Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Mm3
Porównując moje trzy porody to zdecydowanie cc to nie moja bajka. Wolę sn bo od razu byłam sprawna a po cc trudno mi było dojść do siebie. No ale miałam tylko raz cc to nie wiem jak jest za drugim razem.
Bądź dobrej myśli. Każda z nas jest inna i skoro pierwszym razem szybko było ok to dlaczego tym razem miałoby być gorzej. Trzymam kciuki :-))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Żoo
No pech z tym badaniem. A może przez to zamieszanie wynik pappa tym razem będzie szybciej i może uda Ci się przesunąć termin amnio?

Peonia
Dzięki za przepis;-) Zastanawiam się czym by zastąpić białą czekoladę, tak żeby ten sernik stał się trochę bardziej "light"?
Ja obiad jem o 12.00 i przez to kolacja wypada mi tak wcześnie. Czasami ostatni posiłek wypada mi o 16.30 i głód zaczynam czuć dopiero ok 21/22.00 ale wtedy zwykle idę spać;-)

Mm3
Przezyłas pierwsze cc, to i przy drugim dasz rade. Jesteś dzielną babka, nie martw się bo będzie dobrze. Ja nie lubię takiego straszenia. Swoją drogą, to niby czemu drugie cc ma być gorsze?

Bamcia
Rudasek, to duży chłopak rośnie hehe. Skąd Ty bierzesz tyle siły?
Albo Twoje chłopaki to takie grzeczne dzieci albo masz jakieś super moce; -)))

Zoska zasneła wczoraj po 1,5 h usypiania a wstała oczywiście normalnie. W nocy przeciekła jej pielucha więc dodatkową atrakcją było przebieranie. Ehh...

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Już amnio nie chcę przesuwać bo są problemy z terminami.
Nie wiem co zrobić. Wynik idzie z zewnętrznego laboratorium więc będzie jak będzie.
Na razie się nie martwię. Będę podejmować decyzję w maju a pewnie konkretnie to w dniu amnio.

Bamcia
Wnuk pierwsza klasa. W punkt trafione :)))))

Kaisuis
A czemu Ty tak mało jesz. Nawet przy restrykcyjnych dietach ostatni posiłek powinno się jeść max 3h przed snem.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Ja wcale nie jem mało. Zwykle jest to 5 posiłków, tyle że ostatni wypada dość wcześnie. Później nie jestem głodna więc nie widzę sensu wpychac w siebie na siłę.

Moje dziecko sciagnęło sobie worek z chlebem, teraz siedzi na podłodze i wcina suchy;-)

Odnośnik do komentarza

mm3
Nie ma co słuchać "dobrych doradców" będzie co będzie.
są różne scenariusze.
Mam znajomą, która pierwsze cc przeszła fatalnie. W drugiej ciąży rozeszła się jej blizna. A po drugim cc jak jej powycinali zrosty doszła błyskawicznie do siebie.
Druga po trzech cc i wszystkie super.

Ja się teraz zastanawiam co zrobić bo nie wiem czy nie poprosić o cc. Miałam poród wywoływany, atonia macicy i nieefektywne bóle parte przez 1,5 h. Młody wyciągnięty vacum. Skończyło się dobrze ale było bardzo duże ryzyko.
Daleka jestem od cc ale nie wiem czy chcę ryzykować zdrowie malucha.
Jakby mi ktoś powiedział jak będzie to by było prościej. Może znacie jakąś wróżkę? ;)

Plusem powtórnej pappy jest to, że będę mieć powtórzone usg. Popatrzę sobie jeszcze raz na łobuza :)
I tak nie ufam temu wynikowi ale skoro już się zdecydowałam i zrobiłam to fajnie by było mieć wynik.

Odnośnik do komentarza

Macie rację, że nie warto słuchać, tylko wiecie jak to jest na ostatniej prostej gdy jeszcze hormony dokładają swoje :-) No ale co ma być to będzie.

W tym roku będą u nas święta. Tzn ja się śmieję, że użyczam sprzętów i siedzę za stołem a jedzonko robią mama i teściowa. Mam zamiar objeść się pysznościami przed dietą szpitalną.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
Czy któraś wie jak się wylicza zasiłek chorobowy w takiej sytuacji w jakiej jestem czyli przez ostatnie 12 miesięcy byłam kilka miesięcy na rodzicielskim, kilka miesięcy w pracy.
Czy to się wylicza z tej kwoty 80% wynagrodzenia, którą miałam wypłacaną na rodzicielskim i dodaje się do tego proporcjonalnie to co zarabiam teraz?
Muszę się zastanowić kiedy uciec na zwolnienie.
Do rodzicielskiego wliczała mi się premia, która teraz z różnych powodów nie będzie mi się wliczać i nie wiem czy im szybciej nie pójdę na zwolnienie tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Sniadanie zwykle jem między 7.00 a 8.00. Różnie to wypada, bo zależy o której moja gwiazda się obudzi. Później jem średnio co 2,5 h.

Mm3
To normalne, że się boisz, ale już mniej więcej wiesz co Cię czeka. Nie martw się, na pewno będzie dobrze.
Pamiętaj o nas i daj znać jak już córeczka będzie na świecie; -)

Moje dziecko jest od wczoraj niedowytrzymania. Jakby jakiś diabeł w nią wstąpił.
Nie chce spać w dzień i wieczorem też jest problemem z usypianiem.
Wczoraj zasneła ok 22.00 po 1.5 godzinnej szarpaninie. Wstała dziś o 6.00 i do tej pory jeszcze nie spała.
To że wywala wszystko z szafek, to norma. Tyle, że jak jej na to nie pozwalam, to rzuca się po podłodze waląc w nią głową.
Ja już nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy z moim dzieckiem. Fakt faktem, kończy mi się już cierpliwość, boli mnie łeb, kręgosłup i chce mi się na to wszystko ryczeć.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
U nas też młody wali głową w ziemię jak czegoś nie dostanie. Tylko że ja to całkowicie ignoruję. Jak on zaczyna walić to ja się odwracam do niego plecami. I zaczyna to działać bo zdarza się taka akcja coraz rzadziej.
A przy szafkach mój małżonek jest mistrzem. Trzyma szafkę i nie pozwala młodemu otwierać, młody się wtedy rzuca na podłogę z rykiem a on ze stoickim spokojem nad nim stoi i nic nie robi.
Jak już jest możliwość komunikacji to proponujemy zabawę zamienną.

Tego niespania to Ci współczuję. Jedyne co to bym powiedziała żeby Zosię przegonić ale z drugiej strony ona wrażliwiec więc łatwo ją przebodźcować.

Odnośnik do komentarza

Mamowczesniaka
Spokojnie, zasadniczo to temperatury do 38.5 nie powinno się zabijać (to się akurat dowiedziałam przy okazji ostatniej wizyty u lekarza jak Zosia miała trzydniowke)
Ja mam Nurofen Forte i teoretycznie po 15 minutach temperatura powinna spadać.

Sandra
Nie zgodzę się z Tobą, bo przy psie też masa roboty;-))
Poza tym, wybacz ale nie wezmę sobie Twoich mądrości do serca.

Ps. "Spokuj" piszemy przez ó.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...