego gabinetu, gdzie mialam kiedys odczulanie. Popytam jeszcze raz moze cos innego wymysla...
Jeny dziewczyny mam takiego dola :( Jedziemy dzis poznym wieczorem, po pracy na skan. Zamiast sie tym cieszyc to my sie poklocilismy. W nocy prawie nie spalam bo zryczana poszlam do lozka. Od rana cala rozchwiana jestem, a w pracy trzeba siedziec... Te hormony mi nie pomagaja w klotniach

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny no to u mnie teściowa wczoraj nam też kupiła troszkę ciuchów dla maleństwa ale niektóre sa na 44roz. Więc jeśli się urodzi maluch w terminie to chyba tego nie wynosi.. no ale zobaczymy. No i dwa różowe ciuszki dla chłopca.... ech no ale cóż chciała to kupiła.
Ja wczoraj zapomniałam że mam brzuch no i niestety uderzyłam sie w kant szafki i nie wiem czy to było przyczyną ale mały chyba mi się przekręcil w brzuchu bo jakoś tak inaczej się czuje i brzuch bardzo ciągnie pod pepkiem. W ogóle dzisiaj jest aktywny ale tak jakby mniej i znowu się człowiek tylko denerwuje.

Olka135- w pełni Cię rozumiem już na ostatnich nogach byś była nie wiadomo jak samopoczucie dodatkowo nerwy i goście potrzebni....

Czarna.ana - skąd ja to znam też ostatnio nie mam siły sięgać rzeczy z podłogi.

Dziewczyny a ciuszki dla maleństwa prasujecie z jednej czy z dwóch stron?

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjoucvrhlin.png

Odnośnik do komentarza

Ja też mam lenia.... Robię bo mogę, no i to co muszę, ale tak mi się nie chce.... Jeszcze po nieprzespanej nocce (syn ząbkuje, idą mu 4 czwórki czy piątki, któreś z tych większych i się budzi po sto razy w nocy) byłam dziś o 7:30 w diagnostyce, 130 zł za badania, bo w czwartek mam wizytę u gin.
A jeszcze się wkurzyłam bo nie oddczytalam smsa i mi przepadły dzisiaj korki, zawsze to trochę kasy jeszcze się przyda, bo potem muszę zrobić przerwę.

Mój mąż wrócił z Ksawciem od rodzicow i teściowa juz mi dała dwie sukieneczki i cis tam na lato i sweterek na jesień, a propos kupowania za dużych ciuszków. A Ksawi ma też kilkanaście rzeczy na jeszcze rok czy dwa do przodu. No ale nic, kiedyś się przydadzą, o ile bedą dobre (bo miałam w zeszłym roku od niej piękny sweterek z reniferkiem, do którego synek dorósł gdzieś w kwietniu czy maju;) )

Noi potwierdzam, że kłopoty z risną razem z dzieckiem. Co prawda nie mamy nic poważnego, ale zawsze jest coś o co trzeba się martwić. Zu2ia mój synek też uczy się pokazywać gdzie się uderzył, ale najpierw pokazuje stół czy szafkę czy w co tam walnął, a potem dopiero gdzie mama ma pocałować żeby nie bolało;)
Aha, też polecam czajnik z ustawianiem temperatury, bardzo przydatny gadżet!

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Haniutek
olka135

Co do ZUSu, fajnie że wypłacaja, ja z racji że jestem jeszcze uczennicą nie mam NIC :) jedynie co Michał zarobi. Liczę jednak na zwrot podatku z dwóch prac z 2015r, zawsze jakieś 150 zł będzie ;D ale nie narzekamy, będziemy się starać o ten 1000 co miesiąc, bo mi się należy :)
Jest tu ktoś, kto umie rozmawiać z mopsem lub gopsem? Ma z nimi do czynienia? :D


Olka ja tez bede składac wniosek o ten 1000 zł bo byłam na umowie ktora do tego kwalifikuje i tez dopiero wtedy bede miec cokolwiek.
Dzwoniłam i byłam u siebie by sie zorientowac jakie dokumenty to usłyszałam ze oni to jeszcze zbytnio nie wiedza ale raczej takie jak do becikowego czyli zaswiadczenie o dochodach za 2014 z US , ksero dowodów , akt urodzenia a do tego pewnie zaswiadczenie o formie zatrudnienia badz uczeszczania do szkoły.
Najgorsze jest to ze ustawa weszła w lipcu 2015 a oni sie teraz budza ze nic jeszcze nie wiedza i mi kazała dopytac w lutym.. a co z matkami co w styczniu i przed styczniem urodziły a im sie nalezy? przeciez przez tych pacanów im pieniadze uciekaja dla dzieciaków.. porazka z ta biurokracja w Pl .
Pewnie to samo bedzie z 500+ zanim sie obudza co potrzeba i kto sie tym ma zajac rok minie

Dokładnie!!! A słuchaj, jeśli ja się ucze to zaświadczenie o zarobkach musze zanieść mamy? Bo teoretycznie jestem u niej zameldowana, czy mojego Michała? (Z nim mieszkam ale ślubu nie mamy jeszcze)

Zazwyczaj wymagaja od tej osoby z ktora prowadzisz gospodarstwo domowe a dwa moga poprosic bys tam gdzie jestes zameldowana przyniosła im zaswiadczenie ze tam nie pobierasz ja miałam tak z becikowym dla corki jak zmienialismy adres w trakcie czyli na tydz przed porodem to musiałam miec od nich ze nie wziełam na starym adresie.
Maja dziwne zasady ale no coz pewnie jeden ze stresów po porodzie to własnie to

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Madika
A oto PRZEPYSZNY Bananowiec!!! :D

Cieszę się ze wyszedł i smakuje :-)

A ja dzis od rana miałam powera !! Może dlatego ze piękne słonko świeci:-) części materiałowe z fotelika wózkowego wyprane, dwa prasowania zrobione, kuchnia posprzątana teraz leżę i nadrabiam;-)
Potem zakupy i wizyta u dr.

Orientuje sie ktos może jak to jest z ta karta Rosnę? Dostałam maila ze mogę zakupić jakiś tam olejek na rozstępy za 1 grosz. To jest info imienne do mnie bo np.zrobilam tyle zakupów ze dali mi taka promocję? Czy wszyscy posiadacze kart mogą zakupić ten specyfik ?

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Pelka, ja mysle ze tez stres odgrywa kluczowa role. Widze, ze swetry tez mi rece podrazniaja bo robi sie zgiecie lokcia cieple i zaczyna swedziec. Ale tez nie zawsze. Piore w delikatnych plynach i bez zadnych Lenorow itp. Ta masc ze sterydami jesli stosuje to wystarczy mi doslownie prawie niewidoczna warstwa, od razu lepiej. Mam tez swoje kremy do kapieli. Z sokiem z malin mnie zaskoczylas. Chociaz nie pije, bo te sklepowe to z zadnych malin nie sa ;) Z jedzeniem jest problem bo wszystko nafaszerowane chemia.
Widze, ze duzo osob zmaga sie z problemami skornymi, w tym nawet male dzieci. Ciezko nad tym zapanowac.
Jak bede w Polsce na dluzej to moze zapisze sie do prywatnego gabinetu, gdzie mialam kiedys odczulanie. Popytam jeszcze raz moze cos innego wymysla...
Jeny dziewczyny mam takiego dola :( Jedziemy dzis poznym wieczorem, po pracy na skan. Zamiast sie tym cieszyc to my sie poklocilismy. W nocy prawie nie spalam bo zryczana poszlam do lozka. Od rana cala rozchwiana jestem, a w pracy trzeba siedziec... Te hormony mi nie pomagaja w klotniach

Ciaza nie wiem o co sie poklociliscie ale OLEJ chlopa!!! I ciesz sie ze dzis zobaczysz dzidzie!:D
Jakby co to kaz mu zostac w domu zeby Cie nie wkur...l i jedz sama :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Przepis na bananowca też zapisałam, to Przyjazna go podała. Od razu zjadłam banana, jak go przeczytałam, na razie tyle, bo w lodowce mam jeszcze cheesecake, ale może zrobię na następny weekend.

Ciąża, Pelka, mam dokładnie to samo.... Takie same objawy, przyczyny i tak samo sobie radzę. Na szczęście nie jest najgorzej (jak np. Miałam kilka kat temu, teraz to pruszcz przy tamtych problemach). Ja mam jeszcze bardzo wrażliwą skórę głowy:/

Olka to chyba jako samotna matka, tylko swoje papiery, ale nie wiem, tak tylko myślę. Trzeba się dowiedzieć w urzędzie..... Jak już oni będą wiedzieli;)
Haniutek, gdzieś czytałam że to 500zł i tak ma być dopiero po ukończeniu przez dziecko 12miesiecy, więc mamy trochę czasu:/ a jeszcze w tv słyszałam, że jak się dostaje ten dodatek na drugie dziecko to jak pierwsze skończy 18lat to koniec bo zostaje nam jedno dziecko i ono już nie jest drugim..... Nieźle to sobie wymyślili, pewnie jeszcze bedzie milion rożnych obwarowań, żeby jak najmniej kasy dać:/

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Oj was nadrobić masakra. Dobrze że ja nie mam takich problemów z teściami jak zaczynają coś się wtrącać to mąż ich opierdziela i spokój. Moi rodzice nie żyją już oboje więc też jest spokój, a siostry powiedziały że jak się mały urodzi to w tedy mam im powiedzieć co potrzebuje to kupią. Z zus-em nie wiem jak to wygląda bo płaci pracodawca i mam wypłatę regularnie tego samego dnia co mąż. Najadłam się na weekend pysznego sernika u siostry i tak mi smak na słodkie został a tu w domu nic nie ma. Z męża mam polewkę bo złożyliśmy wózek żeby zobaczyć jak wygląda i tak już został mąż co chwila podchodzi zagląda do środka łapie za rączkę tak jak by już chciał powozić.

Odnośnik do komentarza

hej!Miałam ciężką noc ,a jak juz usnęłam Minius miał telefon od kumpla o 6 ,no i zanim usnęłam była 7.Malutki gdzies mi gmerał na dole i odczuwałam takie kłucia..ani na lewą ani na prawą,musiałam usnąć na plecach..No ale nic o 11 wstałam,świeci piekne słońce,trzeba troche pozyć :)

Olka pięknie powiedziałaś chłopu..Czasem trzeba im coś zobrazować hahaha :)
Renatka trzymam kciuki !!!!
Ciąża nie przejmuj się,zobaczycie malucha i Wam przejdzie :D

Barcelona,mój P.zazdrości tych meczów Barcelony..Może kiedyś na starość się wybierzemy :D

Zmykam się szykowac do wyjścia..
Udanych wizyt kochane,trzymam kciuki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...