Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "My sleepy cloud"

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

mamy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania są dwie poduszki My sleepy cloud od Baby in clouds o wartości 159 zł jedna.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Baby%20in%20Clouds_logo_big.png

My sleepy cloud to poduszka terapeutyczna, która powstała z myślą o noworodkach. Zapobiega oraz koryguje już istniejące zniekształcenia głowy u najmłodszych maluszków. Poduszka jest wypełniona specjalną pianką termoelastyczną VISCO. Jej ergonomiczny kształt gwarantuje stabilną i odpowiednią pozycję spoczynku, a także zmniejsza obciążenie kręgów szyjnych.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/my%20sleepy%20cloud%20plakat_A2_PLN.jpg

Specjalnie dla naszych użytkowników Baby in clouds ufundował dwie poduszki:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/my%20sleepy%20cloud_crazy%20stitch_1PLN.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/my%20sleepy%20cloud_vichy%20beige_latte_1PLN.jpg

Aby wygrać jedną z nich należy odpowiedzieć na pytanie:
Czym powinna charakteryzować się pierwsza podusia Twojego dziecka?

Odpowiedzi należy zamieszczać w wątku konkursowym do 18 marca 2015 roku do północy z zarejestrowanych profili. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość Acha83

Pierwsza podusia dziecka powinna być przede wszystkim wygodna, tak żeby ułatwiała mu zasypianie oraz wykonana z delikatnych, nie powodujących alergii materiałów. Powinna być tak zaprojektowana, aby nie zaszkodzić w prawidłowym rozwoju dziecka. Powinna też być bezpieczna, nie posiadać żadnych malutkich elementów, typu frendzelki, niteczki, zbyt ostrych rogów żeby maluszek nie zrobił sobie krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Podusia potrzebna czy niepotrzebna?
Nad tym dylematem zastanawiałam się jeszcze przed narodzinami synka?
Życie jednak zweryfikowało moją decyzję.
Otóż, powszechnie uważa się (przynajmniej tak słyszałam aby w pierwszych miesiącach poduszki nie używać, a przynajmniej nie takiej klasycznej).
Czasem jest to jednak niezbędne, a wręcz wskazane, tak jak było to w naszym przypadku.
Ze względu na ulewanie synek śpi w łóżeczku na klinie dla niemowląt.
Jaka powinna być pierwsza poduszka według mnie? Powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie powinna wpływać negatywnie na ruchy maleństwa czyli je utrudniać. Tyczy się to również główki, niemowlę powinno móc swobodnie nią kręcić - podusia wiec nie powinna utrudniać tego. Wielkość też ma znaczenie - tak aby nie wpływała niekorzystne na kręgosłup maluszka.
Podusia powinna też być wykonana z bezpiecznych i przyjaznych materiałów, powinna gwarantować przepływ powietrza, aby skóra maluszka mogła oddychać, a nie pocić się. Materiał nie powinien powodować alergii. Ważne jest dla mnie również to aby poduszkę można było łatwo wyprać i aby nie odkształciła się po takim zabiegu:) Aha, dobrze gdyby można było ją zabrać ze sobą wszędzie, gdyby pasowała do wózka czy fotelika samochodowego np. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

przede wszystkim powinna dbać o kręgosłup naszego maluszka, nie może być zbyt miękka aby dziecko się nie udusiło, nie może też być za twarda. Dziecko powinno czuć się swobodnie, ponieważ pierwsze miesiące najwięcej czasu spędza właśnie w swoim łóżeczku, podusia musi być tak przystosowana aby nie zniekształcała główki dziecka i nie uszkodziła kręgosłupa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że w pierwszych miesiącach życia podusia powinna być cieniutka i obleczona wysokiej jakości poszewką ze 100% bawełny - to tyle :) Maleńkie dziecko tak na prawdę nie potrzebuje poduszeczki bo wówczas swobodnie może oddychać i nie ma obaw, że np. puchowa poduszka zasłoni nosek czy buzię. Opisana przeze mnie wyżej poduszka nie zaszkodzi dziecku. Rzeczywiście problem jest wtedy, gdy dziecko bardzo ulewa i główka jednak powinna być nieco wyżej od pozostałej reszty ciała. Ja w takim przypadku zwijałam ręcznik i wkładałam go na wysokości główki pod materacyk a jeżeli chodzi o poduszkę postawiłam na minimalizm, który według mnie się sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem pierwsza podusia naszego malca powinna mieć specjalne zagłębienie na głowe, aby ograniczyć gwałtowne ruchy naszego dziecka ale żeby jednoczenie nie ogranicczac mu ruchów. Jak rownież mogłaby korygować zniekształcenia głowy i jednocześnie zapobiegać kolejnym. Przede wszystkim powinna być wykonana z materiału które nie będzie wywoływało alergii bo wiemy malutkie dzieci maja bardzo wrazliwa skóre a co za tym idzie, materiał powinien być miły w dotyku, jak również powinien przepuszczać powietrze. Kolejna rzecza jest, aby taka poduszeczka nie miała elementów które nasze dziecko mogłoby chętnie wziąć do buzi. Powinna być wykona tak aby dziecko bez zadnych trudności mogło na niej lezec na brzuszku, jak równiez na plecac, i gwarantować stabilna i komfortowa pozycje. Jak wiemy, noworodkom często się ulewa i ważne jest aby taka podusie można byłoby prac w pralce, co ułatwiłoby zycie każdej mamie;) Powinna mieć tez taki kształt aby pasowala nie tylko do łóżeczka naszej pociechy ale również do wozka bądź fotelika samochodowego. Jestem pewna ze taka poduszka jest właśnie poduszka My sleepy cloud:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

P-o pierwsze bezpieczna powinna być poduszka,
O-ptymalne położenie główki ważne jest u maluszka,
D-o tego miękka i wygodna, by się dobrze spało oraz
U- śmiechem codziennie dzień nowy witało.
S-uper gdy do fotelika pasuje też poducha, by
Z –mniejszać obciążenie kręgów u malucha.
K-omfort bobasa to też ważna cecha oraz
A-ntyalergiczność – by nie kichała pociecha.

Taka stabilna poduszka z certyfikatami
Ucieszy wszystkie maluchy, a także ich mamy!
Ponieważ mama w ciąży mały brzuszek miała,
A Córcia się w nim troszkę ściskała,
Od urodzenia główkę niesymetryczną mamy,
Dlatego o poduszkę bardzo zabiegamy!
Bo okrągłą główkę i zdrowe plecki mieć chcemy,
Są wszak niezmiernie ważne – dobrze o tym wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza podusia małego dzidziusia
powinna być w delikatne wzory,
by nie rozpraszać przed zasypianiem
i stonowane mieć kolory.
Powinna być nie dość wysoka,
by kręgosłupa nie skrzywiła mu
i nie zbyt miękka żeby była
by czasem nie zabrakło tchu.
No i wygodna musi być,
aby sny śliczne się przyśniły,
a po tak smacznie przespanej nocy
na rozrabianie będzie dość siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na pierwszą podusię zdecydujemy się dopiero po ukończeniu przez Jasia 2. roku życia. Wydaje mi się, że na razie jest ona zbędna a synkowi po prostu lepiej się śpi na samym materacyku. Na pewno kupimy poduszeczkę, która będzie wykonana z oddychającego materiału, żeby synek się nie pocił. Taka poduszka powinna dostosowywać się do główki dziecka, żeby nie obciążać jego delikatnego kręgosłupa. Oczywiście trzeba też pamiętać o kolorach. My wybierzemy stonowane kolory, żeby nie rozpraszały synka, ale i były przytulne zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza poduszka powinna być jak pierwszy kocyk. Dziecko tak ją pokocha, że mimo że z czasem będzie na niej więcej łat niż samej poduszki, to za nic w świecie nie będzie chciało zamienić jej na inną. Pierwsza poduszka powinna być jak najukochańsza przytulanka, bez której dziecko nie zaśnie. To jak przyjaciel na pierwsze miesiące życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Uważam ze jesli nie ma wskazań medycznych ( ulewanie, asymetria itp) to niemowlakowi nie jest potrzebna poduszka, wystarczy na prześcieradło położyć sama poszewkę od podusi zeby dzieciaczek miał miło na twarzy jesli przekręci główkę na boczek lub jesli kładziemy go na boczku. Poszewka oczywiście ze 100% bawełny :)W późniejszym czasie ważne aby poduszka była dostosowana do wieku maluszka, do jego kręgosłupa czyli nie powinnismy oddawać dziecku naszej poduszki. Wazne aby była antyalergiczna, oddychająca ( zeby maluch się nie pocił) oraz wykonana z dobrej jakości materiałów, bez żadnych niepotrzebnych ozdób, frędzelków itp, które maluch moze oderwać i zjeść. Istotnym aspektem jest tez łatwość utrzymania w czystości :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zdrowy sen ważna sprawa,
Dla rodziców cieżka strawa.
Daj podusię My sleepy Cloud.
Dziecko prześpi zdrowo noc.

U Nas poduszka to wieczny problem, cały czas mamy dylemat i zastanawiamy się czy odpowiednią poduszkę wybraliśmy.
Jak wiadomo odpowiednia poduszka nie powinna obciążać kręgów szyjnych, nie powinna zniekształcać główki maluszka, powinna być wygodna i wykonana z odpowiednich materiałów.
O tym wiedzą rodzice, zabierając się jednak do poszukiwań odpowiedniej podusi dla naszej pociechy i tak zawsze zadajemy sobie pytanie czy to na pewno dobry wybór.

Pozdrawiamy :)
Patrycja :) Alicja i Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma swoją podusię,
więc i moje dziecko musi ją mieć:)
Lecz to nie taka prosta zdaje się rzecz
musi o główkę i kręgosłup dziecka dbać !!!
Mięciutka, wygodna i bezpieczna - to fakt
Odganiać złe sny, przyjacielem maluszka być - tzn zaczarowana ma być :)
By rano nasz skarb najdroższy budził się radosny :)
skory do zabaw i pełny miłości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Poduszka dla małego dziecka powinna być przede wszystkim wygodna. Nie powinna być zbyt miękka aby dziecko się nie udusiło ani zbyt wysoka żeby nie obciążało kręgosłupa za bardzo. Małe dzieci wg ekspertów powinny spać na poduszce dopiero od ukończenia co najmniej 2 roku życia. Sama mam 10 miesięczną córeczkę, która zawsze spała bez poduszki. Ale zauważyłam, że od jakiegoś czasu nie mogła spać budziła się często a u nas w łóżku gdy tylko przytuliła się do poduszki zaraz smacznie spała. Kupiłam jej więc poduszkę taką nie dużą nie wysoką na 2 cm i od tamtej pory smacznie sobie sypia:) Zawsze się do niej przytuli oprócz tego że do swojego misia jeszcze i ma słodkie sny:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza poduszka maleństwa nie powinna być zbyt wysoka, by nie nadwyrężać małego jeszcze niewykształconego w pełni kręgosłupa. Powinna być dobrze wyprofilowana, ale także łatwa w utrzymaniu czystości. Przede wszystkim powinna być również estetycznie wykonana, by Ten wyjątkowy człowiek, który będzie na niej leżał czuł się na niej swobodnie, wygodnie i bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym, aby dzięki poduszeczce Izunia zasypiała szybciej i mocniej, bo sen leczy i służy zdrowiu. Dobry wypoczynek podczas snu gwarantuje dobry rozwój maluszka.
Nasza Izunia budzi się w nocy bardzo często, a jej sen jest niespokojny i przerywany płaczem. Bardzo chciałabym aby to się zmieniło. Myślę, że jeżeli poduszka byłaby wykonana z przyjemnych dla dziecka w dotyku materiałów, jeżeli była by odpowiednio wyprofilowana i dostosowana do malutkiej główki dziecka, gdyby miała przyjemną i uspokajającą kolorystykę, nasze trudne noce mogłyby przejść w zapomnienie. Myślę, że jeżeli forma poduszeczki byłaby opracowana przez specjalistów znających szczegóły rozwoju maluszków, jest duża szansa, że sen Izuni na takiej poduszeczce wyglądałby inaczej - lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Każdy kochający rodzic cokolwiek daje swojemu dziecku (nie tylko maleńkiemu), daje to z ogromem troski i miłości. Tak samo jest w przypadku poduszeczki, która powinna zapewnić spojony sen i umilić maleństwu odpoczynek.
Oczywiste jest, że poduszka dla maluszka powinna być dobrze wyprofilowana, tak by idealnie dopasować się do główki ale także ramion dziecka.
Poduszka powinna dobrze odprowadzać wilgoć, być odporna na odkształcenia w wyniku prania itd. Dodałabym, że zaletą byłoby gdyby szybko schła, by uniknąć sytuacji, że wyprana rano -wieczorem byłaby jeszcze mokra i nieodpowiednia do snu (wiemy jak dziecko szybko potrafi się przyzwyczaić do wszystkiego).
Podusia powinna być antyalergiczna, odporna na roztocza, inne alergeny oraz pleśnie.
Tkanina wierzchnia koniecznie musi być delikatna i najmilsza z możliwych :), tak by nie podrażniać wrażliwej skóry.

Myślę, że długo jeszcze można by wymieniać cechy idealnej poduszeczki. Każdy rodzic zna swojego malucha najlepiej i wie na co należy zwrócić szczególną uwagę. Poduszka powinna być dla maleństwa przyjemnością jak przytulanka. Jestem pewna że właściwie dobrana zapewni spokojną noc nie tylko dziecku ale też mamie i tacie, którzy nade wszystko cenią bezpieczeństwo i spokój swojego dziecka.


http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20278

Laura nr 1
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

pierwsza poduszka to obłok, chmurka
snów cicha strażniczka o wadze piórka
to pierwsze wspomnienie kojące mrok nocy
w zastępstwie za ciepło matczyne i dotyk

kawałek nieba
co raz darowany
spokojem otula
i dzieci i mamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

poduszka idealna towarzyszyłaby mojemu Maluszkowi w tych najpiękniejszych chwilach podczas snów pełnych marzeń, a w chwilach płaczu przynosiłaby ukojenie, taka delikatna ale i wytrzymała poduszka byłaby poniekąd " przyjacielem" na różnych etapach Jego rozwoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem zwolenniczką mody na nie podkładanie poduszek pod głowy niemowlaków. Dlatego ta pierwsza powinna być wyjątkowa pod każdym względem. Musi być tak zaprojektowana, aby idealnie dopasowywała się do miękkiej i delikatnej głowy małego człowieka. Powinien ją cechować odpowiedni materiał, grubość, rodzaj wypełnienia. Miłym dodatkiem jest również cieszący mamusine oko kolor, design, wzór :) W końcu która ze współczesnych mam nie zwraca także na to uwagi? :-)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza poduszka maleństwa powinna się charakteryzować:
-odpowiednim kształtem
- bardzo dobrym miękkim materiałem zewnętrznym
-odpowiednią twardością
- odpowiednim wypełnieniem
To wszystko sprawi aby dziecko miało odpowiednią pozycje do spania oraz zniweluje istniejące zniekształcenia główki maluszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Idealna podusia powinna łagodnym głosem
szeptać do maleńkiego uszka:

Ach śpij kochanie jeśli gwiazdkę z nieba chcesz dostaniesz
........
aaaaaa kotki dwa.......

Idzie niebo ciemną nocą ma w fartuszku milion gwiazd

ach śpij bo właśnie księżyc ziewa i za chwilę zaśnie

aaaa
i podusia powinna mieć kształt i zapach maminego cycusia
oto ideał.
Dobrej nocy i sza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...