Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

U nas słońce w pełni:)))
Młody wywietrzony po raz pierwszy.

Z tym sprzątaniem szafy to może faktycznie się wymieńcie.
Ja musiałam kiedyś opróżnić strych po dziadkach i poprosiłam o to ekipę. Mieli wywalić wszystko. I wywalili tyle że ja głupia potem wyciągałam z kontenera
A o wielu tych rzeczach nawet nie pamiętałam. No i potem miałam problem po raz drugi. Całe szczęście allegro istnieje i parę gratów trafiło do zapaleńców. Np wyrzymaczka przedwojenna pojechała do skansenu, wylicytowana za 2 zł, telefon wojskowy do jakiegoś kolekcjonera za całe 20 zł za to wydzwaniał i prosił aby dobrze zapakować:))))

Ogólnie to chciałm napisać, że szafę najlepiej sprzątać bez emocji.
A że te graty trafiły we właściwie miejsca to akurat fajnie.
Ja to zawsze jakiś offtopic wprowadzam:)))

Odnośnik do komentarza

Ta szafa też mi się udzieliła u mnie t kilka półek jest do wywaleia tzn ciychy w których nie chodzę te co chodzę to kilka topów, kilka jensów hm nawt spódnic nie mam zabardzo i kilka bluzeczek z długi rękawem i w sumie tyle, a zawalona jest cała szafa i już ciężko mi coś włożyć, ale już mnie serce boli, że coś mam wyrzucić ehh no nie dogodzisz

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
A jak jest u Waszych dzieci ze smokami. Bo u nas to się robi karta przetargowa. Młody jak mu się wyciąga smoka to się budzi. Jak zgubi w nocy to też jest wrzask. Ja myślałam, że on go coraz mniej będzie używał a on się zrobił cwaniak i właśnie chce mieć coraz większą kontrolę nad smokiem.
Nie wyobrażam sobie teraz mu zabrać bo jeszcze mu niewytłumaczę, że wrona zabrała:))))

Odnośnik do komentarza

U nas tez słońce i my po spacerze. Zimno, ale przyjemnie :))

Ja mam tak więlką potrzebe porzadków, że az sie boję :) Ostatni raz taka miałam przed porodem....

Na razie wyzyłam sie na praniu makaronów z okien... Do mycia okien to mi daleko.... Ale kto wie? Słońce odkrywa to, czego tam być nie powinno....
No szafa to z powodu tego, ze jak ja otwieram, to mam wrażenie, ze wszysko na mnie się wysypie, bo tyle tego, że nawet poukładane równo sprawia okropne wrażenie. A z drugiej strony nic nie mogę znaleźc jak konkretnie szukam i po co mi te przewalanki?? W wieszakach taki ścisk, ze i tak wszytsko pogniecione, zamiast luzem wisieć....

żoo, ale Twoich skarbów ze strychu to nikt nie przebije :) telefon wojskowy, no prosze. U nas w rodzinie byli dygnitarz kolejowi, jeden z wujków miał za czasów świetności kolei nawet tzw salonkę w pociągu.
A jeden dziadek był pilotem wojskowym, ale w ramach niespodzianki po sobie to nam zostawił....nieznanego nikomu nieślubnego syna :))))

Jak likwidowałam mieszkanie po babci, to poza pamiątkami rodzinnymi zostawiłam nowej właścicielce wszytsko, przynajmniej mnie sprzątanie ominęło.... Ona byłą szczęśliwa, mieszkanie z garami przejęła....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie pomogę w sprawie smoczka. Julka nie używa. Wydaje mi się że to chyba za wcześnie na odzwyczajanie od smoka, a za kilka miesięcy to Tunio z pewnością zrozumie że sroka zabrała :):) Słyszałam też o takim sposobie, żeby obcinać smoczka po kawałku, aż zrobi się tak krótki i nieprzydatny, że dziecko go samo wyrzuci. Ale myślę że to rozwiązanie dla starszych, nasze dzieci najprawdopodobniej wyłyby puki nie dostałyby nowego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Salonka fiu, fiu...
Ja mam tylko kredens i stół chyba z pałacu w Puławach.
U nas na ten strych cała rodzina zwoziła przydasie. A część rzeczy moi dziadkowie po wojnie przywieźli z Wrocławia czyli pewnie jakieś mienie poniemieckie. Wywiało tam moich dziadków na chwilę ale szybko wrócili.
Było tego mnóstwo.
Bardzo żałuję, że nie wypytałam moich dziadków o różne historie rodzinne. Niestety zmarli jak byłam w klasie maturalnej i wtedy jeszcze tego nie doceniałam.
A mój dziadek był w wojskach balonowych i już się nie dowiem co to było:(

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Metoda na mojego chyba zupełnie nieskuteczna bo jego popisowy numer to schowanie całego smoka do buzi. To tylko bym ułatwiła.
Wcale nie zamierzam mu zabierać tylko myślałam, że będzie potrzebował go coraz mniej a tymczasem odgrywa on coraz większą rolę uspokajająco-rozrywkową.
Ot, rozważanie niedoświadczonej matki.
Zresztą zaraz idę dokupić bo się właśnie dwa zgubiły:) (muszę mieć kilka bo w nocy wpadają w dziwne miejsca i nie chce mi się po ciemku szukać)

Odnośnik do komentarza

Zoo
Moja Milena mało ma smoka daję jej do spania, ale szybko wypada i nawet w dzień jest mało używany moja starsza przed drugimi urodzinami miała etap ze cały czas chciała go mieć w buzi po drugich urodzinach jak byliśmy u teściów to powiedziałam, że pies w,iął no tydz był trudnybo płakała za nim, ale przeszło i nawet Milenie nie zabierała
Daj sobie czas przyjdzie pora na pozbycie się smoka
Jak starsza chodziła, ze smokiem po mieszkaniu ( bo na dwór nie braliśmy) to słyszałam, że taka duża i doi ehh no nie dogocisz teraz słyszałam, że już czas Milenę wysadzać na nocnik, a ona mi zwiewa no i co zrobię nic przyjdzie pora :-)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

żoo
niestety ze smokiem tak jest, że z zaspokojenia instynktu ssania natychmiast przechodzi w totalne uzależnienie. W sumie nie znam innych przypadków :)
Córka smoka nie używała i to mi wcale sprawy nie ułatwiło, zwłaszcza w pierwszych miesiącach.
Syn używał, a hardcoru żadnego nie pamiętam.

przyjdzie czas, to i smoka pożegnacie, teraz to chyba najmniej odpowiedni moment.
Ja będę próbowała zabierać najwcześniej około 14 miesięcy, ale jak pójdzie - to nie wiem. Wolę spać, niż walczyć ze smokiem.
Zwłaszcza, że smok może być niezbędny w żłobkowym żalu....

Oligatorka
eeeee, ja i większe dzieci ze smokiem widywałam. Nie ma to jak komentarze...

Podobno mój mąż w wieku 2 - 3 lat nosił ze trzy razem, dwa w gębie a jeden w reku lub kieszeni... Dopiero wujek go oduczył, bo "mężczyźni co jeżdżą na ryby są za dorośli na smoka" :) I spalili je razem w piecu.....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

U nas dziś też słonecznie, postanowiłam więc wyprać pościel w nadziei, że wyschnie do wieczora ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Przyjdzie mi jednak spać pod taką wyciągnięta z szafy:-(

Dziś nocka była względna. Zosia spała do ok. 4.00. Niestety od paru dni budzi ją nad ranem kupa i później ciężko mi ją ponownie uspać. Z piątku na sobotę zarobiła w nocy 3 kupy. Dramat, prawie nie spaliśmy.

Peonia,

Dziękuję, czuję się już lepiej. Został tylko lekki katar.
Z takich ostatnich wyjść, to udało mi się w niedzielę wybrać do Biedronki i Rossmanna na zakupy;-)
Ale żeby nie było tak miło, to do zakupów przyłączyła się teściowa. Nie żeby przeszkadzał mi jej obecność ale ona zawsze proponuje mi, że zapłaci za zakupy co naprawdę stawia mnie w niezręcznej sytuacji. Kończy się na tym, że nie biorę połowy rzeczy które sobie wcześniej zaplanowałam, bo po prostu mi głupio.
W dodatku teście przyjechali bez zapowiedzi, co też mnie wkurza. Już kiedyś mąż zwrócił im delikatne uwagę i przez jakiś czas był spokój, ale widzę, że znowu się zaczyna...

Żoo,

My od urodzenia nie używamy smoka więc nie pomogę:-)
Ja pamiętam, że jak byłam mała, to do przedszkola szłam ze smoczkiem i tam mnie jakoś oduczyli;-)

Oligatorka,

Ja noszę takie fajne modelujace legginsy z decathlonu. One bardzo spłszczaja brzuch i są mega wygodne. Mam też takie legginsy antycellulitowe z Nivea i rajstopy o podobnym działaniu z Gatty. Naprawdę wygląda się w nich dużo szczuplej.
Jak coś robię w domu np. sprzatam, to zakładam pas neoprenowy. On działa tak, że przy wysiłku bardzo poci się skóra na brzuchu co ma niby działanie wyszczuplające.

Bamcia,

Ja też jestem ciekawa przyszłych rodziców Kapsla. Możesz coś o nich napisać?

Boże, piszę tego posta już chyba od godziny a i tak połowy rzeczy nie napisałam.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Mi takie numery rodzice ciągle robią. Oczywiście używają argumentu, że co oni wnukowi nie mogą owoców lub jogurtu kupić.
Olałam temat, chcą niech płacą ja o to nie proszę.
Szkoda mi czasu na wychowywanie ich.
Chce Twoja teściowa płacić niech płaci. W końcu jej kasa.
Tylko fakt, że pewnie też w takiej sytuacji nie kupiłabym wszystkiego.
Ale może to jest metoda. Niech rachunek wyjdzie 200 zł, może następnym razem nie zaproponuje:)

Odnośnik do komentarza

żoo
ja używam z Lovi tych fluorescencyjnych na noc. Dopiero nad ranem przestaja świecić, zawsze to cos :))
U nas czarna dziura/trójkąt bermudzki to za kanapa pod kaloryferem, pod witryną albo za łóżeczkiem. generalnie pod meblami z niewielkimi szparami .... No i "domki" kota, młody lepiej sie bawi zawieszoną w jednym z nich piłeczka, niz kot :))))

oj, lece do roboty, potem do Was cos odpiszę...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Jak ktoś by mi uporządkował szafę to z pewnością 3/4 ubrań by się pozbył, a ja cichutko odkładam je na półkę i czekam aż moda wróci lub na lepsze czasy ;))) albo pewnie tak jak żoo wszystko bym poprzynosiła do domu z powrotem :))))

Żoo
Ja małą dopiero niedawno tego smoka nauczyłam brać do buzi, chociaż z uporem maniaka walczyłam o to praktycznie od jej urodzenia. Zależało mi na tym, żeby w nocy zamiast cycka, którego czasami bierze na pół minuty wsadzić jej smoczek. Podziałało. Teraz czasami smok w nocy wystarczy a czasami powie - nie- i przystawiam ją do piersi, wtedy ciągnie długo. Też widzę, że się do niego przywiązała i domaga się go także na spacerach lub w samochodzie. Mi to kompletnie nie przeszkadza, widzę że ją to uspokaja, więc czemu nie? Mam znajomą logopedę, która nawet twierdzi, że lepszy w buzi smoczek niż kciuk. Młodszy syn nie miał smoczka, ani razu w buzi a aparat na zęby potrzebuje. Starszy z kolei smoka brał praktycznie od urodzenia, a w wieku 2 lat powiedzieliśmy mu, że jest już dużym chłopcem i pora się z nim pożegnać, nawet nie protestował :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...