Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Leze i kwile co 20-30min. Bole krzyżowe maks... No cóż... Jakie okres taki porod( okres tak nir bolal aż). Ale pozwolili mi miec termofor z domu pod plecy... Szkoda zr bede jęczeć po nocach dziewczynom. Sama tez nie pośpię. Laurkę mam trzymać jak najdłużej. Śmieją się z niej,ze niezdecydowana jest. Krew taka normalna jest bo wszystko się przygotowuje. Dopiero będą działać gdyby jskies zakażenie bylo-jutro badanie krwi znowu.
Megi- gratuluje:*
Dziewczynki mam nadzieje,ze wasze porody będą spokojniejsze... Nie życzę tego nikomu. Kazda juz dużo przeszla ... Za dużo...

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Co do podkładu - mam tez taki jak Mokka do łóżeczka, ale do kołyski takich nie robią, a mam tez kosz - kołyskę Mothercare - pokój dziecinny u mnie ciut za daleko, żeby co dwie godz. w nocy biegać, łóżeczka nie chciałam w mojej sypialni. Moje dwa poprzednie ssaki tak właśnie przez pierwsze miesiące się budziły, wole się przygotować.
Mnie akurat z prześcieradłami było wygodniej, niz z ochraniaczem, ale to kazdy musi sam sprawdzic co mu pasuje :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Magomega Roksi
Dziekujeeee bardzo :D

Roksi - taaak mi Ciebie szkoda kurcze !
To nieludzkie tak meczyc.kolejny dzien..
Jakby juz nie mogli nic zrobic tylko czekac ? Nie wierze....
A lekarze cos na jutro planuja ?Oxytocyne ?cc moze gdzies sie w ich wypowiedziach przewija ??????
Masaz krzyza by Ci tez pewnie pomogl..
Trzyymaj sie - dzielna BAARDZOOOO jestes ! Oby wkoncu zdecydowali w jedna czy druga strone !

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny już zakupiłam.Roksi to ja nie wiem do jakiego szpitala Ty trafiłaś i jak długo tak będziesz się w bólach męczyć jak mogą nie mieć środków przeciwbólowych to jest XXI wiek a mam wrażenie ze ten szpital to sto lat za murzynami.No bardzo mi Cie szkoda bo cala ciąża Cię tak nie wymeczyła jak ta końcówka

Odnośnik do komentarza

Wiecie co ja jak ostatnio leżałam na patologii ciąży,to też niestety ordynator jest bardzo przeciwny ingerencjom w poród naturalny i dziewczyna po nocy na trakcie trafila do nas na salę.Urodziła po 3 dnia ,sn synka 4600 ,masakra normalnie,tyle ,że jej na noc dawali czopki na skurcze żeby mogła pospać.Kurde ja rozumiem ,że naturalnie najlepiej ale ile można znieść.Zreszta na salo obok leżała taka Emila,w nocy ją przywieźli ,po operacji po krwotoku,Jak później z nią rozmawialyśmy to okazało się ,że tydzien temu miała cc,poród też przetrzymali trzy doby,lekarz na dyżurze dzwonił do ordynatora czy ma robić cc a ten czekać kazał a na koniec okazało się że mały był zapętlony pępowiną i zaraz po wyjęciu z brzuszka trafił na oiom noworodkowy z silnym niedotlenieniem ,a powikłania jakie bedą okaże się w trakcie rozwoju(neurologiczne),Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. Leżałam tydzień i tak sie napatrzyłam ,że gdyby moja lekarka z Lublina,nie zrobiła mi tego cc tu u nas to na pewno bym tu nie rodziła tylk w Lublinie.
Uff ale naskrobałam

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata
Te Twoje opowiesci..przerazajace..a najbardziej to ze sa Z ŻYCIA wziete..
Jesli dziecko wazy powyzej tych 3,800powinni wg mnie cesarke robic..szkoda meczyc.matke..no i dziecko ! Niewiadomo jakie potem tfuu tfuuuuu konsekwencje takich porodow wynikną...oby ŻADNE ! ale po to robia USG przed porodem zeby oszacowac wage dzieciaczka , choc fakt marginez bledu aparatow usg jest duzy i czestooo sie to mija z prawdziwa waga noworodka :/

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

MegiMadzia bardzo serdeczne gratulacje, to przepiękny gest,kiedy juz sil troszke brakuje. Narzeczony wiedzial jak Tobie pomóc na koncówce :-).
Roksi przyłaczam się do Natalii, co to za szpital,rany sadysci. Az mi wstyd mówic, ze mi cięzko, bo w porównaniu do tego co teraz przechodzisz to pikuś jest. I pomyslec, ze my mamy taki sam wyznaczony termin porodu. O zgrozo!
A co do bolących jelit, to mi się coraz częsciej zdarza, choc nie pije gazowanego. Wystarczy, ze cokolwiek zjem, ewidentnie slabo sobie radzą. Ale jem 2 jablka dziennie, to jakos idzie.
A jeszcze zapytam Roksi kochana, bedziesz rodzic sama, czy moze ktos z bliskich bedzie przy Tobie?Mama, siostra, kolezanka?Nawet wyplakac sie komus w rękaw przynosi ulgę. Szkoda ze nad masz tylko wirtualnie :-(

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam ,że po ostatnim pobycie w szpitalu nawet jakbym miała wybór i możliwość porodu sn to chyba mam za dużego stracha przed bólem i nie wiem czy bym dała radę.Przed cc też mam ,ale jakoś tak bardziej mnie to uspokaja,a to że wiem kiedy to też dobrze,bo za nic kurcze nie chciałabym wylądować na porodówce w Wigilię lub Boże Narodzenie.I każdej z nas życzę porodów przynajmniej szybkich,bo ból zawsze jakiś będzie

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Aż mi sie przewraca jak czytam co z ta Roksi wyczyniaja. Horror. Dlatego nie chce rodzic w zadnym szpitalu typu iczmp w lodzi albo maly szpital powiatowy. Z opieka roznie bywa. powiem tak: roznych lekarzy w zyciu poznalam w zwiazku z wykonywanym zawodem i generalizujac, ginekolodzy sa najbardziej chyba ze wszystkich specjalistwo nastawieni na kase, bunczuczni i przekonani o swojej nieomylnosci. Po paru miesiacach pracy z ginekologami moge powiedziec, ze dla nich kobieta sprowadza sid wylacznie do pochwy i macicy, zaden inny aspekt nawet jesli ma znaczenie z medycznwgo punktu widzenia ich nie obchpdzi ( ma pani angine/grzybixe w ciazy? Przejdzie, a jak nie i zacznie pani krwawic prosze przyjsc wtedy na ip, prosze kupic sobie clotrimazol, pic herbate z cytryna itp zlote rady)
Ostatnio moja kolezanka zrezygnowala z dyzurow w dps-ie ktory jest tuz obok instytutu czmp a prpwadzi go wlasnie ginekolog. Pan doktor ma etat i cieply stolek w szpitalu a w tym samym czasie pracuje w prywatnym przybytku. Z racji, ze szkoda mu pieniedzy na pensje dla sprzataczek z okazji nadchodzacych swiat kazda pielegniarka poza swoimi obowiazkami otrzymala polecenie umycia okna i pomieszczen sanitarnych. Sama bym pieprznela taka robote bo nie po to czlowiek 5lat studiuje, zeby jakas doktorzyna zrobila sobie ze mnie sprzataczke ;/
Chociaz postatnio na zajeciach jeden ze znaych lodzkich profesorow chirurgow tez byl bezczelny i macał dziewczyny na zajeciach ;o ja z moim brzuchem bylam jednak bezpieczna ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

jestem bardzo zaskoczona tym co u Roksi się dzieje, bo Lutycka w Poznaniu to typowa porodówka, więc o brak ludzkich uczuć można ich podejrzewać, ale myslę, że profesjonalni byc powinni - chyba że lecą z koksem nie skupiając sie na indywidualnych uwarunkowaniach... a czemu kochana nie pojechałaś na Polną????
w każdym razie Roksi pamietaj, w razie potrzeby chętnie do ciebie wpadnę z jakąś pomocą lub choćby do towarzystwa :)

Annmm żyjesz? jakoś dawno Cię tu nie było ;)
Pakowałam dziś wreszcie torbę, pade drobiazgów musze jeszcze uzupełnić, komplecik wyjściowy dla siebie i małego przygotować, czuję sie coraz bardziej ogarnięta ;) dobrze że wybrałam sobie inny szpital, niż wylądowała Roksi

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
Podczytuję Was od jakiegoś czasu ale jak dotąd nie miałam odwagi się dołączyć sama nie wiem dlaczego przecież nie gryziecie :) nie mam zbyt wiele czasu bo jestem mamą na pełny etat starszy syn 5 lat młodszy prawie prawie 2 latka, każdy z nich co chwilę coś ode mnie chce, dobrze że mąż nie jest wymagający ;) co do mojego stanu to termin mam na 17.12 i chyba jako jedyna nie znam płci dzidziusia z własnego wyboru po prostu chcę mieć niespodziankę :)
Do połowy września śmigałam jak oszalała nie słuchając innych żeby się oszczędzać no i przeholowałam szyjka zaczęła się skracać i otwierać no i od tego czasu jadę na luteinie mam prowadzić łozkowo kanapowy tryb życia na poczatku trudno mi to wychodziło ale od jakiegoś miesiąca to różnorakie dolegliwości się nasiliły i takowy prowadzę nie przejmując się kurzem zapomnianym mopem itp
Najbardziej dokucza mi brak tchu kolatanie serca naprzemienne z uderzeniami goraca i opuchlizna dolegliwości tych wcześniej nie znałam bo poprzednie ciąże przechodziłam w miarę spokojnie pomijając zaparcia i wymioty praktycznie do porodu

http://www.suwaczki.com/tickers/9ewns65gfia7mbfd.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...