Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kornellka

Hej Mamusie :)
Jestem tutaj pierwszy raz i chciałam się przywitać :) mój Beniamin urodził się 15/10/15. Więc ma 4,5 miesiąca. Ma skazę białkową i karmie piersią na zmianę z butelką bo pokarmu już mało. Stoję przed dylematem czy rozszerzać mu już dietę.. Pediatra mówi, że tak ale jakoś okropnie mnie to przeraża. Od czego powinnam zacząć? Kleik ryżowy? Marcheweczka czy jeszcze coś innego? Wszędzie piszą różne rzeczy a mnie już id tego głowa boli. No i co z tym glutenem? Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Kornellko

Mój Mikołaj urodził się 02.10.15. Mieliśmy z nim problem bo po każdym rodzaju mleka modyfikowanego miał straszną wysypkę. Zatem cały czas karmiłam piersią, a w połowie stycznia najpierw spróbowałam kleik ryżowy mieszać troszkę z moim mlekiem, potem kaszką ryżową o różnych smakach, najbardziej przypadła Małemu do gustu jabłkowa i brzoskwiniowa, bananowej nie lubi bo mało słodka. Słodki Dzidziuś ;). Po tygodniu dodałam ugotowane i zblendowane jabłko. Nic mu nie było więc porcje systematycznie zwiększałam, spróbowałam też gruszkę, idzie z nią sprawniej niż z jabłkiem. A teraz w ramach obiadku po piersi dostaje zupkę z ziemniaka i marchewki na delikatnym rosołku.
Bardzo szybko rozszerzaliśmy dietę, Mały obserwując mnie i mojego M. jedzących obiad wykazywał duże zainteresowanie naszym jedzeniem, a ostatnio zaczął nam się dobierać do talerzy i sztućców. Nie sposób przy nim jeść, a zawsze się budzi jak się bierzemy za obiad... :)
A co do glutenu - ostatnio zaczęłam 2-3 małe łyżeczki ugotowanej kaszki manny dodawać do jednego posiłku na dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0armutap5l.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem sceptycznie nastawiona do tak wczesnego rozszerzania diety. Tym bardziej, że trochę się rozczytałam na ten temat. WHO zaleca karmić wylacznie piersią do 6 miesiąca życia, po czym stopniowo
rozszerzac dietę,po to aby dziecko przyzwyczaić do innych smaków. Najpierw należy dziecko nakarmic piersią, po czym chwile odczekać i dopiero podać inny posiłek,ale wciąż pokarm matki ma być podstawowym posiłkiem. Dużo badań na ten temat było przeprowadzanych i udowodniono,ze zbyt wczesne dokarmianie dzieci wcale nie jest dla nich dobre. i ja się tego trzymam. Co do glutenu to tez spokojnie 6 miesiac jest adekwatny na wprowadzanie go do diety. Moja mała tez ma 4,5 miesiąca i pediatra zaleciła dokarmiać. Ale jak komuś zależy na karmieniu piersią to dokarmianie w tym wieku jest pierwszym krokiem do tego,aby pokarm powoli zaczął zanikac,wiec nie posłuchałam lekarki. Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z werus. Uwazam, ze przy kp te pol roku to idealny czas, zeby maly brzuszek mogl przygotowac sie na kulinarne rewolucje. Jednak wiem tez, ze kazde dziecko jest inne i samo po czesci da sygnal, ze juz piers mu nie wystarcza ;) dlatego nie oceniam matek, ktore rozszerzaja diete wczesniej.
Jak tak czasem czytam to forum, ze Wasze dzieci juz zabkuja, siadaja, jedza wszystko ;) to sie zastanawiam czy na pewno o rowiesnikach z tego samego miesiaca mowimy ;) Ja jestem dumna, jak mi malutka polezy chwile na brzuszku z zadartym lepkiem, przekreci sie na boczek, albo zlapie za stopke. Jednak w chwili kiedy podchodze do niej i obdarza mnie najpiekniejszym usmiechem na swiecie, te porownania do innych dzieci staja sie niewazne, bo tu oto przed soba mam najwspanialsze dziecko swiata (jak na pewno kazda z Was ;) ) i pozwole mu rozwijac sie swoim tempem- byle bylo zdrowe i szczesliwe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Macie rację z tą zmianą diety, ja przy każdym dziecku miałam plan dokarmiac po szóstym miesiącu, ale nie wyszło i z Olą też się może nie udać. Przez ostatnie dwa tygodnie przybrała 50g. Noce to koszmar, już miałam ochotę jej zrobić zupke i dokarmiac, ale położna mnie powstrzymała. Ale z nowymi smakami już ją zapoznaje, jak gotuje wywar na zupę, to daje jej kawałeczek marchewki polizac, brokuły też już posmakowala i daje jej wąchac różne rzeczy, takie jak pomarańcze,cynamon czy kardamon albo świeżo otwartą kawę, no i wszelkie preparaty podaje jej z łyżeczki( Wit.d, probiotyk). Potem będzie łatwiej jej zaakceptować nowości.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

To może troszkę o nas☺moja coreczka urodziła się z wagą 3.200 miała 55 cm niestety mieliśmy bardzo dużo przeżyć na samym starcie ponieważ moja niunia została zaraz ona w szpitalu gronkowcem :( właśnie ja uspilam i mam chwilkę widzę ze wprowadzanie już swoim maluszkom różne smakołyki

Odnośnik do komentarza

Werus, Aniaba85 zgadzam się z Wami w 100% Każda mama zna swoje dziecko i ma prawo podejmowac swoje decyzje. Wkurza mnie tylko jak niektórzy traktują rozwój dziecka jak wyścigi. Ostatnio moja szwagierka chwalila się, że jej kuzynki córka trzy tygodnie statsza od mojego Szymonka je już to i owo i jeszcze petitki, a w ogóle to już w chodziku śmiga... No po prostu ręce opadają i nie wiadomo co odpowiedzieć, bo takim osobom się nie przepowie, że mogą zrobić dużą krzywdę dziecku.
Miśka81 ja też daję do wachania różne rzeczy :) Do polizania na razie tylko jabłko się odwazylam ;) Również daję witaminy i krople na łyżeczce i widzę że coraz lepiej je zjada. Patrząc pod tym kątem to moim zdaniem jest już gotowy na probowanie stałych pokarmów. Czekam jednak jeszcze miesiąc, chyba że pediatra coś innego zasugeruje i zależy co wyjdzie z tą alergią na mleko krowie.
Patii witaj i zapraszamy do dyskusji :) Zarazenie gronkowcem - oj to musiało kosztować nerwów.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Patula oj z ogromnym utesknieniem :))) Zeby w koncu bylo wiadomo co za pora roku jest, a nie taka ciepla zima lub zimna wiosna, albo jesien :) marzy mi sie cieply maj, no i czas, gdy przesiadziemy sie do spacerowki, bo mojej malej coraz mniej podoba sie lezenie, nawet na spacerkach wybudza sie i wierci niespokojnie.
A z innej beczki pytanie- jak bawicie sie ze swoimi maluszkami? Jakie zabawy im wymyslacie? Chcialabym urozmaicic mojej corci czas z mama, zebym jej sie nie znudzila ;) bo cale dnie siedzimy same w domu

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tradycyjna zabawa to "nie ma,jest" ;) strasznie się córcia cieszy jak jej znikam i pojawiam się. Urozmaicam tą zabawę zakrywając ją pieluszą. Zabawa "a kuku" z roznych stron tez ją cieszy. Daję jej również do dotknięcia przedmioty o różnej fakturze,pokazuje kolorowe przedmioty. Śpiewam , gadam różnymi tonami, bawimy się grzechotkami i na macie edukacyjnej, no i oczywiście przytulam, całuję i pieszczę :)

Odnośnik do komentarza
Gość kornellka

Dzięki Dziewczyny! Ile matek tyle opinii. Ja jednak zdecydowałam, że poczekam do skończenia 5 miesiąca z tym wprowadzaniem pokarmów. Karmie butelką i piersią na dodatek mój Benio ma anemię :( a to wszystko przez to, że przez 3 miesiące karmiłam go samą piersią a w tym okresie jadłam same dżemy i domowe przetwory z racji jego skazy białkowej. Nie życzę nikomu.. Sama przez to wpadam w anemię. Teraz zaczęłam jeść prawie wszystko z wyjątkiem mleka no i na nowo wysypki i problemy z brzuszkiem. Na dodatek w nocy licho śpi.. Cały czas się wierci, wybudza :( myślę o odstawieniu piersi bo i tak więcej je butli. A muszę karmić go nitramigenem lgg.

Odnośnik do komentarza
Gość kornellka

Są wśród Nas mamy z podobnym problemem? Tzn ze skazą białkową? Karmicie piersią czy sztucznie? Ja już sama nie wiem co mam robić. Czasami mi się wydaje że karmiąc go piersią wyrządzam mu tylko krzywdę... Non stop wierci go w brzuszku..

Odnośnik do komentarza

My także czekamy na wiosnę z utęsknieniem.
Szymus najbardziej lubi wszelkie rozmowy , zabawę ,, a kuku'' Oraz wszelkie podnoszenia i samolociki aż piszczy z radości :)
Wczoraj mieliśmy szczepienie i na szczęście obyło się bez objawów i bez gorączki. Waga odbiła do 8300 a to dopiero 18 tygodni mamy skończone :) plecy wieczorami juz często dokuczają. Synek ma grube uda przez co nie dopinamy się w tym miejscu i ubranka leżą niewykorzystane w szafie.

Dziewczyny jak czyścicie/pierzecie wózki Waszych pociech?

Odnośnik do komentarza

~kornellka
Dzięki Dziewczyny! Ile matek tyle opinii. Ja jednak zdecydowałam, że poczekam do skończenia 5 miesiąca z tym wprowadzaniem pokarmów. Karmie butelką i piersią na dodatek mój Benio ma anemię :( a to wszystko przez to, że przez 3 miesiące karmiłam go samą piersią a w tym okresie jadłam same dżemy i domowe przetwory z racji jego skazy białkowej. Nie życzę nikomu.. Sama przez to wpadam w anemię. Teraz zaczęłam jeść prawie wszystko z wyjątkiem mleka no i na nowo wysypki i problemy z brzuszkiem. Na dodatek w nocy licho śpi.. Cały czas się wierci, wybudza :( myślę o odstawieniu piersi bo i tak więcej je butli. A muszę karmić go nitramigenem lgg.

Jeśli ma anemię to ja bym w porozumieniu z pediatrą jednak zaczęła rozszerzać dietę. Wydaje mi się, że lepiej naturalne żelazo niż sztuczne, ale nie jestem lekarzem. 6 miesięcy wyłącznego kp dotyczy raczej dzieci, które nie mają problemów z niedoborem jakiegoś mineralu czy witamin. A w dodatku Twój synek jest karmiony mieszanie kp i mm a nie samą piersią. U nas jest podejrzenie skazy białkowej i od 2 tyg jestem na diecie. Nie chcę zapeszyc, ale widzę poprawę. Jesli diagnoza się potwierdzi to planuję kp i nie przechodzić na mm. Po pierwsze podobno dla dzieci z alergikami najlepsze jest mleko mamy i lepiej toleruje później inne pokarmy, po drugie obawiam się że synek i tak nie wypilby mm, a szczególnie nutramigentu (podobno śmierdzi - prawda to? :) ) Mój też ma ciągle jakieś sensacje brzuszkowe i często mam wyrzuty że pewnie coś zjadłam. Jednak kp jest dla mnie bardzo ważne i mimo tej diety postaram się wytrwać. Problemy ze snem ma teraz wiele pazdziernikowych dzieciaczkow wiec to raczej taki okres i niekoniecznie wina mleka. Niezależnie jaką podejmiesz decyzję i tak już bardzo długo wytwalas na diecie - brawo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angel16

Nutramigen śmierdzi jak cholera i jest wstrętny. Moje dziecko go w ogóle nie chciało pic:( dlatego ciągle karmie tylko piersią. I tu zaczyna się mój problem bo młoda po 5 minutach jedzenia zaczyna mi się wyrywać. Jak później próbuje odciągnąć laktatorem to nic nie wylatuje, wiec wychodzi na to że mam za mało pokarmu:( zupełnie nie wiem co robić, zwłaszcza że moje dziecko zasypia tylko przy piersi:( juz powoli tracę na to wszystko siły :(

Odnośnik do komentarza
Gość kornellka

Loki88,
Nutramigen rzeczywiście śmierdzi i beznadziejnie smakuje.. I na dodatek jest drogi, z refundacją płacę za niego 30 zł :( a puszka starcza mi na tydzień mimo iż karmię jeszcze piersią. Dietę trzymam od 3 tygodnia życia mojego maluszka. Początkowo jadłam same wędliny drobiowe ale położna uświadomiła mnie że i w nich jest mleko w proszku.. Jak pojechałam do marketu to przeraziłam się czytając etykiety... :/ dlatego to mnie już tak wkurza. Chwil było lepiej a teraz na nowo problemy z brzuszkiem.
Angel16
Mój synek też bardzo długo nie chciał się chwycić butelki. Myślałam że to wina nutramigenu ale nie - po prostu nie był na to chyba gotowy bo kiedyś z głupia dałam mu i ku mojemu zaskoczeniu w końcu zaczął pić. A zaczęło się niestety tak samo. Jadł z piersi 5 min i sie wkurzał. Z laktatora odciągnęłam max 60ml więc to ewidentnie była wina małej ilości mleka w piersiach. Dlatego podjęłam decyzję o dokarmianiu i już miesiąc je butelkę z piersią.

Odnośnik do komentarza

~Angel16
Nutramigen śmierdzi jak cholera i jest wstrętny. Moje dziecko go w ogóle nie chciało pic:( dlatego ciągle karmie tylko piersią. I tu zaczyna się mój problem bo młoda po 5 minutach jedzenia zaczyna mi się wyrywać. Jak później próbuje odciągnąć laktatorem to nic nie wylatuje, wiec wychodzi na to że mam za mało pokarmu:( zupełnie nie wiem co robić, zwłaszcza że moje dziecko zasypia tylko przy piersi:( juz powoli tracę na to wszystko siły :(

Mój nigdy nie je dłużej niż 5 min więc może to że się wyrywa oznacza, iż jest już najedzona? Szymon też często kończy karmienie wyrywaniem się i płaczem, chyba że jest to jedzenie przed spaniem (zasypia tylko przy piersi). Laktatorem nie ma się co sugerować, bo dziecko zawsze wyciągnie wiecej. Ja też nigdy za dużo nie odciagnelam. Jesli niemowlę dobrze przybiera to znaczy że pojarmu jest odpowiednia ilość.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

~kornellka
Dietę trzymam od 3 tygodnia życia mojego maluszka. Początkowo jadłam same wędliny drobiowe ale położna uświadomiła mnie że i w nich jest mleko w proszku.. Jak pojechałam do marketu to przeraziłam się czytając etykiety... :/ dlatego to mnie już tak wkurza. Chwil było lepiej a teraz na nowo problemy z brzuszkiem.

Ja też odkąd jestem na diecie studiuje etykiety i faktycznie mleko można znaleźć w wielu produktach których się nie podejrzewa, np. w chlebie... Eh juz mi kasza jaglana na śniadanie i kolacje brzydnie, ale co tu jeść. Raz sama upieklam chleb ale byl zjadliwy tylko zaraz po upieczeniu ;) Podziwiam Cię za wytrwałość, ja jestem dopiero na początku tej drogi, ale dla mojego synka dam radę.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angel16

Loki88 widzę, że nasze dzieci są bardzo podobne:) dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze ma takie same problemy, przynajmniej wiem, że moje dziecko nie jest jakieś dziwne. Podziwiam was za to trzymanie diety, ja niestety nie mam tyle silnej woli i co jakiś czas się złamię i zjem coś czego nie powinnam. Mam straszne wyrzuty sumienia, ale nie potrafię być na diecie.

Odnośnik do komentarza

Ja też muszę być na diecie, choć np. chleb jem normalnie, jakies bułeczki itp. Od takiej małej ilości nic u nas się nie dzieje. Ogólnie jest ciężko, tym bardziej, że nabiał bardzo lubię. Do kawy mam mleko ryżowe itp. Ciast jeszcze na nim nie robiłam, ale podobno nie ma różnicy.
Zastanawiam się jak ogarnę dietę malej. Podobno i w sloiczkach dodają mleko.Trzeba będzie pilnować dokladnie skład..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...