Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kaszka,czesc,moja przyjaciolka rodzila w wzpitalu na solcu w warszawie( ja tez tylko ostatnio 16 lat temu) pojechalam z nia i jej mezem. Bylismy tam razem na sali ogolnej bez zadnego problemu. Wiem ze mozna miec pokoj oddzielny,rodzinny z wanna i moze byc rodzina. Ten pokoj to w zadsdzie dwa pomieszczenia i nikt nikomu nie przeszksdza. Wiem ze na Inflanckiej jest rowniez odnowiony nowoczesny oddzial. Teraz jak poroniłam bylam na Inflanckiej na ginekologii. Bylam pelna podziwu,czysto,podklady,podpaski po porodzie,reczniki papierowe,papier,plyn do dezynfekcji rak,wszystko bylo.
Mysle ze link od Martyniki podpowie Ci co zrobic. Ja nie przepadam za pryeatnymi porodowkami. Szpotal jest przygotowany na kazda ewentualnosc.

Odnośnik do komentarza

Daga81
Chusteczki super sprawa. U nas trzeba jeszcze własną lewatywę - serio, serio.
Dodatkowo trzeba wszystkie przybory do jedzenia: miseczka, talerzyk, sztućce, szklanka. Także trzeba sprawę dobrze przemyśleć i zabrać to co uważamy że nam się przyda. Ja ostatnio jak leżałam w 9 tyg to nawet czajnik miałam swój bo oddziałowy się spalił. Tylko się nie śmiejcie z tego. Takie są szpitale w świętej Częstochowie.

Hmm czyżby Parkitka?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ;) wrocilam z rekonesansu zakupowego bez portfela, gdyz wydawanie pieniedzy na szkraby idzie mi zbyt latwo ;) ale zamowilam koszule do karmienia :) wanne, reczniczki, laktator reczny, butelki , pajacyki welurkowe i sliczne komplety z pinokia ;)

fajnie, ze wrzucilyscie liste zakupow do szpitala ;) daga81 widzialam jest dobrze zaopatrzona ;)

Jestem zaskoczona tematem lewatywy, bo nawet o tym nie slyszalam.

Co do poloznej , juz z nia rozmawialam i jestem mniej wiecej umowiona na wizyty ;)

Odnośnik do komentarza

kaszka
Adonis, aż taki hardkor to ze mnie nie jest. :D
Wprawdzie ciąża póki co książkowa[poza przybieraniem na wadze i bakteriami w moczu które chyba nigdy nie przestaną mnie prześladować ;/ Jakieś pomysły? Piwko co wieczór, łykam żurawinę i nic nie pomaga!] i mam nadzieję na równie bezproblemowe rozwiązanie, ale aż taką optymistką to nie jestem, żeby porywać się na poród w domu, przynajmniej nie rodząc po raz 1szy.

Butelki od medeli te wymagające ssania są warte swojej ceny?
Tak od gadania o tej wyprawce zaczęłam się rozglądać i mam dylematy...

Ja poprzednio miałam bakterie w moczu od początku aż po poród .

Ja uważam, że medela jest warta. Kupuje różne rzeczy i skoro na czymś można zaoszczędzić to do czegoś można dołożyć i jak dla mnie medela jest warta.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hmm nie wiem ile kosztują pampersy (można jakieś tańsze kupić), ale pozostałe rzeczy wydaje mi się, że np. w auchanie taniej by skompletował. Bo te rzeczy z baby ono są tanie.

Co do sudokremu, położna nam go odradzała, więc niekoniecznie, akurat taki krem na początek. Lepieij kupić coś ochronnego, bo sudokrem jest produktem aptecznym "już na odparzenia". Jak ona to mówi, nie odparzamy się codzień i nie smarujemy lekami "na przyszłość". Może się okazać, że będzie potrzebny dopiero za pół roku np, albo wcale.

Jedynie wygoda z tym, że od razu wszystko na raz.

Kaszka Nie wiem jak Medela, ale butelki z Lovi też są "wymagające ssania" i dziewczyny sobie chwalą, a cena jest chyba niższa jak się orientuję.

Odnośnik do komentarza

kaszka
Amadeo, czy Twoją zaczepkę mam rozumieć jako 'jak się nie podoba to won'? ;) Napisałam chyba wyraźnie, że wpisów wartościowych nie brak, a tylko ciężko je wyłuskać w tym szumie informacyjnym.

Ile zazwyczaj trwają programy szkół rodzenia? Będę miała tylko miesiąc przed porodem i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle coś zaczynać. A jeśli tak, czy czy warszawskie Mamy mogą którąś polecić?

Coraz fajniejsze te pajace znajduję. :D

Ja chodzę na Inflancką bo tam chcę rodzić. Zajęcia trwają ok5tyg tam są 2xtyg a prowadzące wolą tak ci!że ok 25tyg. Generalnie zajęcia SR powinny skończyć się ok4tyg przed terminem porodu. Jeżeli nie spełniasz warunków na bezpłatne zajęcia w Warszawie to poszukaj weekendowych szkołarodzenia.pl lub z końcówką .com

Odnośnik do komentarza

myszka123 Wrzucam ceny rzeczy , ktore ja kupilam wcaptece gemini :) wydaje mi sie, ze sie oplaca. Ale najlepiej wiedziec jakiej marki szukasz :)

1 PAMPERS Premium Care, pieluchy rozmiar 1, 78 sztuk 49,99
2 Linomag, puder dla dzieci i niemowląt, od urodzenia, 120g 6,89
3 Linomag, żel do mycia ciała i głowy, od urodzenia, 200ml 7,09
4 Linomag, oliwka dla dzieci i niemowląt, od urodzenia, 200ml 6,99
5 Linomag, maść, od urodzenia, 30g 5,69
6 Linomag Bobo, krem ochronny dla dzieci i niemowląt A+E, 6,79
7 Linomag, krem z tlenkiem cynku dla dzieci i niemowląt, od urodzenia, 7,29
8 CANPOL, szczotka do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, 9,69
9 CANPOL, wysokochłonne podkłady poporodowe, 10 sztuk 5,99
10 CANPOL, wkładki laktacyjne Standard, 40 sztuk 10,49
11 WEBER, pieluchy tetrowe, białe, 60x80cm, 10 szt. 19,49

Odnośnik do komentarza

Rzadko się tu wypowiadam ale czytam, choć ostatnio nie nadążam. Myślę, ze forma wypowiedzi na forum zmienia się też w związku z tym, ze coraz więcej z nas siedzi już w domu i ma czas na pisanie o niczym. Jak czytam wieczorem wszystko z całego dnia to te tematy z rana już nieaktualne więc w sumie odpisywać nie warto.
Kaszka, mam sąsiadów którzy są dwujęzyczni z wyboru, po prostu stwierdzili, że skoro ojciec biegle włada angielskim to on będzie tak mówił do synów a mama po polsku. Efekt jest taki, że maja dwujęzyczne dzieci tylko chłopcy zaczęli dość późno mówić, ok 3-4r.ż., rozumieli w dwóch językach dużo wcześniej.
W Poznaniu można rodzić z położną i mężem ale wtedy wybrana położna jest pracownikiem szpitala. Potem wszystko zależy od tego czy się z porodem wstrzelimy w jej dyżur a właściwie brak dyżuru.
My chodziliśmy do szkoły rodzenia (nfz) w której było 5 spotkań dla rodziców, teraz chodzę na ćwiczenia dla kobiet w ciąży i różne warsztaty (chustonoszenie, laktacja, ból porodowy, wyprawka itp), wszystko w ramach nfz.
Jeśli chodzi o położną to od dwudziestego któregoś tygodnia przysługuje nam wizyta położnej raz w tygodniu a od trzydziestego któregoś dwa razy w tygodniu. Z położną podpisuje deklaracje (taką jak np z lekarzem rodzinnym). Może być to położna środowiskowa z przychodni albo np ze szkoły rodzenia. Ja chciałam poznać wcześniej osobę, która będzie mi po porodzie szwy wyciągać:)
Co do butelek to będę oryginalna bo nie kupuje wcale:) Wierzę, że będę karmić piersią i to długo a ponoć dla zmęczonej mamy i taty i przy początkowych trudnościach z laktacją nie ma nic bardziej kuszącego niż mleko mm i butelka w domu:)
W temacie wózków cały czas będę powtarzać, że lepszy drogi i dobry a używany niż polski nowy. Ale przecież każdy ma prawo wyboru i budżet na brykę. Dobrze, że są dziadkowie:)!
A na koniec pochwale się jaki kocyk/becik uszyłyśmy z mamą:) Ja gadałam, mama szyła:)

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33201.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

martolina bardzo ładnie Wam to wyszlo . Moge zapytac o koszt i wymiar ?

Adonis25 powiem szczerze, ze nie sprawdzalam tego pod wzgledem zapachu, ale czytalam opinie i posilkowalam sie pidpowiedziami, a jesli nie beda mi pasowaly to nie bede uzywala. Jak widac nie sa to kosztowne kosmetyki.

Widzialam ,ze pojawil sie u Was bepanthen do sutkow, a czy ma on jakies inne zastosowanie ? obilo mi sie gdzies o uszy , ze zastepuje balsam badz oliwke, poprawcie mnie jesli zle uslyszalam, badz przekrecilam :)

Odnośnik do komentarza

Medela to już specjalistyczny sprzęt, widziałam ostatnio smoczek do butelki, jest zupełnie inaczej skonstruowany.
Rada tylko taka, że jak już kupujecie butelki, smoczki itp to z jednej firmy bo potem wszystko kompatybilne. Butelki TT są bardzo charakterystyczne, smoczki między Aventem a Lovi można np wymienić.
Czytałam, że wszystkie maści z cynkiem są do stosowania w momencie kiedy już coś się dzieje i żeby nie "zaklajstrowywać" pupy za każdym razem. Poza tym jak już czymś smarujemy to musi to mieć czas, żeby się wchłonąć więc nie zakładać od razu pieluchy.
A jeśli chodzi o apteki to np aspargin, który zjadam teraz wiadrami, swoją drogą to powinny być jakieś opakowania mega dla ciężarnych, na doz.pl jest za prawie 11zł a w gemini za niecałe 6zł.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
martolina bardzo ładnie Wam to wyszlo . Moge zapytac o koszt i wymiar ?

Adonis25 powiem szczerze, ze nie sprawdzalam tego pod wzgledem zapachu, ale czytalam opinie i posilkowalam sie pidpowiedziami, a jesli nie beda mi pasowaly to nie bede uzywala. Jak widac nie sa to kosztowne kosmetyki.

Widzialam ,ze pojawil sie u Was bepanthen do sutkow, a czy ma on jakies inne zastosowanie ? obilo mi sie gdzies o uszy , ze zastepuje balsam badz oliwke, poprawcie mnie jesli zle uslyszalam, badz przekrecilam :)

Ja nie krytykuje tylko mówię, że mnie on nie pasuje !;) to dobre kosmetyki. Dużo dzieci w żłobku ich używało i nigdy nie było z nimi problemów.
A bepanthen jest do sutki i do pupy na odparzenia :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ofeliaa tak jednostkowo to trudno policzyć i pewnie się nie opłaca. Materiały zamawiałam na otula.pl i uszyjsobie.pl W sumie za oba zamówienia zapłaciłam niecałe 200zł ale będę z tego miała ten kocyk który własnie uszyłyśmy (80cmx80cm), większy kocyk (100cmx80cm), organizer na łóżeczko, osłonke na szczebelki a z resztek mam w planach uszyć jeszcze metkowiec, kostkę i chorągiewki.
Minusem kupowania materiałów w necie jest to, że kupuje się całe metry no i trzeba płacić za przesyłkę. Minky kosztuje ok 35zł, bawełna 13-18zł, ocieplina ok 10zł.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
Adonis25 ja nie mowie, ze krytykujesz ;) po prostu sama nie sprawdzilam tych kosmetykow , wiec moga mi nie odpowiadac ;) probe generalna przeprowadze na moich dwoch krolikach doswiadczalnych , po ich przyjsciu na swiat ;)

No na kimś się musisz nauczyć! :)

Nie chce żeby ktoś mi zarzucił , że się mądrzę. :D

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...