Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidka jest, owszem :) Ucieczki z domu dopiero przed nami.
Czuję, że się rusza, ale też kiedy tak z niedowierzaniem naciskałam brzuch jestem pewna, że pod uciskiem i palcami poczułam ją właśnie. Nigdy wcześniej nie było to możliwe.

W panice połączyłam dwa fakty - bardzo miękki brzuch i wieczne uczucie wilgoci (+ ślady na bieliźnie i wkładkach) i już zaczęłam wyobrażać sobie, że może mam nieszczelność, wody się sączą i stąd brzuch stracił "wypełnienie" i sprężystość. Chciałabym umieć nie panikować za bardzo.

joanna89a
Ja jak mam flaczek z brzucha to wiem, ze jest dobrze, tak jakbym go w ogole nie czula, przy siedzenie nie czula dyskomfortu ze wbija mi sie w biust, bo jest taki twardy, ze sie nie dostosowuje do mojej pozycji. Zly znak jest wtedy, kiedy brzuch jest ciezki i twardy jakbym nosila kamien zamiast dzidziusia.

Widocznie macica sie rozluznila i to dobry znak, a dziecko na oewno stantad nie wyparowalo i dalej jest ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi w sprawie koszuli, pewnie ze 2 takie kupie, bo całkiem ładnie wyglądają. Po porodzie do szpitala sie przydadzą. Wczoraj rozmawiałam z żoną kuzyna która ma termin na lipiec, jest z Krakowa i tam jest też jakis sensowny sklep + sklep on-line i tanie koszule czy szlafrok mozna kupić. Jak tylko dostanę to wkleję linka.
Dziewczynki gdzie kupowałyście te majtki siateczkowe co są potrzebne po porodzie? Do tego te wielkie podpaski i podkłady na łóżko?
Chyba pora zacząć coś kupować. Mój mąż mi cały czas przypomina że on i jego bracia urodzili się w 7 miesiącu...

Witaj Alicja!

Just.jot nawet nie wiesz jak ja ci zazdroszczę tego remontu i swojego miejsca. Super!

Monikalina mam nadzieję że egzamin dobrze poszedł. Ja mam w środę i w czwartek ale zupełnie nie mogę sie zebrać do nauki, masakra, nie wiem jak to zrobię :(

Maja mój brzuch jest taki...nie wiem jak to nazwać, jędrny, mogę go ugniatać palcami ale nie jakoś głęboko i jest taki elastyczny, po uciśnieciu odbija od razu. Mi brzuch nie twardnieje. Jedynie jak się mały wypnie. Zwykle dupką po lewej stronie mam takie niesymetryczne twarde wybrzuszenie.

Co do leków to ja jestem ciągle na Mama DHA i magne b6 na skurcze łydek. Takie suplementy jak ta mama dha nie mają w składzie tony witamin tylko to co konieczne do prawidłowego rozwoju malucha - kwas foliowy, kwasy dha, jod, magnez i wit.d3. Od tego wam dzieciaczki nie urosną nadmiernie.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry.

ja należę chyba do małego grona wśród nas beztabletkowcow: ) w pierwszych 4-5 miesiącach tylko kwas foliowy i finito.

mam jakiś wewnętrzny opór przed wszelkimi tabletkami, nawet przed ciążą jak byłam chora to kupowalam tylko to co rozpuszcza się w wodzie: )
ale oczywiście gdybym musiała wzielabym co tylko trzeba.
ostatnio miałam incydent z kamieniami w brzuchu i moja gin powiedziała że jak się powtórzy to brać magnez 3x1 , na szczęście się nie powtórzyło.
brzuch mi nie twardnieje i jest taki jakby elastyczny: potrafię normalnie wcisnąć palec bez bólu: )

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam napisać - Monikalina wiem że już jesteś w trakcie albo po, ale cały czas podczas nadrabiania 20 stron trzymałam kciuki ;) daj znać jak Ci poszło!
Weronika chyba Ty pytałaś o czkawkę, ja ją czuję ale rzadko, w zasadzie mały miał ją kilka razy i to jest tak jakby pulsujący ruch, wciąż w jednym miejscu, delikatny i w jednakowych odstępach czasu (można przybliżyć do bicia serca). U mnie to mąż nawet czuje jak przyłoży rękę do brzuszka.
Maja skonsultuj się ze swoim ginekologiem telefonicznie, jeśli twardnienie ustało nagle, z dnia na dzień brzuch Ci się zmienił to lepiej nie ryzykować. Do tego piszesz o wilgotnej bieliźnie, moja znajoma miała sączące się wody płodowe, co prawda dużo później ale zawsze lepiej na zimne dmuchać. Ginekolog albo Cię uspokoi albo skieruje do szpitala.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, bardzo Wam Wszystkim i Kazdej z osobna dziekuje za wsparcie
Karolina 83 ciężko mi powiedziec jakie badania mam...zlecone :-/ na bank znowu białko i mocznik ... No i na bank z nowości to ktg :-) ale to akurat fajne, bo słychać jak bije mu serce i jak się przekręca:-). Lekarz powiedział że nadciśnienie jest powodem do wcześniejsze cv. Widomo, ze im dluzej będzie w brzucholu tym lepiej ale jak miałoby to mu zagrażać, to wole aby byl w inkubatorze. Ile Twoja dzidzia waży? Mu 2x1,depogyt wystarczal, skoki zauważyłam jakies 2-3 tyg temu i ewidentnie miało to związek z dużym przyrostem brzucha

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Joanna 89 nie wiem jak to u was jest ale ją tutaj mam do czynienie z kilkoma mamami które rodziły w różnych szpitalach i wszędzie dziecko jest kapane albo na sali albo na odziale noworodkowym i w ten sposób pokazują mama które tego nie robiły nigdy jak się do tego zabrać w naszym szpitalu jest nawet możliwość aby ojciec to tez uczestniczyl

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Ja dla Szymka kupuję:
- płyn do kapieli 2w1 Babydream,
- maść pośladkowa Ziajka ( w razie problemów sudocrem)
- krem ochronny Bambino do codziennego stosowania
- chusteczki nawilżane tylko na wyjścia, w domu będę przecierać pieluszką namoczoną w wodzie z mydłem. Nawet położna stwierdziła żeby tych chusteczek używać jak najmniej bo wysuszają skórę, pupa jest po nich klejąca i zaburzają naturalne ph dziecka.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Ja te majtki i podklady poporodowe kupie albo z jakiejs strony internetowrj albo w rossmanie. Co do podkladow na lozko to widzialam na allegro za jakas fajna cene, ale sadze ze jakas fajna internetowa apteka tez bedzie miec wszystkie te trzy rzeczy.

Ja po powrocie z urlopu skladam komode, mam nadzieje ze przyjdzie juz przewijak i robie zakupy wyprawkowe- wszystkie kosmetyki i wszystko dla mnie do torby.

Pytanie do mam z jakiej lini polecacie kosmetyki dla dzidziusia?
Bo tak oliwki stosowac nie bede, bo zatyka pory w skorze i zle dziala na maluszka skore, wiec polozna polecala jakies balsamy tylko z czego?

Do pupy smarowania zastanawiam sie nad bephatenem- bo polozna polecala by kupic cos co bedzie fajnie natluszczac pupe, chyba ze znacie cos lepszego. Sudocrem tylko w razie jakiegos powaznego odparzenia.

A do mycia? Myslalam nad jakims mydelkiem z szamponem od razu, bo po co takiemu maluchowi kupowac nie wiadomo ile.

I tak jak polozna mowila ja przez pierwsze dni takiego bobasa myc nie bede tylko co najwyzej chusteczkami przecierac, bo ta maz ktora zostaje na maluszku z porodu powinna sie wchlonac i dac mu naturalna ochrone.


Moja szwagierka rodzila w listopadzie. Z plynow do kąpieli polecila mi oilatum - jest drogawy ale jej starczył do 5 m-ca

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie rzeczy higieniczne dla siebie kupowałam na allegro u użytkownika r_p77, tania i szybka wysyłka.
Ja kupiłam:
majtki wielorazowe: http://allegro.pl/wielorazowe-majtki-siatkowe-2szt-poporodowe-xl-i5448158678.html

podkłady: http://allegro.pl/podklady-przewijania-lozka-szpitala-podklad-90x60-i5461747854.html

podkłady poporodowe http://allegro.pl/higieniczne-podklady-poporodowe-dla-kobiet-i5459654791.html

i masę innych rzeczy dla siebie i maluszka.
Porównywałam ceny innych sprzedawców i w aptekach i wyszło mi najtaniej.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Tu Alucha

Ja mam brzuch od poczatku twardy ale jak twardnieje to czuje jakby miał pęknąć.... Ja zawsze miałam twardy brzuch i zawsze bylam taka " nabita" ze nie moglam złapać skóry....

A jezeli chodzi o sprawy higieniczne dla malucha to tez nic nie mam ale koleżanka doradzała mi oilatum właśnie jest drogie ale wydajne i dobre podobno... Ja z wyprawki mam tylko trochę ciuszków kupiłam wanienke ostatnio w ikei dwa kocyki becik nie usztywniany a za dwa tyg będę miała chyba łóżeczko...:-)
mój kuzyn otwarł jakis sklep czy hurtownie z artykułami dziecięcymi wiec juz z kuzynka się umówiłam i jade za tydzień przebadać sparwe.... O rabaciku mówił wiec myślę że coś tam kupię :-)

Odnośnik do komentarza

JoasiaG dzięki za polecenie sprzedającego, może też zrobię u niego zakupy bo nieźle to wygląda.

Co do kosmetyków dla malucha to u mnie w szpitalu stosują te z serii Nivea i polecają ją do stosowania w domu. Zastanawiam się nad nimi.
Z kolei moja siostra i w sumie większość koleżanek używała oilatum i bardzo sobie chwaliły, w sumie był to chyba często jedyny kosmetyk jakiego używały.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Maritka
Dziewczynki, bardzo wszystkim i Kazdej z osobna dziekuje za wsparcie
Karolina 83 ciężko mi powiedziec jakie badania mam...zlecone :-/ na bank znowu białko i mocznik ... No i na bank z nowości to ktg :-) ale to akurat fajne, bo słychać jak bije mu serce i jak się przekręca:-). Lekarz powiedział że nadciśnienie jest powodem do wcześniejsze cv. Widomo, ze im dluzej będzie w brzucholu tym lepiej ale jak miałoby to mu zagrażać, to wole aby byl w inkubatorze. Ile Twoja dzidzia waży? Mu 2x1,depogyt wystarczal, skoki zauważyłam jakies 2-3 tyg temu i ewidentnie miało to związek z dużym przyrostem brzucha

Niestety nie wiem ile teraz waży mój Antoś. Ostatnie USG miałam 2 czerwca to ważył wtedy 600 gram. Był o jakieś 4 dni większy niż według OM. W czwartek mam wizytę u lekarza, to może poznam aktualną wagę dziecka. Mój lekarz to by mnie chętnie ciał, ale mam jeszcze nadzieję na naturalny poród. W środę robię znów badanie moczu, to się okaże czy nadal wszystko OK. Mam to cały czas na uwadze, że w trzecim trymestrze mogą mnie położyć na patologii ciąży. Pomału myślę już o pakowaniu torby do szpitala, w razie czego. Boję się tylko tego, że później może być gorzej i stan przedrzucawkowy mnie nie ominie. Moja mama miała rzucawkę w 8 miesiącu ciąży, ale nic mi się nie stało w brzuszku.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie i nowe koleżanki : ) Maritka trzymaj się w tym szpitalu wszystko będzie dobrze jesteś w odpowiednich rękach :) piszecie o kosmetykach dla maluchów ja prawdopodobnie kupię zestaw z chicco jest polecany tutaj i ma ładny delikatny zapach. Co do ruchów to najbardziej dokazuje rano i wieczorem. Dziś odpoczywamy jesteśmy po weselu przyjaciół niestety nie mogę powiedzieć że się bawiliśmy dobrze wesele włoskie to nie to co nasze swojskie polskie koniec był już o 18stej :/ ale przynajmniej najadłam się słodkości ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbqtkfvxbi785b.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a ja zamawiam dla maluszka kosmetyki z Zjai, uważam, że są wystarczająco dobre:), i wszystkie artykuły niezbędne do porodu w "zaprzyjaźnionej"aptece, dogadałam się z farmaceutką, że dam całą listę i jeszcze rabacik dostane:) bo tego troche jest, ceny normalne jak w rossmanie, a nawet niższe np. kosmetyków dla dzieci, więc korzystam, no i nie muszę latać za wszystkim z osobna.
chani ja całą wyprawkę do porodu zamawiam w aptece, niedaleko domu:)
a co do koszul, to do porodu, albo stary dłuższy t-shirt męża, albo w lumpie coś upoluje, żeby jak się zabrudzi nie szkoda mi było wyrzucić.
A drugą kupie na wyprzedażach:)
maritka w szpitalu na pewno wszystko Ci wyregulują i otoczą Was opieką:)
Witaj Alicjo na forum:)
A ja jeszcze przed remontem pokoiku dla małego, ciekawe jak posprzątam z tym brzucholem coraz większym, chyba na kolanach:)

;

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Just.jot kolorek kuchni przesliczny: ) Piszecie o lekach jakie zażywacie ja do 5 miesiąca tylko kwas foliowy a potem mi doszły tylko witaminy multifolico i żelazo bo mam lekką anemie co jest normalne w ciąży, ciśnienie mam niskie więc też nie jest zle. Dziś w nocy złapał mnie skurcz łydki dobrze że mój mąż nie miał nocki bo nie wiem kto by mi masował nogę okropne uczucie pierwszy raz mi się to zdarzyło :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbqtkfvxbi785b.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Ja juz po wizycie u mojego doktorka. Sprawdzil moje wyniki.. cukier ok, ale niestety mam wspomagac sie żelazem, bo spadło bardzo i mam sprawdzic niby zeby, bo wyniki krwi wskazuja cały czas na jakis stan zapalny.. ale nie wiem.. Chodzilam do dentysty regularnie i mam zeby poleczone, czuje sie dobrze.. Czy to aby nie przesada?
Za 3 tygodnie usg. Mam wiecej odpoczywac i lezec na lewym boku.. Waga piórkowa, jak powiedział, wiec luzik :D
Wrocilam do domu i nie mam sil na to ogarnianie gratów.
Wskoczylam do lumpa i oczywiscie kupilam dla dzieciaków boskie fatałaszki. Dla siebie tez jakas tunike i bluzke. A teraz kliknelam ten zestaw butli z Tomee Tipee co Siwa87 i Joanna98 wklejały. MAm nadzieje, ze moj mały ssak polubi te nowe gadzety ;)
Do domu za to upolowałam piekne stare krzesła z lat 50 prof. Hałasa. Teraz szukam dobrego tapicera! :D
Joanna89 - co do kosmetyków - ja bym uwazała. Wiekszosc z nich uczula i robi wiecej szkody niz pozytku.
Ja przy Młodym testowalam rozne, ale skonczylo sie na Oilatum - na lata.
Teraz tez wybieram delikatna linie kosmetyków z Emolium. Ale to dopiero w sierpniu. Szkoda zeby stało i sie kurzyło :)
Durka- ale pieknie, wakacyjnie na tym zdjeciu! Fota pod palmami zawsze wprawia mnie w cudowny nastrój :D
chani - polecam Apteke Gemini - Internetowo. Super ceny, wielki wybór, mozesz odebrac u siebie, albo zamowic do domu.
Maja- ja mam roznie. Z rana brzuch jest najbardziej gietki i miekki, z biegiem dnia twardnieje, napina sie czasami.. Lekarz mnie dzis o to pytał, czy czuje twardnienie brzucha? Jak powiedzialam, ze tak, to powiedział, ok.
Nie ma co sie nakrecac. 2/3 ostatnie - najtrudniejsze miesiace przed nami. Dzieciaki juz duze, zmieniaja pozycje, roznie ukladaja sie, naciskaja.. Skonsultuj to, ale jestem pewna, ze bedzie ok!
Jade po Młodego i biore sie za rozpakowywanie.. Ale jestem dzis wypompowana!

Odnośnik do komentarza

niepogoda
Emily chodzisz na zajęcia do szkoły rodzenia na Kościuszki?

chodzę, tzn. próbuje chodzić... na pierwsze zajęcia nie poszłam bo trafiłam do szpitala co prawda, tylko pietro wyżej ale miałam zakaz chodzenia... a na kolejne zajecia nie poszłam bo wyszłam ze szpitala rano i juz miałam dosyć szpitalnego klimatu. Mam nadzieje, że w tę środę nic mi nie przeszkodzi, a ty? :)

Odnośnik do komentarza

joanna89 - hmmm. nie słyszałam jeszcze takiej wersji apropo kąpieli.. Jak bylam w szpitalu, to ok - maluch od razu nie byl myty.. Ale juz w drugiej dobie, rano wszystkie szły pod kran.. I tak codziennie.
Z tego co wiem, u mnie w szpitalach takie praktyki sa wszedzie i kąpie sie maluszki codziennie.
Zreszta nadaje im to rytm dnia, a takie rytuały uspokajaja i wyciszaja maluchy.
Ja jakos co do tych "barier ochronnych" podchodze sceptycznie. Mysle, ze trzeba dziecko przestawic troche na swoj tryb i dostosowac do swojego domu, swoich potrzeb i domowników. A kapiele, karmienie piersia i rozne zabiegi pielegnacyjne mozna zaplanowac dopiero jak bobas jest na swiecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...