Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Moja zasypia tylko na rekach, a od jakiegos czasu tylko na moich. Tata wybawi sie z nia wieczorem, wyglupia i jest ok, ale po kapieli, jak czas na sen to nikt poza mama sie nie liczy :/ Ciezkie to, zwlaszcza, ze zasypianie w dzien wyglada tak samo, a Natusia ma ppnad 7 kg. Od wielkiego dzwonu uda sie jej zasnac w wozku, jak juz ja nie daje rady, ale czym to jest okupione :/
Co do zabkow, to wciaz brak, chociaz slini sie i pcha wszystko do buzi od 3 miesiecy

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

~Angel16
No moja kiedyś potrafiła zasnąć na rękach, czasem nawet w łóżeczku, a teraz tylko przy piersi. Właściwie w dzień w ogóle nie śpi - przestała jak miała jakieś 1,5 miesiąca:(, bo każde odbicie po jedzeniu kończy się pobudką. Może gdybym miała ją cały czas przy piersi to by spała, ale już wolę żeby nie spała. W ogóle jestem chyba w jakiejś depresji - mam wrażenie, że wszystko robię źle:(

Ja nie odbijam go jak zasnie przy piersi, bo też mi się wzbudzał. Chyba że słyszę że ewidentnie nalykal się powietrza to w trakcie karmienia go podnosze. Mój by nie wytrzymal cały dzień bez spania. W dzień spi przy piersi bo wtedy pospi dluzej i jest potem mniej marudny. Myślę że gdyby Twojemu dziecku było spanie niezbędne to nie dałoby rady cały dzień bez drzemki. A w wózku na spacerze śpi? Mój ma wtedy dłuższe spanie, nawet do 2h.
Nie przejmuj się - ja też czasem łapie dola że jestem złą matką. Ale przecież dajemy z siebie wszystko i dla naszych dzieci jesteśmy najlepsze! Rutyna i monotonia dnia codziennego daje w kość ale wtedy sobie myślę że najważniejsze że jest zdrowy. Przyjdzie wiosna to samopoczucie na pewno się poprawi. Jeśli jednak faktycznie czujesz, że potrzebujesz rozmowy np z psychologiem czy nawet z psychiatra to nie wahaj się. Depresja to choroba i trzeba ją leczyć. Wiem co mówię bo siostra miala depresję poporodowa i dzięki lekarce i lekom mogła w pełni cieszyć się macierzyństwem.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Ja uzywam dady 3 bo po pampersach oryginalnych moja miala odparzenia i az krosty zaczely wychodzic. Od tamtej pory nie kupuje ich nawet a przemywam woda. Na wyjscia mam chustexzki fitti z biedronki tylko te starsza wersja bo ta nowa to jak papoer toaletowy i inaczej pachna i tez zaczynalo sie jej tam czerwone robic.

O jak wam fajnie ze wasze dzieci zasypiaja przy jedzeniu. U nas to juz od miesiaca nieaktualne. Moja je po drzemce tzn. W trakcie,zjada odbija sie i po 5-10minutach sie wybudza. Raz dziennie tylko jak zasnie to zjada po jakis 30minutach drzemki i spi w sumie 2.5-3h. Ale zasypoanie tylko na reku i to bujanie spiewanie sziranie nogami zalezy od nastroju. Najgorsze jest to ze to trwa juz 2tydzien i w ost. Fazie zasypiania krzyczy w nieboglosy. Oczka ma zamkniete i placze. Chociaz ost. Juz coraz mniej. Kiedys mi zasypiala wszedzie. W wozku, w lozeczku nawet pozostawiona na lozku przy zabawkach. Oczywiscie jak wsiada do fotelika w samochod to 5 minut i spi chyba ze zmeczona to wystarczy ze wsadze ja do fotelika w domu i juz kimono.
Dzisiaj ja przetrzymalam z zasypianiem. Jak zaczynala plakac to ja zaczynalam sie z nia bawic i przestawala ale za to od 6.30 do 16.30 spala 2 razy po 20 minut z czego po 10 u mnie na reku.
Ale mam nadzieje ze szybko przejda te placze, ze to przejsciowe.

A wiec zycze wam i sobie wytrwalosci i duzo ciepla dla maluszkow.

P.S. czy ktoras z was ma jakis kontakt z Ofelia? Jak tam ona sama z blizniakami? I chyba jeszcze jedna mama ma blizniaki?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

P.S.2 o i co tam u moni? ktos cos wie? Udalo sie cos i czy byly jakies starania jeszcze.
Za to ze nie mam fb to nie wiem jak Joy, adonis, niuska, oslona, kasiek ? O moj boze jaka ja mam pamiec krotka ze nie pamietam nickow. Tak duzo nas. Wybaczcie...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

My używamy dady. Właśnie przeszliśmy na 4. Od 2 miesięcy synek także okropnie się slini i rączki wpycha do buzi ale nic tam jeszcze nie znalazł :) Ostatnio pojawiły mu się zmiany na skórze. Na buzi ma bezbarwne krostki wyczuwalne w dotyku, czasem robią się czerwone. Natomiast na przedramieniu ma 3 suche, delikatnie chropowate i bezbarwne plamy. Jeśli do piątku nie zejdzie za pomocą maści i kremów do skóry wrażliwej i podrażnionej to idziemy do lekarza. Może któraś z Was miała podobny problem? Jestem zielona w w tego typu problemach :(

Odnośnik do komentarza

Co do pieluszek, to my tez jedziemy na Dadzie prawie od poczatku. Zaraz po porodzie mialam oryginalne pampersy, ale dostala uczulenia. Po zmianie na Dade zniknelo. Probowalam tych z rossmanna, ale jakos nie podeszly. Rozmiarowo zaczynamy "4".
Mam pytanie do mam karmiacych piersia- wrocil Wam juz okres? Mnie od kilku dni pobolewa podbrzusze, mam nadzieje, ze jeszcze na niego nie pora ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Mi na szczęście okres nie wrócił i mam nadzieję, że jeszcze długo to nie nastąpi :)
Loki88 dzięki za pocieszenie:) miałam wczoraj po prostu bardzo zły dzień- nie dość, że zmęczenie, martwienie się, to jeszcze straszna migrena mi się przypętała, więc tak mi się nagromadziło

Odnośnik do komentarza

Ancia te krostki na buzi moga byc od slinienia i od raczek. Mojej tez czasem wyskocza ale na drugi dzien znikaja i nowe wyskakuja. Kiedys miala jak sie okazalo pozniej od kocykow i poszewki na poduszke. Tylko ze to potowki byly bo za goraco jej bylo bo to tak jakby polar.
Te suche na przedramieniu to nie wiem.
Pozdrawiam i zycze zdrowka wszystkim.

Ponawiam pytanie o dziewczyny :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Aniaba mi na szczęście okres jeszcze nie wrócił chociaż martwiłam się gdy mała zaczęła przesypiać nocy ale na szczęście na razie nie mam.

Mam pytanie do mam karmiących piersią czy zaczęłyście wprowadzać już dziecku inne posiłki. Od trzech dni podaje małej na śniadanie kaszkę bezglutenowej. Na razie tylko 1/4 porcji i myślę o bardziej stałych posiłkach. Czy któraś z Was już próbowała. I w jakiej kolejności bo czytając artykuły w internecie trochę się gubię już w tym wszystkim. I jak u Was z mlekiem po wprowadzeniu innych pokarmów?

Odnośnik do komentarza

Ja karmie piersią i od miesiąca juz dietę rozszerzamy. . Na początku mały dostał banana później jabłko . (Choc później dowiedziałam sie ze lepiej zaczynać od warzyw no jak dziecko poczuje slodki smak to moze nie chciec nic innego . )Potem stopniowo marchewka ziemniaczki brokul kalafior oczywiście wszystko jedjoskadnikowe .. teraz juz zupkę jarzynowa je (marchew, por, ziemniak ) a przed spaniem od paru dni kaszka mleczna *(porcja zbóż bobovita) po parę łyżeczek. . Z kp wporzadku ile było mleka tyle jest . Z tym ze przeważnie po dniu Kuba jeszcze trochę cyca na dokładkę ma ..

Odnośnik do komentarza

Co do rozszerzania diety moja corcia 3 dni temu skończyła 5 miesięcy. Wczoraj chciałam jej dać trochę kaszki mannej ugotowanej na wodzie,ale wszystko wypluła, krzywiąc się przy tym strasznie, wiec dokarmianie odłożę w czasie. Ja zaczęłam od kaszki, bo tak zaleciła pediatra, później mam zamiar robić przecier z marchewki,ziemniaków itd. :) ogólne zalecenie dla mam karmiących piersią jest takie, aby zawsze dawać dziecku coś innego do jedzenia,ale po posiłku mlecznym. Oczywiście chwile trzeba odczekać, żeby dziecko trochę zgłodnialo. Te nowe produkty mają za zadanie tylko to,aby dziecko spróbowało nowych smaków. Podstawowym posiłkiem nadal ma być pokarm matki. Zachęcam do poczytania http://www.mlecznewsparcie.pl/2015/02/rozszerzanie-diety/

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, malo pisze, ale co rusz zaglądam, absolutnie nie zapomniałam o was :*
Ja kp, tydzień przed ukończeniem 5m. Wprowadzilam kaszki, warzywa. Bardzo lubimy szpinak i brokul. Zaczniemy już jeść zupkę, choć mam mieszane uczucia. Moje dziecko przecież nie siedzi. Myślę o krześle do karmienia, ale czy to nie zbędny wydatek? No i troszkę za wcześnie na takie siedzenie. Jak wy karmicie?

Odnośnik do komentarza

Izabela123
Hej dziewczyny, malo pisze, ale co rusz zaglądam, absolutnie nie zapomniałam o was :*
Ja kp, tydzień przed ukończeniem 5m. Wprowadzilam kaszki, warzywa. Bardzo lubimy szpinak i brokul. Zaczniemy już jeść zupkę, choć mam mieszane uczucia. Moje dziecko przecież nie siedzi. Myślę o krześle do karmienia, ale czy to nie zbędny wydatek? No i troszkę za wcześnie na takie siedzenie. Jak wy karmicie?

Ostatnio byl temat :) my mamy krzeselko i jest suuuuper. Wczesniej w lezaczku karmilam, ale teraz nawet mleko na krzeselku bo inaczrj jazda. Polecam takie z regulowana pozycja, bo ja poki co karmie ja polsiedzaco. Na olx np uzywane kolo 70zl a moze i mniej nawet sie kupi, a wygoda niesamowita. I sadze, ze z rok nam posluzy spokojnie

Odnośnik do komentarza

magalena3
P.S.2 o i co tam u moni? ktos cos wie? Udalo sie cos i czy byly jakies starania jeszcze.
Za to ze nie mam fb to nie wiem jak Joy, adonis, niuska, oslona, kasiek ? O moj boze jaka ja mam pamiec krotka ze nie pamietam nickow. Tak duzo nas. Wybaczcie...
magalena3
P.S.2 o i co tam u moni? ktos cos wie? Udalo sie cos i czy byly jakies starania jeszcze.
Za to ze nie mam fb to nie wiem jak Joy, adonis, niuska, oslona, kasiek ? O moj boze jaka ja mam pamiec krotka ze nie pamietam nickow. Tak duzo następnie. Wybaczcie...

Hej tu rolsi w drużynie na fb generalnie ok nikt nie ma większych problemów a wiele jest wspólnych. Odbyło się kilka spotkań w realu a aktualnie dzieje się akcja Zajączek. Robimy sobie prezenty do wylosowanych dzieci. Mamy też za sobą akcję charytatywną na rzecz chorego chłopca urodzonego także 10.2016

Odnośnik do komentarza

magalena3
Ja uzywam dady 3 bo po pampersach oryginalnych moja miala odparzenia i az krosty zaczely wychodzic. Od tamtej pory nie kupuje ich nawet a przemywam woda. Na wyjscia mam chustexzki fitti z biedronki tylko te starsza wersja bo ta nowa to jak papoer toaletowy i inaczej pachna io tez zaczynalo sie jej tam czerwone robic.

O jak wam fajnie ze wasze dzieci zasypiaja przy jedzeniu. U nas to juz od miesiaca nieaktualne. Moja je po drzemce tzn. W trakcie,zjada odbija sie i po 5-10minutach sie wybudza. Raz dziennie tylko jak zasnie to zjada po jakis 30minutach drzemki i spi w sumie 2.5-3h. Ale zasypoanie tylko na reku i to bujanie spiewanie sziranie nogami zalezy od nastroju. Najgorsze jest to ze to trwa juz 2tydzien i w ost. Fazie zasypiania krzyczy w nieboglosy. Oczka ma zamkniete i placze. Chociaz ost. Juz coraz mniej. Kiedys mi zasypiala wszedzie. W wozku, w lozeczku nawet pozostawiona na lozku przy zabawkach. Oczywiscie jak wsiada do fotelika w samochod to 5 minut i spi chyba ze zmeczona to wystarczy ze wsadze ja do fotelika w domu i juz kimono.
Dzisiaj ja przetrzymalam z zasypianiem. Jak zaczynala plakac to ja zaczynalam sie z nia bawic i przestawala ale za to od 6.30 do 16.30 spala 2 razy po 20 minut z czego po 10 u mnie na reku.
Ale mam nadzieje ze szybko przejda te placze, ze to przejsciowe.

A wiec zycze wam i sobie wytrwalosci i duzo ciepla dla maluszkow.

P.S. czy ktoras z was ma jakis kontakt z Ofelia? Jak tam ona sama z blizniakami? I chyba jeszcze jedna mama ma blizniaki?


Ofelia - Ola jest przykładem mocy kobiet. Radzi sobie super.

Odnośnik do komentarza

rolsi o jak super ze dalas znac :) pozdrow mocno i ucaluj kobietki ode mnie. Szkoda ze juz tutaj nie zagladacie tak jak kiedys. Zdrowka Wam zycze i napiszcie czasem do nas na forum. Przy okazji zdrowych i wesolych swiat :D Smacznego jajka :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

monika34
Magdalena3 też zastanawiam się co u dziewczyn. Ale wszystkie uciekły na Facebooka i chyba nawet już tu nie zaglądają. A szkoda. Nawet Drożdżówka, bo ona chyba najdłużej tu zaglądała po dołączeniu na Fb.

Czasem zaglądamy;-) Niestety wygoda fb zwycięża z forum, nawet ja gdzie fb nie lubiłam teraz jakoś przychylniej na niego patrze.

My się do zmiany diety dopiero przymierzamy. Na razie kombinuje jak tu jej podawać coś do picia po za piersią, butelka nadal wróg nr 1. Pierwsze próby z kubeczkiem są obiecujące, zamówiłam doidy cup, ale się wysyłka opóźniła i dopiero we wtorek będzie, dopóki nie będę pewna, że mam czym ja przepoić to nie będę dawać warzyw bo moje mają tendencję do zaparć przy zmianie diety.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...