Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) my jesteśmy po szczepieniu na pneumokoki, byliśmy w środę. mały oczywiście płakał po ukluciu ale dałam piers i sie uspokoił. Pielęgniarka bardzo była pomocna i ciagle przynosiła nam nowe zimne okłady o pytała czy wszystko ok. Po szczepionkce ma tylko troszkę twardszy punkcik ale na szczęście nie miał gorączki ani nic takiego był moze troszkę bardziej marudny. Przez miesiąc przybrał 650 gr, lekarka pow. ze nie musze go dokarmiać, ale jak chce to mogę troszkę, wiec moze narazie raz dziennie spróbuje pi południu przed dłuższa drzemka albo na noc bo wtedy tez dłużej śpi. Wiecie w ogole ze sa dwa rodzaje szczepionek na pneumokoki? Jedna chroni przed 10 odmianami pneumokokow (podaje sie ja wczesniakom, ale tez niektórzy ja wykupują dla dzieci urodzonych w terminie bo jest tańsza) a druga trochę droższa chroni przed 13 odmianami pneumokokow. Dziewczyny jak mówicie o zakupach to aż mi sie cos dzieje... Marze o tym! Narazie moje jedyne wyjście to do dentysty i na szczepienie, ale maz zapowiedział ze jutro zabiera mnie na randkę, takze nie mogę sie juz doczekac :) a z małym zostanie moja mama:) Bartus tez nie lubi jak mi ubieram cos przez głowę, dzieci chyba wtedy nie wiedza za bardzo co sie dzieje i pewnie sie poprostu boja. Na otarcie na główce moze spróbuj go wiecej kłaść na brzuszek albo na bok zeby sie mogło zagoić? Po domu w dzień ubieram body z długim rękawem i spodnie + skarpetki a na noc pajaca tylko. Z tym, ze w nocy jeszcze go owijamy w becik bo inaczej jest cały rozkopany ... A wy jak w nocy odkrywacie swoje dzieciaczki?

Odnośnik do komentarza
Gość GabRYSia11

~Sh88
Cześć dziewczyny :) my jesteśmy po szczepieniu na pneumokoki, byliśmy w środę. mały oczywiście płakał po ukluciu ale dałam piers i sie uspokoił. Pielęgniarka bardzo była pomocna i ciagle przynosiła nam nowe zimne okłady o pytała czy wszystko ok. Po szczepionkce ma tylko troszkę twardszy punkcik ale na szczęście nie miał gorączki ani nic takiego był moze troszkę bardziej marudny. Przez miesiąc przybrał 650 gr, lekarka pow. ze nie musze go dokarmiać, ale jak chce to mogę troszkę, wiec moze narazie raz dziennie spróbuje pi południu przed dłuższa drzemka albo na noc bo wtedy tez dłużej śpi. Wiecie w ogole ze sa dwa rodzaje szczepionek na pneumokoki? Jedna chroni przed 10 odmianami pneumokokow (podaje sie ja wczesniakom, ale tez niektórzy ja wykupują dla dzieci urodzonych w terminie bo jest tańsza) a druga trochę droższa chroni przed 13 odmianami pneumokokow.

Cześć, ja dowiedziałam się o tym dopiero ostatnio i to z reklamy tej kampanii http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/szczepienia/. I wielkie moje zdziwienie było, gdy okazało się, że pneumokoki sa też darmowe dla dzieci z niską wagą urodzeniową bo nas nikt o tym nie poiformował, mimo że synek ważył 2450 g, więc się teoretycznie łapie.

Odnośnik do komentarza

Witam

Sh88 tak ja wiedziałam o tych szczepionkach mi lekarka mówiła ja szczepionkę będę mieć zs darmo jak i 5 w 1 bo Milenka urodziła wagowo 2500 i w 37 tyg

Gabrysia u mnie jak była położna od razu zwróciła uwagę na wagę bo dzieci urod,one do 2500 mają szczepionki za darmo i dxieci urodzone w 37 tyg( to wiem od lekarki) tez mają szczepienia za darmo

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oczywiście dziewczyny macie racje, darmowe szczepienia podst. + pneumokoki mają dzieci urodzone przed ukończeniem 37 tyg ciąży i z wagą urodzeniową do 2500.
W niektórych miastach są wprowadzane programy finansowania szczepień dla wszystkich maluszków ( lub dzieci w określonym wieku). Możecie się dowiedzieć czy możecie skorzystać z darmowego szczepienia w ramach samorządowego programu zdrowotnego w swoim urzędzie miasta lub gminy czy taki program jest prowadzony lub na str szczepienia.gis.gov.pl - w zakładce akcja informacyjna, wybrać samorządowe programy zdrowotne.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! :-)
Mialyscie racje- dzis jest duzo lepszy dzien. Byc moze to za sprawa tego, ze w nocy maz mnie wyreczyl i nie musialam wstawac, jedyne co pamietam z nocy to tekst- spij spij. Tak wiec spalam i sie wyspalam. :-)

Dzis kupilam paczke pieluszek Dady, wzielam juz 3, zostalo mi pol paczki pampersa 2 i przechodze na wieksze, takze w koncu wyprobuje ta Dade, wygladaja fajnie ;-)

Co do kapieli- mala tez je bardzo lubi, ale mycie glowy u nas rowniez jest nielubiane. Dlatego wtedy zawsze ja zagaduje, i jak widze ze sie orientuje ze glowa myta, to na chwile przestaje, chlapie ja i wracam do mycia glowki :-) za to po kapieli koszmar :p wrzask az do momentu skonczenia ubierania i owiniecia kocykiem ;-) chyba tylko 2 razy grzecznie lezala podczas "toaletki".
Na noc zawijam ja w kocyk, tak jak zawijali w szpitalu- w forme becika, bo nogalce sa w ruchu ciagle ;-)
A ubieram w bodziaka z dlugim rekawem, spodenki i skarpetki, lub body z krotkim rekawem i na to zaleznie co zakladamy- rajstopki i sukienka/ spiochy i skarpetki

Odnośnik do komentarza

A co do wrzucania zdjec to tez mi nie wchodzily, z telefonu nadal nie chca, ale na kompie jak nie moglam wstawic to otworzylam w paintcie i pomniejszylam rozmiar (z 2,5MB zmniejszylo sie do 100 paru KB) i wtedy zaladowalo bez problemu tutaj, takze pokombinujcie kobitki i pochwalcie sie bąblami :-)
A jak z trzymaniem glowki przez Wasze maluchy?

Odnośnik do komentarza

MMK,

Widocznie snu potrzebowalas, ale fajnie ze u Ciebie juz lepiej. Ja dzis sobie poprawiam nastroj sprzątajac mieszkanie. Uwielbiam jak jest super czysto. A co do trzymania główki. Moj trzyma elegancko, tylko jak go poloze na brzuch to nie chce za bardzo podnosić. W ogole troche potrzyma, kladzie ja na materac i sobie lezy. Ostatnio tak lezal i lezal az zasnal. Chyba jest za leniwy.

Odnośnik do komentarza

MMK,

Ja przyznam szczerze ze mojego zbyt czesto nie kladlam na brzuch. Okropnie mu sie wcześniej ulewalo. Pytalam swojej doktorki o co chodzi, mowila ze poki tak dobrze przybiera na wadze to jest ok. Mimo jej zapewnienia ze wszystko jest git, staralam sie jego nie meczyc. Teraz ulewa znacznie rzadziej i klade go czesciej. I jak tak lezy to odpycha sie nozkami i przemierza czasem pol lozka. Ale kosztuje go to duzo wysilku i nie mam pewności czy to takie dobre ze on tymi kopytkami sie odpycha.

Odnośnik do komentarza

u nas identycznie jak u Inferno. Elegancko trzyma np jag go podniose do odbicia, albo na plecach unosi nóżki i główke jednoczesnie, a na brzuchu chwile potrzyma a reszte albo skrzętasi albo polozy na jednym boku i lezy i zasnie ;p Ja dzisiaj tez sprzatam jak maly spi to ja szaleje ze ścierą w ręku ;p

Odnośnik do komentarza

Inferno mi kazali klasc na brzuchu wlasnie i glowke na prawy bok bo miala troszke krzywo bo w brzuchu uciskala glowa na jednej stronie. Ale juz ok no i Mala lubi na brzuchu polezec. ale na poczatku nie lubila ;-) a z tymi nozkami, ze sie odpycha to tez nie wiem czy dobrze, ale Lena robi tak samo. Nogi sa non stop w ruchu. Az sie boje co bedzie jak kiedys zacznie raczkowac:p

Odnośnik do komentarza

Malvina Aga śliczne te wasze maleństwa!
MMK tez właśnie myślałam o paint`cie i podziałalo, ale widze tu tylko połowę mojego syna, może się doda tak jak powinno?

A ubieramy się tak jak na zdjęciu, raczej staram się go nie przegrzewać, w domu mamy ok 20* no i drze się jak ubieramy czape, ale doszłam do wniosku, że to trauma po porodzie z tą "ciasnotą". przy myciu za to nie mamy problemów.
A na otarcia potówki albo krostki pod brodką czy po czymś co zjem smaruję zawsze bephantenem, u nas działa zawsze.

Dziś znalazłam u Stasina białą twardą kropkę wielkości główki od szpilki może mniejsza na dziąsełku. Czy to może być afta czy tam pleśniawka? Strasznie pcha rączki do buźki może z nimi tam cos przywlekł.

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44725.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Ale macie przystojniakow w domu. No no :-)) super chlopaki.

Inferno slodka minka! :-)

Mama Stasia zeby pomniejszyc wymiarowo to nie zaznaczaj zdjecia tylko musisz od razu wybrac opcje zmien rozmiar i zmniejszac w proporcjach ze 100/100 np na 30/30. :-) mam nadzieje ze pomoglam ale i tak ladnie widac synka na zdjeciu :-)

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

w końcu doczytałam
dziewczyny śliczne te wasze dzieciaczki!!!
u nas ciąg dalszy przygotowań do chrzcin! zastanawiam sie bo mała dziś strasznie marudna jest i wydaje mi się ze idą jej ząbki ale nie jestem pewna
Klaudia uwielbia się kąpać woda musi być dobrze ciepła tak ok 40 stopni z mycię główki na razie nie ma problemu.
moja jest ubrana do spania w pajacyk i przykryta jest rozwiniętym rożkiem.
moja mała dziś trzymała główkę 10 min będąc na brzuszku ale tylko dlatego że miała telewizor przed sobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...