Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ofelia, o laktacje się nie martw, to wszystko jest w głowie .Podstawa to woda i relaks przy karmieniu, chociaż z blizniakami na początku możesz się trochę niepotrzebnie spinać. Maluszki na początku niewiele pokarmu potrzebują.

Ja bardziej boję się tzw nawalu pokarmu w 3 dobie,dzidziol najedzony śpi a mi piersi rozsadza :)

Odnośnik do komentarza

sheViolet
Mam takie dość nietypowe pytanie. Czy wy też macie taki problem z poceniem się? Bo ja cały czas mam wrażenie, że śmierdzę... Kąpię się po 2 razy dziennie, a itak się ze mnie cały czas leje i wgl. Zastanawiam się czy to burza hormonów w połączeniu z upałami, czy zaczynam już schizować

Ja przynajmniej co godzinę idę na 2 minuty pod wodę. Póki twój się do ciebie zbliża to znaczy, że nie śmierdzi :p

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Juz kiedys bylo o zebach, kolezanka urodzila w 36 tyg, jednym z pytan jakie zadala neonatolog w wywiadzie czemu przewczesny porod to byl stan zebow. Podobno kazdy stan zapalny w organizmie, a takim sa tez prochnice, bardzo wplywa na nasze maluchy i moze spowodowac przedwczesne odplyniecie wod plodowych.
W piatek zaleczylam jedna mini dziureczke i teraz mam spokoj, boe sie tylko, ze po porodzie i karmieniu piersia poleca mi zeby mega, od zawsze mam bardzo slabe, bielutkie ale kruche.
Hmmm, tak sie zastanawiam, prac dwa razy ubranka teraz na poczatku czy raz wystarczy? Oczywiscie plus prasowanie po lewej.

Odnośnik do komentarza

adonis_25
sheViolet
Mam takie dość nietypowe pytanie. Czy wy też macie taki problem z poceniem się? Bo ja cały czas mam wrażenie, że śmierdzę... Kąpię się po 2 razy dziennie, a itak się ze mnie cały czas leje i wgl. Zastanawiam się czy to burza hormonów w połączeniu z upałami, czy zaczynam już schizować

Ja przynajmniej co godzinę idę na 2 minuty pod wodę. Póki twój się do ciebie zbliża to znaczy, że nie śmierdzi :p

Haha z tym zbliżaniem coś jest :). Nigdy nie zdarzyło mi się zostawić żółtych plam na ciuchach, a odkąd jestem w ciąży to jest awaria. Garderoba będzie jak nic do wymiany

Odnośnik do komentarza

SheViolet poce sie caly czas ale dla mnie noce sa najgorsze, budze sie to koszulke miedzy piersiami moge wykrecac. Nie kapie sie w nocy zeby nikogo nie budzic ale przecieram w tamtym miejscu chusteczkami nawilzonymi.
Ogolnie noca mi strasznie duszno, okno otwarte, woda przy lozku a i tak jest fatalnie. Mam nadzieje, ze po porodzie minie bo nie wiem jak bede spac przy zamknietym oknie i w wyzszej temp zeby Malej bylo cieplo :D

Odnośnik do komentarza

Magdalena, nie mam firmy, w dwóch jestem zatrudniona i ZUS chce bym napisała o moim oświadczeniu że w jednej z nich pracuje... Teraz już domyślam się dlaczego. Ta firma ma siedzibę w Łodzi i zapewne na jednym L4 mój menager potwierdza zatrudnienie, a drugie wysłał do ZUSu niepodpisane. Teraz żadają żebym każde takie l4 z oświadczeniem wysyłała bezpośrednio do nich...
To pocenie też mnie dziewczyny doprowadza do szału ;) albo te antyperspiranty takie słabe są ;)
Wam puchną nogi równomiernie, w sensie dwie? Bo od dwóch dni chodzę ze spuchnięta lewa stopą i wydaje mi się to dość dziwne... Pół fiona ;) pół księżniczka ;) Hihihi ;)

Odnośnik do komentarza

ilus88Ja puchnę równo, ale moja koleżanka tylko połowę ręka+noga.

Z nocami to jest faktycznie dramat. Ostatnio 3 z rzędu budziłam się z uczuciem wręcz palenia i nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Wody za noc potrafię dużą butlę wypić i guzik to daje. Zwykle uwielbiam lato i takie temperatury, ale już zapowiedziałam mojemu, że następną ciążę (jak się namyśli i zdecyduje, bo narazie jest na nie) chce przezimować i nie wychodzić spod kołdry

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
Ilus88 mi tak smiesznie puchna jak tylko zaloze noge na noge i blokuje doplyw do jednej stopy :) wtedy faktycznie jest pol ksiezniczka , pol fiona :) co do antyperspirantow, uwazam, ze garnier w kulce 48h jest the best, nie czuc nic ( albo stracilam zmysl powonienia ) ;)

BYŁ the best. Bo u mnie już nawet on nie daje rady

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki, w końcu nadrobiłam :) mąż przyjechał na weekend do domu to za bardzo nie mam czasu zaglądać.
Po pierwsze ciasto lion super, zamiast mascarpone dałam serki waniliowe więc wcale nie jest bardzo słodkie :)
Dużo wątków było i nie wszystko pamiętam.
Jeśli chodzi o wózek to u mnie najprawdopodobniej baby merc neo lux albo style.
Karmić bardzo chcę piersią ale butelki zamawiam z TT. Któraś pytała o pojemność ja zamawiam 150 i 260 takie są akurat w zestawie na allegro. Zamawiam antykolkową z czujnikiem temperatury. Niby w sumie niepotrzebny bajer ale jest niewiele droższa a jak mały z kimś zostanie to może nikt nie będzie się stresował czy mleko jest za ciepłe czy za zimne :)
Wczoraj byli panowie z multimedii, podłączyli cyfrówkę i neta. Teraz żadne limity nie są mi straszne ;)
Wyprawkę miałam zamawiać w sierpniu ale w sumie już nie mogę się powstrzymać i pozamawiam wszystko jutro. Mąż pojedzie a ja zasiądę do kompa i allegro. :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o noce to u mnie też masakra. Wiatrak chodzi non stop bo strasznie mi duszno. W dzień zresztą jest tak samo. Nie ma czym oddychać
Jeśli chodzi o puchnięcie to nie odpowiem bo u mnie dopukać jeszcze nie jest tak źle.
Mam pytanie odnośnie niani elektronicznej. Możecie coś polecić? W sumie zależy mi tylko na tym, żeby miała komunikację dwukierunkową bez,żadnych zbędnych bajerów.

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki adonis 25 za radę, ale juz kupiłam z aventu. Gdybym chciała zamówić z allegro z dostawą za granicę to musiałabym mieć konto w Polsce żeby przelać pieniądze, bo z niemieckiego konta są bardzo drogie przelewy za granicę.
Jak byłam w maju w Polsce to i tak udało mi się dużo rzeczy do dzidzi kupić więc nie jest tak źle :-)
A proszek to kupiłam ten persil sensitive i w najbliższym czasie zabiorę się za pranie.

Odnośnik do komentarza

ilus88
Ofelia, na hartowanie jeszcze nie za wcześnie?Koleżanka pochwaliła się swojej gin że zaczęła jakieś tam masowanko, hartowanko to skończyło się opierdzielem ;)

Nie chcę się wymądrzać bo to moja pierwsza ciąża ale też mi się wydaje, że za wcześnie. Każdy masaż powoduje przekrwienie skóry a tym bardziej szorstką gąbką. Z tego co wiem to dotykania sutków też należy unikać bo mogą powodować wywołanie skurczy. Ale to tylko moje zdanie, specjalistą nie jestem :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

łupinka87
Jeśli chodzi o noce to u mnie też masakra. Wiatrak chodzi non stop bo strasznie mi duszno. W dzień zresztą jest tak samo. Nie ma czym oddychać
Jeśli chodzi o puchnięcie to nie odpowiem bo u mnie dopukać jeszcze nie jest tak źle.
Mam pytanie odnośnie niani elektronicznej. Możecie coś polecić? W sumie zależy mi tylko na tym, żeby miała komunikację dwukierunkową bez,żadnych zbędnych bajerów.

Ja nie używam i nie używałam, ale znajome mają Angel care i chwalą

Co do dezodorantow to ja używam tylko dove w sztyfcie. Ogólnie dezodoranty w aerozolach mi nie pasują bo jeszcze bardziej się przy nich poce.

Musze powiedzieć , że nastąpił progress.
Marka po 2.5 tyg się odezwała. Co prawda pisze nie dzwoni, ale u nas nigdy rozmowa w ciężkich tematach nie była możliwa.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki,dopiero zajrzałam na neta bo od rana zakupowałam i goniłam mojego do roboty.
Niuśka co do zakupów czekam na paczki,teraz to hurtem zaczną przychodzic.
Drożdzówka już w poniedziałek wypuszczaja męża?Nie za szybko?
Kotek 90 a nie możesz zamówić potrzebnych rzeczy przez internet?Wielu sprzedawców oferuje wysylke za granicę ,to zawsze jakaś alternatywa.
Niuśka32 na ten ząb spróboj szałwie albo paracetamol.
U mnie burza szaleje

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, dobrze Was poczytać wtedy, czuję się mniej nieszczęśliwa :-). Nie tylko ja pocę się jak dzika świnka :-). I garnier też już nie daje rady. Kilka razy dziennie leżę w wannie z letnią wodą. Pomaga też na stopy Fiony. Już myślałam o tym, żeby przenieść tam telewizor :-).
Ofelia z masowaniem biustu uważaj. Nie wiem ile w tym prawdy, bo doświadczona nie jestem, ale podobno wtedy wydziela sie okstytocyna. Koleżance na porodówce położna właśnie wykręciła sutki jak nie mogła urodzić. Mówi, że chciała ją zabić, ale rzeczywiście zaraz urodziła.
Widzę temat niani elektronicznej, a ja mam do Was pytanie odnośnie monitora oddechu. Czy kupujecie coś takiego ? Strasznie drogie, nie myślałam o tym, ale koleżanka mnie nakręciła ostatnio, że to takie potrzebne, bo kupiła właśnie sobie. Podpowiedzcie te już z potomstwem, czy posiadałyście coś takiego ?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

OFELIA,
mi też się wydaje, że takie hartowanie to zły pomysł. Bynajmniej żadna z moich Koleżanek takich rzeczy nie praktykowała.
Ja w ogóle nie dotykam piersi, bo mi zaraz siara leci.
Wiem też, ż jak byłam w szpitalu położne mówiły, żeby nie głaskać i nie masować brzucha, bo to powoduje skurcze.
AMADEO
kupiłaś ten zielony kombinezon?

Odnośnik do komentarza

W sumie to moja pierwsza ciaza i polecila mi to kolezanka, ktora strasznie cierpiala przy karmieniu pierwszej corki, ale kiedy powiedzialam o tym mojej gin , powiedziala tylko zeby nie przesadzic ze zbyt mocnym tarciem bo moge sobie wieksza krzywde zrobic niz Ssace dziecko :) a to bylo juz w 20 tyg ;) poza tym na poczatku ciazy stanika nie moglam zalozyc tak mnie bolaly, a teraz nic :)

co do niani , tez slyszalam o angel care dobre opinie, aczkolwiek sama na razie nie zamierzam kupowac niani .

Co do skurczy, albo ich nie czuje, albo ich nie ma. W kazdym razie staram sie byc ostrozna :) ciagle slysze " uwazaj bo to bliznieta " ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...