Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

mj25
Niektóre z Was dopiero kupują spodnie ciążowe, a ja już od ponad miesiąca nie mieszczę się w inne. Dużo przytyłam przez pierwsze 3 miesiące, teraz się na szczęście unormowało :) Spodnie z pasem na brzuszek bardzo wygodne- polecam ;) Wieczorem wstawię zdjęcie brzuszka :)

Co do listy to mam u siebie jeszcze dopisane z 2 prześcieradła na gumce do łóżeczka, pościel+wypełnienie do łóżeczka (ale pewnie nie będę z tego korzystać od samego początku), 2x niedrapki.
Nie wiem też czy kupować kaftaniki... Mam używane od znajomej (chyba 6szt.), ale wydają mi się one nie praktyczne. Body fajnie trzymają pampersik przy pupce, a kaftanik... Tak zwisa strasznie ten pampers przy nich.

Swoją drogą jak już mówię o pampersach to na allegro na oficjalnej stronie Pampers, można dosyć tanio kupić zapas pampersów oryginalnych- przesyłka jest gratis. I pytanie do mam, które mają już dzieciaczki: jak długo (mniej więcej oczywiście) używa się Pampersów o rozm.2?? Bo one są od 3-6 kg. Jak dzidzia szybko przybiera na wadze??
Tematy trochę wyprzedzające...wiem ;)

Myślę że to zależy od dziecka jedne dłużej inne krócej używają rozm. 2. Ja niestety nie pamiętam jak było u nas.
A co do nie drapkow - po co ? Najwyżej maluch się tu czytam podrapie, prędzej czy później to nastąpi i tak, ale takie rękawiczki od początku zaburza ja budowanie prawidłowego schematu ciała. Bo tych rączek nie ma dla takiego malca, nie może ich ssać, dotykać o buzię.... kompletnie zbędna rzecz moim zdaniem.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Renata, Malgosia, piekniusie brzusie :) a miedzy zdjeciami, to ja sie dzis troche pozale... W mojej rodzince, tu tesciowa i moja babacia lat 92 (ale jeszcze humor potrafi zepsuc) wielkie niezadowolenie, bo drugi chlopczyk i czemu nie dziewczynka. I tak w kolo macieju. Czlowiek napsul nerwow przez te badania prenat. Jeszcze czekam na wynik w nerwach, i jeszcze musi wysluchiwac, czemu nie dziewczynka. Eh.

Odnośnik do komentarza

Hej
Annmm
Tez mialam to samo zwlaszcza ze w rodzinie meza to tylko on jest chlopakiem. I jego babcia marzy o prawnuku zeby nazwisko pozostalo.

Dzisiaj w nocy znow brzuch szalal i poszlam do lekarza u mnie w przychodni. Zbadał mnie i wszystko niby w przadku. Szyjka dluga zamknieta i twarda
Nic nowego nie zalecil.

Wiki 5lat,
Malwi 20 miesięcy
Eliza 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Annmmzawsze mozesz powiedziec tesciowej ze tez urodzila przeciez synka i jakos zyje - noni nikt jej sie nie czepia ;)

To dobrze kasienka ze wszystko wyszlo okej - moze przepracowalas sie czy cos- odpoczywaj wiecej :)

niezapominajka
Tez mam rano brzunio maly..wrecz jak leze to niewidoczny bo sie howa wtedy a zdjecie ktore wrzucilam z wieczorka jest :)

roksi
Tez latam co chwile do toalety , przed snem siusiu jak tylko wstane pedze az mnie pecherz boli...no i czesto ze dwa razy w nocy wstaje...zeby sie ...napic bo mnie pragnienie doslownie w sekunde potrafi dopasc :)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Śliczne brzusie:) a za parę chwil będą jeszcze piękniejsze ♡ uwielbiam ciążowe brzuszki :) a Małgosia bez przesady z tym tłuszczykiem, na prawdę nie jest źle, nie masz co narzekac ;) w ogóle nie wiem czy ja mam jakąś obsesję ale najchętniej stała bym cały czas przy lustrze i oglądała sie. tak się sobie podobam z brzuszkiem ha ha :D i co jakiś czas podchodzę się obejrzeć czy jest na swoim miejscu :) :)
Moja królewna dzisiaj wyjątkowo aktywna a jak wasze maleństwa? Dają dziś o sobie znać ? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

mj25
Niezapominajko dopisałam niedrapki, bo moje znajome przez pierwsze dni (kiedy nie obcięły paznokci dzidzi) to ubierały. Nie miałam na myśli, żeby cały czas trzymać dziecko w rękawiczkach... Poza tym to moje pierwsze dzieciątko, może Ty masz większe doświadczenie...

No dlatego o tym piszę:) Bo wierzcie lub nie ale nie jedna Mama z miesięcznym czy dwumiesięcznym bobasem w tych niedrapkach do gabinetu przychodzi.
Ja akurat w ogóle nie używałam, te małe łapki takie kochane są:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

W sobotę wyprawiam moich chłopaków nad morze z dziadkami....12 dni z mężem, bez dzieci - no poza tym jednym :) Zawsze się śmieje że jak oni jadą to przez 2-3 dni nie możemy się pozbierać bo ta cisza, nikt się nie kłóci, wychodzisz z pracy i luz - nigdzie się nie musisz spieszyć, nie musisz planować a z kim zostawić dzieci bo chcemy wieczorem wyjść...ostatnie takie luzackie wakacje bo od następnych będzie już kolejny ananas do ogarnięcia:)

Wiecie co w pierwszej ciąży spokojnie wytrzymałam 9 miesięcy, w drugiej koło 7 już miałam dość, już chciałam rodzić, teraz właściwie to już nie mogę się doczekać końca i tego małego przytulaka:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

mj25 super brzusio
Annmm nie przejmuj się teściową i innymi niech pilnują swojego nosa ,a nie Twojego brzuszka.Twój synek będzie na pewno największym Waszym szczęściem :).
Ja cały czas czekam na ruchy swojej córeczki wiem ,że nie ma się co martwić ,bo i łożysko mam na przedniej ścianie i tłuszczyku troszkę i jeszcze czas,ale pamiętam jakie to wspaniałe uczucie z poprzednich ciąż

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czytam wasze posty o wózkach i tak się zastanawiam na swoim przypadku ze rodzimy w zimę ja mieszkam na wsi ale chodniki są, na podwórku kostka w zasadzie jako takich przeszkód brak ale zastanawiam się na ile wykorzystam wózek i czy będzie mi przydatny bo powiedzmy do lata nasze dzieci będą miały pół roku i wtedy wykorzystaliśmy go najbardziej na jakieś spacery a poza tym gdzie go używać?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie grudniowe i gratuluję pociech. Piszę po raz pierwszy, chociaż śledzę forum już od dawna, ale ciągle jakoś brak czasu, albo wątek na który miałam coś napisać dawno był w tyle. Ja termin porodu mam na 08.12, a brzuszek już od dłuższego czasu widoczny. To nasz pierwszy dzidziuś i na 100% jeszcze nie wiemy co będzie, choć na 1 - swym usg Pani doktor podejrzewają, że córka, choć nie bardzo maleństwo chciało się pokazać ☺ . Na usg połówkowe idziemy 27.07 i już nie możemy się doczekać ☺ Ruchów jeszcze nie czuję, ale lekarz stwierdził jak zrobił mi takie "szybkie usg" podczas wizyty, że łożysko mam umiejscowione z przodu i to dlatego, ale dzidziuś się rusza i wszystko u niego w porządku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...