Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Marik prosze uprzejmie, przepis jest pod wieczkiem serka Mascarpone Piątnica :Oczko: , skorzystałam i nam posmakowało
Kawalki kurczaka (o.k 0,5 kg) dusze na oliwie, sole, pieprze. Cebulę duszę na oliwie (druga patelnia).Sparzam dwa duże pomidory, obieram ze skorki, kroje w kawalki, dorzucam do cebuli, duszę razem, dodaję serek , doprawiam solą i pieprzem oraz sokiem z cytryny (przepis mowi jeszcze o slodkim sosie chilli). Gotuję makaron, mięso polewam sosem, dodaję świeżą bazylię i zajadamy się bo lubimy te smaki :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

U mnie dzis warzywa na patelnie z kurczakiem i ryzem (dyzurne danie :)) i resztki wczorajszej zupy :)

Dopiero teraz zobaczylam pytanie

antalis
A jak sie robi te luchy z sosem pomidorowym i tuńczykiem ?? :Uśmiech:

wiec odpowiadam, gotujesz makaron (do wyboru kto jaki lubi :)), a w osobnym garnuszku podsmazasz cebulke wrzucasz do tego pomidory z puszki z sosem (ja kupuje w lidlu maja bardzo dobre), daje jedna mala kostke rosolowa, duzo ziol prowansalskich i gotuje tak dlugo az z pomidorkow zrobi sie gesty sos i na sam koniec daje tunczyka z odrobina tej zaprawy z oleju w ktorej byly (jak kto lubi mozna dac cala puszke tunczyka wtedy sos bedzie typowo tunczykowy lub troche wiecej niz polowe), na talerz kladziesz kluski na to sos a na samym wierzchu starty zolty ser i to tyle potrawa szybka i bardzo smaczna :)

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...