Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość żoo z robo

Kaisuis
Ja też młodemu daje bezmleczne Hippa i Bobovity bo mają przyzwoite składy. Teraz też kupiłam Nestle z lipą ale jeszcze nie jadł.

Sama wcinam mleczno - bananową i mleczno - jabłkową Bobovity bo jedyne nie mają słodkich dodatków poza proszkiem owocowym. Młody dostaje je sporadycznie.

Tyle że marzy mi się, że wejdę do sklepu sięgnę na półkę po byle jaką kaszkę i będzie ona miała uczciwy skład, bez ściemniania.
A tak wczytuję się w te małe literki. Naprawdę mi się nie chce :)

Mogłabym też jeździć i szukać jakiś zdrowszych producentów ale nie dajmy się zwariować. Kupuję to co Rossman daje.

A propos w rosmanie promocja na pantsy pampersa. Duże opakowanie 39 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

A w ogóle zauważyłam, że w różnych rossmanach są różne smaki mussli z Hippa. I teraz czasem jak gdzieś mijam to wstępuję i sprawdzam czy nie ma jakiegoś smaku, którego u mnie nie ma.
Tak samo kupiłam krążki parmezanowe hippa, których w moim rosmanie nie ma.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ja tak na szybko bo zaraz muszę budzić mojego Łobuzka
Czytam o tym jak piszecie o tych składach, cukrach itp. i zastanawiam się czemu ludzie kupują te kaszki Bobovity itp skoro one maja taki skład. My kupujemy kaszki Nominal które w swoim składzie nie mają żadnych cukrów a owoce zawsze można samemu dołożyć po co w proszku. Numinal ma duży wybór, kaszki zbożowe, orkiszowe, owsiane, jaglane, gryczane itd.
Np. kaszka wielozbożowa Skład: 15 % pszenica, 15 % owies, 15 % żyto, 15 % kasza jęczmienna, 15 % proso, 15 % kasza kukurydziana, 10 % zarodniki kukurydziane.
To tak na szybko, miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza

Lea
No fajne te kaszki co proponujesz, może spróbuję. Muszę doczytać jak z wysyłką bo na początek zamowilabym tylko jedną na sprobowanie czy moja księżniczka zechce w ogóle jeść.

A czemu budzisz synka?

Nestle zdrowy brzuszek
Składniki:
mąki zbożowe 99,2% (pszenna zhydrolizowana, pszenna, jęczmienna, żytnia, kukurydziana, z sorgo, ryżowa, z prosa, owsiana), węglan wapnia, witaminy (C, niacyna, E, B1, A, B6, kwas foliowy, D), fumaran żelazawy, aromat, kultury bakterii Bifidobacterium lactis, siarczan cynku, jodek potasu

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Co do zasady to te czysto zbożowe wypadają nie najgorzej. Gorsze są te z mlekiem i owocami bo te przeważnie są dosładzane ale tych młodemu i tak nie daję.
No i samo mm3 gdzie cukru w różnej postaci pod dostatkiem.

Oligatorka
Kiedyś trzeba przestać pić słodkie mleko i spróbować nowych smaków ;). A tu się okazuje, że nowe smaki też dosłodzone.

Lea79
A tak z ciekawości zapytam, dajesz mleko modyfikowane i jak tak to jakie?
Bo ja za wszystkie 3 podziękowałam, wróciłam do 2 a właściwie kupuję 2 bo wcześniej młody był na kp i 2 go ominęła.

Dzięki za adres, może się skuszę chociaż jakoś mam opory przed zamawianiem kaszek przez internet. To znaczy chodzi o to, że trzeba czekać na kuriera a ja nie zawsze mam czas. Czasem łatwiej podjechać do sklepu.

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam przy Julce identycznie sprawdzałam szukałam, grzebałam te kaszki - ja używałam Holle

Ktoś pytał o dentystę ja jeszcze z Julką nie byłam no, ale byłam w recepcji koło nas i chciałam termin tak na 18 ( mąż zostałby z Mileną) i baba wcisnęła pomiędzy pacjentami bez godziny i nadszedł dzień dentysty z Julką i zapomniałam :-) ale muszę ją zarejestrować

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Oligatorka
To zależy jaką kwotę chcecie przeznaczyć bo jak większą to ja bym chyba dała kopertę.
Ewentualnie jakiś prezent pamiątkowy.

Albo po prostu jakąś większą zabawkę. Jakiś jeździk czy rower.

Odnośnik do komentarza

Żoo
No właśnie te z Hippa z mm są niedosładzane(nie wiem tylko czy wszystkie)
Ja daję Zosce mm3 Hipp więc i kaszki z mm też dobieram z Hipp. Czasami kupuje Nestle jak nie ma promocji w Rossmannie.

Oligatorka
A taki rowerek do pchania czy coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Kaisuis
Ja się z dosładzanym Hippem nie spotkałam.
Chyba też kupię mleko Hippa bo jako jedyna 3 nie ma mojego ulubionego składnika.

Tabelkę skończyłam. Mogłabym iść do domu gdyby nie to, że trzeba dupogodziny wysiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Skład mm 3 Hipp:

odtłuszczone mleko, oleje roślinne (palmowy*, rzepakowy, słonecznikowy), laktoza, galaktooligosacharydy z laktozy, cytrynian potasu, ortofosforan wapnia, cytrynian wapnia, siarczan magnezu, witamina C, siarczan żelazawy, stabilizator - kwas mlekowy, naturalne kultury bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus fermentum hereditum**), witamina A, witamina E, witamina B2, jodan potasu, biotyna, witamina D, witamina B12, *olej palmowy ze zrównoważonych upraw, **Lactobacillus fermentum CECT5716

Myślę, że w miarę przyzwoite.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Nie synka tylko córkę a Łobuzkiem jest nazywana od małego bo dała nam trochę popalić. Budzę bo spala juz dwie i pół godziny a jak pospi dłużej to wieczorem jest problem ze spaniem. Budzenie to tez za dużo powiedziane bo jak tylko wejdę do pokoju to sama się budzi i odrazu stoi w łóżeczku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...