Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nadrobiłam was :)

Ja tez jem jabłka nałogowo. Tylko nie jedzcie ich za dużo przed badaniami bo wam wyjdzie cukier pod niebo jak mi ;)

Ja takiego typowo zimowego kimbinezonu raczej nie kupie, ale taki polarowy/bawełniany. Na to koc jakby miało byc zimno bardzo. Taki kombinezon lżejszy przyda sie tez potem np na początku kwietnia kiedy bedzie juz nieco cieplej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Kulka88
Felcia chyba tak poszukam chociaz ja z tego typu ze "nic nie widze" a np mama wchodzi i takie cudenka wypatrzy ze glowa mala:p

Ciaza316 nie slyszalam o takich wozkach - to jest firma czy model? A wybrac jest ciezko dlatego jak wpadl nam w oko jeden kolor i cene dostalismy dobra to sie nie zastanawialam bo pewnie bym sie rozmyslila...a potem zalowala.

Ankahanka podziwiam:) mnie raz ze sie nie chce a dwa do okien mnie nie dopuszczaja, nawet firanki poprawic nie moge:( a na twarzy mam piekne pryszczowisko - zawsze bezproblemowo bylo a teraz korektor stal sie najlepszym przyjacielem:P

Misiakowata - to maluch ma wyczucie trzeba przyznac:)

Leniwiec, kalae koniec koncow przywiezli mi pantenol i alantan wlasnie:) bo tak doradzila pani w aptece dla ciezarowki - a na alantanie pisze zeby stosowac po konsultacji z lekarzem;/
I badz madry? Skonczylam na pantenolu i po trzeciej aplikacji jest lepiej:)

Ja alantan stosuje na rece od czasu do czasu (egzema). Kiedys szukalam w necie czy mozna, i sporo kobitek w ciazy uzywa. Nikt nie napisal, ze nie lekarz zabronil. Gorsze sa masci ze sterydami lub witamina a.

Ja jesli chodzi o infekcje, nigdy nie mialam grzybicy (posiewy) a objawy grzybiczne. Zawsze byla albo e-coli, albo paciorkowiec. Wiec warto zrobic posiew zanim zacznie sie brac jakies leki. Tym bardziej w ciazy. Mysle, ze rodzaj uplawow moze duzo powiedziec (jesli wystepuja). Takie serowate to grzybica. Mnie czesto leczono na grzybice, ktorej nie mialam (bez posiewow) i po kilku latach moja pochwa byla kompletnie wyjalowiona. Musialam przejsc kuracje "odbudowujaca" i dopiero po posiewie leczenie na e-coli. Ale to bylo przed ciaza. Teraz na razie nic mi nie dolega, ale trauma zostala...;)
Mnie doraznie zawsze pomaga Provag Zel (w ciazy tez stosuje). Bardzo dobrze dziala na podraznienia, swedzenie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Moj partner ma broblemy z lupiezem i tak mamy coraz to nowe butelki szamponow, ktore probuje. U niego to raczej bardziej skomplikowany problem niz zwykly lupiez, ale za to, mam (uzyte moze raz) butelki :
1. Przeciwlupiezowego szambonu dziegciowego Babuszki Agafii
2. Kérastase spécifique (kapiel przeciwlupiezowa - nawilzajaca)

Jesli ktoras bylaby zainteresowana, moge oddac:) szkoda mi ich wyrzucac (co do drugiego jeszcze musze sie upewnic, ze jest nieuzywany). Jestem z Torunia ale moge ewentualnie zabrac to do Wawy (bede w przyszlym tygodniu) gdyby ktos chcial:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Leniwiec, Alantan na egzeme? Ja mam wysypki na wewnetrznej stronie lokcia i teraz tez sie z tym zmagam i jak juz nie daje rady to posmaruje lekko mascia sterydowa. Ale Alantan chyba bardzo lagodny jest i nie mialam pojecia, ze pomaga przy egzemie! Warto sprobowac?

No warto! Ja mialam tak rozdrapana skore pod kciukiem, ze juz wstydzilam sie rak wyciagac przy placeniu itd:/ zrobilam sobie taka kilkudniowa kuracje - masc alantan na noc i jak dalo rade na caly dzien a na to bawelniane rekawiczki. I naprawde szybko przeszlo. Teraz czasem cos mnie zaswedzi lib pojawi sie wysypka (glownie stres) wtedy smaruje cienka warstwe na noc i jest o niebo lepiej. Oczywiscie sterydy mocniejsze, ale ja sie zawsze balam sterydow. Wiec na takie kryzysy uzywam alantan, czasem pije wapno i myje rece szarym mydlem. Aaa w ogole teraz jest tez alantan krem (nie jest tlusty jak masc) ale ja przy takich zaognionych podraznieniach uzywalam masci alantan PLUS. Czegos tam ma wiecej i jak pani w aptece zobaczyla moje rece stwierdzila, ze musze wziac plus;)))
A w ogole podobno, na takie problemy, dobrze jest zastosowac zyworodke. Ja sobie sadze roslinke ale jeszcze musze poczekac troche zanim bede mogla z niej kofzystac. Mozna tez kupic sok z zyworodki w aptece.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Pół dnia i 10 stron - jesteście niemożliwe! :-)

Jestem po wizycie u lekarza.
Najpierw badał na fotelu - wszytko ok, potem usg dopochwowo - szyjka piękna i długa, za to dzidzia "siedziała sobie" i widać było piękną pupkę! To będzie córka! ;-) następnie usg przez brzuszek i pięknie bije serduszko, ruszała się niesamowicie, wymiary i waga prawidłowa, narządy też wszystkie widoczne i w normie, ulozyła się profilowo i na koniec nam pomachała - co za radość! Duphaston nadal mam brać, odstawił mi zastrzyki Clexane i mam brać tabletki Acard, po za tym magnez i femibion.
Za trzy tygodnie wizyta i albo na tej wizycie zrobi połówkowe razem z 3/4D albo umówi mnie na nast tydzień.
Wróciłam do domu i czułam się tak jak bym była pod wpływem "czegoś dobrego", zjadłam trochę i od razu drzemka! Teraz wstałam i boli mnie głowa jak cholera, kawę już wypiłam i czekam aż przestanie boleć.

Idę szykować przekąski na wieczór, bo dzisiaj mecz polska-szkocja, a że idziemy do znajomych to wszyscy się cieszą jak robię coś do jedzenia bo to lepsze niż chipsy czy paluszki.

Trzymajcie się dziewuszki! :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

O jej to dobrze wiedziec. Mieszkam w UK wiec z polskiej apteki sobie moze zamowie Alantan.
Chyba kiedys o krochmalu czytalam, ale juz nie pamietam i nigdy nie stosowalam. U mnie zaczelo sie ok 4 lata temu jak zaczelam sie pakowac do przeprowadzki tutaj i do tej pory mi sie pojawia. Mialam tez na zgieciach kolan, ale odpukac... Teraz tylko na zgieciach lokci od czasu do czasu. Dzieki za rady Leniwiec

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
O jej to dobrze wiedziec. Mieszkam w UK wiec z polskiej apteki sobie moze zamowie Alantan.
Chyba kiedys o krochmalu czytalam, ale juz nie pamietam i nigdy nie stosowalam. U mnie zaczelo sie ok 4 lata temu jak zaczelam sie pakowac do przeprowadzki tutaj i do tej pory mi sie pojawia. Mialam tez na zgieciach kolan, ale odpukac... Teraz tylko na zgieciach lokci od czasu do czasu. Dzieki za rady Leniwiec

Prosze:) mam nadzieje, ze pomoze!:)
No to moze tez masz to przez stres albo kurz (pakowanie)???;)))
Moja siostra ma od pierwszych miesiecy zycia wlasnie cos takiego na zgieciach lokci, kolan, i miedzy palcami. Moja mama tez. Wiec u nas to chyba genetycznie uwarunkowane;))) i kazdej z nas alantan pomaga:))
Co do dzialania kremu i masci, to ja tez wole krem, ale przy takich stanach jakie mialam, to krem musialabym co chwile aplikowac, bo strasznie szybko sie wchlania. A mnie chodzilo to, zeby preparat byl czyms w rodzaju kompresu. I masc dluzej sie trzyma wiec dluzej dziala. Ale jak bedziesz zamawiac juz to wez sobie alantan, alantan plus i krem, i stosuj w zaleznosci od wielkosci problemu;))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja jestem po wizycie u endokrynolog. Świetna ta moja lekarka. Sama zaproponowała żebym chodziła do niej na fundusz☺wynik tsh 1.98, ft4 1.07 wiec niezbyt bo nie jest przy górnej granicy normy. Anty to 15. Czyli ujemne. Ale zrobiła mi usg i jednak mówi ze jest przewaga hypo czyli choroba autoimunologiczna. Zwiększyła mi dawkę letrox50 na 75. Do tego jod i witamina D.

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman
Pół dnia i 10 stron - jesteście niemożliwe! :-)

Jestem po wizycie u lekarza.
Najpierw badał na fotelu - wszytko ok, potem usg dopochwowo - szyjka piękna i długa, za to dzidzia "siedziała sobie" i widać było piękną pupkę! To będzie córka! ;-) następnie usg przez brzuszek i pięknie bije serduszko, ruszała się niesamowicie, wymiary i waga prawidłowa, narządy też wszystkie widoczne i w normie, ulozyła się profilowo i na koniec nam pomachała - co za radość! Duphaston nadal mam brać, odstawił mi zastrzyki Clexane i mam brać tabletki Acard, po za tym magnez i femibion.
Za trzy tygodnie wizyta i albo na tej wizycie zrobi połówkowe razem z 3/4D albo umówi mnie na nast tydzień.
Wróciłam do domu i czułam się tak jak bym była pod wpływem "czegoś dobrego", zjadłam trochę i od razu drzemka! Teraz wstałam i boli mnie głowa jak cholera, kawę już wypiłam i czekam aż przestanie boleć.

Idę szykować przekąski na wieczór, bo dzisiaj mecz polska-szkocja, a że idziemy do znajomych to wszyscy się cieszą jak robię coś do jedzenia bo to lepsze niż chipsy czy paluszki.

Trzymajcie się dziewuszki! :-*


Super, ze wszystko super:)))
A ten bol glowy to pewnie z emocji;) ja po polowkowym, bylam tak pozytywnie roztrzesiona, ze mialam ochote wybuchnac. Badanie bylo w poniedzialek i do teraz czuje, ze odreagowuje emocje zwiazane ze spotkania z maluchem, ktory jest coraz to bardziej obecny w moich snach:)
W ogole, od kilku dni mam takie mocne kopniaki, ze dwa razy az sie wystraszylam. Bo na poczatku to bylo podkopywanie, a teraz jak przywali noga czy czyms tam to az matke wystraszy;))) czulam sie jak wyrodna matka, dlatego, ze radosc mieszala sie w tych momentach ze strachem przed tym nowym i dziwnym odczuciem. Ale tlumacze sobie, ze z czasem sie przyzwyczaje, i nigdy przeciez nic nie skakalo mi wczesniej w brzuchu;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Hej dziewczyny. Ja jestem po wizycie u endokrynolog. Świetna ta moja lekarka. Sama zaproponowała żebym chodziła do niej na fundusz☺wynik tsh 1.98, ft4 1.07 wiec niezbyt bo nie jest przy górnej granicy normy. Anty to 15. Czyli ujemne. Ale zrobiła mi usg i jednak mówi ze jest przewaga hypo czyli choroba autoimunologiczna. Zwiększyła mi dawkę letrox50 na 75. Do tego jod i witamina D.

Ja w tym tygodniu mialam prawie identyczne fT4 ale za to duzo wyzszy tsh - 3.3:/ tez podniosla mi dawke z 50 do 62,5... Mam sie pokazac za dwa miesiace...zobaczymy co bedzie.
Ech mamy sie z ta tarczyca...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ale napisalyscie.
Ja w zasadzie co wizytę miałam usg a teraz nie wiec troszkę niepocieszona wyszłam. Za to maleństwo mi chyba wynagradza bo dzis jest bardzo ruchliwe.
Może czuje niepokój mamy, bo jakos w nocy mnie nachodzily zle myśli czy wszystko ok, czy przy porodzie nic się nie stanie.
Też macie czasami tak?
A te myśli zawsze w nocy i potem spać nie mogę.
Ktos ma wozek expander- faktycznie taki ciężki? Bo ja mieszkam na piętrze. Przeglądając nie zauwazylam wózków z mniejszą wagą. Jak któraś zna niech napiszę.
Ja tez jabłka jem, choć ostatnio przystopowalam bo trafiłam na kwaśne i mi potem źle było.
Bad women zdradź jakie pyszne przekąski robisz , może cos zgapię :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

cześć Dziewczyny!!:)
od jakiegoś czasu podczytuje Was, ale się jeszcze nie odzywałam. Dostałam najpiękniejszy prezent urodzinowy w lipcu - ciąża:D Termin mam na 23 marca, chociaż po prenatalnym (bardzo duże dziecko), podobno może się zmienić.
Generlnie odpukać, ciąża bez większych dolegliwości, brałam tylko luteine 3.5 miesiąca ale juz mam odstawioną i raz miałąm kolkę nerkową- ból okropny. Zmęczenie i senność ustąpiły.
Od 1.5 miesiąca jestem na przymusowym l4, ponieważ wszedł u nas w pracy przepis, iż w ciąży nie można mieć kontaktu z pacjentami agresywnymi a ze względu na chatakter pracy nie miałąm jak wyeliminować takich zachowań.

Tak czytałam, że pisałyście, że nie macie zawsze na wizycie usg?? Ja chodzę na NFZ do lekarza, wizyte mam zawsze co 3 tyg i na każdej mam badaanie i usg i co pewien okres cytologie. Usg miałam też co drugą wizyte chodząc do lekarza pzed ciążą. Dosałam też nr prywatny w razie nagłej potrzeby, zdarzyło mi się zadz i bez problemu otrzymałam potrzebne informacje a za drugim razem kazał przyjechać. Jutro mam wizytę, ciekawe czy już się dowiemy plci dziecka. :) Raz kilka lat temu trafiłam na lekarza za przeproszeniem dupka, kóry w razie jakiś problemów ginekologicznych przepisywał leki, nawet nie badając...:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...