Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)
Wracam do Was jeszcze z tematem zabawek. Wczoraj Jula dostała piasek kinetyczny, bardzo fajna sprawa. Nie przykleja się do rączek, nie brudzi, resztki łatwo się zamiata i jest dość wydajny, polecam :)
A, i jeszcze świeżaka z biedry :)))) Nie wiem co te maskotki mają w sobie, ale już jest ulubiona :)))

Żoo
Myślałam ze drgawki gorączkowe to przy dużo wyższej temperaturze występują, a to widzę że jednak wcale nie, a to jest coś czego się bardzo boję u dzieci.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

U nas w żłobku bostonka... Mam nadzieję, że nie złapiemy... W robocie sajgon, burza za burzą a dyrektor juz drugi tydzień na zwolnieniu. Wszystkie spokojnie sobie omija....
W sumie bez niego lepiej sie pracuje, tak większość pracowników mówi.... To w sumie do czego on nam potrzebny.... Robota się kula, chyba nawet lepiej niz jak jest....

Tak, przy drgawkach gorączkowych często są omdlenia (czy zawsze to nie wiem), moja siostra przy skokach gorączki jako dziecko takie załapała, nawet w szpitalu wylądowała. A rzeczywiście przy stanach zapalnych piersi - po jakimś zastoju mnie telepały dreszcze, jak przy grypie i hipoglikemii. I do dreszczy mokre poty pasują :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
O to miałam dreszcze ;)
Nie zgłębiałam definicji, trzęsło mnie jak przy padaczce. A czy drgawki czy dreszcze to mi wszystko jedno ;)

nie zgłębiałaś definicji w trakcie dreszczy? ;) :D hehe

Tosia miała raz takie dreszcze, ze cała dygotała (w nocy oczywiście i oczywiście w weekend), bałam się czy to nie te drgawki, miała ponad 39 stopni jak przestała się trząść. Pojechaliśmy później na całodobową i wtedy zostałam 'oświecona'.

trzeci raz odpisuje, ciekawe czy pójdzie

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Podejrzenie salmonelli?? Skąd to cholerstwo by było?

Czy tylko mnie się wydaje,że za naszego dzieciństwa tyle świństw nie było? Bostonka? Ja dopiero w tym roku dowiedziałam się, że coś takiego istnieje.

Moja Malutka tęskni za bratem. Jak Jaś wrócił wczoraj ze żłobka, to myślałam, że mi wyskoczy z rąk do niego. W głos się śmieje na jego widok. A on też od razu do niej leci pogłaskać po główce. A ja się rozczulam na ten widok.

Odnośnik do komentarza

Zoo!
Jeszcze ja, jeszcze ja biegnę z gratulacjami!!!!!
Gratuluję 5500 g szczęścia! Ups, trochę mniejszego ;)
Ale jak pierwszego posta przeczytalam o 5.5 kg i że wyskoczył... to przecieralam oczy ze zdumienia :D

Jwszcze raz gratuluję i niech rosnie Wam pociecha w zdrowiu!!!

Odnośnik do komentarza

MamaDwojki
Hehe, fajnie że masz teraz trochę "wolności". Jak tam Twoje samopoczucie? Jak już smigasz na spacerki, to chyba lepiej?

Mm3
Słodkie masz te Maleństwa, aż Ci normalnie zazdroszczę:-) Z rozszerzania diety to też nie wiele pamiętam, ja to trochę na czuja robiłam, i po trzech dniach jak się nic nie dzieje, to pewnie bym wprowadzała dalej :-)

Ologatorka
Salmonella - o wow! Skąd to? W przedszkolu jakieś zatrucia były?

Ja zdrowa, a klocki też mamy wszędzie, niektóre nawet posmarowane masłem. No niestety czasem są takie dni, że sprzątam dopiero jak Julka uśnie.

Żoo
Jak u Ciebie? Macie już jakiś rytm dnia? Masz męża na tacierzynskim w domku?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

U nas armagedon organizacyjny.
Mały nieustabilizowany ale w nocy budzi się tylko raz więc nie jest źle.
Mąż siedzi w domu bo jakoś tak się teraz wolne złożyło, że wziął 2 dni okolicznościowego, potem święto, potem odbiera za 11.11 a potem ma 2 dni urlopu, tyle że jedzie na koncert.
Taki to pożyje....
Póki są 4 ręce to jakoś dajemy radę.
Tuniek zazdrosny, potrafi nas poszczypać albo pogryźć.

Za to dzisiaj padło magiczne "a dlaczego?"

Mm3
Ja pamiętam i po marchewce od razu dawałam marchewkę z ziemniakiem, potem dynię potem dynię z ziemniakiem a potem pasternak zresztą ulubiony :)
Nie robiłam przerw,
Samego ziemniaka nie dawałam ale jakbym miała to bym dała bez przerwy.

Oligatorka
Ale Wam się piętrzy, wszystko naraz :(

Odnośnik do komentarza

Strunka
Dzięki

Skakanka
Ja teraz wymieniałam. Napiszę Ci moje kryteria.
Łóżko zmieniliśmy z 1,40 na 1,80 i co prawda nie mamy teraz miejsca w sypialni to była najlepsza decyzja.
Patrzyłam aby na środku łóżka było dobre podparcie.

Przepis na materac jest taki. Kupujesz najtwardszy na którym Wam wygodnie. I do tego najlepiej dobrać matę, która złagodzi tą twardość.
My testowaliśmy materace z ikei. Padło na Hovac, sprężyny kieszeniowe.
Do tego chciałam kupić matę lateksową ale wszędzie było napisane, że nie wolno jej prać więc w końcu kupiłam matę z pianki.
I wyszedł super zestaw. Teraz w ciąży rano czułam, że kręgosłup wypoczęty
Ja osobiście nie lubię pianki memory więc tych nie brałam pod uwagę a wszystkie materace lateksowe były za miękkie.

Odnośnik do komentarza

Mm3
Przyznam, że w tych podstawowych jarzynkach wcale nie robiłam przerw. U nas nic się nie działo przy rozszerzaniu diety więc nie musiałam śledzić alergenów. Najmłodszy nie tolerował mm, wymiotował więc później, pry wprowadzaniu nabiału robiłam to ostrożnie. U córki nic się nie działo a najstarszy przy wprowadzaniu mięsa miał zaparcia. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to że niemowlęta często zapiera banan i ryż.

Oligatorka
Nawet nie to, że bez szefa niby luz. W sumie odwrotnie bo często ja go zastępuję więc większa odpowiedzialność. Niestety jak jest to utrudnia pracę swoją niedecyzyjnością i ciągłym zawracaniem d...py. Jak go nie ma to robota idzie sprawniej a i szefowa wraca się do nas po ludzku, nawet podziękuję za sprawną pracę, czego przy nim nigdy nie ma. W ogóle przy nim i ona jakaś bardziej nerwowa, chyba ją wkurza jak nas....

Dziś moja koleżanka urodziła synka. Śliczny mały klusek :-)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Mm3
u nas najlepiej wchodziła na początek marchewkowa z ryżem Bobovity. Pojedynczych warzyw młody nie bardzo miał ochotę zjeść, więc szybko dostawał mieszane posiłki. Był głodomorem, więc juz po 5 mcu rozszerzałam dietę, mimo kp. Zaczęłam od warzyw, a pamiętam że przy starszakach były wytyczne, że zaczynało się od owoców. Jak to się zmienia....

Jak miał około 8 mcy to najlepiej wchodziły mu zupki jarzynowe z niewielkim dodatkiem mięsa (wtedy jeszcze dodawałam to ze słoiczków dla niemowląt, miało delikatną konsystencję w porównaniu do normalnego - najlepiej wchodzi indyk z Gerbera) , koniecznie z dodatkiem czosnku i cebuli, sporo ludzi pukało sie w głowę na ten miks, ale on to naprawdę lubił a ja do tych składów dochodziłam metodą prób i błędów. No delikatne smaki mu nie pasowały i już :)))
do zupek dodawałam kasze - jaglaną, kukurydziana lub ryż, potem też kaszę bulgur lub mannę.

teraz woli jeść w żłobku...
domowe to tyko nasze, ostatnio zmienił front i nic nie chce jeść sam, jak było wcześniej - więc nalewam mu zupę czy inne dania na talerze jak dla nas i podaję mu na moich kolanach przy stole z dorosłej łyżki, widelca... Bo chciał jeść tylko z naszych dań, a nie chciałam go karmić własną łyżką, no to markuję - rodzina je obiad, a na moich kolanach młody, jak zje on, to dopiero nakładam sobie.... ot, dola matki....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
no właśnie do niedawna tez nie dał się nakarmić, jadł sam przy stoliczku. Teraz nie bardzo...
W żłobku podobno je sam.

Skakanka
u nas ze spaniem to jest tak, że jak się zbliża odpowiednia pora, to młodzian po prostu układa się sam w łóżeczku i zbędne są jakiekolwiek zabiegi związane z usypianiem. Kiedyś, jak mnie nie było w domu, małżonek przegapił porę, to dziecko po prostu położyło się na podłodze i zasnęło....
Nie mam więc do sprzedania patentu na spanie :))

trudne jest natomiast ulubione słowo "nie". naokrągło bunt :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...