Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hey dziewczyny !
Macie Racje, trzeba sie oszczedzac , Praca to nie wszystko najwazniejsze sa Nasze fasolki. Ja pracuje w Laboratorium i tez powiedzialam ze Jak bedzie za duzo Pracy z pacientami to Dochodze na zwolnienie... Teraz myslmy tylko o Nas Chodz Wiem ze to jest trudne ...
Ja mam Termin tez na 30 Marca i nie moge sie doczekac !!! Boje sie ze moze to Puste jakeczko, Albo Ciaza pozamaciczna.... Ach grrr tyle Tego sie czlowiek naczytal i Teraz wariuje :/
Ale Jak Narazie to Senna jestem piersi pobolewaja Ale nie az tak, no i nieraz brzuch pobolewa, raz Jak na Okres, Raz kluje ... Tez tak macie ???
Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjocjils9us.png

Odnośnik do komentarza

a ja narazie jestem grzeczna i lezakuje...
mam problemm teraz z wyborem lekarza...
bo chodzilam prywatnie to pani wizyta z usg i zwolniem recepta ewentualnie kosztowala mnie 100zl wiec zaden problem ale wizyte odwowalalm 18 bo bylam w szpitalu i mam porobic reszte badan oczywiscie nie na nfz i zadzwonic do nie i sie umowic...
ale moj mi podrzucil pomysl ze skoro ordynator szpitala przyjmuje na NFZ a on juz zna moj przypadek i od poczatku juz wsio wie to moze do niego sie zglosze...
i dylemat mam...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja bym Madzik zostałą u tego co cie w szpitalu przyjmował.
Wie już co i jak i sprawdził sie co najwazniejsze.

Macie już pomysły na imiona dla dzieci? My dla chlopca mamy ale dla dziewczynki jest dylemat, Albo Regina (renia) , Felicja (fela) Albo zwykła Oleńka. A dla chłopca Baltazar (chcieliśmy beniamin ale siostra pawła już ma benia wiec Baltek , bal też ładnie) Lub Mieszko jeszcze Melhior mi sie podoba (mel)

Odnośnik do komentarza

Co do wyboru lekarza, też się zastanawiałam czy NFZ czy prywatnie. Miałam fajną panią ginekolog na NFZ, ale terminy długie - pierwsza wizyta dopiero 15.04 czyli byłabym w 10 tc. a na dodatek dowiedziałam się, że też jest w ciąży z terminem na lipiec, więc za długo bym do niej nie pochodziła. Wybrałam lekarza prywatnego - w ramach pakietu medycznego z pracy, nie płacę za wizyty,USG i niektóre badania, ale i tak na pierwsze badania krwi wydałam trochę pieniędzy.
Antala, co do wyboru imion to u nas jest odwrotnie - dla dziewczynki mamy już typy (Izabela, Gabriela, Eliza, Rozalia - ale to ostanie mężowi się nie dokońca podoba), dla chłopaka natomiast brak.

http://www.suwaczek.pl/cache/8dc65e1004.png

Odnośnik do komentarza

własnie sie zastanawiam ale to moj jutro wolne ma to na spokojnie obgadamy tego lekarza, chociaz ja wole pania ginekolog niz pana ale ten ma duzy plus bo jest delikatny, wsio mowi i wie co sie ze mna dzieje

a co do imion to dla chlopca mamy Kacper bo juz w poprzedniej ciazy wybieralismy a dla dziewczynki bylo Agatka i tak jest a wiec jak bedzie teraz dziewczynka to bedziemy sie glowic ale mamy jeszcze czas, jeszcze nie dumalismy z moim na temat imienia dla drugiej corci chociaz ja juz sobie kilka typow wybralam np. Emilka, Gabrysia, Zuzia, Zosia, Hania, Pola i myslalam nad Patrycja ale chyba raczej odpada... duzo jest ladnych imion ale albo juz jest w rodzinie albo sa juz tak popularne ze w pewniee w klasie co druga bedzie miala tak na imie i jest dylemat

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magalena3-ten gin co na nfz ma wolne terminy? Bo np u nascordynatorka po tym jak ja wybrali na ordynatora w ogole nie przyjmuje na nfz a prywatnie 180 zl zwykla wizyta i ta prenatalna 240 (albo 230) wiec sie ceni. A zanim ja wybrali to terminy miala na pol roku do przodu. Zastepca ordynatora u nas na nfz ma terminy zajete na 4 mies do przodu a prywatnie 100 zl wiec ja bede chodzic do niego prywatnie.
Dziwne by bylo gdyby dobry ordynator nie mial duzo pacjentek na nfz.
Moja kolezanka dluuugo nie umiala zajsc w ciazd to potem cala ciaze chodzila na nfz do wlasnie naszej (teraz nowo wybranej) ordynatorki ale na wszelki wypadek jezdzila do wroclawia do wybitnego specjslisty od skomplikowanych ciaz. I byla bardziej spokojna.... moze to dla ciebie bylby dobry wariant?

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

wiesz ze nawet nie zastanowilam sie czy bedzie mial termin bo on przyjmuje w dwoch innych przychodniach w innych miastach a ordnatorem jest tutaj
chyba rzeczywiscie najpierwsz podjade dowiem sie jakie sa terminy ... dzieki za rade

a jezeli chodzi o spanie to ja dzisiaj obudzilam sie o 8 bo tabletki musialam wziasc wiec i zjesc a potem walnelam sie spowrotem na wyrko i obudzilam sie o 10:30 i juz mnie jakas drzemka lapie wiec pewnie zalicze nastepny odcinek rodzinki.pl i pojde drzemac

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A co do imion jak widac na suwaczku nasza corka ma najbardziej popularne imie (podobno) w 2012 r czyli wtedy kiedy sie ur. Ale dopoki nie dalismy jej tak na imie nie znalismy absolutnie zadnego dziecka (ani w rodzinie, ani wsrod znajomych ani w okolicy) a potem w dalszej rodzinie ktos tak dal na imie. Imie wybieral maz i srednio mi pasuje bo ja mam imie ktore w moich czasach bylo bardzo rzadkie (do teraz znam 2 imienniczki)-Patrycja:-).
Magalena-bardzo ladne imie dla dziewczynki;-)))).
Ja osobiscie bym chciala dla dziewczynki - hania, kinga albo abigail (uwielbiam)
A dla chlopca borys lub igor ale nie mam szans namowic meza wiec moze jakis pawel albo piotr.

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

Ogolnie te dziewczyny ktore sa pierwszy raz w ciazy to zobacza jak tak naprawde trudno wybrac imie dla dziecka. Zeby sie dobrze komponowalo z nazwiskiem, zeby sie komus zle nie kojarzylo (np szwagier chcial macka a jego zona nie chciala bo kiedys mieli konia o takim imieniu i zle jej sie kojarzylo), zeby nie budzilo dzwnych skojarzen (szymek - szynek , przyklady mozna mnozyc, itd..... np mam kolezanke oliwie, jest dosc slusznych rozmiarow (wysoka i lekka nadwaga) i wolali na nia zlosliwie koledzy OLIWA, tak jej to imie obrzydlo ze wsrod znajomych na studiach znana jest tylko i wylacznie jako Ola....

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

Jestes pewna co do julki? Bo podobno (widze to baaardzo wyraznie na moim egzemplarzu i jeszcze jednej julki mlodszej od mojej o 3 mies) Julki sa bardzo energiczne (choc patrzac na moja to mysle ze to eufenizm ha ha).... moja jest mega charakterna, zadziorna, wszedobylska i ciekawska. Wiem ze moj opis cech charakteru brzmi zachecajaco to powiem tak-nie znam dziecka ktore tak by wlazlo do pralki ze potem ciezko ja bylo wyciagnac, takie ktore w wieku niecalych 7 mies zaczelo raczkowac i na drugi dzien weszlo po schodach na pietro, ktore od urodzenia spalo duuuuuzo mniej niz inne dzieci, np w wieku 3-4 mies zycia spalo 12h a teraz jej starcza niecale 9h. No i uparta jak osiol to delikatnie powiedziane....
Jak bylam kiedys u pediatry to powiedziala ze wszystkie Julki takie sa....;-).
Radze przemyslec te imie

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

ja mam Julke u brata, w lutym skonczyla rok ale pasuje do twojego opisu :) u szwagierki jest tez julka ale ona ma zaledwie 5 miesiecy i nie widzialam jej ze 3 miesiace wiec nie moge nic powiedziec :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Zeby nie bylo ze tylko narzekam to pochwale sie ze (mimo ze bardzo pozno zaczela mowic wiecej niz 20-30 slow, ale teraz to gada non stop) nie miala jeszcze 2 lat to znala i umiala wskazac caly alfabet (literki dyze i male), teraz juz od 2-3 mies umie liczyc do 30 (jak jej wyrywko pokaze np 25 to ladnie powie), po angielsku do 20 i wie ze np 10 po ang to ten.... puzzle 30 elementow jak dostanie nowe to uklada od razu... ciekawska jest niesamowicie,tego alfabetu to sama chodzila i sie pytala o kazda literke....
No dumna jestem z niej niesamowicie. Aczkolwiek nie uwazam jej za geniusza, rozne dzieci maja rozne zainteresowania, inne dziecko moze zna wszystkie dinozaury albo lalki barbie czy monstet high (ten etap dopiero przed nami, narazie lalki jej peawie w ogole nie interesuja).
Moze tez byc ze zaraz z powodu buntu (wysoce prawdopodobne) zacznie udawac ze nie zna literek i w koncu zapomni zanim pojdzie do p-kola...

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

No wiem tylko strasznie się denerwuje,jestem po dwóch stratach w 13 i 15 tygodniu :-( po poronieniach urodziłam bliźnięta mają teraz 7 lat cała ciąża na podtrzymaniu.Teraz lekarz tez przepisał odrazu tabletki na wszelki wypadek we wtorek mam przyjść po zwolnienie bo zabronił mi pracować,kolejne usg 31 marca mam nadzieje ze serduszko juz będzie wczoraj widziałam tylko pecherzyk.Owulacja była u mnie między 14 a20 lutego dlatego myślę że serduszko powinno być już widać chyba że kiepskie usg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...