Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Monika91
A ja wrocilam wlasnie od dentysty. Bylam usunac gorna szostke. Okropnie mi sie zeby psuja. Do tego stopnia, ze w troche ponad miesiac z zeba do leczenia zrobil sie zab do usuniecia. Nawet moj dentysta byl w szoku, ze tak to szybko poszlo.
Kamilla, ten filmik co dodalas... ach jest po prostu piekny! :-)

no, ja do wrazliwych raczej nie naleze a sie poplakalam jak juz urodzila.. :)

ja też czuje ze mi zęby polecą. na wizyte sie muszę umowic ale tak mi sie nie chce :(

Odnośnik do komentarza

Hej, nadrobie Was juz chyba dzis wieczorem w pociagu ... natrzepalyscie stron, ze hej !
W miedzyczasie, mam pytanie do ciezarowek zorientowanych w temacie:)
A wiec...
Do konca tego roku, pracuje zdalnie w oparciu o umowe zlecenia. Ze wzgledu na moj stan, zleceniodawca, na chwile obecna nie bedzie przedluzal umowy.
Wiem, ze kazda kobieta w ciazy i pologu jest objeta automatycznie ubezpieczeniem. Jednak, okazuje sie, ze np. w SR, bede i tak musiala przedlozyc im dokument, ktory potwierdza, ze ubezpieczona jestem. Sam fakt bycia w ciazy nie wystarczy (choc wiedza, ze kazda ciezarna jest ubezpieczona;))). No i teraz nie wiem, gdzie sie udac po cos takiego i czy w ogole takie zaswtadczenie o ubezpieczeniu dostane. Nie chcialabym sie rejestrowac jako bezrobotna itd., ale moze na tym sie skonczy, zobaczymy...
No, to gdyby ktoras znala magiczna odpowiedz, to piszcie prosze :)
Milego dnia !

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Megi2016
Monika91 a znieczulenie dostslas od dentysty? Ja mam dwa fo zrobienua ale chciałbym wytrzynac do marca.
Nasze maleństwo w 23 +1 mialo 530g wiec może niectak źle ale kosc udowa krotsza.
Dziewczyny wiem, że temat był poruszany ale tyle ostatnio postów bylo... jak dodać suwaczek?

A mnie właśnie cos caly dzień przeczyszcza i co chwilę w wc ląduje wiecie może co można wziąć żeby nie zaszkodzić maleństwu?

Jeśli masz, to Jedz banany albo niech Ci mąż kupi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Monika91 a znieczulenie dostslas od dentysty? Ja mam dwa fo zrobienua ale chciałbym wytrzynac do marca.
Nasze maleństwo w 23 +1 mialo 530g wiec może niectak źle ale kosc udowa krotsza.
Dziewczyny wiem, że temat był poruszany ale tyle ostatnio postów bylo... jak dodać suwaczek?

A mnie właśnie cos caly dzień przeczyszcza i co chwilę w wc ląduje wiecie może co można wziąć żeby nie zaszkodzić maleństwu?

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjoucvrhlin.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec - wg mnie powinnaś zadzwonić do zusu i sie dowiedzieć jak to wygląda w praktyce, sądze też, że oni wydają zaświadczenie pewnie w oparciu o kartę ciąży.
a z umowy zlecenia odprowadzałaś składki na ubezpieczenie zdrowotne?

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Hej, nadrobie Was juz chyba dzis wieczorem w pociagu ... natrzepalyscie stron, ze hej !
W miedzyczasie, mam pytanie do ciezarowek zorientowanych w temacie:)
A wiec...
Do konca tego roku, pracuje zdalnie w oparciu o umowe zlecenia. Ze wzgledu na moj stan, zleceniodawca, na chwile obecna nie bedzie przedluzal umowy.
Wiem, ze kazda kobieta w ciazy i pologu jest objeta automatycznie ubezpieczeniem. Jednak, okazuje sie, ze np. w SR, bede i tak musiala przedlozyc im dokument, ktory potwierdza, ze ubezpieczona jestem. Sam fakt bycia w ciazy nie wystarczy (choc wiedza, ze kazda ciezarna jest ubezpieczona;))). No i teraz nie wiem, gdzie sie udac po cos takiego i czy w ogole takie zaswtadczenie o ubezpieczeniu dostane. Nie chcialabym sie rejestrowac jako bezrobotna itd., ale moze na tym sie skonczy, zobaczymy...
No, to gdyby ktoras znala magiczna odpowiedz, to piszcie prosze :)
Milego dnia !

Wydaje mi się, że powinnaś zadzwonić do Nfz...
ja sie nie orientuje za bardzo, ale moja kolezanka, teraz jest w 21tc i pracowała na umowę zlecenie której jej nie przedłuzyli. Nie wiem dokładnie co zrobiła (troche ograniczona jest... :D ) ale coś zrobiła, że lekarz jej wystawia zwolnienia ona je daje do zusu i kase od zusu dostaje, co prawda jakoś niewiele kolo 200zl ale tak jakby ma to wszystko. niestety własnie dlatego twierdze że jest ograniczona, bo nie potrafi wytłumaczyć z jakiej racji zus jej płaci itp, po co na co i dlaczego. teraz podobno wynik krzywej cukrowej wyszedl jej wysoki ( tez nie potrafi powiedziec ile) (ona nigdy nic nie wie ) :P dostala skierowanie do szpitala na jakieś badania, jak pytałam jakie badania po co i na co to ona sama nie wie.

w każdym razie wydaje mi sie że możesz zadzwonić do NFZ oni Ci napewno doradzą

Odnośnik do komentarza

~kalae
Jola88
~kalae
Jola88
~kalae
mnie też dziś tak brzuch bolał, myślałam ze to pęcherz, ale przestał mnie boleć.
wypiłam co prawda żurawinę ale nie wiem że tak szybko zadziałało

To jest ta w Katowicach: http://www.tercet.katowice.pl/oferta.html
a ta w bedzine to: http://www.maridan.pl/oferta,Szkola-Rodzenia,30.html
Dzwonilam tam, mam jakes 3 godz żeby się zdecydować bo tam w bedzinie trwa 10 tyg i dziś bym już szla.

ale zbieg okoliczności bo to gdzie mialabym ewentualnie iść


Hehe no wiidzisz

a mówili coś czy za męża/niemęża się płaci dodatkowo czy on też ma bezpłatnie?


Pytalam bezpłatnie

Odnośnik do komentarza

Megi2016
Monika91 a znieczulenie dostslas od dentysty? Ja mam dwa fo zrobienua ale chciałbym wytrzynac do marca.
Nasze maleństwo w 23 +1 mialo 530g wiec może niectak źle ale kosc udowa krotsza.
Dziewczyny wiem, że temat był poruszany ale tyle ostatnio postów bylo... jak dodać suwaczek?

A mnie właśnie cos caly dzień przeczyszcza i co chwilę w wc ląduje wiecie może co można wziąć żeby nie zaszkodzić maleństwu?

SUWACZKI http://www.suwaczki.com/ robisz, kopiujesz link i wklejasz do siebie na profil na parenting.pl

na sraczkę węgiel :) i pij dużo wody

Odnośnik do komentarza

aniia
Renia gratulacje! :) super, że już możesz pospacerować trochę, na pewno odżyjesz też trochę :)

A do mnie przyszedł kurier. Łóżeczka dalej nie ma. Póki co przyszedł przewijak i otulacze, kremik na brzuch dla mnie i prezent dla męża :)

Ale Ci dobrze.... do mnie jedyna paczka jaka przyszla to z czesciami samochodowymi a dokladnie tłumiki :P

Odnośnik do komentarza

Jola - a to podjełaś decyzję co do tej szkoły już?
mi szkoda tych 400zł tymbardziej, że Lilijka pisze ze nudno, a chciałam jeszcze na to 3 usg prenatalne jechać, co prawda lekarz powiedział że nie ma wskazań, ale tak jakoś wolę zrobić.

A powiedz mi jeszcze czy w gyncentrum robili echokardiografie czy powiedzieli ci jak mi że nie potrzeba i czy masz w tym 2 prenatalnych napisane prawdopodobieństwo wad czy tylko opis (nóżka, rączka itd)?

Odnośnik do komentarza

ania71250
kamilla
aniia
Renia gratulacje! :) super, że już możesz pospacerować trochę, na pewno odżyjesz też trochę :)

A do mnie przyszedł kurier. Łóżeczka dalej nie ma. Póki co przyszedł przewijak i otulacze, kremik na brzuch dla mnie i prezent dla męża :)

Ale Ci dobrze.... do mnie jedyna paczka jaka przyszla to z czesciami samochodowymi a dokladnie tłumiki :P


A do mnie przyszły złączki do rusztowania :(

haha :D święty mikołaj o nas pamięta :D

Odnośnik do komentarza

kamilla
aniia
Renia gratulacje! :) super, że już możesz pospacerować trochę, na pewno odżyjesz też trochę :)

A do mnie przyszedł kurier. Łóżeczka dalej nie ma. Póki co przyszedł przewijak i otulacze, kremik na brzuch dla mnie i prezent dla męża :)

Ale Ci dobrze.... do mnie jedyna paczka jaka przyszla to z czesciami samochodowymi a dokladnie tłumiki :P


A do mnie przyszły złączki do rusztowania :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Bardzo kibicuję dziewczynom które muszą leżeć albo mają inne dolegliwości ciążowe np.cukry jak ja ;-) nie mogą pojeść a jak widzą ptysie to mają łzy w oczach ;-)
Dlatego Renia bardzo się cieszę ze sie nieco rozruszasz :-) to i kg nie będą tak goniły w górę:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Kalae, Jola dla mnie trochę nudnawe bo to o czym mówiła to jednak większość wiedziałam. Dużo pytań wczoraj poleciało od uczestników, na które odpowiadała, flegmatycznie ale jednak. Niektóre dziewczyny nawet robiły notatki, z P. się pośmialiśmy z tego bo niby jak będą z nich korzystać w trakcie porodu?! A wierzcie mi niektóre zapisały kilka stron :) ja jedynie w telefonie zapisałam o tym wiesiołku-ile go trzeba brać i od kiedy. Ale jednak czegoś tam się nowego dowiedziałam. Zobaczymy co przyniosą kolejne.
Najbardziej czekam na zajęcia z tematu Noworodek, będą na kolejnych lub na przedostatnich.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Kalae, Jola dla mnie trochę nudnawe bo to o czym mówiła to jednak większość wiedziałam. Dużo pytań wczoraj poleciało od uczestników, na które odpowiadała, flegmatycznie ale jednak. Niektóre dziewczyny nawet robiły notatki, z P. się pośmialiśmy z tego bo niby jak będą z nich korzystać w trakcie porodu?! A wierzcie mi niektóre zapisały kilka stron :) ja jedynie w telefonie zapisałam o tym wiesiołku-ile go trzeba brać i od kiedy. Ale jednak czegoś tam się nowego dowiedziałam. Zobaczymy co przyniosą kolejne.
Najbardziej czekam na zajęcia z tematu Noworodek, będą na kolejnych lub na przedostatnich.

Lilijka no to od kiedy i na co w ogóle jest ten wiesiołek, podziel się informacjami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

kamilla
ania71250
kamilla
aniia
Renia gratulacje! :) super, że już możesz pospacerować trochę, na pewno odżyjesz też trochę :)

A do mnie przyszedł kurier. Łóżeczka dalej nie ma. Póki co przyszedł przewijak i otulacze, kremik na brzuch dla mnie i prezent dla męża :)

Ale Ci dobrze.... do mnie jedyna paczka jaka przyszla to z czesciami samochodowymi a dokladnie tłumiki :P


A do mnie przyszły złączki do rusztowania :(

haha :D święty mikołaj o nas pamięta :D


No nie ma co!!! Nawet rózgi nie dostałam,ani klapsa,nic :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

kamilla

Wydaje mi się, że powinnaś zadzwonić do Nfz...
ja sie nie orientuje za bardzo, ale moja kolezanka, teraz jest w 21tc i pracowała na umowę zlecenie której jej nie przedłuzyli. Nie wiem dokładnie co zrobiła (troche ograniczona jest... :D ) ale coś zrobiła, że lekarz jej wystawia zwolnienia ona je daje do zusu i kase od zusu dostaje, co prawda jakoś niewiele kolo 200zl ale tak jakby ma to wszystko. niestety własnie dlatego twierdze że jest ograniczona, bo nie potrafi wytłumaczyć z jakiej racji zus jej płaci itp, po co na co i dlaczego. teraz podobno wynik krzywej cukrowej wyszedl jej wysoki ( tez nie potrafi powiedziec ile) (ona nigdy nic nie wie ) :P dostala skierowanie do szpitala na jakieś badania, jak pytałam jakie badania po co i na co to ona sama nie wie.

w każdym razie wydaje mi sie że możesz zadzwonić do NFZ oni Ci napewno doradzą

Jeśli pracowała na umowę zlecenie i przez minimum 3 miesiące oplacała dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe to mimo nie przedłużenia umowy ZUS będzie jej płacił zasiłek chorobowy po utracie zatrudnienia do dnia porodu. Dlatego teraz dostaje kasę.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Ja cie,nadrobiłam Was :)Cześć Justi89..nie przejmuj się wagą:)
Bad women super goferki mmmm :-D
Renia super :)Toz to duże dziecko już :)
Renatka współczuję Ci tego jeżdzenia..

No Kamilla :)2,5 godziny nadrabiania (z wstawieniem,potem wywieszeniem prania) :D
Jestem,zaraz zmykam robic zasmażkę do pierogów :) dzis zjemy i nie będzie buu :-D

Dziewczyny można wapno w ciąży pić??w aptece powiedzieli ,że najlepiej wcale,ale można..Bo tak sobie myslę,że bym mi pomogło na to swędzące ciało i wypryski,które mi sie posypały na twarzy i plecach..

Musujące powoduje zgagę,najlepsze jest wapno w kapsulkach

Odnośnik do komentarza

Asik85
kamilla

Wydaje mi się, że powinnaś zadzwonić do Nfz...
ja sie nie orientuje za bardzo, ale moja kolezanka, teraz jest w 21tc i pracowała na umowę zlecenie której jej nie przedłuzyli. Nie wiem dokładnie co zrobiła (troche ograniczona jest... :D ) ale coś zrobiła, że lekarz jej wystawia zwolnienia ona je daje do zusu i kase od zusu dostaje, co prawda jakoś niewiele kolo 200zl ale tak jakby ma to wszystko. niestety własnie dlatego twierdze że jest ograniczona, bo nie potrafi wytłumaczyć z jakiej racji zus jej płaci itp, po co na co i dlaczego. teraz podobno wynik krzywej cukrowej wyszedl jej wysoki ( tez nie potrafi powiedziec ile) (ona nigdy nic nie wie ) :P dostala skierowanie do szpitala na jakieś badania, jak pytałam jakie badania po co i na co to ona sama nie wie.

w każdym razie wydaje mi sie że możesz zadzwonić do NFZ oni Ci napewno doradzą

Jeśli pracowała na umowę zlecenie i przez minimum 3 miesiące oplacała dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe to mimo nie przedłużenia umowy ZUS będzie jej płacił zasiłek chorobowy po utracie zatrudnienia do dnia porodu. Dlatego teraz dostaje kasę.

no i to jest odpowiedz. A ona sama nie wie na jakiej zasadzie dostaje :)

Odnośnik do komentarza

Renia no napewno po takim dlugim lezeniu bedziesz sie szybko meczyc :) kurcze,ale sie ciesze. Jakby to mnie dotyczyło :D
Ja porodow nie ogladam. Jakos nie chce. Dzieki czemu nie odczuwam strachu. Powiem Wam, ze pożyczyłam sobie książki od kolezanki, ktore z reszta były drogie bo obie kolo 100zl a nie dowiedzialam sie niczego nowego. Wieszosc oczywiście wiem z forum. Wiec po co płacić kase za ksiazki jak tutaj sie mozna wszystkiego dowiedziec :) kalae a jakie skladki mialas odprowadzane od umowy zlecenia?? Bo jezeli od najniższej krajowej 1700 brutto w tym roku i skladki na zus i fundusz pracy i masz przepracowany rok to mozesz sie ubiegac o zasilek i po urodzeniu placa Ci macierzynskie. A nie mozesz isc chorowac zeby Ci Zus placil jak Ci pracodawca nie przedłuży umowy??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...