Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?


Gość olka123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arendelka

Ja oszczędzam z pomocą aplikacji [reklama usunięta]. Dzięki niej mogę skutecznie zapanować nad domowym budżetem, wszystkie wydatki planuję w tej aplikacji. Kupuję tez przez nią bilety na komunikację miejską i parking (są duże zniżki). Mąż też korzysta ze zniżek na gry i oprogramowanie do domu. Ta aplikacja bardzo nam ułatwia życie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Określona kwota na konto oszczędnościowe, idąc na zakupy mam określoną kwotę której nie chce przekroczyć i udaje się 😄 no i ograniczenie np. wypadów na miasto do 1-2 miesięcznie 😄  No i np. skarbonka na wakcje - co miesiac odlozyc jakas kwote drobną i bedzie mniejszy wydatek latem 😄 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: plan wydatkow. Spisz ile wydajesz na stale oplaty, zaplanuj ile przeznaczysz na jedzenie, kosmetyki, rozrywki itd. W tym planie uwzględnij oszczędności. Możesz zacząć od np 20% na poczatek, a do 40% dojdziesz z czasem.

Po drugie: przelew na konto oszczędnościowe na poczatku miesiaca, nie na koncu. Czego oczy nie widza, tego sercu nie zal - nie wydasz jak nie bedziesz miala na koncie. Zerknij sobie na lokaty bankowe [reklama usunięta].

Po trzecie: przez kilka miesiecy spusuj dokladnie wszystkie wydatki, klasyfikuj zgodnie z kategoriami z planu który ustalials i patrz jak to wyglada. Analizuj dlaczego przekroczyłaś i reaguj. Byc może bedziesz musiala zmienic zalozenia swojego planu (zwlaszcza jak ceny rosna), ale tez wylapiesz wszystkie rzeczy na ktore pieniadze wyplywaja bez sensu.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zasada jest stosunkowo prosta - idziesz tam, gdzie jest to stosunkowo tanie.
Ma to o tyle znacznie, że dajesz bankom wyraźnie do zrozumienia, że podnoszenie kosztów usług bankowych, to jest ślepa uliczka.
10 zł miesięcznie wydaje się mało, ale w skali roku robi się z tego 12 zł.
Do tego jeszcze dodatkowe opłaty i pojawia się duży problem.
Polecam zapoznać się jeszcze z https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio zainstalowałam sobie program do ewidencjonowania wydatków [reklama usunięta] Budżet Domowy i muszę Wam powiedzieć, że sprawdza się. Po czasie fajnie się analizuje wydatki i widać jak na dłoni na co najwięcej idzie pieniędzy. Pobrałam go tutaj:

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Czy to przypadkiem nie jest program raczej do firm? Sama spisuję wydatki, ale korzystam z aplikacji na telefonie, ktora jest moim zdaniem znacznie wygodniejsza. Jak wydaje coś w sklepie to od razu wrzucam to do aplikacji. Poza tym wydaje mi się bardziej przejrzysta i aż tylu funkcji nie potrzebuję.

Staram się co miesiąc coś oszczędzić. Bardzo się cieszę, ze nie mamy kredytów (w zeszłym roku zastanawialiśmy się nad wzięciem hipoteki, ostatecznie nie wzięliśmy co okazało się bardzo dobrą opcja). 

Polecam dziewczyny zwrócić uwagę na konta oszczędnościowe obecnie [reklama usunięta].  Ich oprocentowanie jest całkiem niezłe. I wiele z nich można otworzyc przez internet. Można z nich wypłacić pieniądze w każdym momencie.

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

 

Sposoby oszczędzania w domu zależą od twojej sytuacji. Jedną z metod jest przygotowywanie listy zakupów przed wyjściem do sklepu. Ta lista powinna obejmować tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Innym sposobem jest oszczędzanie wody, energii i innych zasobów naturalnych. Możesz także rozważyć wymianę niektórych produktów za tańsze zamienniki lub kupowanie używanych rzeczy. Aby oszczędzać w pracy, możesz zrezygnować z korzystania z firmowych usług, takich jak catering, jeśli oferują one darmowe posiłki. Możesz też ograniczyć korzystanie z komórki, kupując tańsze planu i zamawiając w firmie tylko to, co jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza

Ja od razu po wypłacie robię wszystkie opłaty związane z domem i jedzeniem takim codziennym (osobna karta na jedzenie i staram się nie przekraczać miesięcznego budżetu), przelewam stałą kwotę na konto oszczędnościowe, co traktuję jak swoją poduszkę finansową i której staram się nigdy nie ruszać, wypłacam w bankomacie gotówkę, którą odkładam na różne cele (m.in. lekarz, weterynarz, samochód, prezenty świąteczne, własne większe zachcianki itp, mam organizer z przegródkami na każdy cel osobno), a do końca miesiąca wydaję na swoje potrzeby/przyjemności/jedzenie na mieście to, co mi po wszystkich opłatach/odłożeniach zostało na koncie 😉

No i czy dziewczyny kupujecie kawę na mieście? Jeśli tak to polecam zastanowić się nad kupieniem sobie kubka termicznego - dzięki temu nie będziecie musiały wydawać pieniędzy na kawkę codziennie.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

nie kupuję, czego nie potrzebuję. mało potrzebuję, mało kupuję. to mój sposób na oszczędzanie. poza tym, jak less waste uczestniczę w ruchu wymiany: ja oddaję ludziom, co nie jest mi potrzebne, od innych dostaję, czego oni już nie potrzebują. To dotyczy ubrań, mebli, naczyń itp... zapomniałabym, sama obcinam sobie włosy - męczą i nudzą mnie wizyty u fryzjera, za dużo zamieszania.

Ubrania oraz kosmetyki warto jest zamawiać w sklepach internetowych 😉

https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/

Szukajcie kodów rabatowych - na tej stronie jest ich wiele. 

Odnośnik do komentarza

Co miesiąc plan budżetu: zsumowane wypłaty (moja i męża) - koszty stałe (kredyt, żłobek, opłaty, tankowanie samochodów) - jedzenie - pula na tzw „przyjemności” - sumka awaryjna na wypadek niespodziewanych zdarzeń = kwota pozostała do odłożenia. Jak coś z bieżących wydatków zostanie przy kolejnej wypłacie to tez odkładamy. Zakupy robimy w sumie takie jak zawsze, często planuje menu na cały tydzień żeby dobrze zaplanować listę zakupów. No i zmniejszyliśmy częstotliwość jedzenia na mieście, co tez pochłaniało sporo pieniędzy.

Co pozostanie warto jest odkładac na lokatę: https://polakoszczedza.pl/najlepsze-lokaty-ranking-lokat-bankowych/ Szczególnie, ze oprocentowanie lokat obecnie jest dobre. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...