Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

~Anna1111
Danka91 :)
Ja tez 9 tydz. , termin na 21 wrzesień.
Czy będziesz wykonywała badania prenatalne ,czy standardowe usg ?

Jak miło, że jeszcze ktoś ma termin wyznaczony na ten sam termin co ja :)
wczoraj widziałam dzieciątko - ma już 20 mm i było widać zawiązki rączek :)

Też się zastanawiam nad badaniami prenatalnymi... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. A jeżeli okazałoby się, że coś jest nie tak, dziecię i tak urodzę

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin z OM na 20 września od jednego lekarza od drugiego na 21 września a z usg na 22 :D w każdym bądź razie okolice 20-tego haha ja chyba 1 marca wybiorę sie na badania genetyczne. Chce mieć pewność ze dopilnowałam wszystkich badań :-) w czwartek robię badania podtawowe krew i mocz.

Joasiu trzymam mocno za Ciebie kciuki!!! Mieszkanko to podstawa takze daj znać co u adwokata koniecznie. Działajcie a my wszystkie mocno Wam kibicujemy!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vflw1iunfpt3w.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vyx8dc97rma1e.png

Odnośnik do komentarza
Gość Anna1111

Ja mam badania prenatalne 12 marca, chociaż tez słyszałam, że testy daja połowiczna odpowiedź.
A jeszcze mam pytanie , czy macie uczucie zatkanego nosa , ja mam ciągle - podobno tkanki się rozszerzają ,ale to robi się nieznośne ....

Odnośnik do komentarza

Właśnie obejrzałam wiadomości...Mamunia 18 lat z konkubentem 19 lat bili systematycznie 2 letniego jej synka.Mały walczy o życie w szpitalu .Aż mi sie płakać chce a pięści się same zaciskają.Jedni oddaliby za dziecko, wszystko, , całą milość jaką mają ale....nie moga mieć .A inni dostaja taki dar , i odbierają życie bo są gorsi od zwierząt.Straszna niesprawiedliwość !

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Fakt Niffy to tylko 1% bledu a pappa to 5%
Ale i cena nie kazdemu na takie badania pozwala 2500tys
Naprawde wszystko zalezy od tego czego od tych badan oczekujemy

Ja chcę miec dobrze zrobione usg film zdjecia fajna pamiatka
w szpitalu gdzie mam wizyty sprzet nie jest najlepszej jakosci i nie mam co liczyc na fotki bo nfz nas ogranicza :/
idac na badanie...
Nie zamierzam modlic sie by lekarz postawil mnie w grupie ryzyka

po prostu bede spokojniejsza po takich badaniach majac na uwadze poprzednia ciaze ktora niestety zakonczyla sie poronieniem..

Sa kobiety z obciazeniem dla ktorych takie badania maja inna wartosc a sa takie co kieruja sie ciekawością nowymi doswiadczeniami

denerwuje mnie to ze co jakis czas przewija sie tu ALE PO CO, ALE BEZ SENSU, TO ZADNA PEWNOSC

mam czuc sie gorsza bo chce z tego skorzystac ??

Jasne, co ma byc to bedzie ale pozwolmy ze kazda zrobi po swojemu i wspierajmy sie mimo ze nie kazda czuje potrzebe wykonania badan i nie kazda w noe wierzy

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Dokladnie oba badania mozna wykonac na wlasne zyczenie prywatnie lub gdy jestesmy w grupie ryzyka (wady gen w rodzinie, wiek 35+, i inne wg oceny gin)
mozna dostac skierowanie na badanie usg i pappa
Nifty z tego co wiem nie jest refundowane (info z kliniki)
Ale dalsze leczenie w razie potrzeby BYC MOZE

jesli nas stac i szanse na te "bledy gen" faktycznie sa to mysle ze NIFTY bedzie dokladniejsze
jesli to tylko nasze pnikarstwo i ciekawosc nie ma co sie porywac i usg +pappa wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

Poza tym z tego co widzę, to chyba się nie rozumiemy ... są trzy rodzaje badań prenatalnych
- USG genetyczne
- USG genetyczne + PAPPA
- USG genetyczne + NIFTY

to że pójdziesz na PAPPA nie zapewnia Ci dobrej jakości filmu czy zdjęć. PAPPA to polega na pobraniu próbki krwi od matki w celu określenia prawdopodobieństwa wystąpienia zaburzeń u dziecka. Jak powiedziałam, dla mnie to każda może sobie nawet zrobić testy inwazyjne jeśli czuje taką potrzebę :). Mówimy tu o swoich odczuciach i przemyśleniach, nikt nikomu nic nie nakazuje, nie sugeruje, nikt na nikogo nie naskakuje ... ale co chwilę widzę, że niektóre z pań wybuchają czując się atakowane ... od razu kojarzy mi się relacja z Żydem, który w sytuacji gdy jest nielubiany, krytykowany, sprowadza to do dyskryminacji religijnej

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Emimilka, nie wiem kim jesteś, ile masz lat, jakie masz doświadczenia życiowe, ale wiedz, że komunikacja odmiennego zdania, bądź informacja o faktach nie jest tożsama z odradzaniem czegokolwiek ani atakiem. Trzeba rozmawiać, szczególnie z ludźmi, którzy mają inne zdanie na dany temat, czasami można poszerzyć swoje horyzonty ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Wiem jakie sa rodzaje badan
Najwyrazniej nie dopisalam U S G ale skoro mowa o zdjeciach filmach to rzecz jasna ze nie z krwi :) :)

mam prawo na swoj sposob odebrac kazda wypowiedz
i nie uwazam ze lepiej sie wstrzymac od glosu niz miec odmienne zdanie
Gdybym noe chciala wymieniac doswiadzczen czy pogladow nie byloby mnie tutaj

Odnośnik do komentarza

Widzę dziewczyny,że hormony już dają o sobie znać :) Faktycznie to indywidualna sprawa czy któraś z nas zdecyduje się na takie badania czy nie...ja osobiście zrezygnowałam z tych pierwszych badań genetycznych,ponieważ razem z mężem stwierdziliśmy, że bez względu na wynik ja i tak urodzę tego dzidziusia :)i będę GO kochać nad życie.Tak czy siak,,wszystkim tym które wybierają się na badania życzę powodzenia :)

http://www.suwaczek.pl/cache/38411db991.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...