Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Maaadziulka morfologia kobiety ciężarnej odbiega od norm podanych na wynikach dlatego część wartości jest podniesionych/obniżonych.
Oddałam nową próbkę do analizy jeszcze raz i czekam na wynik, zleciłam też ten posiew, ale na wyniki trzeba czekać 3-7 dni.
Najgorsze co zrobiłam to czytanie w internecie co to może być, przez to martwiłam się całą noc ;( ale już mam lepsze samopoczucie i jestem dobrej myśli. Dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza

ignesse nie masz się czym martwić. Ja miałam zapalenie dróg moczowych w 14 tyg ciąży i krwiomocz nawet się pojawił w dniu genetycznego usg. Powiedziałam o tym lekarzowi, bo ten sam mi robił usg, co prowadzi mi ciążę tylko w innym mieście. Od razu dostałam antybiotyki 2x1 Duomox na 10 dni i teraz jest wszystko w porządku. A z dzidziusiem było wszystko w porządku mimo zapalenia.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Ignesse cieszę się bardzo ze wszystko dobrze się skończyło.

Renata dziękuję bardzo za zaproszenie, do końca lipca jednak nie dam rady bo sezon urlopowy a na weekendy jeszcze 2 wesela, 18 lipca będę właśnie na weselu w Boruniu to chyba gdzieś w twojej okolicy :)
U mnie też jest wszystko ok, wyniki dobre, dzidzia zdrowa, ruchliwa, ma juz 8cm, tętno ok, przezierność karkowa 1.8 więc w normie, kości nosowe widoczne także nie robie wiecej badan genetycznych.

Odnośnik do komentarza

hej kochane Ja dziś po usg genetycznym i teście z krwi. usg poprawne Nt 0,6 a nb(+)
CRL 64,2
Ulżyło mi trochę teraz czekam na wyniki z krwi do 6,07... ale lekarz stwierdził, że to raczej formalność.
Martwi mnie coś innego... hmmm dostałam dzisiaj pierwszego żylaka odbytu boli trochę a wizytę u gin mam dopiero 02,07. Może mi pomożecie bo za bardzo nie wiem jak sobie ulżyć:(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowała się lub decyduje na amniopunkcję?
U mnie badania usg wyszły bardzo dobrze, pappa wszystko popsuł, bo trisomia 21 wynik skorygowany wyszedł mi 1:600. Byłam dziś u swojego gin., który przyjrzał się wynikom i mówi, że wszystko wygląda dobrze, a wynik trisomii rzeczywiście - ryzyko średnie. Tyle to ja też wiem.Teraz strasznie żałuję, że robiłam dodatkowo test pappa. Mimo wszystko wzięłam skierowanie, gdyż u męża w rodzinie jest chłopczyk z ZD, a rodzice mają ponizej 35 roku życia obydwoje a my obydwoje 38. Ale dziewczyny, gdybym miała jeszcze raz robić te badania, poprzestałabym na usg genetycznym a teraz schizuję.

Odnośnik do komentarza

Sylwia84 - może zastąp rower basenem? Ja jeszcze wczoraj śmigałam z synem na rolkach, ale już sama wiem, że powoli będę musiała odpuścić ten sport i póki będę mogła basen (tu fakt jest ryzyko infekcji). No to spacery zostaną :)

Odnośnik do komentarza

Annmm
Wiesz ,że moje wyniki były podobne
1;600 ,biochemia w normie,wiek mamy podobny.Moja gin. powiedziała ,że jest oki .Powiedziała mi ,żebym nawet nie myślała o amino.Amino daje ryzyko poronienia.Jestem w stanie zrozumieć Twoje obawy ze wzgl. na chore dziecko w rodzinie ,niepewność jest straszna,ale bądź dobrej myśli,wszystko będzie dobrze.Z drugiej strony podejrzewam ,że teraz o niczym innym nie możesz myśleć a stres nie pomoże ani Tobie ani dziecku więc jeśli amino ma Cię uspokoić to może warto to rozważyć :)

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata1976
Ja ryzyko podstawowe mam 1:133 :( dopiero po zestawieniu z usg 1:600.
Powiem Ci, że jeśli miałabym z biochemii 1;600 dałabym spokój. Myślę, że mąż jeszcze bardziej schizuje, bo w rodzinie z jego strony jest dzieciątko z ZD. I tak muszę szybko umowić wizytę, bo gin mówił mi, że max 15 tyg., gdy jest jeszcze niewielkie ryzyko. Boje się jak cholera, ale właśnie siedzę na forum kobiet po amnio i tak trochę się uspokajam.
Myslalam o harmony i nifta, ale już znalazlam jeden przypadek nifty, który był fałszywie negatywny, wskazał na low risk trisomii 21, rodzice nie wykonywali dalszych badań, ale z usg genetycznego źle wychodziła już przezierność, dlatego chcieli się upewnić. Dziewczynka urodziła się z ZD. Renata1976 u mnie podobnie to trochę cud, bo też miałam różne przygody, łącznie z tym jak dwóch lekarzy już u mnie widziało przekwitanie w wieku 38 lat. A powiem Wam dziewczyny, że najgorzej to siedzieć i czytać, choć też można się uspokoić na forum takim jak to :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...