Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mąż wrócił wczoraj z pracy i mówi że połowkowe usg chce w 3d robić:) chyba pozazdroscil mi tego ze na ostatnim usg jak byłam w szpitalu widzialam buzię malenstwa w 3d I jest bardzo ciekawy: ) u nas normalnie usg kosztuje 100zł a to 3D 200zł. Na początku ciąży to trochę zbędny wydatek bo o tak za bardzo nie zobaczymy rozwinietego bobsa a teraz nasze malenstwa są już w pelni rozwiniete i tylko rosna: )wiec mozna coś więcej podejrzec i.napewno się nie.przestraszyć. ja pamiętam jak nam na usg w 8mcu mignal chwilę w 3d to.ja się przestraszylam bo taki.mały potworek nie podobny w żaden sposób do czlowieka: )a teraz to już śmiało można nawet doszukiwać się podobieństwa w rodzicach: ) połowkowe na 10lipca prawdobnie się zapiszemy.: )to bedzie 20tydzień i3dzień wiec tak chyba spoko

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

A ja Wam powiem że nie wiem nawet czym się różni usg zwykłe od polowkowego (tylko czasem tj ok 20tc?). Bo ja jak miałam wizyte w środę to nikt nie zaznaczal że polowkowa :/ I niczym nie różniła się od wszystkich innych wizyt.
A co do usg 3d to ja nie prosilam wcale mojej gin a ona mimo to zawsze przełącza mi, także widzę i wiem że wydrukowalaby mi też foto ale niestety moj synek nie chce buziaczka pokazać. A dzieki temu że ja nie proszę wyraźnie o 3d to płace jak za normalną wizyte czyli 100zl. Troche bym sie wkurzyla gdybym sobie zażyczyła 3d a moj synek nic by nie chcial pokazać oprócz raczki zaslaniajacej twarz.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna1988

U mnie to wyglada tak ze na kazdej wizycie mam usg ale jezeli nie jest to np polowkowe to tylko przyklada glowice sprawdza tetno, stan wod plodowych i przyrost maluszka. Bardzo szybkie badanie. Na prenatalnych tak jak i na polowkowym sprawdza wszystkie parametry ktore wymagaja czyli dlugos kosci udowej, przelwywy w naczyniach narzady wew. itp. Takie badanie trwa ponad 30 min

Odnośnik do komentarza

Martynka, na usg połówkowym lekarz sprawdza wszystkie narządy dziecka, jest ono dokładniejsze niż takie rutynowe usg i trwa dłużej. Ja teraz byłam na wizycie w 20 tygodniu i zrobił mi tylko takie krótkie usg żeby podejrzeć małego a na następnej wizycie w 22 tygodniu będę miała to połówkowe, mój gin woli robić troszkę później bo mówi ze lepiej wtedy wszystko widzi :p

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Ja też co miesiąc na USG na narodowy fundusz mam robione wszystkie pomiary i sprawdzane narządy, też trwa to 15- 20 minut, ale jednak takie USG 3D genetyczne różni się od tego zwykłego...na genetycznym, pierwszym, na którym byłam, a trwało ono 40 minut, dr mierzyła i oglądała wszystko bardzo dokładnie...serce, mózg, narządy wewnętrzne, płuca, przekrój głowy, tętnice, serce, komory, przepływy...mierzyła wszystko bardzo dokładnie...a to wszystko trochę trwa i nie da się tak dokładnego badania przeprowadzić w 15-20 minut...teraz miałam też iść na drugie genetyczne, połówkowe, ale no niestety, nie stać mnie na nie i będę musiała w pn zadowolić się takim zwykłym, na fundusz, z szybkimi pomiarami...będę musiała zaufać pani dr, że wszystko jest w porządku...a jak przyjdą pieniądze, to wtedy zrobię sobie dokładniejsze badanie...trudno...jak Wam dzień mija? miałam wstać z uśmiechniętą gębą, a tu gęba w drugą stronę ciągnie, do dołu bardziej..i deszczowo i zimno i ciemno za oknem...
"Koneser" piękny...popłakałam się...warto było obejrzeć...szkoda mi było faceta...zaufał i dostał po dupie...ale tak bywa...
miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Połowkowe to od tego ze robione w połowie ciąży: )
Najważniejsze żeby było zdrowe jak nie pokaże płci to się nie będę złościć hehehh: ) mąż nalega to będzie 3d :) umówiliśmy się na 9.07 o 12tej: ) Pani przy rejestracji powiedziała też ze jak chcemy to może nam też udostępnić nagranie:)jest w cenie badania wiec czemu mamy nie skorzystać.
Dziś wyszłam z domu po raz pierwszy od kiedy wypisali mnie ze szpitala nie licząc wizyty u lekarza po wyjsciu:) wracam do żywych powoli. W poniedziałek znów mocz krew w środę lecę po wyniki i wizyta.

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny duzo sie slyszy ze lekarz moze.... Pomylic plec bylam na usg polowkowym powiedzial ze z cala pewnoscia bedzie dziewczynka zalacze zdjecie i prosze was zebyscie wy ocenily czy moge byc spokojna czy jednak te zdjecie za wiele nie mowi nic bede bardzo wdzieczna :-) dodam ze moj dzidzius jest okazem zdrowia z czego bardzo sie ciesze i zycze to wszystkim przyszlym mamusia

monthly_2015_06/listopad-2015_31835.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny pocieszylyscie mnie hehe :-) strasznie sie ciesze tym bardziej ze mam juz dwuch chlopcow
Jusiaaas jak marzysz o dziewczynce to zycze ci tego z calego serduszka naprawde ogromne emocje
Nawet u mnie wszystkie przesady przegraly wszystko wskazywalo ze bede miala chlopca nawet tak sie nastawilam idac na usg a tu mila niespodzianka wiec moja rada NIE WIERZCIE W PRZESADY bo naprawde idzie dostac depresji przez to

Odnośnik do komentarza

dzien mnie nie było i godzinę musiałam nadrabiać..my wczoraj-dość nietypowo w piątek-byli na weselu, moja najbliższa przyjaciółka,b więc trza było poszaleć...a że mój mąż tancior to dziś się ledwo ruszam-wiekszość czasu przetanczyliśmy-nikt mi nie chciał uwioerzyć że to 5 miesiąc ciąży. na imprezie była też moja pani ginekolog i nie proterstowała na moje szaleństwa-tylko dziś mimo że ani kropli oczywiście nie wypiłam to czuję się jak na kacu. i p[omyśleć,że normalnie to ciągle zmęczonma i śpiąca- a wczoraj don 2 w nocy luz. teraz już grzecznie leżę i się regeneruję.

Odnośnik do komentarza

Burcia nigdy nie mow nigdy ja gdy juz mialam dwuch chlopcow tez myslalam ze to byla moja ostatnia szansa choc kochalam ( kocham) nad zycie moich dwuch chlopakow w srodku gdzies tam mialam pustke ze nie mam coreczki ale... pomimo ze sie teraz zabezpieczalam zaszlam w kolejna ciaze bylam bardzo zaskoczona i troche wystraszona ze bedzie trzeci chlopak ale dostalam od zycia ogramna niespodzianke marzenia naprawde sie spelniaja :) zycze wszyskiego co najlepsze :)

Odnośnik do komentarza

MoniQa89, jak dla mnie to też bułeczka :))) gratulacje i ciuchutko zazdroszczę :D u mnie synek dwa razy ogonek pokazał. Połówkowe mam dopiero 06 lipca, ale nie sądzę, żeby cos się tam mogło zmienić w tej kwestii. Zawsze marzyłam, żeby miec starszego brata, więc mam nadzieję, że kolejny dzidziuś to będzie dziewczynka i moje marzenie spełnię pokolenie później :)))
A co do przesądów to u mnie WSZYSTKO wskazywało na córkę (no może oprócz tego, że teraz wszyscy mi mówią, że pięknie wyglądam...)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...