Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :-) nabrałam odwagi by się do Was odezwać. Czytam forum od początku i czasami pisałam ale potem zabrakło czasu i zostało czytanie. Jestem mamą 4,5 miesięcznej już Natalki i czas nam szybko leci. Wprowadzamy już warzywa do diety maleństwa i je bardzo ładnie. Przestała sypiac w nocy jak kiedyś :-( teraz budzi się co godzinę i ledwo żyję. Postaram się teraz częściej odzywać bo jesteście moja skarbnica wiedzy a i fajnie z kimś pogadać :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny :) czytam Was już bardzo długo ale nigdy nie miałam odwagi napisać. Kacperek urodził się 26.10 z wagą 3200 i 54 cm. Przez pierwsze dwa miesiące dał nam nieźle popalić cały czas płakał. Ale teraz jest super pogodnym chłopcem który cały czas się śmieje. Obecnie waży około 8 kg więc wiem jak cierpi kręgosłup bo młody lubi być noszony na rękach. Ostatnio nawet długo nie wylezy w wózku na spacerze bo chce na ręce. Co do spania w nocy to ładnie przesypia z jedną bądź dwoma pobudkami. W dzień zrobi sobie 3 drzemki po 30 min i zazwyczaj zasnie tylko na rękach.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jxtkpjwia.png

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie informacja ze jest tez ktos kto woli forum :) z racji tego ze ja czasami do samego eieczora nie mam do kogo dzioba otworzyc to czytam was i pisze. a jak pojdziecie na fb to chyba zaczne nalogowo allegro przegladac :D

Wspolczuje wam ze dzieciaszki na rekach nosic musicze. Ale wydaje mi sie ze to tez troche przez to ze kp. Moja jak przeszla na mm to pozniej juz nie chciala na reku byk karmiona i do tej pory tak zostalo. Tylko w nocy na spiocha sie uda. Z reszta jak skonczyla 4msc zaczela sie dzwigac do siadania. Teraz czasem w wozku z lezacego wstanie zeby usiasc wiec staram sie ja klasc coraz czrsciej na lozku albo w lozeczku z zabawkami po bokach to sie turla a nie ma sie za co zlapac. Oczywiscie spacer juz na polsiedzaco. Bo wszystko ciekawe ale po 30minutach i tak usypia wiec ja klade.
Pochwalic sie moge ze nie musze jej juz nosic, bujac, skakac, szurac nogami i spiewac przy usypianiu. Przez ostatnie 3 tyg. takiego usypiania nadwyrezylam nadgarstek ale powoli wraca do normy.

W lozeczku na nic praktycznie sama usypia. Daje jej pieluche tetrowa klade na oczka i buziaka i czasem przytrzymuje smoka. Nie chce go ssac ale mymla jezykiem na prawo i lewo. Oczywiscie pieluszke przytrzynuhe zeby sobie noska nie zakryla. Probuhe zdjac pieluszke ale po ok. 2 minutach tak delikatnie sie smyra sama po buziaku.
Jednak pieluszka tetrowa od zawsze chyba najlepszy usypiacz w mojej rodzinie. Choc z poczatku nie chciala jej. Pierwsze usypianie trwalo. 40 minut ale teraz max 10.

A wiec polecam wyprobowac ta metode bo ja juz wszystkiegi probowalam a bylo na koniec i tak duzo krzyku bo w ost. fazie snu sie wybudzala.

Milej nixki zycze mi wlasnie cora sie budzi na karmienie :) ( od godziny sie wierci)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witam i ja po swietach :) zagladalam do Was, ale byla glucha cisza, tez sie przestraszylam, ze pouciekalyscie, ale ciesze sie, ze jestescie- brakowalo mi Was przez te kilka dni :)
U nas swieta przyjemne:) robilismy chrzciny- malutka zniosla dzielnie ;) i msze, i impreze.
Teraz mamy jeszcze tydzien urlopu u dziadkow, wiec mi ja totalnie rozregulowali noszeniem na rekach, ale pozwalam nacieszyc sie wnusia ;) tym bardziej, ze zauwazylam, ze mala potrzebuje juz kontaktu innych osob. Calymi dniami siedze z nia sama, maz wraca wieczorami i malutka zareagowala placzem na widok rodziny, jak przyjechalismy przed swietamu do dziadkow. Ale juz nastepnego dnia bylo ok. Zdecydowanie przydalony sie nam towarzystwo w realu :) szkoda, ze ciocie forumowe mieszkaja tak daleko ;) fajnie by bylo moc sie z drugim wozkiem umawiac na wiosenne spacerki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

skarolina - to chyba taki wiek, ze dzieci przestają sypiać. moja przez 2,5 miesiąca nie obudziła się ani razu w nocy, a teraz nagle się budzi i to czasem po kilka razy:(
a mam takie pytanie - ja często jedzą wasze dzieci?

Odnośnik do komentarza

Ja też za bardzo nie wiem ile mała zjada bo karmię piersią Ale ok. 4-5 posiłków mlecznych, ostatnio wprowadzamy słoiczek, zjada około połowy a popołudniu dostaje kaszke ale to nie za chętnie zjada około 1/5 porcji z opakowania. Tak z 30 ml.

Co do zasypiania to moje lenistwo nauczyło moja mała za nie ma szans na noszenie . W ciągu dnia zasypia przy piersi albo na spacerze a w nocy jak nie zasnie przy piersi to kładę ją sobie na brzuchu jak leżę i lekko się kołysze. Niestety już nie przesypia Novell co kiedyś było normą, teraz budzi się co najmniej raz.

Odnośnik do komentarza

Ja też za bardzo nie wiem ile mała zjada bo karmię piersią Ale ok. 4-5 posiłków mlecznych, ostatnio wprowadzamy słoiczek, zjada około połowy a popołudniu dostaje kaszke ale to nie za chętnie zjada około 1/5 porcji z opakowania. Tak z 30 ml.

Co do zasypiania to moje lenistwo nauczyło moja mała za nie ma szans na noszenie . W ciągu dnia zasypia przy piersi albo na spacerze a w nocy jak nie zasnie przy piersi to kładę ją sobie na brzuchu jak leżę i lekko się kołysze. Niestety już nie przesypia Nocek co kiedyś było normą, teraz budzi się co najmniej raz.

Tak się zastanawiam, czy czyjeś maleństwo urodziło się jeszcze 19.10?

A oto moje słoneczko:

monthly_2016_03/pazdziernikowe-maluchy-2015_45833.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas mała je 4-5 razy w ciągu dnia pierś do tego pół słoiczka w południe i na wieczór z 50 ml kaszki co do spania to przeważnie budzi się raz w nocy około 3 na jedzenie czasami dwa razy w nocy ale to rzadko.
Dziś w nocy nie mogła spać cały czas się krecila i płakała przez sen to budziła się prawie co godzinę odzwyczailam się od takiego wstawiania mam że dzisiejsza noc będzie lepsza:)

Odnośnik do komentarza

Ja tez jestem za jeśli chodzi o grupę na Facebooku ,łatwiej tam się pisze :-) dziewczyny przyjęły mnie do tamtej grupy,ale po jakimś czasie zostałam usunięta - nie wiem dlaczego. Może przez to,ze się nie udzielalam, mówi się trudno :P tutaj mnie nikt nie zablokuje ;-) u nas tez gorzej ze spaniem w nocy.. Karmię tylko piersią i mała budzi się glodna co 2 godziny. Pewno przez to,ze jest dużo bardziej aktywna w dzień, potrzebuje więcej energii :-) kiedyś próbowałam dać jej kaszkę po karmieniu, wieczorem,ale na nic to się nie zdało, bo nie chce jeść niczego innego co ma inną konsystencję niż mój pokarm..uznaje,ze nie jest jeszcze gotowa na rozszerzanie diety. Mamy jeszcze czas. Co do spania w dzień to ostatnio moja corcia ma focha i śpi tylko na rękach :/ nie jestem w stanie jej odłożyć do łóżeczka, bo każda próba kończy się płaczem. Nie wiem co z tym zrobić, bo na dłuższą metę strasznie to uciążliwe, a ja nie jestem w stanie nic w domu zrobić, bo jak śpi - trzymam ją na rękach a jak nie śpi - na odmianę trzymam ją na rękach, bo nie chce się ani bawić na macie ani w foteliku :/

Odnośnik do komentarza

Werus - u mnie też tak jest. Młoda jak ją odłożę to po 3 minutach się budzi z płaczem i juz nie jestem w stanie jej uśpić. No chyba że piersią, bo ona tylko tak zasypia, ale staram się tego nie robić, bo wtedy to bym chyba cały czas siedziała z dzieckiem przy cycu. Raz na jakiś czas zdarza się święto i pospi 40 minut - jestem wtedy w siódmym niebie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak odkladacie dziecko do lozeczka to sprawdzcie oddech i oczy. Juz tlumacze. Dzieci takie male tez potrzebuja czasu aby przejsc w mocniejszt sen. Jak widac ze rusza oczkami albo szybko oddycha to znaczy ze jeszcze nie spi mocno. Mojej to przejscie zajmowalo okolo 10 minut. Teraz zasypia w lozeczku albo w wozku.

Jesli chodzi o karmieie to moja zjada od 140 do 160 5 razy dziennie plus tak okolo 70 zupki roznej. Do tego daje jej jeszcze jabluszko w dzien i jakiegos herbatnika albo chrupka kukurydzianego. Czasami na noc do mleka dosypuje jedna miarke od mleka kaszki manny mlecznej i zakladam smoczek z wieksza dziurka. Probowalam tak tez kleik ryzowy ale kaszka ja trzyma tak z godzine dluzej.

Pozdrawiamy.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

witajcie :) na forum udzielalam sie rzadko, ale czytalam i czytam caly czas :) moj Leo urodzil sie 16.10 i jak widze tutaj jest malo problemowy. w dzien zjada jakies 3 posilki mleczne po 120-150 (od poczatku tylko mm), kolo poludnia caly sloiczek z obiadkiem a o 16 sloiczek z deserkiem. na pocxatku wypluwal a teraz je ze smakiem. po kapieli o 20:00 je 180 samej kaszki i zasypia o 21-22 i budzi sie potem max 2 razy tez na sama kaszke ewentualnie pol na pol z mm. zasypia przy jedzeniu albo w bujaczku i nie ma problemu z odlozejiem do lozeczka.. w dalszym ciagu aplikacja na tel suszarki jest nieodlaczna.. nawet ja bez niej juz chyba nie zasne heh w dzien spi 2 razy po 1-2h..uwielbia spac na spacerze wiec korzystamy :) mega pogodne dziecko tylko teraz troszke marudne bo zeby i w dalszym ciagu czekamy na tego pierwszego :) lepszego malucha wymarzyc sobie nie moglam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...