Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

chani
O a to kilka przesądów :)
1. Nie przechodź pod sznurami z bielizną, kablami i drabinami – bo dziecko okręci się pępowiną.
2. Nie farbuj włosów – bo maluch urodzi się rudy.
3. Nie dziel się jedzeniem – bo po porodzie nie będziesz mieć pokarmu.
4. Nie patrz nigdy przez wizjer ani dziurkę od klucza – bo dziecko będzie miało zeza.
5. Nie patrz na księżyc – bo maluch będzie łysy.
6. Nie patrz na słońce – bo szkrab będzie często płakać.
7. Nie zgadzaj się na bycie chrzestną - bo to przyniesie nieszczęście chrześniakowi.
8. Nie przyjmuj zaproszenia na ślub – bo sprowadzisz nieszczęście na młodą parę. Nie chodź też na pogrzeby – bo sprowadzisz nieszczęście na swoje dziecko.
9. Nie używaj w czasie jedzenia noża – bo dziecko urodzi się z zajęczą wargą.
10. Nie siadaj po turecku – bo maluszek będzie miał krzywe nogi.
11. Nie przymierzaj okularów – bo dziecko urodzi się z wadą wzroku.
12. Nie zapatrz się na nikogo – bo dziecko będzie do niego podobne (co ciekawe – działa nawet w przypadku innych ras i kolorów skóry – ciekawe, co na to genetyka?).
13. Podczas zmywania naczyń, nie ochlap brzucha wodą – bo dziecko będzie alkoholikiem.
14. Podczas wizyty u krawcowej nie pozwól na przypięcie żadnej szpilki – bo łożysko się „przypnie” i z trudem potem wyjdzie.
15. Nie noś łańcuszków, apaszek, wisiorków – bo dziecko okręci się pępowiną.
16. Jeśli się czegoś wystraszysz, uważaj gdzie się dotkniesz – w tym miejscu dziecko będzie miało znamię.
17. Nie przechodź przez rozstajne drogi - bo sprowadzisz nieurodzaj.
18. Nie siedź tyłem do kierunku jazdy – bo dziecko ułoży się pośladkowo i nie ominie cię cesarskie cięcie.
19. Nie kochaj się z mężem przez dwa miesiące przed porodem – bo maluszkowi będą ropiały oczka.
20. Nie maluj się w ciąży – bo dziecko będzie transwestytą.
21. Nie przytulaj się do włochatych psów – bo dziecko będzie kudłate.
22. Nie przytulaj psów i kotów – bo całą miłość przelejesz na nie i zabraknie ci jej dla dziecka.
23. Nie patrz na ogień – bo dziecko urodzi się z rumieniem na twarzy.
24. Nie przejmuj się zgagą – wtedy rosną dziecku włosy.
25. Nie kupuj niczego przed porodem – bo zapeszysz.

A ja jeszcze słyszałam że koty wysysają oddech niemowlakom :)

Najbardziej podobają mi się przesądy numer 20 i 21. Zgodnie z nimi mój Antoś miałby być "kudłatym transwestytą" :) Co za bzdury! Jak mi teściowa opowiada takie głupoty, to tylko jej przypominam, że wiara w takie głupstwa to grzech dla katolików.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomóżcie czy wy też tak macie że czasami wydaje sie wam ze w ogole babasa nie czujecie? Ja wiem ze nie liczy sie ruchów jeszcze tak wczesnie ale jak czasami czuje sie je intensywnie a nagle od 2 dni nic to człowiek sie denerwuje. Zjadlam obiad i dwa lody polozylam sie na plecach i sporadyczne ruchy były no i jakby sie nie poruszyl to do lekarza ale ruszal sie troche. Teraz sie denerwuje bo jutro czeka nas podróż do Niemiec a nawet nie mam tam jeszcze ubezpieczenia.. nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza

Weronika to normalne że dzidzia jest raz bardziej aktywna raz mniej. Wszystko zależy od jej położenia w jamie macicy ostatnio o tym pisałyśmy i od potrzeby ruchu Twojego skarba. Ty sama jak np. jesteś bardziej aktywna to Twój ruch powoduje kołysanie i usypia maleństwo.
Sylweczka puls w ciąży jest podwyższony to normalne bo nasze serce przetacza 40% więcej krwi. Ciśnienie trochę podwyższone spróbuj poleżeć i dopiero wtedy zmierz

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny troche mnie uspokoiłyscie. Mojego nie ma więc kazałam siostrze mówić do brzucha i właśnie wtedy odpowiedział jej kopniakiem. Mam nadzieje ze juz nie dlugo jego wygibasy powrócą i nie bede musiala sie martwic o niego ;)
Sylweczka moim zdaniem cisnienie nie jest tragiczne ale powinnaś to zgłosić swojemu lekarzowi albo zgłosić sie do rodzinnego chyba ze cisnienie bedzie rosło to powinnaś na pogotowie ;)

Odnośnik do komentarza

Sylweczka
Catarisa tylko takie cisnienie mam wlasnie w czasie odpoczynku bo lezałam z godz i pomyslałam zmierze cisnienie bo akurad tata mierzył i sie troche przerazilam. a jak tylko przejde po schodach i sie poloze to czuje jakby mi mialo serce wyskoczyc tzn czuje jak mi pulsuje szybko;/ zazwyczaj bylam niskociśnieniowcem

Dopiero teraz przeczytałam, że to po odpoczynku. Podobnie dwa tygodnie temu zaczęło się u mnie nadciśnienie. Też czułam się jakby serce miało mi wyskoczyć i słychać było wyraźnie bicie serca. Zmierz ciśnienie trochę później, jeśli będzie ponad 140/90 to jedź do lekarza. Wszystko jedno czy do internisty, czy do ginekologa. Mi lekarz ratownictwa medycznego i internista wyraźnie powiedział, że jeśli będę miała skoki ciśnienia około 160/90 to mogę wzywać karetkę. Nadciśnienie w ciąży trzeba leczyć, bo nieleczone jest niebezpieczne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...