Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

joanna89a - no raczej przepowiadające.. obawiam się, że porodowe takie łagodne nie są - choć chciałabym się mylić:D
wy pewnie też tak macie, że czasem jak maluszek jest bardziej aktywny to wywołuje skurcz właśnie, albo jak jadę samochodem po wybojach - potrafię mieć skurcz za skurczem (dosłownie) :D

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

8ch sn
Tak tak dziewczyny te rosnące gule to skurcze, ja też tak mam zawsze po prawej stronie od pępka. Też jakiś czas temu się zastanawiałam co ten Zbój mi wypycha, dopiero będąc w szpitalu podczas robienia ktg dowiedziałam się że to skurcze. Ale tym nie macie się co przejmować, ja takie cuś mam od 28 tygodnia jak nie wcześniej. I rzeczywiście nie boli to, tylko pojawia się uczucie silnego napięcia jakby skóra miała zaraz pęknąć. Wcześniej miałam pojedynczo takie napinanie, teraz po kilka-kilkanaście razy dziennie mi ta buła rośnie. I najczęściej pojawia się jak wstanę z łóżka albo zmieniam pozycję.
Edyta dwójeczkę to ja też dużo częściej robię, ale w moim wypadku to chyba sprawka dużej ilości owoców ;)
szusterka GBS teoretycznie do 37 tygodnia
anuszkak to z tym parciem na kupę też musi być fest przerąbane ;p

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie można zrobic tego wymazu pozniej? Wie któraś z Was? Wczoraj na wizycie gin. nawet nie wspomniała o tym badaniu a ja na śmierć zapomnialam zapytać. Dziś pytalam pielęgniarki to powiedziala że to badanie jest płatne. Ok ale dlaczego w ogóle nie poinformowały mnie o tym.. wizyte mam w poniedziałek i bedzie to juz skończony 38 tydzien wiec napewno mi go nie zrobią. Teraz tylko najważniejsze pamiętać żeby powiedzieć to w szpitalu podczas porodu. Ile wcześniej trzeba podać ten antybiotyk? Jak wcześniej odejda wody to dziecko może sie zarazic? Czy dopiero jak przechodzi przez kanal? Poprostu 1000 myśli na minute.. chcialabym byc juz po wszystkim :(

Odnośnik do komentarza

Weronika wydaje mi się że można to badanie zrobić później, ale że nie jedna kobieta zdąży już urodzić to chyba tak się przyjęło że do 37-go tygodnia to się robi. Dlatego napisałam że teoretycznie do 37-go ;) Jak masz dodatni to jak nie zdążą Ci dać antybiotyku przed porodem to dzieciaczka szczepią.

Do mnie właśnie przed chwilą moja ginekolog dzwoniła, na szczęście mam ujemny.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Ja tylko przeczytalam ulotke jaka dzisiaj dostalam odnośnie tego badania wiecej sie nie wczytywalam. Pocieszam sie tym, ze kiedyś tych badań nie robili i dzieci sie rodziły zdrowe. W ogole internet to juz odstawilam i nic tam nie czytam żeby sie nie potrzebnie nie stresowac. Moj umysł sam pisze jakieś czarne scenariusze odnośnie całego porodu . Staram sie o tym nie myśleć, znaleźć jakieś zajęcie ale gdzieś w podświadomości te wszystkie myśli wracaja.. czy tylko ja tak mam zamiast cieszyć sie, że lada dzień w końcu sie z nim zobacze..

Odnośnik do komentarza

No wiec kochane, ja melduje sie po wizycie.. no to tak
-mam troche malawo wód plodowych- AFI 8, dlatego mam zlecone liczenie ruchów Małej miedzy 19 a 21 przez 60 minut.. jeśli w ciągu tych 60 minut nie poczuje 6 ruchow mam dzwonić do lekarki od razu.
I to by była jedyna niepokojaca sprawa na ten moment ;)
A poza tym:
- teoretyczna wizyta za 2 tygodnie (tj. 39 tc)
-teoretyczna, gdyz: 'Ma Pani silna czynność skurczowa, nie dotrzyma Pani tych dwoch tygodni, poza tym szyjka skrocona, miekka, zaczyna się rozwierac, glowka mocno napiera'
-oba GBS mam ujemne, także rodzic w wodzie mogę spokojnie.. zastanawiala sie ktoras z Was nad takim porodem? Bo ja dzis sie duzo nasluchalam o samych plusach wanny..
-dostalam skierowanie do szpitala porodu, mam jechać jakbym zaczela krwawic, badz miała skurcze co 10- 7 minut (troche mam do szpitala, takze mysle, ze pojadę jak będą co 10 :p)
I najciekawsze.. po badaniu na fotelu lekarka stwierdzila, że czop zaczal odchodzic.. stwierdzila, ze jak będą brazowe badz rozowe plamienia to sie nie martwic i nie panikować.. po badaniu na fotelu robila mi usg (mam na kazdej wizycie).. i tutaj zaskoczenie.. pani doktor stwierdzila, ze czop juz odszedł, bo na usg ona ma 'zupelnie czysto'..
A uwierzcie dala bym sobie reke obciac, ze nie odeszlo mi kompletnie nic :D
I Pani doktor pozegnala sie ze mna slowami: 'do zobaczenia w przyszłym tygodniu w szpitalu' :)

Takze, trzymam Panią Doktor za słowo i chyba muszę się jednak spakować do tego szpitala :D

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

mycha88

Ja też czasami mam słabsze dni gdy przechodzę kolo lustra, zawsze zgrabna, dla niektórych chuda aż za bardzo, glista jak to mówiła moja babcia :) teraz siedząc czuje wałki tłuszczu na plecach, nogi to jeden wielki cellulit, piersi jakieś takie sponiewierane, twarz stłuściała. Stopy znów puchną i wyglądają jak u hobbita ... mnie bardziej przeraza to jak będzie wyglądać życie z dzieckiem, koniec spania całą noc, koniec imprez, koniec szalonych wakacyjnych wyjazdów, koniec wolności... Zdecydowaliśmy się z mężem na dziecko 4 lata po ślubie bo chcieliśmy jeszcze trochę pokorzystać. Boje się ze będzie nam tego brakowało, że zamienię się w kure domową, że od nawału obowiązków przestanę o siebie dbać, w związek wkradanie nam się rutyna, zawieje nudą.

Bardzo czekam na tego naszego bąbla ale nie będę ukrywać ze przerażają mnie czasami zmiany jakie niesie ze sobą przyjście na świat dziecka.

Mycha88 jakbym czytała o sobie :-P
Dołączam do wszystkich tych, ktore "juz by chciały urodzic a jednak jeszcze nie". Jest mi juz tak cholernie cieżko, przekręcanie sie z boku na bok, ciągnący i stawiający sie brzuch, ukłucia, skurcze, problemy z oddychaniem itp. Ze juz bym chciała urodzic, mieć małą przy sobie. Ale jak zerkam na termin to zaczynam mieć lekkiego stracha :P

Edyta12345 o ja pierdziu! myślałam ze moja potrafi sie wypiąć- myliłam sie :D

W niedziele miałam pierwsze naprawdę bolesne skurcze, myślałam ze padnę na kolana- tak mnie ciągnęło w kroczu i w krzyżu, miałam wrażenie ze mała sie zaraz przewierci na druga stronę.. Na szczęście przeszło, przynajmniej moge sobie zobrazować co mnie czeka..

Jeśli chodzi o organizacje, to mi pozostały juz tylko zakupy w gemini i znalezienie piżamy i jestem redi stedi goł

Nutmeg moja jak była poprzecznie ułożona to czułam ją w prawym i lewym boku, na wysokości pępka. Od połowy lipca zaczęłam czuć kopniaki po prawej stronie pod zebrami i przeciąganie na dole po lewej i tak jak podejrzewałam- mała sie obróciła główka w dół.
Dzis troche zwątpiłam bo dziwacznie sie wypinała po prawej od pępka ale jak teraz przeczytałam to mycha88 rozwiała troche moje obawy ;-) jutro wizyta wiec zapytam o to

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcroeqq9f6vtmz.png

Odnośnik do komentarza

do ro ta gratulacje, Lenka jest cudowna, zdrówka dla Was, jakoś tak "po cichu " to zrobiłaś:)
Joann89a to chyba są skurcze, mi sie wydaję, że ja cały dzień mam te skurcze bo jak chodzę to brzuch twardy jak skała, zresztą jak ostatnio siedzę to też sztywnieje, ja to już zgłupiałam, bo nie wiem czy coś sie dzieje, czy tak ma być?:)
Pamela ja też mam mało wód, tylko moja lekarka stwierdziła, że na tym etapie ciąży to już tak może być, kazała pić min. 3l wody dziennie i jeść dużo zup, tylko jak wypić tyle wody, butelkę dam radę, ale dwie? Podobno wracają upały, więc będzie się chciało więcej pić:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

nutmeg82
Dziewczynki, która z Was czuje dziecko po prawej stronie, tzn. duży ucisk pod żebrem? W tym miejscu mała najbardziej się wypycha, ciężko mi się schylić, przeszkadza mi po prawej stronie główka, nóżki ?cały czas miała ułożenie poprzeczne i zastanawiam się, czy nie fiknęłą;) usg mam dopiero za tydzień. Mimo, że to moja druga ciążą, nie potrafię rozpoznać położenia:(

Ja mam tak samo ale u mnie to po prawej pod żebrami to główka (na 100%) od czerwca jest w takiej samej pozycji.
Boli jak się schylasz bo mamy tam żołądek :) czasem jak się w nocy chcę na prawy bok przekręcić to aż z bólu zawyję bo główka uciska na flaki :)
pupkę mam gdzieś na dole (ale nie czuję jej w ogóle) a stópki po lewej tak niżej. Jedną nóżkę ostatnio wkładała w lewy jajnik (oj bolało) ale tymi szkitkami przebiera cały czas więc już się nie martwię ale na główkę staram się uważać i nie schylać za dużo.

4 dz cc / 37+3

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze z tym wypinaniem i sztywnieniem tez mam nie raz i zawsze myslalam wlasnie ze mqly mi np pupe wystawia a tu siee okazuje ze to skurcz niezle, szkoda ze tak nie moga wygladac te wlasciwe skurcze hehe przynajmniej by nie bolalo:D
A co do tych gbsow to moze pomysliscie ze jesten dziwna ale powiem Wam ze sie ciesze ze ja mam wynik dodatni i ze dostane ten antybiotyk i siee nie musze martwic, bo tak jak juz kiedys pisalam u mojej przyjaciolki byla sytuacja ze wyniki wyszly jej ujemne a po porodziee sn maly mial infekcje one tez i zrobili badania i sie okazalo ze to paciorkowiec i przez to lezeli w szpitalu tydzien dluzej ona w izolatce a on biedny osobno i to byla dla niej straszna trauma, tylko ze podejrzewa ze moze przy porodzie ja tym zarazili albo juz po fakcie jak wymazy zostaly pobrane.

Odnośnik do komentarza

MoniaN. to ja się martwię, że mój będzie kolos, bo z 3800 niedługo może mieć, ale Twój Franuś to ma dopiero wagę:) chociaż USG nie zawsze są miarodajne:)
szusterka GBS po 36 tc, niestety dodatni, podadzą antybiotyk przy porodzie:(
nutmeg to Ty miałaś tą listę do Madurowicza? możesz jakoś zamieścić?
wiruśka to Ty kochana szybciutko się pakuj:)
Edyta 12345 chyba też zacznę "jeździć na szmacie" bo już nie wiem co mam robić w tym domu, chętnie bym gdzieś wyskoczyła, ale trochę strach jechać gdzieś dalej np. na zakupy bo u mnie się zbliża 39 tc, jeszcze śmigam autkiem, ale blisko:)
Moja położna mi mówiła, że te właściwe skurcze na pewno rozpoznam:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ktore uzywaja wiesiolka, czy ktoras z was uzywa go dopochwowo? Ja zakupilam dzisiaj 30tbl 1000mg, wzielam 2 doustnie jakies 3godziny temu a teraz jedna dopochwowo. Ale nie mam pojecia ile i jak sie to bierze, wiem ze ktoras pisala 3x2, a dopochwowo? Slyszalam ze niby ma szybsze dzialanie :)
Zakupilam rowniez ta herbatke z lisci malin choc to juz pewnie nie pomoze bo troche pozno u mnie juz 37+5 wiec juz czas na nIa..
Ale skrobiecie az nienadarzam czytac
Brawo dla kolejnej swiezo upieczonej mamusi dobrze ze wszystko wporzadku !

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...